cairo-dock-core - en to cs translation catalogue (458 entries)

en: Behaviour
cs: Chování

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Files
cs: Soubory

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Accessories
cs: Doplňky

en: System
cs: Systém

en: Fun
cs: Zábava

en: All
cs: Vše

en: Set the position of the main dock.
cs: Nastavit pozici hlavního doku.

en: Position
cs: Pozice

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
cs: Chcete aby byl dock vždy viditelný,
     nebo naopak nenápadný ?
    Nastavte si, jak chcete ke svému doku a sub-dokům přistupovat!

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Display and interact with currently open windows.
cs: Zobrazuje a ovládá právě otevřená okna.

en: Taskbar
cs: Lišta aplikací

en: All of the parameters you will never want to tweak.
cs: Parametry, které nikdy nebudete chtít upravovat.

en: Set a background for your dock.
cs: Nastavte pozadí pro svůj dok.

en: Background
cs: Pozadí

en: Select a view for each of your docks.
cs: Vyberte zobrazení pro každý dok.

en: Views
cs: Zobrazení

en: Configure text bubble appearance.
cs: Nastavení vzhledu textových bublin.

en: Dialog boxes
cs: Dialogová okna

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
cs: Applety mohou být zobrazeny na vaší ploše jako widgety.

en: Desklets
cs: Desklety

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
cs: Vše o ikonách:
     velikost, zrcadlení, motiv ikon...

en: Icons
cs: Ikony

en: Indicators are additional markers for your icons.
cs: Indikátory jsou doplňkové značky pro vaše ikony.

en: Indicators
cs: Indikátory

en: Define icon caption and quick-info style.
cs: Nastavte styl popisků ikon a rychlého infa.

en: Captions
cs: Popisky

en: Themes
cs: Motivy

en: Filter
cs: Filtr

en: All words
cs: Všechna slova

en: Highlighted words
cs: Zvýraznit slova

en: Hide others
cs: Schovat ostatní

en: Search in description
cs: Hledat v popisu

en: Categories
cs: Kategorie

en: Enable this module
cs: Aktivovat tento modul.

en: More applets
cs: Více appletů

en: Get more applets online !
cs: Z9skat více appletů online!

en: Cairo-Dock configuration
cs: Nastavení Cairo-Docku

en: Simple Mode
cs: Jednoduchý režim

en: Add-ons
cs: Doplňky

en: Advanced Mode
cs: Pokročilý režim

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
cs: Pokročilý režim vám umožňuje nastavit všechny parametry doku. Je to mocný nástroj k úpravě aktuálního motivu.

en: Development site
cs: Web vývojářů

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
cs: Zde naleznete nejnovější verzi Cairo-Dock.

en: Get more applets!
cs: Získejte další applety!

en: Development
cs: Vývoj

en: Support
cs: Podpora

en: Artwork
cs: Kresba

en: Quit Cairo-Dock?
cs: Ukončit Cairo-Dock ?

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
cs: Nový dok byl vytvořen.
    Nyní do něj přesuňte spouštěče, nebo applety, kliknutím pravým tlačítkem na ikonu a volbou 'Přesunout do jiného doku'

en: Add
cs: Přidat

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
cs: Obvykle uchopíte spouštěč z menu a přesunete ho do doku.

en: separator
cs: oddělovač

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
cs: Opravdu chcete tuto ikonu (%s) odstranit z doku?

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
cs: Opravdu chcete přesunout ikony uvnitř tohoto kontejneru do docku?
     (ostatní budou odstraněny)

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
cs: Tato ikona nemá žádná nastavení.

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
cs: Nový dok byl vytvořen.
    Přizpůsobit si ho můžete kliknutím pravým tlačítkem a volbou Cairo-Dock -> Nastavit tento dok.

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
cs: Nebyl nalezen odpovídající soubor.
    Zvažte přetáhnutí ikon z menu Aplikace do doku.

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
cs: Chcete odebrat tento applet (%s) z doku. Jste si jisti?

en: Configure
cs: Nastavení

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
cs: Nastavit umístění, vzhled a applety

en: Configure this dock
cs: Nastavit tento dok

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
cs: Přizpůsobit pozici, viditelnost a vzhled hlavního doku.

en: Manage themes
cs: Správa motivů

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
cs: Umožňuje vybrat spoustu motivů ze serveru nebo uložit vaše vlastní.

en: This will (un)lock the position of the icons.
cs: Tato volba uzamkne/odeemkne pozici ikon

en: Quick-Hide
cs: Rychle schovat

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
cs: Panel se bude skrývat. Přejetím myši nad panelem se opět zobrazí.

en: Launch Cairo-Dock on startup
cs: Spustit Cairo-Dock při startu systému

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
cs: Applety třetích stran zajišťují integraci s mnoha programy, například s Pidginem.

en: Help
cs: Nápověda

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
cs: Není tu žádný problém, jsou zde jen řešení (a spoustu užitečných rad.)

en: About
cs: O programu

en: Quit
cs: Ukončit

en: Launch a new (Shift+clic)
cs: Spustit nový (Shift + Kliknutí)

en: Applet's handbook
cs: Příručka appletu

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
cs: Můžete odebrat spouštěč přetažením pomocí myši pryč z docku.

en: Move to another dock
cs: Přesunout do jiného doku

en: New main dock
cs: Nový hlavní dok

en: Make it a launcher
cs: Vytvořit spouštěč

en: Return to the dock
cs: Vrátit do docku

en: Move all to desktop %d - face %d
cs: Přesunout na všechny plochy %d - plocha %d

en: Move to desktop %d - face %d
cs: Přemístit na plochu %d - plocha %d

en: Move all to desktop %d
cs: Přesunout vše na plochu %d

en: Move to desktop %d
cs: Přesunout na plochu %d

en: Move all to face %d
cs: Přesunout vše na plochu %d

en: Move to face %d
cs: Přesunout na plochu %d

en: Close
cs: Zavřít

en: Minimise
cs: Minimalizovat

en: Unmaximise
cs: Demaximalizovat

en: Maximise
cs: Maximalizovat

en: Show
cs: Ukázat

en: Other actions
cs: Ostatní akce

en: Move to this desktop
cs: Přesunout na tuto plochu

en: Not Fullscreen
cs: Ne přes celou obrazovku

en: Fullscreen
cs: Přes celou obrazovku

en: Don't keep above
cs: Nedržet navrchu

en: Keep above
cs: Držet navrchu

en: Remove custom icon
cs: Odstranit uživatelskou ikonu

en: Set a custom icon
cs: Zvolit vlastní ikonu

en: Kill
cs: Zabít

en: Close all
cs: Zavřít vše

en: Minimise all
cs: Minimalizovat vše

en: Show all
cs: Zobrazit vše

en: Move all to this desktop
cs: Přesunout vše na tuto plochu

en: Normal
cs: Normální

en: Always on top
cs: Vždy navrchu

en: Always below
cs: Vždy vespod

en: Reserve space
cs: Vyhradit místo

en: On all desktops
cs: Na všech plochách

en: Lock position
cs: Zamknout pozici

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
cs: Volba 'přepsat X ikony' byla automaticky aktivována v nastavení.
    Nachází se v sekci 'Lišta aplikací'

en: Animation:
cs: Animace:

en: Effects:
cs: Efekty:

en: Configure this applet
cs: Nastavit tento applet

en: Accessory
cs: Příslušenství

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
cs: Klikněte na applet pro zobrazení jeho náhledu a popisu.

en: Could not import the theme.
cs: Motiv nemohl být naimportován.

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
cs: Udělali jste nějaké změny v aktuálním motivu.
    Pokud je před změnou motivu neuložíte, přijdete o ně. Přesto pokračovat?

en: You must try the theme before you can rate it.
cs: Musíte motiv nejprve vyzkoušet, než ho můžete hodnotit.

en: Listing themes in '%s' ...
cs: Seznam motivů v '%s' ...

en: Theme
cs: Motiv

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Sobriety
cs: Rozvaha

en: Save as:
cs: Uložit jako:

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
cs: Použít OpenGL k vykreslování Cairo-Docku

en: OpenGL allows you to use the hardware acceleration, reducing the CPU load to the minimum.
    It also allows some pretty visual effects similar to Compiz.
    However, some cards and/or their drivers don't fully support it, which may prevent the dock from running correctly.
    Do you want to activate OpenGL ?
     (To not show this dialog, launch the dock from the Application menu,
      or with the -o option to force OpenGL and -c to force cairo.)
cs: OpenGL umožňuje využití hardwarové akcelerace, která minimalizuje zatížení procesoru.
    Také umožňuje pěkné efekty, podobně jako Compiz.
    Bohužel některé grafické karty, nebo jejich ovladače, tyto možnosti nepodporují úplně, což může způsobit nekorektní chování doku.
    Chcete OpenGL aktivovat?
     (Pokud se chcete vyhnout tomuto dialogu, spusťte dok z menu Apikace,
      nebo z terminálu použitím přepínačů -o pro OpenGL, nebo -c pro cairo)

en: Remember this choice
cs: Zapamatovat si tuto volbu

en: < Maintenance mode >
cs: < Režim údržby >

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
cs: Modul '%s' může mít problémy.
    Modul byl obnoven úspěšně, ale pokud se situace bude opakovat, nahlašte to prosím na http://glx-dock.org

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
cs: Požadovaný motiv nebyl nalezen, místo něj bude použit motiv výchozí .
     Můžete ho změnit otevřením nastavení tohoto modulu. Přejete si to udělat nyní?

en: The gauge theme could not be found; a default gauge will be used instead.
    You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
cs: Nepodařilo se najít šablonu tématu, bude použito výchozí téma.
    Volbu lze změnit otevřením a ručním přepsáním konfiguračního souboru tohoto modulu. Má se soubor otevřít teď?

en: _custom decoration_
cs: _vlastní dekorace_

en: Local
cs: Lokální

en: User
cs: Uživatel

en: Net
cs: Síť

en: New
cs: Nový

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: _Custom Icons_
cs: _Vlastní ikony_

en: The '%s' module was not found.
    Be sure to install it with the same version as the dock to enjoy these features.
cs: Modul %s nebyl nalezen.
    Ujistětě se, že instalujete modul stejné verze jakou má dok, abyste mohli využít těchto možnosí.

en: The '%s' plug-in is not active.
    Activate it now?
cs: Plugin %s není aktivován.
    Chcete ho aktivovat nyní?

en: link
cs: odkaz

en: Grab
cs: Zachytit

en: Default
cs: Výchozí

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
cs: Jste si jisti, že chcete přepsat motiv %s?

en: Last modification on:
cs: Poslední úprava v:

en: Are you sure you want to delete theme %s?
cs: Opravdu chcete odstranit motiv %s?

en: Are you sure you want to delete these themes?
cs: Opravdu chete odstranit tyto motivy?

en: Don't ask me any more
cs: Už se mě neptejte

en: To remove the black rectangle around the dock, you will need to activate a composite manager.
    For instance, this can be done by activating desktop effects, launching Compiz, or activating the composition in Metacity.
    If your machine can't support composition, Cairo-Dock can emulate it. This option is in the 'System' module of the configuration, at the bottom of the page.
cs: Pro odstranění černého obdélníku kolem doku, musíte zapnout kompozitního správce oken.
    Můžete to udělat zapnutím efektů prostředí, spuštěním Compizu, nebo aktivováním kompozitu v Metacity.
    Pokud váš počítač nepodporuje kompozit, Cairo-Dock ho umí napodobit. Tato volba je v nastavení v sekci 'Systém' na konci stránky.

en: Move down
cs: Přesunout dolů

en: Fade out
cs: Zvolna mizet

en: Semi transparent
cs: Poloprůhledný

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Folding
cs: Složit

en: Tip: If this line is grayed, it's because this tip is not for you.)
cs: Tip: Pokud je řádek zašedlý, je to proto, že tento tip není pro vás. :o)

en: If you're using Compiz, you can click on this button:
cs: Pokud používáte Compiz, můžete kliknout na toto tlačítko:

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
cs: Máte problémy ? Návrhy ? Jen s námi chcete mluvit? Jen do toho!

en: Community site
cs: Web komunity

en: Cairo-Dock-Plug-ins-Extras
cs: Cairo-Dock extra zásuvné moduly

en: Visibility:
cs: Viditelnost:

en: Decorations
cs: Dekorace

en: Behavior
cs: Chování

en: Position on the screen
cs: Pozice na obrazovce

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
cs: Vyberte, na kterém okraji obrazovky má být dok umístěn:

en: bottom
cs: dole

en: top
cs: nahoře

en: right
cs: vpravo

en: left
cs: vlevo

en: Visibility of the main dock
cs: Viditelnost hlavního docku

en: Modes are sorted from the most intrusive to the less intrusive.
    When the dock is hidden or below a window, place the mouse on the screen's border to call it back.
    When the dock pops up on shortcut, it will appear at the position of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
cs: Módy jsou řazeny od nejdotěrnějších, po méně dotěrné.
    Pokud je dok schován, nebo pod oknem, najeďte myší na kraj obrazovky pro jeho opětovné zobrazení.
    Pokud je dok vyvolán klávesovou zkratkou, zobrazí se v místě kurzoru myši. Po zbytek času zůstává neviditelný.

en: Reserve space for the dock
cs: Rezervovat místo pro dok

en: Keep the dock below
cs: Držet dok vespod

en: Hide the dock when it overlaps the current window
cs: Schovat dok, pokud je překryt aktuálním oknem

en: Hide the dock whenever it overlaps any window
cs: Schovat dok, pokud je překryt jakýmkoli oknem

en: Keep the dock hidden
cs: Držet dok schovaný

en: Pop-up on shortcut
cs: Zobrazit při klávesové zkratce

en: Effect used to hide the dock:
cs: Efekt pro schování doku:

en: None
cs: Žádný

en: When you press the shortcut, the dock will show itself at the potition of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
cs: Pkud stisknete klávesovou zkratku, dok se zobrazí na místě kurzoru myši. Po zbytek času bude neviditelný.

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
cs: Klávesová zkratka pro vyvolání doku:

en: Visibility of sub-docks
cs: Viditelnost sub-doků

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
cs: zobrazí se po kliknutí, nebo po setrvání kurzoru myši nad ikonou.

en: Appear on mouse over
cs: Zobrazit při najetí

en: Appear on click
cs: Zobrazit při kliknutí

en: Behaviour of the Taskbar:
cs: Chování lišty spuštěných aplikací

en: Icons' animations and effects
cs: Animace a efekty ikon

en: On mouse hover:
cs: Při najetí myší:

en: On click:
cs: Při kliknutí:

en: Choose a theme of icons :
cs: Vyberte motiv ikon:

en: Icons size:
cs: Velikost ikon:

en: Very small
cs: Velmi malé

en: Small
cs: Malé

en: Medium
cs: Střední

en: Big
cs: Velké

en: Very Big
cs: Velmi velké

en: Choose the default view for main docks :
cs: Vyberte výchozí podobu hlavního doku:

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
cs: Můžete přepsat tento parametr pro každý sub-dok.

en: Choose the default view for sub-docks :
cs: Vyberte výchozí podobu sub-doku:

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
cs: Pokud je nastaveno 0, dok se umístí relativně k levému rohu při horizontální, a k hornímu rohu při vertikální pozici. Při nastavení na 1, se umístí relativně k pravému rohu při horizontální, a k spodnímu rohu při vertikální pozici.

en: Relative alignment:
cs: Relativní zarovnání:

en: Offset from the screen's edge
cs: Odsazení od hrany obrazovky

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
cs: Vzdálenost od hrany obrazovky v bodech. Můžete také dok přemístit držením klávesy ALT, nebo CTRL a levého tlačítka myši.

en: Lateral offset:
cs: Boční odsazení

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
cs: v bodech. Můžete také dok přemístit držením klávesy ALT, nebo CTRL a levého tlačítka myši.

en: Distance to the screen edge:
cs: Vzdálenost od hrany obrazovky:

en: Multiple screens
cs: Více obrazovek

en: 0 is the first screen.
cs: 0 je první obrazovka.

en: Number of the screen where the dock should be located:
cs: Číslo obrazovky, na které se má dok zobrazovat:

en: Accessibility
cs: Přístupnost

en: How to call the dock back:
cs: Jak zavolat dok zpět:

en: Hit the screen's border
cs: Najetím na hranu obrazovky

en: Hit where the dock is
cs: Najetím na místo, kde se dok nachází

en: Hit the screen's corner
cs: Najetím do rohu obrazovky

en: Hit a zone
cs: Najetím na zónu

en: Size of the zone :
cs: Velikost zóny

en: Image to display on the zone :
cs: Obrázek, který se má zobrazovat na místě zóny:

en: Additional parameters
cs: Další parametry

en: This is only usefull if you do not already use auto-hide and if your Window Manager allows the dock in front of fullscreen windows (which is rare).
cs: Toto je užitečné pouze tehdy, pokud nepoužíváte automatické schovávání a váš správce oken dok nechává nad okny v celoobrazovkovém režimu (což je ojedinělé).

en: Automatically hide the dock when a window becomes full screen?
cs: Automaticky schovat dok, pokud okno přejde do celoobrazovkového režimu?

en: Sub-docks' visibility
cs: Viditelnost sub-doků

en: in ms.
cs: v milisekundách.

en: Delay before displaying a sub-dock:
cs: Prodleva před zobrazením sub-doku:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
cs: Prodleva, než opuštění doku nabyde účinnosti:

en: TaskBar
cs: Lišta aplikací

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
cs: Cairo-Dock se pak bude chovat jako lišta spuštěných aplikací. Je doporučeno odstranit všechny ostatní lišty spuštěných aplikací.

en: Show currently opened applications in the dock?
cs: Ukázat aktuálně spuštěné aplikace v doku?

en: Allows launchers to act as applications when their programs are running and displays a marker on icons to indicate this. You can launch other occurences of the program with SHIFT+click.
cs: Umožňuje spouštěčům chovat se jako aplikace, když jsou jejich programy spuštěné, a označuje takovéto ikony značkou. Pokud budete chtít spustit další instanci aplikace, držte při kliknutí klávesu SHIFT.

en: Mix launchers and applications
cs: Míchat spouštěče s aplikacemi

en: Only show applications on current desktop
cs: Zobrazit pouze aplikace aktuální plochy

en: Only show icons whose windows are minimised
cs: Zobrazit pouze ikony, jejichž okna jsou minimalizovaná

en: This allows you to group all the windows of a given application into a unique sub-dock, and to act on all of the windows at the same time.
cs: Tato volba vám umožňuje seskupovat všechna okna dané aplikace ve svém sub-doku a ovládat je současně.

en: Group windows from the same application in a sub-dock ?
cs: Seskupovat okna jedné aplikace do sub-doku?

en: Enter the class of the applications, separated by a semi-colon ';'
cs: Zadejte třídy aplikací, oddělené středníkem ';'

en: 		Except the following classes:
cs: 		Kromě následujících tříd:

en: Representation
cs: Vzhled

en: If not set, the icon provided by X for each application will be used. If set, the same icon as the corresponding launcher will be used for each application.
cs: Pokud není nastaveno, budou pro aplikace použity ikony systému X. V opačném případě budou použity ikony odpovídající příslušnému spouštěči.

en: Overwrite the X icon with the launchers' icon?
cs: Přepsat ikonu systému X, ikonou spouštěče?

en: A composite manager is required to display the thumbnail.
    OpenGL is required to draw the icon bent backwards.
cs: Pro zobrazení náhledu je vyžadován kompozitní správce oken.
    OpenGL je vyžadováno pro vykreslování ikon nakloněných dozadu.

en: How to draw minimised windows ?
cs: Jak vykreslovat minimalizovaná okna?

en: Make the icon transparent
cs: Zprůhlednit ikonu

en: Show a window's thumbnail
cs: Zobrazit náhled okna

en: Draw it bent backwards
cs: Naklonit ikonu dozadu

en: Transparency of icons whose window is minimised:
cs: Průhlednost ikon, jejichž okno je minimalizované:

en: Opaque
cs: neprůhledné

en: Transparent
cs: průhledné

en: Play a short animation of the icon when its window becomes active
cs: Spustit krátkou animaci ikony, jejíž okno je aktivováno

en: "..." will be added at the end if the name is too long.
cs: "..." bude přidáno na konec jména, pokud bude příliš dlouhé.

en: Maximum number of caracters in application name:
cs: Maximální počet znaků ve jméně aplikace:

en: Interaction
cs: Interakce

en: Minimize
cs: Minimalizovat

en: Launch new
cs: Spustit nový

en: This is the default behaviour of most taskbars.
cs: Toto je výchozí chování většiny lišt spuštěných aplikací.

en: Minimise the window when its icon is clicked, if it was already the active window ?
cs: Minimalizovat okno po kliknutí na jeho ikonu, pokud je okno aktivní?

en: Highlight applications requiring your attention with a dialog bubble
cs: Zvýraznit aplikaci vyžadující pozornost dialogovou bublinou?

en: in seconds
cs: v sekundách

en: Duration of the dialog:
cs: Trvání dialogu:

en: It will notify you even if, for instance, you are watching a movie in full screen or you are on another desktop.
cs: Upozorní vás i v případě, že například sledujete film v celoobrazovkovém režimu, nebo jste na jiné ploše.

en: Force the following applications to demand your attention
cs: Následující aplikace si budou vynucovat pozornost:

en: Highlight applications demanding your attention with an animation
cs: Zvýraznit aplikace vyžadující pozornost animací:

en: Animations speed
cs: Rychlost animace

en: Animate sub-docks when they appear
cs: Animovat sub-doky když se objeví

en: Icons will appear folded on themselves and will then unfold until they fill the whole dock. The smaller this value, the faster this will be.
cs: Ikony se nejprve zobrazí jako by byly naskládány přes sebe, a pak se rozloží a zaplní dok. Čím menší bude tato hodnota, tím rychlejší bude animace.

en: Animation unfolding duration:
cs: Trvání animace rozložení ikon

en: fast
cs: rychle

en: slow
cs: pomalu

en: The more there are, the slower it will be
cs: Čím víc kroků, tím pomalejší

en: Number of steps in the zoom animation (grow/shrink):
cs: Počet kroků v animaci zvětšení/zmenšení

en: Number of steps in the auto-hide animation (move up/move down):
cs: Počet kroků v animaci automatického schování (posun nahoru/dolů)

en: Refresh rate
cs: Obnovovací frekvence

en: in Hz. This is to adjust behaviour relative to your CPU power.
cs: v Hz. Toto nastavení ovlivňuje zatížení procesoru.

en: The transparency gradation pattern will then be re-calculated in real time. May need more CPU power.
cs: Vzor gradace průhlednosti bude přepočítáván v reálném čase. Může více zatížit procesor.

en: Composition
cs: Kompozitor

en: Only use this if you don't run a composite manager like Compiz, xcompmgr, etc and have a black background around your dock. For aesthetic reasons, the dock will be kept under other windows.
cs: Použijte pouze v případě, že nepoužíváte kompozitní správce oken, jako je Compiz, xcompmgr, apod. a máte černé pozadí kolem doku. Z estetických důvodů bude dok držen pod ostatními okny.

en: Emulate composition with fake transparency?
cs: Napodobovat průhlednost?

en: Connection to the Internet
cs: Připojit k Internetu

en: Maximum time in seconds that you allow the connection to the server to take. This only limits the connection phase,  once the dock has connected this option is of no more use.
cs: Maximální čas v sekundách pro navázání spojení se serverem. Ovlivňuje pouze fázi připojování, jak se dok jednou spojí, toto nastavení se již dále neuplatní.

en: Connection timeout :
cs: Chyba, čas spojení vypršel.

en: Maximum time in seconds that you allow the whole operation to last. Some themes can be up to a few MB.
cs: Maximální čas v sekundách, který celá operace zabere. Některé motivy mají i několik MB

en: Maximum time to download a file:
cs: Maximální čas ke stažení souboru:

en: Use this option if you experience problems to connect.
cs: Použijte tuto volbu, jestliže jsou broblémy s připojením.

en: Force IPv4 ?
cs: Vynutit IPv4 ?

en: Use this option if you connect to the Internet through a proxy.
cs: Použijte toto nastavení, pokud se k internetu připojujete přes proxy.

en: Are you behind a proxy ?
cs: Jste za proxy serverem?

en: Proxy name :
cs: Jméno proxy serveru:

en: Let empty if you don't need to log-in to the proxy with a user/password.
cs: Nechte prázdné, pokud se k proxy serveru nepřipojujete uživatelským jménem a heslem.

en: User :
cs: Uživatel:

en: Password :
cs: Heslo :

en: Fill the background with:
cs: Pozadí vyplnit:

en: Image
cs: Obrázek

en: Colour gradation
cs: Barevný přechod

en: Use a background image.
cs: Použít obrázek na pozadí.

en: Any format allowed; if empty, the colour gradation will be used as a fall back.
cs: Povolen je libovolný formát. Pokud necháte prázdné, bude použit barevný přechod.

en: Image filename to use as a background :
cs: Jméno souboru s obrázkem pro pozadí:

en: Image's transparency :
cs: Průhlednost obrázku:

en: Repeat image as a pattern to fill background?
cs: Opakovat obrázek jako vzor k vyplnění pozadí?

en: Use a colour gradation.
cs: Použít barevný přechod.

en: Bright colour:
cs: Světlá barva:

en: Dark colour:
cs: Tmavá barva:

en: In degrees, in relation to the vertical
cs: ve stupních, relativně k vertikále

en: Angle of the gradation :
cs: Úhel přechodu:

en: If not nul, it will form stripes.
cs: Pokud je parametr nenulový, zobrazí se zadaný počet pruhů s přechodem.

en: Repeat the gradation this number of times:
cs: Opakovat přechod tolikrát:

en: Percentage of the bright colour:
cs: Podíl světlejší barvy:

en: Stretch the dock to always fill the screen
cs: Roztáhnout dok, aby vždy vyplňoval obrazovku?

en: External Frame
cs: Vnější rámeček

en: in pixels.
cs: v bodech.

en: Corner radius :
cs: Zaoblení rohů:

en: Linewidth of the external line :
cs: Síla vnějšího rámečku:

en: Colour of the external line:
cs: Barva vnějšího rámečku:

en: Margin between the frame and the icons or their reflects :
cs: Odstup rámečku od ikon a jejich zrcadlení:

en: Are the bottom left and right corners rounded?
cs: Zaoblit i spodní rohy?

en: Main Dock
cs: Hlavní dok

en: Sub-Docks
cs: Sub-doky

en: You can specify a ratio for the size of the sub-docks' icons, in relation to the main docks' icons size
cs: Můžete specifikovat poměr velikosti ikon sub-doků vzhledem k ikonám hlavního doku

en: Ratio for the size of the sub-docks' icons :
cs: Poměr velikosti ikon sub-doků:

en: smaller
cs: menší

en: Dialogs
cs: Dialogy

en: Bubble
cs: Bublina

en: Background colour of the bubble:
cs: Barva pozadí bubliny:

en: Shape of the bubble:
cs: Tvar bubliny:

en: Otherwise the default's system one will be used.
cs: Jinak bude použito výchozí systémové písmo.

en: Use a custom font for the text?
cs: Použít vlastní písmo pro text?

en: Text font:
cs: Písmo textu:

en: Draw the outline of the text?
cs: Kreslit ohraničení textu?

en: Text color:
cs: Barva textu:

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Size of buttons in the info-bubbles (width x height) :
cs: Velikost tlačítek v informačních bublinách (šířka x výška):

en: If you don't provide any, a default image will be used.
cs: Pokud žádné nezadáte, bude použit obrázek výchozí.

en: Name of an image to use for the yes/ok button :
cs: Jméno obrázku pro tlačítko ano/ok:

en: Name of an image to use for the no/cancel button :
cs: Jméno obrázku pro tlačítko ne/zrušit:

en: Size of the icon displayed next to the text :
cs: Velikost ikony zobrazující se vedle textu:

en: This can be customized for each desklet separately.
    Choose 'Custom decoration' to define your own decorations below
cs: Toto může být nastaveno pro každý desklet samostaně.
    Vyberte 'Uživatelská dekorace', pro nastavení svých vlastních dekorací níže.

en: Choose a default decoration for all desklets :
cs: Vyberte výchozí dekoraci pro všechny desklety:

en: It's an image that will be displayed below the drawings, like a frame for example. Leave empty to not use any.
cs: Obrázek který se zobrazí vespod, jako třeba rámeček. Nechte prázdné, pokud žádný použít nechcete.

en: Background image :
cs: Obrázek na pozadí :

en: Background transparency :
cs: Průhlednost pozadí:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of the drawings.
cs: v bodech. Použijte pro upravení levé pozice kreseb.

en: Left offset :
cs: Odsazení zleva:

en: in pixels. Use this to adjust the top position of the drawings.
cs: v bodech. Použijte pro upravení horní pozice kreseb.

en: Top offset :
cs: Odsazení shora:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of the drawings.
cs: v bodech. Použijte pro upravení pravé pozice kreseb.

en: Right offset :
cs: Odsazení zprava:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of the drawings.
cs: v bodech. Použijte pro upravení spodní pozice kreseb.

en: Bottom offset :
cs: Odsazení zespoda:

en: It's an image that will be displayed above the drawings, like a reflection for example. Leave empty to not use any.
cs: Obrázek, který bude zobrazen nad objekty, jako jsou například zrcadlení. Nechte prázdné, pokud nechcete použít žádný.

en: Foreground image :
cs: Obrázek popředí:

en: Foreground tansparency :
cs: Průhlednost popředí:

en: Buttons size :
cs: Velikost tlačítek:

en: Name of an image to use for the 'rotate' button :
cs: Jméno obrázku pro tlačítko 'natočit' :

en: Name of an image to use for the 'reattach' button :
cs: Jméno obrázku pro tlačítko 'vrátit do doku' :

en: Name of an image to use for the 'depth rotate' button :
cs: Jméno obrázku pro tlačítko 'otáčet kolem osy z' :

en: Icons' themes
cs: Motivy ikon

en: Choose an icon theme :
cs: Vyberte motiv ikon:

en: Any format allowed; leave this field empty if you don't want to use an image as background.
cs: Můžete použít libovolný formát. Nechte pole prázdné, pokud nechcete použít žádný obrázek jako pozadí.

en: Image filename to use as a background for icons :
cs: Jméno souboru s obrázkem pro pozadí ikon:

en: Icons size
cs: Velikost ikon

en: Space between icons :
cs: Rozestup mezi ikonami:

en: Zoom effect
cs: Efekt zvětšení

en: set to 1 if you don't want the icons to zoom when you hover over them.
cs: Nastavte na 1, pokud nechcete, aby se ikony po najetí myší zvětšovaly.

en: Maximum zoom of the icons :
cs: Maximální zvětšení ikon:

en: in pixels. Outside of this space (centered on the mouse), there is no zoom.
cs: v bodech. Mimo tento prostor nebude docházet k zvětšení.

en: Width of the space in which the zoom will be effective :
cs: Šírka oblasti, kde se bude efekt zvětšení projevovat:

en: Separators
cs: Oddělovače

en: Icon size at rest (width x height) :
cs: Velikost ikony při při nečinnosti (šířka x výška):

en: Force separator's image size to stay constant?
cs: Držet konstantní velikost obrázku oddělovače?

en: Only the default, 3D-plane and curve views support flat and physical separators. Flat separators are rendered differently according to the view.
cs: Pouze výchozí zobrazení 3D-panelu a oblouku, podporuje ploché a fyzycké oddělovače. Ploché oddělovače jsou vykreslovány jinak, v závislosti na zobrazení.

en: How to draw the separators?
cs: Jak zobrazovat oddělovače?

en: Use an image.
cs: Použít obrázek

en: Flat separator
cs: Plochý oddělovač

en: Physical separator
cs: Fyzický oddělovač

en: If you don't provide one, blanks will be used.
cs: Pokud žádný nezvolíte, bude použito prázdné místo.

en: Filename of an image to use for separators :
cs: Jméno souboru, nebo obrázku pro oddělovače:

en: Make the separator's image revolve when dock is on top/on the left/on the right?
cs: Má se natočení oddělovače přzpůsobit, pokud je dok nahoře/vlevo/vpravo?

en: Colour of flat separators :
cs: Barva plochých oddělovačů:

en: Reflections
cs: Zrcadlení

en: It is its albedo (reflectivity); at 1 the icons reflect to the maximum, at 0 reflections are not used.
cs: Albedo (součinitel odrazu). Nastavením 1 je zrcadlení maximální, 0 znamená žádné zrcadlení.

en: Reflective power of the plane :
cs: Odrazivost panelu:

en: light
cs: slabá

en: strong
cs: silná

en: In percent of the icon's size. This parameter influence the total height of the dock.
cs: V procentech velikosti ikony. Tento parametr ovlivňuje celkovou výšku doku.

en: Height of the reflection:
cs: Výška zrcadlení:

en: small
cs: nízké

en: tall
cs: vysoké

en: It is their transparency when the dock is at rest; they will "materialize" progressively as the dock grows up. The closer to 0, the more transparent they will be.
cs: Pokud opustíte myší dok, ikony zprůhlední podle tohoto nastavení. Po najetí myši nad dok, se opět zobrazí normálně.

en: Icons' transparency at rest :
cs: Průhlednost ikon při nečinnosti:

en: Link the icons with a string
cs: Propojit ikony linkou

en: Linewidth of the string, in pixels (0 to not use string) :
cs: Šířka linky v bodech (0 znamená žádnou linku):

en: Colour of the string (red, blue, green, alpha) :
cs: Barva linky:

en: Indicator of the active window
cs: Indikátor aktivního okna

en: Type of indicator:
cs: Typ indikátoru:

en: Frame
cs: Rámeček

en: Image file:
cs: Soubor s obrázkem:

en: Set transparency to 0 if you don't want to use an indicator.
cs: Nastavte průhlednost na 0, pokud nechcete žádný indikátor.

en: Colour of the frame :
cs: Barva rámečku:

en: Set 0 to fill the frame.
cs: Nastavte na 0 pro vyplnění rámečku.

en: Linewidth of the frame around the active window :
cs: Šířka linky rámečku kolem aktivního okna:

en: Corner radius of the frame around the active window :
cs: Poloměr zaoblení rámečku kolem aktivního okna:

en: Draw indicator above the icon?
cs: Zobrazovat indikátor nad ikonou?

en: Indicator of active launcher
cs: Indikátor aktivního spouštěče

en: Indicators are drawn on launchers icons to show that they have already been launched. Leave blank to use the default one.
cs: Indikátory jsou zobrazovány u ikon spouštěčů, které již byly spuštěny. Ponechte prázdné pro použití výchozího.

en: The indicator is drawn on active launchers, but you may want to display it on applications too.
cs: Indikátory se zobrazují u aktivních spouštěčů, ale můžete chtít zobrazovat je také u samotných aplikací.

en: Display an indicator on application icons too ?
cs: Zobrazovat indikátor také u ikon aplikací?

en: Relatively to the icons' size. You can use this parameter to adjust the indicator's vertical position.
    If the indicator is linked to the icon, the offset will be upwards, otherwise downwards.
cs: Relativně k velikosti ikon. Tento parametr můžete použít k nastavení vertikální pozice indikátoru.
    Pokud je indikátor spojen s ikonou, posune se směrem nahoru, jinak směrem dolů.

en: Vertical offset :
cs: Vertikální odsazení:

en: If the indicator is linked to the icon, it will then be zoomed like the icon and the offset will be upwards.
    Otherwise it will be drawn directly on the dock and the offset will be downwards.
cs: Pokud je indikátor spojen s ikonou, bude se indikátor zvětšovat společně s ní a posun bude směrem nahoru.
    V opačném případě bude vykreslován přímo do doku a posu bude směrem dolů.

en: Link the indicator with its icon?
cs: Spojit indikátor s ikonou?

en: You can choose to make the indicator smaller or bigger than the icons. The bigger the value is, the bigger the indicator is. 1 means the indicator will have the same size as the icons.
cs: Můžete si zvolit, zda bude indikátor menší, nebo větší, než ikony. Čím větší hodnota, tím větší indikátor. 1 znamená stejnou velikost, jakou mají ikony.

en: Indicator size ratio :
cs: Poměr velikosti indikátoru:

en: bigger
cs: větší

en: Use it to make the indicator follow the orientation of the dock (top/bottom/right/left).
cs: Zvolte, pokud má indikátor následovat orientaci doku (nahoře/dole/vlevo/vpravo).

en: Rotate the indicator with dock?
cs: Otáčet indikátor s dokem?

en: Indicator of grouped windows
cs: Indikátor seskupených oken

en: How to show that several icons are grouped :
cs: Jak označit seskupené ikony:

en: Draw the sub-dock's icons as a stack
cs: Zobrazit ikony sub-doku jako skladiště (stack)

en: It only makes sense if you chose to group the applis of the same class together. Leave blank to use the default one.
cs: Má smysl pouze v případě, že jste nastavili seskupování oken stejné třídy. Nechte prázdné pro použití výchozího.

en: Zoom the indicator with its icon?
cs: Zvětšovat indikátor s ikonou?

en: Labels
cs: Popisky

en: Label visibility
cs: Viditelnost popisku

en: Show labels:
cs: Zobrazit popisky:

en: No
cs: Ne

en: On pointed icon
cs: U ikony, nad níž je myš

en: On all icons
cs: U všech ikon

en: the bigger, the more the labels next to the selected icon will be transparent.
cs: čím větší, tím průhlednější budou sousední popisky ikon.

en: label's visibility threshold :
cs: Práh viditelnosti popisků:

en: Should the labels always be horizontal, even when dock is vertical?
cs: Mají být popisky vodorovné, i při vertikální pozici doku?

en: Font
cs: Písmo

en: Use a custom font for labels?
cs: Použít vlastní písmo?

en: Font used for labels :
cs: Písmo popisků:

en: If you set it to fully transparent, there will be no background for the text, but the margin around the text will still be in effect.
cs: Pokud nastavíte maximální průhlednost, nebude mít text žádné pozadí, ale okraj kolem textu bude stále aktivní.

en: Colour of the label's background :
cs: Barva pozadí popisku:

en: Margin around the text (in pixels) :
cs: Tloušťka okraje kolem textu (v bodech):

en: Colour
cs: Barva

en: It's the first color of the gradation.
cs: Toto je první barva přechodu.

en: Start color :
cs: První barva:

en: It's the second color of the gradation. Set it to the same value as the first if you don't want to have any gradation.
cs: Druhá barva přechodu. Pokud nastavíte stejnou barvu, jako první, nebude žádný přechod.

en: Stop color :
cs: Druhá barva:

en: If checked, the pattern will go from top to bottom, otherwise from left to right.
cs: Pokud je zaškrtnuto, barevný přechod bude mít směr odshora dolů, v opačném případě zleva doprava.

en: Pattern should be vertical?
cs: Vertikální barevný přechod?

en: starting from 0
cs: Počítá se od nuly

en: Visibility of the dock
cs: Viditelnost doku

en: Same as main dock
cs: Stejný jako hlavní dok

en: Leave it empty to use the same view as the main dock.
cs: Ponechte prázdné, pokud má vypadat stejně jako hlavní dok.

en: Choose the view for this dock :/
cs: Vyberte vzhled pro tento dok:

en: You can even paste an internet URL.
cs: Můžete také vložit internetovou URL.

en: ...or drag and drop a theme package here :
cs: ...nebo přetáhnout motiv sem:

en: If you tick this box, your launchers will be deleted and replaced by the ones provided in the new theme. Otherwise the current launchers will be kept, only icons will be replaced.
cs: Pokud ťuknete na toto zaškrtávátko, vaše spouštěče budou odstraněny a nahrazeny těmi, které obsahuje nový motiv. V opačném případě budou aktuální spouštěče zachovány, nahrazeny budou pouze ikony.

en: Use the new theme's launchers?
cs: Použít spouštěče z nového motivu?

en: Otherwise the current behaviour will be kept. This defines the dock's position, behavioural settings such as auto-hide, using taskbar or not, etc.
cs: V opačném případě bude ponecháno aktuální chování doku. Toto zahrnuje pozici doku, nastavení chování, jako je automatické schovávání, použití lišty spuštěných aplikací, atd.

en: Use the new theme's behaviour?
cs: Použít chování z nového motivu?

en: Save
cs: Uložit

en: You will then be able to re-open it at any time.
cs: Pak můžete motiv kdykoli znovu otevřít.

en: Save current behaviour also?
cs: Uložit také aktuální nastavení chování?

en: Save current launchers also?
cs: Uložit také spouštěče?

en: The dock will build a complete tarball of your current theme, allowing you to easily exchange it with other people.
cs: Dok vytvoří kompletní balík s aktuálním motivem, který si můžete jednoduše vyměňovat s ostatními.

en: Build a package of the theme?
cs: Vytvořit balík s motivem?
