xchat-gnome - en to ca translation catalogue (920 entries)

en: <span weight="bold">List Filtering</span>
ca: <span weight="bold">Filtres de la llista</span>

en: Channel _Name
ca: _Nom del canal

en: Channel _Topic
ca: _Tema del canal

en: Channels list
ca: Llista de canals

en: Join channel:
ca: Entra al canal:

en: Search for text:
ca: Cerca el text:

en: Show channels with:
ca: Mostra els canals amb:

en: _Join Channel
ca: _Entra al canal

en: in:
ca: en el:

en: to
ca: fins a

en: users
ca: usuaris

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: File Transfers
ca: Transferències de fitxers

en: <span weight="bold">Automatically Join Channels</span>
ca: <span weight="bold">Entra automàticament als canals</span>

en: <span weight="bold">User Info</span>
ca: <span weight="bold">Informació de l'usuari</span>

en: Accept invalid _SSL certificate
ca: Accepta certificats _SSL no vàlids

en: Character _encoding:
ca: Joc d_e caràcters:

en: Cycle _until connected
ca: Surt i entra al _canal fins a connectar-te

en: Network Settings
ca: Configuració de la xarxa

en: Nickser_v password:
ca: Contrasenya per al ser_vidor de sobrenoms:

en: Server _password:
ca: Contrasenya _per al servidor:

en: Servers
ca: Servidors

en: Use _global user settings
ca: Utilitza la informació _global d'usuari

en: Use _these user settings:
ca: _Utilitza aquesta informació d'usuari:

en: User and Channels
ca: Usuaris i canals

en: _Automatically connect to network
ca: Connecta't a aquesta xarxa _automàticament a l'inici

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Nick name:
ca: Sobre_nom:

en: _Real Name:
ca: Nom _real:

en: _Use secure connection (SSL)
ca: _Utilitza una connexió segura (SSL)

en: <span size="small" style="italic">Opaque</span>
ca: <span size="small" style="italic">Opac</span>

en: <span weight="bold">Background</span>
ca: <span weight="bold">Fons</span>

en: <span weight="bold">DCC Settings</span>
ca: <span weight="bold">Paràmetres DCC</span>

en: <span weight="bold">Extra Colors</span>
ca: <span weight="bold">Colors addicionals</span>

en: <span weight="bold">File Transfers</span>
ca: <span weight="bold">Transferència de fitxers</span>

en: <span weight="bold">Highlighting</span>
ca: <span weight="bold">Realçament</span>

en: <span weight="bold">Text Colors</span>
ca: <span weight="bold">Colors del text</span>

en: <span weight="bold">Throttling</span>
ca: <span weight="bold">Límits de transferència</span>

en: <span weight="bold">User Interface</span>
ca: <span weight="bold">Interfície d'usuari</span>

en: <span weight="bold">mIRC Colors</span>
ca: <span weight="bold">Colors del mIRC</span>

en: A_way message:
ca: Missatge d'_absència:

en: Auto-accept DCC c_hat
ca: A_ccepta automàticament xats DCC

en: Auto-accept DCC file tr_ansfers
ca: Accepta _automàticament fitxers per DCC

en: Background mark:
ca: Marca de fons:

en: Buil_t-in schemes:
ca: Esquemes int_egrats:

en: Convert spaces to _underscores in filenames
ca: Converteix els espais en caràcters de s_ubratllat en els noms de fitxer

en: Enter extra words to trigger highlighting
ca: Paraules addicionals per a activar el realçament

en: Foreground mark:
ca: Marca de primer pla:

en: Get IP address from _server
ca: Obtingues la meva adreça IP des del _servidor

en: Glo_bal receive KB/s:
ca: KB/s de baixada glo_bals:

en: I_mage file:
ca: Fitxer d'i_matge:

en: In_dividual send KB/s:
ca: KB/s de pujada in_dividuals:

en: Indi_vidual receive KB/s:
ca: KB/s de baixada ind_ividuals:

en: Move co_mpleted files to:
ca: Mou els fitxers co_mpletats a:

en: Preferences
ca: Preferències

en: Real na_me:
ca: No_m real:

en: Save sender _nickname in filenames
ca: Afegeix el sobre_nom del remitent en els noms dels fitxers

en: Select Completed Files Directory
ca: Seleccioneu el directori per als fitxers completats:

en: Select Download Directory
ca: Seleccioneu el directori de baixades

en: Show _timestamps
ca: Mostra les mar_ques horàries

en: Show _user list in main window
ca: Mostra la llista d'_usuaris a la finestra principal

en: Show m_arker line
ca: Mostra la línia _de marcador

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
ca: Per a editar una tecla de drecera feu clic a la fila corresponent i teclegeu una nova drecera, o bé premeu la tecla de retrocés per a esborrar la drecera.

en: Use _system terminal font
ca: Utilitza el tipus de lletra de t_erminal del sistema

en: Use t_his IP address:
ca: Utilitza aquesta adreça I_P:

en: Use this f_ont:
ca: Utilitza aquest ti_pus de lletra:

en: _Background color:
ca: Color de _fons:

en: _Background image
ca: Imatge de _fons:

en: _Colorize nicknames
ca: _Acoloreix els sobrenoms

en: _Download files to:
ca: _Desa els fitxers baixats a:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Foreground color:
ca: Color de _primer pla:

en: _Global send KB/s:
ca: KB/s de pujada _globals:

en: _Log conversations
ca: Registra _les converses

en: _Nickname:
ca: Sobre_nom:

en: _None (use solid color)
ca: _Cap (utilitza un color sòlid)

en: _Part message:
ca: Missatge de _sortida:

en: _Quit message:
ca: Missatge de _desconnexió:

en: _Show colors
ca: Mostra el_s colors

en: _Transparent background
ca: Fons t_ransparent

en: spell checking
ca: verificació ortogràfica

en: Welcome to XChat-GNOME! Since this is your first time using this application, there are a couple things you'll need to configure before you can get started.
    
    These are the names by which you'll be recognized on IRC. Your nick name is the name by which you'll be known, whereas the real name is useful for things such as registering with services. You do not have to use your real name if you do not want to.
ca: Us donem la benvinguda a l'Xchat-GNOME. Atès que aquesta és la primera vegada que feu servir aquesta aplicació, haureu de configurar uns quants paràmetres abans de començar.
    
    Aquests són els noms pels quals sereu reconegut en els xats IRC. Allí sereu reconegut pel sobrenom, mentre que el nom real s'utilitzarà per a altres finalitats, com per exemple, per al registre a determinats serveis. No cal que utilitzeu el vostre nom real si és que no ho desitgeu.

en: XChat-GNOME Setup
ca: Configuració de l'Xchat-GNOME

en: _Real name:
ca: Nom _real:

en: Change
ca: Canvia

en: Chat with people using IRC
ca: Converseu amb altres persones a través de l'IRC

en: IRC Chat
ca: Xat IRC

en: XChat-GNOME
ca: Xchat-GNOME

en: XChat-GNOME IRC Chat
ca: Xat IRC de l'Xchat-GNOME

en: Apply on all _servers
ca: Aplica-ho per a tots els _servidors

en: C_hange
ca: Can_via

en: Change _nickname to:
ca: Canvia el sobre_nom a:

en: Close this discussion
ca: Tanca aquesta conversa

en: Mark as _away
ca: Marca'm com a _absent

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Users
ca: Usuaris

en: nickname
ca: sobrenom

en: Auto Away
ca: Absència automàtica

en: Automatically go away / come back
ca: Surt o entra automàticament

en: Network Monitor
ca: Monitor de la xarxa

en: NetworkManager connection monitor
ca: Monitor de la connexió del NetworkManager

en: %s loaded successfully
ca: %s s'ha carregat satisfactòriament

en: Notification
ca: Notificació

en: A notification area plugin.
ca: Un connector per a l'àrea de notificació.

en: Notification plugin loaded.
ca: S'ha carregat el connector de notificació.

en: Notification plugin unloaded.
ca: S'ha descarregat el connector de notificació.

en: Level of the messages that require a notification
ca: Nivell dels missatges pels quals es requereix una notificació

en: Messages are classified according to their importance. Select level of messages above which the notification icon will be displayed. Valid values are: "0" (always displayed), "1" (all messages including information), "2" (all channel messages), "3" (only private or highlighted messages).
ca: Els missatges es classifiquen segons la seva importància. Seleccioneu el nivell d'importància dels missatges per sobre del qual es mostrarà la icona de notificació. Els valors següents són assignables: «0» (sempre visible), «1» (tots els missatges, incloent-hi els d'informació), «2» (tots els missatges dels canals), «3» (només els missatges privats o realçats).

en: <span weight="bold">Notification level</span>
ca: <span weight="bold">Nivell de la notificació</span>

en: Notify each _event
ca: Notifica cada _esdeveniment

en: Notify each _message
ca: Notifica cada _missatge

en: Notify only _private messages
ca: Notifica només els missatges _privats

en: _Always display notification icon
ca: Mostr_a sempre la icona de notificació

en: On-screen display
ca: Monitor a la pantalla (OSD)

en: Pops up notification of important messages when XChat-GNOME doesn't have the focus
ca: Mostra la notificació de missatges importants quan l'Xchat-GNOME no té el focus

en: Error closing notification: %s
ca: S'ha produït un error en tancar la notificació: %s

en: Failed to send notification: %s
ca: No s'ha pogut enviar la notificació: %s

en: Message in %s
ca: Missatge a %s

en: Message from %s
ca: Missatge de %s

en: Private Message from %s
ca: Missatge privat de %s

en: OSD loaded
ca: S'ha carregat l'OSD

en: OSD initialization failed
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'OSD

en: Perl scripting interface
ca: Interfície per a scripts en Perl

en: Python scripting interface
ca: Interfície per a scripts en Python

en: xchat URL scraper
ca: Capturador d'URL de l'Xchat

en: Time
ca: Hora

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Channel
ca: Canal

en: URL Scraper
ca: Capturador d'URL

en: Grabs URLs and puts them in a separate window for easy viewing.
ca: Captura URL i les posa en una altra finestra per a una visualització més còmoda.

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile URL regex.
ca: No s'ha pogut carregar el capturador d'URL: no s'ha pogut compilar l'expressió regular per a l'URL.

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile e-mail regex.
ca: No s'ha pogut carregar el capturador d'URL: no s'ha pogut compilar l'expressió regular per a l'adreça de correu electrònic.

en: URL Scraper loaded.
ca: S'ha carregat el capturador d'URL.

en: URL Scraper unloaded.
ca: S'ha descarregat el capturador d'URL.

en: URL Scraper history length
ca: Mida de l'historial del capturador d'URL

en: URL Scraper show timestamps
ca: Mostra les marques horàries al capturador d'URL

en: New message received
ca: S'ha rebut un missatge nou

en: Sound Notification
ca: Notificació per àudio

en: Play a sound when you receive a private message or your nick is highlighted.
ca: Reprodueix un so en rebre un missatge privat o bé en ésser realçat el vostre sobrenom.

en: Sound-notification plugin loaded.
ca: S'ha carregat el connector de notificació per àudio.

en: Sound-notification plugin unloaded.
ca: S'ha descarregat el connector de notificació per àudio.

en: tclplugin
ca: Connector Tcl

en: Tcl plugin for XChat
ca: Connector Tcl de l'Xchat

en: Cannot create ~/.xchat2
ca: No s'ha pogut crear el directori ~/.xchat2

en: I'm busy
ca: Ara estic ocupat

en: Leaving
ca: Me'n vaig

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ca: * Connectar-se a l'IRC com a root és estúpid! Hauríeu
      de crear un compte d'usuari i fer-ho des d'allí.

en: Couldn't connect to session bus
ca: No s'ha pogut establir connexió amb el bus de la sessió

note: Used for dbus-based single instance app
en: Detection of running instance failed
ca: Ha fallat la detecció de la instància en execució

note: Used for dbus-based single instance app
en: Failed to send "url" command to running instance
ca: No s'ha pogut enviar l'«URL» per a la instància que s'està executant

en: Waiting
ca: Esperant

note: black
en: Active
ca: Actiu

note: cyan
en: Failed
ca: Ha fallat

note: red
en: Done
ca: Fet

note: green
en: Connect
ca: Connectat

note: black
en: Aborted
ca: Interromput

en: Cannot access %s
ca: No es pot accedir a %s

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
ca: %s us està oferint «%s». Voleu acceptar-ho?

en: No active DCCs
ca: No hi ha connexions DCC actives

en: YES
ca: SÍ

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
ca: Esteu essent bombardejat amb peticions CTCP de %s, s'ignorarà %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
ca: Esteu essent atacat amb peticions MSG de %s, s'ha desactivat l'opció gui_auto_open_dialog.

en:   %-20s online
ca:   %-20s connectat

en:   %-20s offline
ca:   %-20s no connectat

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ca: No heu entrat a cap canal. Proveu amb /join #<canal>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ca: No esteu connectat. Proveu amb /server <màquina> [<port>]

en: Already marked away: %s
ca: Ja s'ha marcat com a absent: %s

en: Already marked back.
ca: Ja s'ha marcat com a retornat.

en: I need /bin/sh to run!
ca: Es necessita /bin/sh per a executar-lo

en: Commands Available:
ca: Ordres disponibles:

en: User defined commands:
ca: Ordres definides per l'usuari:

en: Plugin defined commands:
ca: Ordres definides pels connectors:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
ca: Per a més informació teclegeu /HELP <ordre>, o /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
ca: S'ignorarà l'argument desconegut «%s».

en: No such plugin found.
ca: No s'ha trobat tal connector.

en: That plugin is refusing to unload.
ca: Aquest connector refusa ser descarregat.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
ca: ADDBUTTON <nom> <acció>, afegeix un botó sota la llista d'usuaris

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ca: ALLCHAN <cmd>, envia una ordre a tots els canals on sigueu

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
ca: ALLCHANL <cmd>, envia una ordre a tots els canals on sigueu

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ca: ALLSERV <cmd>, envia una ordre a tots els servidors on sigueu

en: AWAY [<reason>], sets you away
ca: AWAY [<motiu>], marca el vostre sobrenom com a absent

en: BACK, sets you back (not away)
ca: BACK, us marca com a retornat (no absent)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
ca: BAN <màscara> [<tipus>], bandeja tots els usuaris que coincideixin amb la màscara. Si ja es troben en el canal amb això no els fareu fora (heu de ser operador del canal)

en: Set per channel options
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF - Toggle conf mode/showing of join and part messages
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF - Toggle color paste
    CHANOPT BEEP ON|OFF - Toggle beep on message
    CHANOPT TRAY ON|OFF - Toggle tray blink on message
ca: Estableix les opcions per a cada canal
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF - Mostra o oculta els missatges d'entrada i de sortida
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF - Commuta poder enganxar amb colors
    CHANOPT BEEP ON|OFF - Commuta la reproducció del to del sistema en rebre un missatge
    CHANOPT TRAY ON|OFF - Commuta el parpelleig a la safata del sistema en rebre un missatge

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
ca: CLEAR [ALL|HISTORY], esborra la finestra de text actual o l'historial d'ordres

en: CLOSE, Closes the current window/tab
ca: CLOSE, tanca la finestra o pestanya actual

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
ca: COUNTRY [-s] <codi|comodí>, cerca un codi de país, p.ex: au = Austràlia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
ca: CTCP <sobrenom> <missatge>, envia el missatge CTCP a l'usuari indicat, els missatges més comuns són VERSION (versió) i USERINFO (informació de l'usuari)

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
ca: CYCLE [<canal>], surt del canal actual i hi torna a entrar immediatament

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
ca: 
    DCC GET <sobrenom>                        - accepta un fitxer ofert
    DCC SEND [-maxcps=#] <sobrenom> [fitxer]  - envia un fitxer
    DCC PSEND [-maxcps=#] <sobrenom> [fitxer] - envia un fitxer en mode passiu
    DCC LIST                                  - mostra la llista de connexions DCC
    DCC CHAT <sobrenom>                       - proposa un XAT DCC a algú
    DCC PCHAT <sobrenom>                      - proposa un XAT DCC a algú en mode passiu
    DCC CLOSE <tipus> <sobrenom> <fitxer>        exemple:
             /dcc close send albanoguer fitxer.tar.gz

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEHOP <sobrenom>, treu l'estatus de semi-operador del canal al sobrenom indicat (heu de ser operador del canal)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
ca: DELBUTTON <nom>, elimina un botó de sota la llista d'usuaris

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEOP <sobrenom>, treu l'estatus d'operador del canal al sobrenom indicat (heu de ser operador del canal)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEVOICE <sobrenom>, treu l'estatus de veu al sobrenom indicat (necessiteu ser operador del canal)

en: DISCON, Disconnects from server
ca: DISCON, finalitza la connexió amb el servidor

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
ca: DNS <sobrenom|màquina|ip>, cerca l'adreça IP d'un usuari

en: ECHO <text>, Prints text locally
ca: ECHO <text>, escriu el text localment

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
ca: EXEC [-o] <ordre>, executa l'ordre. Si feu servir l'argument -o s'enviarà la sortida cap al canal actual, si no es mostrarà a la finestra de text actual

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
ca: EXECCONT, envia un senyal SIGCONT al procés

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
ca: EXECKILL [-9], mata un procés que s'estigui executant en la sessió actual. Si empreu -9 el senyal serà SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
ca: EXECSTOP, envia un senyal SIGSTOP al procés

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
ca: EXECWRITE, envia dades als processos a l'entrada estàndard

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
ca: FLUSHQ, neteja la cua d'enviaments del servidor actual

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
ca: GATE <màquina> [<port>], fa servir el servidor intermedi indicat, el port per defecte és el 23

en: GHOST <nick> <password>, Kills a ghosted nickname
ca: GHOST <sobrenom> <contrasenya>, termina una sessió fantasma per a aquest sobrenom

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
ca: HOP <sobrenom>, dóna l'estatus d'operador de canal a l'usuari indicat (heu de ser operador del canal)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
ca: ID <contrasenya>, us identifica al servidor de sobrenoms nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
ca: IGNORE <màscara> <tipus..> <opcions..>
        màscara - màscara de la màquina a ignorar, p.ex: *!*@*.pooles.rima-tde.net
        tipus   - tipus de les dades a ignorar, una de les següents o totes («ALL»):
                  PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI
        opcions - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
ca: INVITE <sobrenom> [<canal>], convida l'usuari indicat a un canal, per defecte al canal actual (heu de ser operador del canal)

en: JOIN <channel>, joins the channel
ca: JOIN <canal>, entra al canal

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICK <sobrenom>, fa fora l'usuari indicat del canal actual (heu de ser operador del canal)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICKBAN <sobrenom>, bandeja l'usuari indicat després de fer-lo fora del canal (heu de ser operador del canal)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
ca: LAGCHECK, força una nova comprovació del retard

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
ca: LASTLOG <cadena>, cerca una cadena de text a la memòria intermèdia

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
ca: LOAD [-e] <fitxer>, carrega un connector o script

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEHOP, treu l'estatus a tots els semi-operadors del canal en el canal actual (heu de ser operador del canal)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEOP, treu l'estatus a tots els operadors del canal en el canal actual (heu de ser operador del canal)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
ca: ME <acció>, anuncia una acció al canal actual (les accions s'escriuen en tercera persona, com ara /me salta d'alegria)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
ca: MKICK, fa fora tots els usuaris del canal actual (heu de ser operador del canal)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
ca: MOP, dóna l'estatus d'operador a tots els usuaris en el canal actual (heu de ser operador del canal)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
ca: MSG <sobrenom> <missatge>, envia un missatge privat

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
ca: NAMES, llista els usuaris que hi ha al canal actual

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
ca: NCTCP <sobrenom> <missatge>, envia un avís per CTCP

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
ca: NEWSERVER [-noconnect] <nom_màquina> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
ca: NICK <sobrenom>, canvia el vostre sobrenom

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
ca: NOTICE <sobrenom/canal> <missatge>, envia una avís. Els avisos són un tipus de missatge que no haurien de generar respostes automàtiques

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
ca: NOTIFY [-n xarxa1[,xarxa2,...]] [<sobrenom>], mostra la vostra llista de notificació o hi afegeix algú

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
ca: OP <sobrenom>, dóna l'estatus d'operador del canal a l'usuari (necessiteu ser operador del canal)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
ca: PART [<canal>] [<motiu>], deixa el canal, per defecte l'actual

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
ca: PING <sobrenom | canal>, envia un ping CTCP a l'usuari o canal indicat

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
ca: QUERY [-nofocus] <sobrenom>, obre una finestra de xat privat amb algú

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
ca: QUIT [<motiu>], finalitza la connexió amb el servidor actual

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
ca: QUOTE <text>, envia el text «en cru» cap al servidor

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONNECT [-ssl] [<màquina>] [<port>] [<contrasenya>], pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONNECT [<màquina>] [<port>] [<contrasenya>], pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
ca: RECV <text>, envia dades «en cru» a l'Xchat, com si s'haguessin rebut des del servidor IRC

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ca: SAY <text>, envia el text a l'objecte de la finestra actual

en: SEND <nick> [<file>]
ca: SEND <sobrenom> [<fitxer>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN [-ssl] <màquina> <port> <canal>, connecta i entra en un canal

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN <màquina> <port> <canal>, connecta i entra en un canal

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
ca: SERVER [-ssl] <màquina> [<port>] [<contrasenya>], connecta amb un servidor, el port per defecte per a connexions normals és el 6667, i el 9999 per a connexions SSL

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
ca: SERVER <màquina> [<port>] [<contrasenya>], connecta amb un servidor, el port per defecte és el 6667

en: SET [-e] [-or] [-quiet] <variable> [<value>]
ca: SET [-e] [-or] [-quiet] <variable> [<valor>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
ca: SETCURSOR [-|+]<posició>

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
ca: TOPIC [<tema>], estableix o mostra el tema del canal actual

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
ca: 
    TRAY -f <temps-d'espera> <fitxer1> [<fitxer2>] Parpelleja entre dues icones a la safata.
    TRAY -f <filename>                  Defineix una icona fixa a la safata.
    TRAY -i <number>                    Parpelleja a la safata amb una icona del sistema.
    TRAY -t <text>                      Defineix l'indicador de funció de la safata.
    TRAY -b <title> <text>              Defineix la bombolla de notificació de la safata.

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
ca: UNBAN <màscara> [<màscara>...], readmet els usuaris indicats al canal.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
ca: UNIGNORE <màscara> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
ca: UNLOAD <fitxer>, desactiva un connector o script

en: URL <url>, opens a URL in your browser
ca: URL <url>, obre un URL en el navegador

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
ca: USELECT [-a] [-s] <sobrenom1> <sobrenom2> etc, realça els sobrenoms a la llista d'usuaris del canal

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
ca: VOICE <sobrenom>, dóna l'estatus de veu a algú (heu de ser operador del canal)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
ca: WALLCHAN <missatge>, escriu un missatge a tots els canals

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
ca: WALLCHOP <missatge>, envia un missatge a tots els operadors del canal actual

en: Usage: %s
ca: Sintaxi: %s

en: 
    No help available on that command.
ca: 
    No hi ha ajuda disponible per a aquesta ordre.

en: No such command.
ca: No existeix tal ordre.

en: Bad arguments for user command.
ca: Els arguments per a l'ordre d'usuari no són vàlids.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ca: Massa ordres d'usuari recursives, s'interromprà.

en: Unknown Command. Try /help
ca: Ordre desconeguda. Proveu /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
ca: No hi ha cap símbol xchat_plugin_init; esteu segur que aquest és un connector per a l'Xchat?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
ca: Esteu segur que aquest servidor permet l'ús d'SSL i el port és correcte?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
ca: No s'ha pogut resoldre el nom de la màquina %s
    Comproveu la vostra configuració IP

en: Proxy traversal failed.
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor intermediari.

en: Cycling to next server in %s...
ca: Es passarà al següent servidor de %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
ca: Atenció: es desconeix el joc de caràcters «%s». No es farà cap conversió per la xarxa %s.

note: get rid of the \n
en: Loaded log from
ca: S'ha carregat el registre de

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ca: **** FINAL DEL REGISTRE A %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
ca: **** INICI DEL REGISTRE A %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
ca: * No es pot escriure en els fitxers de registre.
      Reviseu els permisos de %s/xchatlogs

en: Left message
ca: Missatge de l'esquerra

en: Right message
ca: Missatge de la dreta

en: The nick of the joining person
ca: El sobrenom de la persona que entra

en: The channel being joined
ca: Canal al qual s'entra

en: The host of the person
ca: Màquina de la persona

en: The action
ca: L'acció

en: Mode char
ca: Caràcter de mode

en: The text
ca: El text

en: Identified text
ca: El text identificat

en: The message
ca: El missatge

en: Old nickname
ca: Sobrenom antic

en: New nickname
ca: Sobrenom nou

en: Nick of person who changed the topic
ca: El sobrenom de la persona que ha canviat el tema

en: Topic
ca: Tema

en: The nickname of the kicker
ca: El sobrenom de qui l'ha fet fora

en: The person being kicked
ca: Persona expulsada

en: The channel
ca: El canal

en: The reason
ca: El motiu

en: The nick of the person leaving
ca: El sobrenom de la persona que surt

en: The time
ca: L'hora

en: The creator
ca: El creador

en: Reason
ca: Motiu

en: Host
ca: Màquina

en: Who it's from
ca: De qui prové

en: The time in x.x format (see below)
ca: L'hora en format x.x (vegeu més avall)

en: The Channel it's going to
ca: El canal de destinació

en: The sound
ca: El so

en: The nick of the person
ca: El sobrenom de la persona

en: The CTCP event
ca: L'esdeveniment CTCP

en: The nick of the person who set the key
ca: El sobrenom de la persona que estableix la contrasenya

en: The key
ca: La contrasenya

en: The nick of the person who set the limit
ca: El sobrenom de la persona que estableix el límit

en: The limit
ca: El límit

en: The nick of the person who has been op'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha fet operador

en: The nick of the person who did the op'ing
ca: El sobrenom de la persona que dóna l'estatus d'operador

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha fet semi-operador

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ca: El sobrenom de la persona que dóna l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person who did the voice'ing
ca: El sobrenom de la persona que dóna l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been voice'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha donat veu

en: The nick of the person who did the banning
ca: El sobrenom de la persona que dóna l'estatus de bandejat

en: The ban mask
ca: Màscara d'usuaris bandejats

en: The nick who removed the key
ca: El sobrenom de qui ha eliminat la contrasenya

en: The nick who removed the limit
ca: El sobrenom de qui ha eliminat el límit

en: The nick of the person who did the deop'ing
ca: El sobrenom de la persona que ha tret l'estatus d'operador

en: The nick of the person who has been deop'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus d'operador

en: The nick of the person who did the dehalfop'ing
ca: El sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person who did the devoice'ing
ca: El sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been devoice'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de veu

en: The nick of the person who did the unban'ing
ca: El sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de bandejat

en: The nick of the person who did the exempt
ca: El sobrenom de la persona que dóna l'estatus d'exempt

en: The exempt mask
ca: La màscara d'usuaris als quals es dóna l'estatus d'exempt

en: The nick of the person who removed the exempt
ca: El sobrenom de la persona que ha eliminat l'exempció

en: The nick of the person who did the invite
ca: El sobrenom de la persona que dóna l'estatus de convidat

en: The invite mask
ca: Màscara de convidats

en: The nick of the person who removed the invite
ca: El sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de convidat

en: The nick of the person who set the mode
ca: El sobrenom de la persona que ha establert el mode

en: The mode's sign (+/-)
ca: Senyal del mode (+/-)

en: The mode letter
ca: Lletra del mode

en: The channel it's being set on
ca: Canal al qual s'estableix

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Full name
ca: Nom complet

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
ca: Membre del canal/«és un operador IRC»

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Idle time
ca: Temps inactiu

en: Signon time
ca: Temps d'accés

en: Away reason
ca: Motiu de l'absència

en: Message
ca: Missatge

en: Account
ca: Compte

en: Real user@host
ca: usuari@màquina real

en: Real IP
ca: IP real

en: Channel Name
ca: Nom del canal

en: Server Name
ca: Nom del servidor

en: Nick of person who invited you
ca: Sobrenom de la persona que us ha convidat

en: Nickname in use
ca: Sobrenom en ús

en: Nick being tried
ca: Sobrenom que s'està provant

en: Network
ca: Xarxa

en: Modes string
ca: Cadena de modes

en: IP address
ca: Adreça IP

en: DCC Type
ca: Tipus de DCC

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Destination filename
ca: Nom del fitxer de destí

en: Pathname
ca: Ubicació

en: Position
ca: Posició

en: Size
ca: Mida

en: DCC String
ca: Cadena DCC

en: Number of notify items
ca: Nombre d'elements notificats

en: Old Filename
ca: Nom del fitxer antic

en: New Filename
ca: Nom del fitxer nou

en: Receiver
ca: Receptor

en: Hostmask
ca: Màscara de la màquina

en: Hostname
ca: Nom de la màquina

en: The Packet
ca: Paquet

en: Seconds
ca: Segons

en: Nick of person who have been invited
ca: Sobrenom de la persona que ha estat convidada

en: Banmask
ca: Màscara d'usuaris bandejats

en: Who set the ban
ca: Qui ha establert el bandejament

en: Ban time
ca: Duració del bandejament

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
ca: Error en analitzar l'esdeveniment %s.
    Es carrega el predeterminat.

en: Cannot read sound file:
    %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de so:
    %s

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ha estat afegit a la llista de notificació.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 Llista de bandejats: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo podeu entrar a%C11 %B$1 %O(heu estat bandejat).

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ara és conegut com a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ha bandejat $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
ca: -%C10-%C11-%O$tCanal $1 creat el $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel half-operator status from $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 treu l'estatus de semi-operador del canal a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel operator status from $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 treu l'estatus d'operador del canal a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes voice from $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 treu l'estatus de veu a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 dóna l'estatus d'exempt a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel half-operator status to $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 dóna l'estatus de semi-operador del canal a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 dóna l'estatus de convidat a $2

en: %UChannel          Users   Topic%O
ca: %UCanal            Usuaris Tema%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 assigna el mode $2$3 a $4

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
ca: -%C10-%C11-%O$tCanal $1 modes: $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel operator status to $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 dóna l'estatus d'operador del canal a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 treu l'estatus d'exempt a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 treu l'estatus de convidat a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 elimina la contrasenya del canal

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 elimina el límit d'usuaris

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 defineix la contrasenya del canal com a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix el límit d'usuaris del canal en $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 treu l'estatus de bandejat a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 dóna l'estatus de veu a $2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
ca: -%C10-%C11-%O$tConnectat. S'està iniciant la sessió...

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
ca: -%C10-%C11-%O$tS'està connectant amb %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C al port %C11$3%C...

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
ca: -%C10-%C11-%O$tHa fallat la connexió. Error: $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un CTCP $1 de $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un CTCP $1 de $2 (per a $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un so CTCP $1 de $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
ca: %C22*%O$tS'ha rebut un so CTCP $1 de $2 (per a $3)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha interromput el xat directe (DCC Chat) amb %C11$1%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha establert una connexió de xat directe (DCC Chat) amb %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT failed. Connection to $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O lost.
ca: -%C10-%C11-%O$tNo s'ha pogut establir la DCC. S'ha perdut la connexió amb $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut una oferta de xat directe (DCC CHAT) de $1

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha ofert un xat directe (DCC CHAT) a $1

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
ca: -%C10-%C11-%O$tJa s'està oferint un xat directe (DCC CHAT) a $1

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
ca: -%C10-%C11-%O$tL'intent de connexió DCC $1 amb %C11$2%O ha fallat (error=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un «$1%O» de $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
ca: %C24,18 Tipus Per a/De   Estat   Mida    Pos     Fitxer

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContents of packet: $2
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut una petició DCC mal formada de %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContingut del paquet: $2

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
ca: -%C10-%C11-%O$tS'està oferint %C11$1 %Ca %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
ca: -%C10-%C11-%O$tNo existeix tal oferta DCC.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha interromput la recepció del fitxer %C11$2%O a %C11$1%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha completat la recepció del fitxer %C11$1%O de %C11$3%O %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$tConnexió DCC RECV establerta amb %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) failed. Connection to $3 lost.
ca: -%C10-%C11-%O$tNo s'ha pogut rebre el fitxer $1 ($2). S'ha perdut la connexió amb $3.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
ca: -%C10-%C11-%O$tRecepció DCC: No s'ha pogut obrir $1 amb permís d'escriptura ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
ca: -%C10-%C11-%O$tJa existeix el fitxer %C11$1%C, es desarà com a %C11$2%O.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cha demanat reprendre la recepció de %C11$2 %Cdes de %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
ca: -%C10-%C11-%O$tL'enviament DCC de %C11$2%O a %C11$1%O ha estat interromput.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
ca: -%C10-%C11-%O$tL'enviament DCC de %C11$1%O a %C11$2%O s'ha completat %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha establert una connexió DCC SEND amb %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O failed. Connection to %C11$2%O lost.
ca: -%C10-%C11-%O$tLa connexió DCC SEND a %C11$1%O no s'ha pogut establir. S'ha perdut la connexió amb %C11$2%O.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cus ha ofert el fitxer %C11$2 %C(%C11$3 %Coctets)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
ca: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cencallat- s'interromprà.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
ca: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cha excedit el temps d'espera - s'interromprà.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ha estat eliminat de la llista de notificació.

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
ca: -%C10-%C11-%O$tDesconnectat ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha trobat la vostra IP: [$1]

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
ca: %O%C11$1%O s'ha afegit a la llista d'usuaris ignorats.

en: Ignore on %C11$1%O changed.
ca: L'estatus d'usuari ignorat de %C11$1%O ha canviat.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
ca: %C24,18 Màquina                   PRIV NOTI CAN  CTCP DCC  CONV NOIG

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
ca: %O%C11$1%O ha estat eliminat de la llista d'usuaris ignorats.

en:   Ignore list is empty.
ca:   La llista d'usuaris ignorats és buida.

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo podeu entrar a%C11 %B$1 %O(És un canal només per a convidats).

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu estat convidat a %C11$1%C per %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
ca: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C ha entrat a $2

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo podeu entrar a%C11 %B$1 %O(necessiteu la contrasenya).

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 ha fet fora a $2 de $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu estat terminat per $1 ($2%O)

en: -%C10-%C11-%O$tMOTD Skipped.
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha omès el missatge del dia.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ja està agafat. S'està reintentant amb $2...

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
ca: -%C10-%C11-%O$tEl sobrenom ja està agafat. Useu l'ordre /NICK per a provar-ho amb un altre.

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
ca: -%C10-%C11-%O$tNo existeix tal connexió DCC.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
ca: -%C10-%C11-%O$tNo hi ha cap procés executant-se en aquests moments

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
ca: -%C10-%C11-%O$tLa llista de notificació és buida.

en: %C24,18 %B  Notify List
ca: %C24,18 %B  Llista de notificació

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 usuari(s) a la llista de notificació.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
ca: -%C10-%C11-%O$tNotificació: $1 no està connectat ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
ca: -%C10-%C11-%O$tNotificació: $1 està en línia ($2).

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C ha deixat $3

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C ha deixat $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
ca: -%C10-%C11-%O$tResposta al ping des de $1 : $2 segon(s)

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
ca: -%C10-%C11-%O$tPing sense resposta després de $1 segons, es desconnectarà.

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
ca: -%C10-%C11-%O$tJa hi ha un procés en execució

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 s'ha desconnectat %C14(%O$2%O%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix els modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: %C12-%C13$1/Wallops%C12-%O$t$2%O
ca: %C12-%C13$1/Missatge als operadors%C12-%O$t$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
ca: -%C10-%C11-%O$tS'està cercant l'adreça IP de%C11 $1%O...

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
ca: -%C10-%C11-%O$tConnectat.

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
ca: -%C10-%C11-%O$tS'està resolent %C11$1%C..

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha aturat l'anterior intent de connexió (pid=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
ca: -%C10-%C11-%O$tEl tema de %C11$1%C és %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ha canviat el tema a: $2%O

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$tEl tema de %C11$1%C ha estat establert per %C11$2%C el %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
ca: -%C10-%C11-%O$tMàquina desconeguda. Potser l'heu escrita malament?

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo podeu entrar a%C11 %B$1 %O(S'ha assolit el límit d'usuaris).

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11Usuaris a $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Ces troba absent %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CFinal de la llista WHOIS.

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O inactiu %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O, signon: %C11$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O inactiu %C11$2%O, entrada: %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Oreal user@host %C11$2%O, real IP %C11$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Ousuari@màquina real%C11$2%O, IP real %C11$3%O

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
ca: -%C10-%C11>%O$t%BAra esteu conversant a%B %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu estat expulsat de $2 per $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu deixat el canal $3

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu deixat el canal $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
ca: -%C10-%C11-%O$tEsteu convidant %C11$1%C a %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
ca: -%C10-%C11-%O$tAra sou conegut com a $2

en: Remote host closed socket
ca: La màquina remota ha tancat la connexió

en: Connection refused
ca: S'ha refusat la connexió

en: No route to host
ca: No hi ha cap ruta cap a la màquina

en: Connection timed out
ca: S'ha excedit el temps d'espera

en: Cannot assign that address
ca: No s'ha pogut assignar aquesta adreça

en: Connection reset by peer
ca: Connexió reiniciada des de l'altre costat

en: Ascension Island
ca: Illa Ascensió

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Albania
ca: Albània

en: Armenia
ca: Armènia

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Reverse DNS
ca: DNS invers

en: American Samoa
ca: Samoa Americana

en: Austria
ca: Àustria

en: Nato Fiel
ca: Camp de l'OTAN

en: Australia
ca: Austràlia

en: Aland Islands
ca: Illes Aland

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Businesses
ca: Negocis

en: Benin
ca: Benín

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Canada
ca: Canadà

en: Cocos Islands
ca: Illes Cocos

en: Democratic Republic of Congo
ca: República Democràtica del Congo

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Cote d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Chile
ca: Xile

en: Cameroon
ca: Camerun

en: China
ca: Xina

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Internic Commercial
ca: Internic Comercial

en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Germany
ca: Alemanya

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Algeria
ca: Algèria

en: Ecuador
ca: Equador

en: Educational Institution
ca: Institució educativa

en: Estonia
ca: Estònia

en: Egypt
ca: Egipte

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Spain
ca: Espanya

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: European Union
ca: Unió Europea

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Falkland Islands
ca: Illes Malvines

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: France
ca: França

en: Great Britain
ca: Gran Bretanya

en: Grenada
ca: Granada

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: British Channel Isles
ca: Illes del Canal Britànic

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Government
ca: Institució governamental

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Greece
ca: Grècia

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Heard and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Honduras
ca: Hondures

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Haiti
ca: Haití

en: Hungary
ca: Hongria

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: India
ca: Índia

en: Informational
ca: Informatiu

en: International
ca: Internacional

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Japan
ca: Japó

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: St. Kitts and Nevis
ca: St. Kitts i Nevis

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Latvia
ca: Letònia

en: Libya
ca: Líbia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Monaco
ca: Mónaco

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: United States Medical
ca: Servei mèdic dels Estats Units

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Military
ca: Institució militar

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Níger

en: Internic Network
ca: Xarxa Internic

en: Norfolk Island
ca: Illes Norfolk

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Norway
ca: Noruega

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Internic Non-Profit Organization
ca: Organització sense ànim de lucre Internic

en: Panama
ca: Panamà

en: Peru
ca: Perú

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pakistan
ca: Paquistan

en: Poland
ca: Polònia

en: St. Pierre and Miquelon
ca: St. Pierre i Miquelon

en: Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Reunion
ca: Illa de la Reunió

en: Old School ARPAnet
ca: ARPAnet de l'antiga escola

en: Russian Federation
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Sweden
ca: Suècia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Illes Svalbard i Jan Mayen

en: Slovak Republic
ca: República Eslovaca

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Suriname
ca: Surinam

en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tomé i Príncipe

en: Former USSR
ca: Antiga URSS

en: Syria
ca: Síria

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Chad
ca: Txad

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States of America
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Vatican City State
ca: Ciutat Estat del Vaticà

en: St. Vincent and the Grenadines
ca: St. Vincent i les Granadines

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verge Britàniques

en: US Virgin Islands
ca: Illes Verge Americanes

en: Wallis and Futuna Islands
ca: Illes Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Open Dialog Window
ca: Obre una finestra de diàleg

en: Send a File
ca: Envia un fitxer

en: User Info (WHOIS)
ca: Informació de l'usuari (WHOIS)

en: Operator Actions
ca: Opcions de l'operador

en: Give Ops
ca: Dóna l'estatus d'operador

en: Take Ops
ca: Treu l'estatus d'operador

en: Give Voice
ca: Dóna l'estatus de veu

en: Take Voice
ca: Treu l'estatus de veu

en: Kick/Ban
ca: Fes fora/Bandeja

en: Kick
ca: Fes fora

en: Ban
ca: Bandeja

en: KickBan
ca: Fes fora i bandeja

en: Direct client-to-client
ca: Directe Client-a-Client

en: Send File
ca: Envia un fitxer

en: Offer Chat
ca: Ofereix un xat

en: Abort Chat
ca: Interromp el xat

en: Version
ca: Versió

en: Userinfo
ca: Informació de l'usuari

en: Clientinfo
ca: Informació del client

en: Oper
ca: Operador

en: Kill this user
ca: Mata aquest usuari

en: Give Half-Ops
ca: Dóna l'estatus de semi-operador

en: Take Half-Ops
ca: Treu l'estatus de semi-operador

en: Ignore
ca: _Ignora

en: Ignore User
ca: Ignora l'usuari

en: UnIgnore User
ca: Deixa d'ignorar l'usuari

en: Info
ca: Informació

en: Who
ca: Qui

en: WhoIs
ca: WhoIs (Qui és?)

en: DNS Lookup
ca: Consulta DNS

en: Trace
ca: Traça

en: UserHost
ca: UsuariMàquina

en: External
ca: Extern

en: Leave Channel
ca: Deixa el canal

en: Join Channel...
ca: Entra al canal...

en: Enter Channel to Join:
ca: Introduïu el canal on entrar:

en: Server Links
ca: Enllaços del servidor

en: Ping Server
ca: Ping al servidor

en: Hide Version
ca: Oculta la versió

en: bye
ca: adéu

en: Enter reason to kick %s:
ca: Introduïu el motiu per a fer fora a %s:

en: Sendfile
ca: Envia fitxer

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Send
ca: Envia

en: Chat
ca: Xat

en: Clear
ca: Neteja

en: remote access
ca: accés remot

en: plugin for remote access using DBUS
ca: connector per a l'accés remot a través del D-Bus

en: Couldn't connect to session bus: %s
ca: No s'ha pogut establir connexió amb el bus de la sessió: %s

en: Failed to acquire %s: %s
ca: No s'ha pogut adquirir %s: %s

en: Run XChat-GNOME in a terminal?
ca: Voleu executar l'Xchat-GNOME en un terminal?

en: Set it at TRUE if you want it activated
ca: Establiu-ho com a «TRUE» (cert) si ho voleu habilitar

en: The handler for "irc://" URLs
ca: El gestor per a URL del tipus «irc://»

en: X-Chat GNOME is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: L'Xchat-GNOME és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal i com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència o (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.

en: X-Chat GNOME is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: L'Xchat-GNOME es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot sense la garantia implícita de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la Llicència Pública General GNU per a obtenir-ne més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with X-Chat GNOME; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb l'Xchat-GNOME; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA  02111, USA.

note: Translators: Don't try to translate this literally. * It is a running gag from a british comedy television * programme; either leave it as-is or replace it with * something comparable but inoffensive in your language.
en: “Listen very carefully, I shall say this only once.”
ca: Lo qui diu que ja sap prou, té lo cap més gros que un bou.

en: XChat-GNOME Web Site
ca: Lloc web de l'Xchat-GNOME

en: Automatically display the channel list dialog
ca: Mostra el diàleg amb la llista de canals de manera automàtica

en: Background image filename
ca: Nom del fitxer de la imatge de fons

en: Background transparency
ca: Transparència del fons

en: Colorize nicknames in the main window
ca: Acoloreix els sobrenoms a la pantalla principal

en: Default nickname used by servers without special options set
ca: Sobrenom per defecte utilitzat pels servidors sense cap opció especial habilitada

en: Default real name used by servers without special options set
ca: Nom real per defecte utilitzat pels servidors sense cap opció especial habilitada

en: Display redundant nickstamps
ca: Mostra els nickstamps redundants

en: Enable spellchecking
ca: Habilita la verificació de l'ortografia

en: Font for the main window
ca: Tipus de lletra de la finestra principal

en: Height of the channel list
ca: Alçada de la llista de canals

en: Height of the main window
ca: Alçada de la finestra principal

en: If set to true, when you join a server without automatically joining a channel, the channel list dialog will be displayed
ca: Si s'estableix a «true» (cert), en entrar a un servidor sense entrar automàticament a cap canal, es mostrarà el diàleg amb la llista de canals

en: Languages to use for spellchecking
ca: Idiomes per als quals s'utilitzarà la verificació ortogràfica

en: List of enabled plugins
ca: Llista dels connectors habilitats

en: Message sent on away
ca: Missatge que s'envia en commutar a absent

en: Message sent on channel part
ca: Missatge que s'enviarà en sortir d'un canal

en: Message sent on quit
ca: Missatge que s'enviarà en desconnectar-se

en: Position of the horizontal pane in the main window
ca: Posició de la subfinestra horitzontal dins de la finestra principal

en: Selected background type
ca: Tipus de fons seleccionat

en: Selected color scheme
ca: Esquema de colors seleccionat

en: Show colors in the main window
ca: Mostra colors a la pantalla principal

en: Show timestamps in the main window
ca: Mostra la marca horària a la finestra principal

en: Show user list in main window
ca: Mostra la llista d'usuaris a la finestra principal

en: Use system fonts
ca: Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: Whether the horizontal pane in the main window is shown
ca: Si s'ha de mostrar la subfinestra horitzontal en la finestra principal

en: Whether the statusbar in the main window is shown
ca: Si s'ha de mostrar la barra d'estat a la finestra principal

en: Width of the channel list
ca: Amplada de la llista de canals

en: Width of the main window
ca: Amplada de la finestra principal

en: X position of the main window on the screen
ca: Posició X de la finestra principal a la pantalla

en: Y position of the main window on the screen
ca: Posició Y de la finestra principal a la pantalla

en: xchat configuration version
ca: versió de la configuració de l'Xchat

en: %s Channel List
ca: Llista de canals a %s

en: This network doesn't have a server defined.
ca: No hi ha cap servidor definit per a aquesta xarxa.

en: Please add at least one server to the %s network.
ca: Heu d'afegir almenys un servidor per a la xarxa %s.

en: _Open Link in Browser
ca: _Obre l'enllaç en el navegador

en: _Copy Link Location
ca: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: Se_nd Message To...
ca: E_nvia el missatge a...

en: _Copy Address
ca: _Copia l'adreça

en: _Send File
ca: _Envia un fitxer

en: Paste File _Contents
ca: Enganxa el _contingut del fitxer

en: Paste File_name
ca: Enganxa el _nom del fitxer

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Copy
ca: _Copia

en: Error reading file "%s": %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer «%s»: %s

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
ca: S'ha produït un error en convertir l'URI «%s» en un nom de fitxer: %s

en: Error retrieving file information for "%s": %s
ca: S'ha produït un error en obtenir la informació del fitxer «%s»: %s

en: Save Transcript
ca: Desa la transcripció

en: Error saving %s
ca: S'ha produït un error en desar %s

en: Search buffer is empty.
ca: La memòria intermèdia de cerca és buida.

en: File
ca: Fitxer

en: Remaining
ca: Restant

en: Incoming File Transfer
ca: Transferència de fitxer d'entrada

en: _Accept
ca: _Accepta

en: %s is attempting to send you a file named "%s". Do you wish to accept the transfer?
ca: %s vol enviar-vos el fitxer «%s». Voleu acceptar la transferència?

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s
ca: <b>%s</b>
    <small>de %s</small>
    %s de %s

en: starting
ca: s'està iniciant

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s at %s/s
ca: <b>%s</b>
    <small>de %s</small>
    %s de %s a %s/s

en: queued
ca: s'ha posat a la cua

en: Transfer of %s to %s failed
ca: No s'ha pogut transferir %s a %s

en: Transfer of %s from %s failed
ca: No s'ha pogut transferir %s a %s

en: Transfer failed
ca: No s'ha pogut completar la transferència

en: aborted
ca: s'ha interromput

en: stalled
ca: s'ha encallat

en: Send File...
ca: Envia un fitxer...

en: Full-screen the window
ca: Fes que la pantalla ocupi la pantalla completa

en: Use directory instead of the default config dir
ca: Utilitza aquest directori en comptes del directori per defecte

en: Don't auto-connect to servers
ca: No et connectis automàticament als servidors

en: Don't auto-load plugins
ca: No carreguis automàticament els connectors

en: Open an irc:// url
ca: Obre un URL de tipus irc://

en: Open URL in an existing XChat-GNOME instance
ca: Obre l'URL en una instància existent de l'Xchat-GNOME

en: Show version information
ca: Mostra informació de la versió

en: Failed to parse arguments: %s
ca: No s'han pogut analitzar els arguments: %s

en: Incoming DCC Chat
ca: Xat DCC d'entrada

en: %s is attempting to create a direct chat. Do you wish to accept the connection?
ca: %s vol crear un xat directe. Voleu acceptar la connexió?

en: Unable to show '%s'
ca: No s'ha pogut mostrar «%s»

en: Find:
ca: Cerca:

en: _Previous
ca: _Anterior

en: _Next
ca: _Següent

en: <span foreground="dark grey">Reached end, continuing from top</span>
ca: <span foreground="dark grey">S'ha arribat al final, es continuarà des de l'inici</span>

en: <span foreground="dark grey">Reached beginning, continuing from bottom</span>
ca: <span foreground="dark grey">S'ha arribat a l'inici, es continuarà des del final</span>

en: <span foreground="red">Search string not found</span>
ca: <span foreground="red">No s'ha trobat la cadena de cerca</span>

en: Server
ca: Servidor

en: Key
ca: Contrasenya

note: We're creating a new network. Don't populate things from the structure
en: New Network
ca: Xarxa nova

en: %s Network Properties
ca: Propietats de la xarxa %s

en: Invalid input
ca: Entrada incorrecta

en: You must enter a network name
ca: Heu d'introduir un nom de xarxa

en: You must enter a nick name
ca: Heu d'introduir un sobrenom

en: You must enter a real name
ca: Heu d'introduir un nom real

en: No Servers
ca: Cap servidor

en: You must add at least one server for this network
ca: Heu d'afegir almenys un servidor per a aquesta xarxa

en: ISO-8859-15 (Western Europe)
ca: ISO-8859-15 (Europa occidental)

en: ISO-8859-2 (Central Europe)
ca: ISO-8859-2 (Europa central)

en: ISO-8859-7 (Greek)
ca: ISO-8859-7 (grec)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
ca: ISO-8859-8 (hebreu)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
ca: ISO-8859-9 (turc)

en: ISO-2022-JP (Japanese)
ca: ISO-2022-JP (japonès)

en: SJIS (Japanese)
ca: SJIS (japonès)

en: CP949 (Korean)
ca: CP949 (coreà)

en: KOI8-R (Cyrillic)
ca: KOI8-R (ciríl·lic)

en: CP1251 (Cyrillic)
ca: CP1251 (ciríl·lic)

en: CP1256 (Arabic)
ca: CP1256 (àrab)

en: CP1257 (Baltic)
ca: CP1257 (bàltic)

en: GB18030 (Chinese)
ca: GB18030 (xinès)

en: TIS-620 (Thai)
ca: TIS-620 (tailandès)

en: In_sert
ca: In_sereix

en: _Network
ca: _Xarxa

en: _Discussion
ca: _Conversa

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Help
ca: A_juda

note: IRC menu
en: _Connect...
ca: _Connecta...

en: _File Transfers
ca: Transferències de _fitxers

en: _Quit
ca: _Surt

note: Edit menu
en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies...

note: Network menu
en: _Reconnect
ca: To_rna a connectar

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Channels...
ca: Llista de _canals...

note: Discussion menu
en: _Save Transcript
ca: _Desa la transcripció

en: _Leave
ca: _Surt

en: Cl_ose
ca: _Tanca

en: _Find
ca: _Cerca

en: Change _Topic
ca: Canvia el te_ma

en: _Bans...
ca: Llista d'usuaris _bandejats...

en: _Users
ca: _Usuaris

note: Help menu
en: _Contents
ca: _Contingut

en: _About
ca: _Quant a

note: View menu
en: _Sidebar
ca: Barra _lateral

en: _Statusbar
ca: _Barra d'estat

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: Ex-Chat
ca: Surto del xat

en: Error showing help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: The way the D-Bus plugin works has changed.
    To avoid problems, you should remove the old plugin file.
    
    <b>Please delete %s</b>
ca: El funcionament del connector del D-Bus ha canviat.
    És recomanable que suprimiu el fitxer del connector antic.
    
    <b>Suprimiu %s</b>

en: D-Bus plugin is still installed
ca: El connector del D-Bus encara està instal·lat

note: View menu
en: Pre_vious Network
ca: Xarxa _anterior

en: Nex_t Network
ca: Xarxa _següent

en: _Previous Discussion
ca: Conversa a_nterior

en: _Next Discussion
ca: Conversa s_egüent

note: Discussion context menu
en: _Join
ca: _Entra-hi

note: Server context menu
en: _Auto-connect on startup
ca: Connect_a-t'hi a l'inici

note: Discussion context menu
en: _Auto-join on connect
ca: Entra-hi en connect_ar

en: Show join/part messages
ca: Mostra els missatges d'entrada/sortida

en: <none>
ca: <cap>

en: Black on White
ca: Negre sobre blanc

en: White on Black
ca: Blanc sobre negre

en: Custom
ca: Personalitzat

en: System Theme Colors
ca: Colors del tema del sistema

en: File Transfers & DCC
ca: Transferències de fitxers i DCC

en: Effects
ca: Efectes

en: IRC Preferences
ca: Preferències del xat

en: Really remove network "%s" and all of its servers?
ca: Voleu eliminar la xarxa «%s» i tots els seus servidors?

en: Networks
ca: Xarxes

en: Name
ca: Nom

en: unknown
ca: desconegut

en: An error occurred unloading %s
ca: S'ha produït un error en descarregar %s

en: Plugin Unload Failed
ca: S'ha produït un error en descarregar el connector

en: Plugin Load Failed
ca: S'ha produït un error en carregar el connector

en: Open Plugin
ca: Obre un connector

en: Scripts and Plugins
ca: Scripts i connectors

en: Enable
ca: Habilita

en: Plugin
ca: Connector

en: Error in language %s activation: %s
ca: S'ha produït un error en activar l'idioma %s: %s

en: Error in spell checking configuration: %s
ca: S'ha produït un error en la configuració de la verificació ortogràfica: %s

en: Spell checking
ca: Verificació de l'ortografia

en: In order to get spell-checking, you need to have libenchant installed with at least one dictionary.
ca: Per a poder utilitzar la verificació de l'ortografia heu de tenir la biblioteca libenchant instal·lada amb un diccionari com a mínim.

en: _Check spelling
ca: _Verifica l'ortografia

en: Choose languages to use for spellcheck:
ca: Seleccioneu els idiomes per als quals es verificarà l'ortografia:

en: Language
ca: Idioma

en: %s%.1fs lag
ca: %s%.1fs de retard

en: %d bytes buffered
ca: %d octets a la memòria intermèdia

en: Error in spellchecking configuration: %s
ca: S'ha produït un error a la configuració de la verificació ortogràfica: %s

en: I_nsert Color Code
ca: I_nseriu el codi del color

en: Black
ca: Negre

en: Dark Blue
ca: Blau fosc

en: Dark Green
ca: Verd fosc

en: Red
ca: Vermell

en: Brown
ca: Marró

en: Purple
ca: Porpra

en: Orange
ca: Taronja

en: Yellow
ca: Groc

en: Light Green
ca: Verd clar

en: Aqua
ca: Aiguamarina

en: Light Blue
ca: Blau clar

en: Blue
ca: Blau

en: Violet
ca: Violeta

en: Grey
ca: Gris

en: Light Grey
ca: Gris clar

en: White
ca: Blanc

en: Changing topic for %s
ca: S'està canviant el tema de %s

en: _Send File...
ca: _Envia un fitxer

en: Private _Chat
ca: Xat _privat

en: _Kick
ca: _Fes fora

en: _Ban
ca: _Bandeja

en: _Op
ca: Fes-lo _operador

en: %s
    <span weight="bold">Name:</span> %s
ca: %s
    <span weight="bold">Nom:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Country:</span> %s
ca: %s
    <span weight="bold">País:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minute ago | %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minutes ago
ca[0]: %s
    <span weight="bold">Darrer missatge:</span> fa %d minut
ca[1]: %s
    <span weight="bold">Darrer missatge:</span> fa %d minuts

en: %s
    <span weight="bold">Away message:</span> %s
ca: %s
    <span weight="bold">Missatge d'absència:</span> %s

en: %d User | %d Users
ca[0]: %d usuari
ca[1]: %d usuaris
