xchat-gnome - en to bg translation catalogue (616 entries)

en: Channel _Name
bg: Име на стаята

en: Channel _Topic
bg: _Тема на стаята

en: C_onnect
bg: _Свързване

en: File Transfers
bg: Файлови трансфери

en: <span weight="bold">Automatically Join Channels</span>
bg: <span·weight="bold">Автоматично влизане в стаи</span>

en: <span weight="bold">User Info</span>
bg: <span weight="bold">Информация за потребител</span>

en: Character _encoding:
bg: Кодова т_аблица:

en: Network Settings
bg: Настройки на мрежата

en: Servers
bg: Сървъри

en: Use _global user settings
bg: _Глобалните потребителски настройки

en: Use _these user settings:
bg: Използване на _тези потребителски настройки:

en: User and Channels
bg: Потребител и стаи

en: _Automatically connect to network
bg: _Автоматично свързване към тази мрежа

en: _Name:
bg: _Име

en: _Nick name:
bg: _Прякор:

en: _Real Name:
bg: Ис_тинско име:

en: _Use secure connection (SSL)
bg: Из_ползване на сигурна връзка (SSL)

en: <span size="small" style="italic">Opaque</span>
bg: <span size="small" style="italic">Непрозрачен</span>

en: <span size="small" style="italic">Transparent</span>
bg: <span size="small" style="italic">Прозрачен</span>

en: <span weight="bold">Background</span>
bg: <span weight="bold">Фон</span>

en: <span weight="bold">DCC Settings</span>
bg: <span weight="bold">DCC настройки</span>

en: <span weight="bold">Extra Colors</span>
bg: <span weight="bold">Допълнителни цветове</span>

en: <span weight="bold">File Transfers</span>
bg: <span weight="bold">Файлови трансфери</span>

en: <span weight="bold">General</span>
bg: <span weight="bold">Основни</span>

en: <span weight="bold">Highlighting</span>
bg: <span weight="bold">Отбелязване</span>

en: <span weight="bold">Text Colors</span>
bg: <span weight="bold">Цветове на текста</span>

en: <span weight="bold">User Interface</span>
bg: <span weight="bold">Потребителски интерфейс</span>

en: <span weight="bold">mIRC Colors</span>
bg: <span weight="bold">Цветове на mIRC</span>

en: A_way message:
bg: Съобщение за _отсъствие:

en: Buil_t-in schemes:
bg: В_градени схеми:

en: Enter extra words to trigger highlighting
bg: Допълнителни думи, които да се отбелязват

en: Preferences
bg: Настройки

en: Real na_me:
bg: Ис_тинско име:

en: Select A File
bg: Избор на файл

en: Select Completed Files Directory
bg: Преместване на завършените файлове в:

en: Select Download Directory
bg: Папка за изтегляния

en: Show _timestamps
bg: Време срещу всяка _реплика

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
bg: За да редактиране бърз клавиш, натиснете върху съответния ред и въведете новия клавиш или натиснете backspace, за да изчистите стария.

en: _Background color:
bg: Цвят за _фон:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Foreground color:
bg: Цвят на _текст:

en: _Nickname:
bg: _Прякор:

en: _None (use solid color)
bg: _Без (използване на плътен цвят)

en: _Part message:
bg: Съобщение за и_злизане:

en: _Quit message:
bg: Съобщение за _напускане:

en: _Show colors
bg: _Показване на цветовете

en: _Transparent background
bg: Пр_озрачен фон

en: Change
bg: Промяна

en: IRC Chat
bg: Разговор

en: XChat-GNOME IRC Chat
bg: XChat-GNOME: разговори в IRC

en: Users
bg: Потребители

en: nickname
bg: прякор

en: Auto Away
bg: Автоматичен режим "Няма ме"

en: Automatically go away / come back
bg: Автоматично поставяне/махане на режима "Няма ме"

en: %s loaded successfully
bg: %s се зареди успешно!

en: Notification
bg: Уведомяване

en: A notification area plugin.
bg: Приставка за областта за уведомяване.

en: Notification plugin loaded.
bg: Приставката за уведомяване е заредена.

en: Notification plugin unloaded.
bg: Няма намерен такъв плъгин.

en: Message in %s
bg: Съобщение в %s

en: Message from %s
bg: Съобщение от %s

en: Private Message from %s
bg: Лично съобщение от %s

en: Time
bg: Време

en: Nick
bg: Прякор

en: Channel
bg: Стая

en: Cannot create ~/.xchat2
bg: Не може да се създаде ~/.xchat2

en: I'm busy
bg: Зает съм

en: Leaving
bg: Махам се

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
bg: * Да влизате в IRC като root е ГЛУПАВО! Направете си
      потребител и използвайте него.

en: Waiting
bg: Чакам

note: black
en: Active
bg: Активна

note: cyan
en: Failed
bg: Пропадна

note: red
en: Done
bg: Готово

note: green
en: Connect
bg: Свързване

note: black
en: Aborted
bg: Прекъснато

en: Cannot access %s
bg: Няма достъп до %s

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
bg: Грешка

en: No active DCCs
bg: Няма активни DCC-та

en: YES
bg: ДА

en: NO
bg: НЕ

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
bg: Вие сте CTCP flood-нати от %s, игнорира се %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
bg: Вие сте заляти(flood) със съобщения от %s, настройва се автоматичния диалог на изключен.

en:   %-20s online
bg:   %-20s на линия

en:   %-20s offline
bg:   %-20s изключен

en: No channel joined. Try /join #<channel>
bg: Не сте влезли в стая. Опитайте с /join #<стая>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
bg: Не сте свързани. Опитайте с /server <хост> [<порт>]

en: I need /bin/sh to run!
bg: Нужен е /bin/sh, за да се изпълни!

en: Commands Available:
bg: Налични команди:

en: User defined commands:
bg: Потребителски команди:

en: Plugin defined commands:
bg: Команди на приставките:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
bg: Напишете /HELP <команда> за повече информация, или /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
bg: Непознатият аргумент '%s' се игнорира.

en: No such plugin found.
bg: Няма намерена такава приставка.

en: That plugin is refusing to unload.
bg: Тази приставка отказва да се отзареди.

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
bg: ALLCHAN <команда>, изпраща команда към всички стаи, в които сте влезли

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
bg: ALLCHAN <команда>, изпраща команда към всички присъединени стаи

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
bg: ALLSERV <команда>, изпраща команда към всички сървъри, към които сте свързан

en: AWAY [<reason>], sets you away
bg: AWAY [<причина>], включва режим "Отсъствам"

en: CLOSE, Closes the current window/tab
bg: CLOSE, затваря текущия прозорец/таб

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
bg: COUNTRY <код>, намира код на страна, пример: au = Австралия

en: CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
bg: CYCLE, излиза се от текущата стая и после веднага пак се влиза в нея

en: DISCON, Disconnects from server
bg: DISCON, прекъсва връзката към сървъра

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
bg: ID <парола>, идентифицира Ви пред nickserv

en: JOIN <channel>, joins the channel
bg: JOIN <стая>, влизане в дадена стая

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
bg: KICK <прякор>, изхвърля упоменатия човек от текущата стая (изисква операторски статус)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
bg: LAGCHECK, пуска нова проверка на забавянето на репликите

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
bg: LASTLOG <низ>, търси за низ в буфера

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
bg: LOAD <файл>, зарежда плъгин или скрипт

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
bg: ME <действие>, изпраща действието към текущата стая (действията трябва да са в трето лице. пример: /me скача)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
bg: MOP, масово дава операторски статус на всички потребители в дадената стая (изисква същия статус)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
bg: MSG <прякор> <съобщение>, праща лично съобщение

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
bg: NAMES, изписва прякорите в текущата стая

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
bg: NEWSERVER <име на хост> [<порт>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
bg: NICK <прякор>, настройва прякора ви

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
bg: NOTICE <прякор/стая> <съобщение>, изпраща уведомение. Това са вид въобщения,към които трябва да се реагира автоматично

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
bg: OP <прякор>, дава операторски статус на прякора (изисква същия статус)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
bg: PART [<стая>] [<причина>], напуска стаята, по подразбиране текущата

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
bg: PING <прякор | стая>, CTCP пинг към прякор или стая

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
bg: QUIT [<причина>], разкача се от текущия сървър

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
bg: QUOTE <текст>, праща текста в чиста форма към сървъра

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
bg: RECV <текст>, праща чиста информация към X-Chat, както ако е била получена от IRC сървър

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
bg: SAY <текст>, праща текста към обекта в текущия прозорец

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
bg: SERVCHAN [-ssl] <хост> <порт> <стая>, свързва се и влиза в стая

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
bg: SERVCHAN <хост> <порт> <стая>, свързва се и влиза в стая

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
bg: SERVER [-ssl] <хост> [<порт>] [<парола>], свързва се със сървър, стандартния порт е 6667 за нормални връзки и 9999 за SSL връзки

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
bg: SERVER <хост> [<порт>] [<парола>], свързва се със сървър, стандартния порт е 6667

en: SETCURSOR [-|+]<position>
bg: SETCURSOR [-|+]<позиция>, определя позицията на курсора

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
bg: TOPIC [<тема>], настройва темата ако е дадената такава, ако не-показва текущата

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
bg: UNBAN <маска> [<маска>...], маха забраната от избраните маски

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
bg: UNLOAD <име>, отзарежда плъгин или скрипт

en: URL <url>, opens a URL in your browser
bg: URL <url>, отваря URL-то в браузъра ви

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
bg: VOICE <прякор>, дава статуса "voice" на някой (изисква операторски статус в стаята)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
bg: WALLCHAN <съобщение>, изпраща съобщението до всички канали

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
bg: WALLCHOP <съобщение>, изпраща съобщение до всички оператори в текущата стая

en: Usage: %s
bg: Употреба: %s

en: 
    No help available on that command.
bg: 
    Няма налична помощ за тази команда.

en: No such command.
bg: Няма такава команда.

en: Bad arguments for user command.
bg: Грешни аргументи за потребителската команда.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
bg: Прекалено много рекурсивни потребителски команди, прекъсва се...

en: Unknown Command. Try /help
bg: Непозната команда. Опитайте /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
bg: Няма xchat_plugin_init символ; това наистина ли е X-Chat приставка?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
bg: Сигурни ли сте, че това е SSL сървър и правилния порт?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
bg: Не може да се разбере името на хоста %s
    Проверете IP настройки си!

en: Proxy traversal failed.
bg: Пренасянето към проксито пропадна.

en: Cycling to next server in %s...
bg: Преминаване към следващия сървър в %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
bg: Внимание: Кодовата таблица "%s" е непозната. Няма да има преобразуване за мрежата %s.

en: **** ENDING LOGGING AT %s
bg: **** КРАЙ НА ЗАПИСВАНЕ НА РАЗГОВОРА В %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
bg: **** НАЧАЛО НА ЗАПИСВАНЕ НА РАЗГОВОРА В %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
bg: * Не може да се пише във файла за записване на разговорите.
      Проверете правата за %s/xchatlogs

en: Left message
bg: Ляво съобщение

en: Right message
bg: Дясно съобщение

en: The nick of the joining person
bg: Прякора на човека, който влиза

en: The channel being joined
bg: Стаята, в която се влиза

en: The host of the person
bg: Хостът на човека

en: Nickname
bg: Прякор

en: The action
bg: Действието

en: The text
bg: Текстът

en: The message
bg: Съобщението

en: Old nickname
bg: Стар прякор

en: New nickname
bg: Нов прякор

en: Nick of person who changed the topic
bg: Прякорът на човека, който смени темата

en: Topic
bg: Тема

en: The nickname of the kicker
bg: Прякорът на човека, който е изхвърлил някой

en: The person being kicked
bg: Човека, който е бил изхвърлен от стаята

en: The channel
bg: Стаята

en: The reason
bg: Причината

en: The nick of the person leaving
bg: Прякорът на човека, който излиза

en: The time
bg: Времето

en: The creator
bg: Създателят

en: Reason
bg: Причина

en: Host
bg: Хост

en: Who it's from
bg: От кой е

en: The time in x.x format (see below)
bg: Времето в х.х формат (вижте долу)

en: The Channel it's going to
bg: Стаята, към която отива

en: The sound
bg: Звукът

en: The nick of the person
bg: Прякорът на човека

en: The CTCP event
bg: CTCP събитието

en: The nick of the person who set the key
bg: Прякорът на човека, който е поставил ключа

en: The key
bg: Ключът

en: The nick of the person who set the limit
bg: Прякора на този, който е настроил лимита

en: The limit
bg: Ограничението

en: The nick of the person who did the op'ing
bg: Прякорът на човека, който е дал операторския статус

en: The nick of the person who has been op'ed
bg: Прякорът на човека, който е получил операторски статус

en: The nick of the person who has been halfop'ed
bg: Прякорът на човека, който е получил полу-операторски статус

en: The nick of the person who did the halfop'ing
bg: Прякора на човека, който е дал полу-операторския статус

en: The nick of the person who did the voice'ing
bg: Прякора на човека, който е дал статус "Voice"

en: The nick of the person who has been voice'ed
bg: Прякора на човека, който е получил статус "Voice"

en: The nick of the person who did the banning
bg: Прякора на този, който е сложил забраната

en: The ban mask
bg: Маската на забраната

en: The nick who removed the key
bg: Прякорът, който е премахнал ключа

en: The nick who removed the limit
bg: Прякорът, който премахва ограничението

en: The nick of the person of did the deop'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал операторския статус

en: The nick of the person who has been deop'ed
bg: Прякорът на човека, на който му е бил взет операторския статус

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал операторския статус

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
bg: Прякорът на човека, на който му е бил взет полу-операторския статус

en: The nick of the person of did the devoice'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал статуса "Voice"

en: The nick of the person who has been devoice'ed
bg: Прякорът на човека, на който е бил взет статус "Voice"

en: The nick of the person of did the unban'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал забраната

en: The exempt mask
bg: Маската на exempt статуса

en: The nick of the person who did the invite
bg: Прякорът на човека, който е отправил поканата

en: The invite mask
bg: Маската за поканата

en: The nick of the person removed the invite
bg: Прякорът на човека, който е махнал поканата

en: The nick of the person setting the mode
bg: Прякорът на човека, който е настроил режима

en: The mode's sign (+/-)
bg: Знакът на режима (+/-)

en: The mode letter
bg: Буквата на режима

en: The channel it's being set on
bg: Стаята, за която се настройва

en: Username
bg: Потребителско име

en: Full name
bg: Пълно име

en: Server Information
bg: Информация за сървъра

en: Idle time
bg: Време без активност

en: Signon time
bg: Време на влизане

en: Away reason
bg: Причина за отсъствието

en: Message
bg: Съобщение

en: Account
bg: Акаунт

en: Real user@host
bg: истински потребител@хост

en: Real IP
bg: Реално IP

en: Channel Name
bg: Име на стаята

en: Text
bg: Текст

en: Server Name
bg: Име на сървъра

en: Nick of person who invited you
bg: Прякора на този, който Ви е поканил

en: Nickname in use
bg: Прякора е зает

en: Nick being tried
bg: Опитва се с този прякор

en: Port
bg: Порт

en: IP address
bg: IP адрес

en: DCC Type
bg: DCC Вид

en: Filename
bg: Име на файла

en: Destination filename
bg: Име, под което да се запази файла

en: Position
bg: Позиция

en: Size
bg: Размер

en: DCC String
bg: DCC низ

en: Number of notify items
bg: Брой на обектите за уведомяване

en: Old Filename
bg: Старо име на файла

en: New Filename
bg: Ново име на файла

en: Receiver
bg: Получател

en: Hostmask
bg: Хостмаска

en: Hostname
bg: Име на хоста

en: The Packet
bg: Пакетът

en: Seconds
bg: Секунди

en: Nick of person who have been invited
bg: Прякор на човека, който е поканен

en: Banmask
bg: Маска на забраната

en: Who set the ban
bg: Кой е настроил забраната

en: Ban time
bg: Време на забраната

en: Cannot read sound file:
    %s
bg: Звуковият файл не може да бъде прочетен:
    %s

en: %UChannel          Users   Topic%O
bg: %UСтая     Потребители   Тема%O

en:   Ignore list is empty.
bg:   Списъка с игнорираните е празен.

en: Connection refused
bg: Връзката отказана

en: No route to host
bg: Няма път то хоста

en: Connection timed out
bg: Връзката се разпадна (Connection timed out)

en: Cannot assign that address
bg: Не може да се назначи този адрес

en: Andorra
bg: Андора

en: United Arab Emirates
bg: ОАЕ

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Antigua and Barbuda
bg: Атигуа и Барбуда

en: Anguilla
bg: Ангила

en: Albania
bg: Албания

en: Armenia
bg: Армения

en: Netherlands Antilles
bg: Холандски антили

en: Angola
bg: Ангола

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Argentina
bg: Аржентина

en: American Samoa
bg: Американска Самоа

en: Austria
bg: Австрия

en: Nato Fiel
bg: НАТО

en: Australia
bg: Австралия

en: Aruba
bg: Аруба

en: Azerbaijan
bg: Азербайджан

en: Bosnia and Herzegovina
bg: Босна и Херцеговина

en: Barbados
bg: Барбадос

en: Bangladesh
bg: Бангладеш

en: Belgium
bg: Белгия

en: Burkina Faso
bg: Буркина Фасо

en: Bulgaria
bg: България

en: Bahrain
bg: Бахрейн

en: Burundi
bg: Бурунди

en: Businesses
bg: Бизнеси

en: Benin
bg: Бенин

en: Bermuda
bg: Бермуда

en: Brunei Darussalam
bg: Бруней Дарусалам

en: Bolivia
bg: Боливия

en: Brazil
bg: Бразилия

en: Bahamas
bg: Бахамите

en: Bhutan
bg: Бутан

en: Bouvet Island
bg: Острови Буве

en: Botswana
bg: Ботсвана

en: Belarus
bg: Беларус

en: Belize
bg: Белиз

en: Canada
bg: Канада

en: Cocos Islands
bg: Кокосови острови

en: Democratic Republic of Congo
bg: Демократична република Конго

en: Central African Republic
bg: Централна Африканска Република

en: Congo
bg: Конго

en: Switzerland
bg: Швейцария

en: Cote d'Ivoire
bg: Кот Д'Ивоар

en: Cook Islands
bg: Островите Кук

en: Chile
bg: Чили

en: Cameroon
bg: Камерун

en: China
bg: Китай

en: Colombia
bg: Колумбия

en: Internic Commercial
bg: Интерник Комерсиален

en: Costa Rica
bg: Коста Рика

en: Serbia and Montenegro
bg: Сърбия и Черна гора

en: Cuba
bg: Куба

en: Cape Verde
bg: Капе Верде

en: Christmas Island
bg: Коледния остров

en: Cyprus
bg: Кипър

en: Czech Republic
bg: Чехия

en: Germany
bg: Германия

en: Djibouti
bg: Джибути

en: Denmark
bg: Дания

en: Dominica
bg: Доминика

en: Dominican Republic
bg: Доминиканската република

en: Algeria
bg: Алжир

en: Ecuador
bg: Еквадор

en: Educational Institution
bg: Образователна институция

en: Estonia
bg: Естония

en: Egypt
bg: Египет

en: Western Sahara
bg: Задана сахара

en: Eritrea
bg: Еритрея

en: Spain
bg: Испания

en: Ethiopia
bg: Етиопия

en: Finland
bg: Финландия

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Falkland Islands
bg: Фолкландските острови

en: Micronesia
bg: Микронезия

en: Faroe Islands
bg: Фарьорските острови

en: France
bg: Франция

en: Gabon
bg: Габон

en: Great Britain
bg: Великобритания

en: Grenada
bg: Гренада

en: Georgia
bg: Грузия

en: French Guiana
bg: Френска Гвиана

en: British Channel Isles
bg: О-ви при Британския канал

en: Ghana
bg: Гана

en: Gibraltar
bg: Гибралтар

en: Greenland
bg: Гренландия

en: Gambia
bg: Гамбия

en: Guinea
bg: Гвинея

en: Government
bg: Правителствен

en: Guadeloupe
bg: Гваделупа

en: Equatorial Guinea
bg: Екваториалня Гвинея

en: Greece
bg: Гърция

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
bg: Св. Джорджия и Св. Сандичеви о-ви

en: Guatemala
bg: Гватемала

en: Guam
bg: Гуам

en: Guinea-Bissau
bg: Гвинея-Бисау

en: Guyana
bg: Гияна

en: Hong Kong
bg: Хонг Конг

en: Heard and McDonald Islands
bg: Хърд и Макдоналдови о-ви

en: Honduras
bg: Хондурас

en: Croatia
bg: Хърватска

en: Haiti
bg: Хаити

en: Hungary
bg: Унгария

en: Indonesia
bg: Индонезия

en: Ireland
bg: Ирландия

en: Israel
bg: Израел

en: India
bg: Индия

en: Informational
bg: Информационен

en: International
bg: Международен

en: British Indian Ocean Territory
bg: Британска територия в Индийския океан

en: Iraq
bg: Ирак

en: Iran
bg: Иран

en: Iceland
bg: Исландия

en: Italy
bg: Италия

en: Jamaica
bg: Ямайка

en: Jordan
bg: Йордания

en: Japan
bg: Япония

en: Kenya
bg: Кения

en: Kyrgyzstan
bg: Киргистан

en: Cambodia
bg: Камбоджа

en: Kiribati
bg: Кирибати

en: Comoros
bg: Коморос

en: St. Kitts and Nevis
bg: Св. Китс и Невис

en: North Korea
bg: Северна Корея

en: South Korea
bg: Южна Корея

en: Kuwait
bg: Кувейт

en: Cayman Islands
bg: Каймановите острови

en: Kazakhstan
bg: Казакстан

en: Laos
bg: Лаос

en: Lebanon
bg: Ливан

en: Saint Lucia
bg: Св. Лучия

en: Liechtenstein
bg: Лихтенщайн

en: Sri Lanka
bg: Шри Ланка

en: Liberia
bg: Либерия

en: Lesotho
bg: Лесото

en: Lithuania
bg: Литва

en: Luxembourg
bg: Люксембург

en: Latvia
bg: Латвия

en: Libya
bg: Либия

en: Morocco
bg: Мароко

en: Monaco
bg: Монако

en: Moldova
bg: Молдова

en: United States Medical
bg: Медицински САЩ

en: Madagascar
bg: Мадагаскар

en: Marshall Islands
bg: Маршаловите острови

en: Military
bg: Военен

en: Macedonia
bg: Македония

en: Mali
bg: Мали

en: Myanmar
bg: Мианмар

en: Mongolia
bg: Монголия

en: Macau
bg: Макао

en: Northern Mariana Islands
bg: Северни Мариански острови

en: Martinique
bg: Мартиника

en: Mauritania
bg: Мавритания

en: Montserrat
bg: Монсера

en: Malta
bg: Малта

en: Mauritius
bg: Маврициус

en: Maldives
bg: Малдивите

en: Malawi
bg: Малави

en: Mexico
bg: Мексико

en: Malaysia
bg: Малайзия

en: Mozambique
bg: Мозамбик

en: Namibia
bg: Намибия

en: New Caledonia
bg: Нова Каледония

en: Niger
bg: Нигер

en: Internic Network
bg: Мрежата на InterNIC

en: Norfolk Island
bg: Норфолксите острови

en: Nigeria
bg: Нигерия

en: Nicaragua
bg: Никарагуа

en: Netherlands
bg: Холандия

en: Norway
bg: Норвегия

en: Nepal
bg: Непал

en: Nauru
bg: Науру

en: New Zealand
bg: Нова Зеландия

en: Oman
bg: Оман

en: Internic Non-Profit Organization
bg: InterNIC огранизация с идеална цел

en: Panama
bg: Панама

en: Peru
bg: Перу

en: French Polynesia
bg: Френска полинезия

en: Papua New Guinea
bg: Папуа Нова Гвинея

en: Philippines
bg: Филипините

en: Pakistan
bg: Пакистан

en: Poland
bg: Полша

en: St. Pierre and Miquelon
bg: Св. Пиер и Микелон

en: Puerto Rico
bg: Пуерто Рико

en: Palestinian Territory
bg: Палестински територии

en: Portugal
bg: Португалия

en: Palau
bg: Палау

en: Paraguay
bg: Парагвай

en: Qatar
bg: Катар

en: Romania
bg: Румъния

en: Russian Federation
bg: Руската федерация

en: Rwanda
bg: Руанда

en: Saudi Arabia
bg: Саудитска Арабия

en: Solomon Islands
bg: Соломоновите острови

en: Seychelles
bg: Сейшелските острови

en: Sudan
bg: Судан

en: Sweden
bg: Швеция

en: Singapore
bg: Сингапур

en: St. Helena
bg: Св. Елена

en: Slovenia
bg: Словения

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
bg: О-ви Свалбард и Ян Майен

en: Slovak Republic
bg: Словакия

en: Sierra Leone
bg: Сиера Леоне

en: San Marino
bg: Сан Марино

en: Senegal
bg: Сенегал

en: Somalia
bg: Сомалия

en: Suriname
bg: Суринам

en: Sao Tome and Principe
bg: Сао Томе и Принцип

en: Former USSR
bg: Бившият СССР

en: El Salvador
bg: Ел Салвадор

en: Syria
bg: Сирия

en: Swaziland
bg: Свазиленд

en: Turks and Caicos Islands
bg: Турски и Кайко о-ви

en: Chad
bg: Чад

en: French Southern Territories
bg: Френски южни територии

en: Togo
bg: Того

en: Thailand
bg: Тайланд

en: Tajikistan
bg: Таджикистан

en: Tokelau
bg: Токелау

en: East Timor
bg: Източен Тимор

en: Turkmenistan
bg: Туркменистан

en: Tunisia
bg: Тунис

en: Tonga
bg: Тонга

en: Turkey
bg: Турция

en: Trinidad and Tobago
bg: Тринидад и Тобаго

en: Tuvalu
bg: Тувалу

en: Taiwan
bg: Тайван

en: Tanzania
bg: Танзания

en: Ukraine
bg: Украйна

en: Uganda
bg: Уганда

en: United Kingdom
bg: Обединеното Кралство

en: US Minor Outlying Islands
bg: О-ви под американско управление

en: United States of America
bg: САЩ

en: Uruguay
bg: Уругвай

en: Uzbekistan
bg: Узбекистан

en: Vatican City State
bg: Ватикана

en: St. Vincent and the Grenadines
bg: Св. Винсент и гренадините

en: Venezuela
bg: Венецуела

en: British Virgin Islands
bg: Британските Вирджински острови

en: US Virgin Islands
bg: Американските Вирджински острови

en: Vietnam
bg: Виетнам

en: Vanuatu
bg: Вануату

en: Samoa
bg: Самоа

en: Yemen
bg: Йемен

en: Mayotte
bg: Майот

en: Yugoslavia
bg: Югославия

en: South Africa
bg: Южна Африка

en: Zambia
bg: Замбия

en: Zimbabwe
bg: Зимбабве

en: Unknown
bg: Непознат

en: plugin for remote access using DBUS
bg: приставка за отдалечен достъп чрез DBUS

note: Translators: This is a random, mostly-meaningless * quotation from Jeeves & Wooster.  Either leave it * be or replace it with something funny (but inoffensive) * in your own language, but don't translate it literally.
en: It has been well observed that a trombone is not a suitable instrument for a gentleman
bg: След обстойно наблюдения е станало ясно, че тромбонът не е подходящ инструмент за един джентълмен.

en: Background image filename
bg: Файлово име на изображението за фон

en: Background transparency
bg: Прозрачност на фона

en: Font for the main window
bg: Шрифт за главния прозорец

en: Height of the channel list
bg: Височина на списъка със стаи

en: Height of the main window
bg: Височина на главния прозорец

en: List of enabled plugins
bg: Списък с включените приставки

en: Message sent on away
bg: Съобщение изпращано при отсъствие

en: Message sent on quit
bg: Съобщение, изпращано при напускане

en: Selected background type
bg: Избраният вид фон

en: Selected color scheme
bg: Избраната цветова схема

en: Show colors in the main window
bg: Показване на цветове в главния прозорец

en: Show timestamps in the main window
bg: Показване на времето срещу репликите

en: Use system fonts
bg: Използване на системни шрифтове

en: Width of the main window
bg: Ширина на главния прозорец

en: _Open Link in Browser
bg: _Отваряне на връзка в браузъра

en: _Copy Link Location
bg: _Копиране адреса на връзката

en: Se_nd Message To...
bg: Изп_ращане съобщение до...

en: _Copy Address
bg: _Копиране на адрес

en: _Send File
bg: _Изпращане файл

en: Paste File _Contents
bg: Поставяне на _съдържанието на файла

en: Paste File_name
bg: Поставяне на _файловото име

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Error reading file "%s": %s
bg: Грешка при прочитане на файла "%s": %s

en: Error saving %s
bg: Грешка при запазването на %s

en: Search buffer is empty.
bg: Буферът за търсенето е празен.

en: File
bg: Файл

en: Remaining
bg: Оставащо

en: _Accept
bg: _Приемане

en: starting
bg: започване

en: Transfer failed
bg: Прехвърлянето пропадна.

en: stalled
bg: застой

en: Send File...
bg: Изпращане файл...

en: Don't auto-connect to servers
bg: Без автоматично свързване към сървъри

en: Don't auto-load plugins
bg: Без автоматично зареждане на приставки

en: Show version information
bg: Показване на информация за версията

en: xchat-gnome: %s
    Try `xchat-gnome --help' for more information
bg: xchat-gnome: %s
    За повече информация - "xchat-gnome --help"

en: Unable to show '%s'
bg: Неуспех при показването на "%s"

en: Find:
bg: Търсене:

en: _Previous
bg: _Назад

en: _Next
bg: Н_апред

en: Server
bg: Сървър

en: Invalid input
bg: Невалидно въвеждане

en: You must enter a network name
bg: Трябва да въведете име на мрежата

en: You must enter a nick name
bg: Трябва да въведете прякор

en: You must enter a real name
bg: Трябва да въведете истинско име

en: No Servers
bg: Няма сървъри

en: You must add at least one server for this network
bg: Трябва да добавите поне един сървър към тази мрежа.

en: UTF-8 (Unicode)
bg: UTF-8 (Уникод)

en: ISO-8859-15 (Western Europe)
bg: ISO-8859-15 (Западна Европа)

en: ISO-8859-2 (Central Europe)
bg: ISO-8859-2 (Централна Европа)

en: ISO-8859-7 (Greek)
bg: ISO-8859-7 (Гръцки)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
bg: ISO-8859-8 (Иврит)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
bg: ISO-8859-9 (Турски)

en: ISO-2022-JP (Japanese)
bg: ISO-2022-JP (Японски)

en: SJIS (Japanese)
bg: SJIS (Японски)

en: CP949 (Korean)
bg: CP949 (Корейски)

en: CP1251 (Cyrillic)
bg: CP1251 (Кирилица)

en: CP1256 (Arabic)
bg: CP1256 (Арабски)

en: GB18030 (Chinese)
bg: GB18030 (Китайски)

en: In_sert
bg: В_мъкване

en: _Network
bg: _Мрежа

en: _Discussion
bg: _Дискусия

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Help
bg: _Помощ

en: _File Transfers
bg: Фа_йлови трансфери

en: _Quit
bg: _Изход

note: Edit menu
en: Cu_t
bg: Из_рязване

en: _Paste
bg: П_оставяне

en: Prefere_nces
bg: Н_астройки

note: Network menu
en: _Reconnect
bg: С_вързване наново

en: _Disconnect
bg: _Прекъсване на връзката

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Channels...
bg: Списък с с_таите...

en: _Leave
bg: Из_лизане

en: Cl_ose
bg: За_тваряне

en: _Find
bg: _Търсене

en: Change _Topic
bg: Промяна на _темата

en: _Bans...
bg: _Забрани...

en: _Users
bg: _Потребители

note: Help menu
en: _Contents
bg: _Потребителско ръководство

en: _About
bg: _Относно

en: Error showing help
bg: Грешка при показване на помощта.

note: Go menu
en: Pre_vious Network
bg: _Предишна мрежа

en: Nex_t Network
bg: _Следваща мрежа

en: _Previous Discussion
bg: _Предишна дискусия

en: _Next Discussion
bg: _Следваща дискусия

en: <none>
bg: <няма>

en: Colors
bg: Цветове

en: Black on White
bg: Черно върху бяло

en: White on Black
bg: Бяло върху черно

en: Custom
bg: Лична

en: File Transfers & DCC
bg: Файлови трансфери и DCC

en: Effects
bg: Ефекти

en: IRC Preferences
bg: Настройки за IRC

en: Really remove network "%s" and all of its servers?
bg: Наистина ли да се изтрие мрежата "%s" и всичките й сървъри?

en: Networks
bg: Мрежи

en: Name
bg: Име

en: unknown
bg: Непознат

en: Plugin Unload Failed
bg: Отзареждането на приставката пропадна

en: Plugin Load Failed
bg: Зареждането на приставката пропадна

en: Open Plugin
bg: Отваряне на приставка

en: Scripts and Plugins
bg: Скриптове и приставки

en: Enable
bg: Включване

en: Plugin
bg: Приставка

en: %s%.1fs lag
bg: %s%.1fсек забавяне

en: %d bytes buffered
bg: %d байта в буфера

en: I_nsert Color Code
bg: В_мъкване на код за цвят

en: Changing topic for %s
bg: Сменяне на темата на %s

en: _Send File...
bg: Изпращане фа_йл...

en: Private _Chat
bg: Личен _разговор

en: _Kick
bg: Из_хвърляне

en: _Ban
bg: За_брана

en: Ignore
bg: Игнориране
