cairo-dock-core - en to cy translation catalogue (64 entries)

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Internet
cy: Rhyngrwyd

en: Desktop
cy: Penbwrdd

en: All
cy: Pob

en: Position
cy: Safle

en: Background
cy: Cefndir

en: Icons
cy: Eiconau

en: Themes
cy: Thema

en: Filter
cy: Hidlo

en: All words
cy: Pob geiriau

en: Categories
cy: Categoriau

en: Donate
cy: Rhoi

en: Development
cy: Datblygu

en: Support
cy: Cymorth

en: Quit Cairo-Dock?
cy: Gadael Cairo-Dock?

en: Separator
cy: Gwahanydd

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Help
cy: Cymorth

en: Quit
cy: Gadael

en: Close
cy: Cau

en: Show
cy: Dangos

en: Kill
cy: Lladd

en: On all desktops
cy: Ar Bob Penbwrdd

en: Category
cy: Categori

en: Theme
cy: Thema

en: Happy new year %d !!!
cy: Hapus Blwyddyn Newydd %d!!!

en: Local
cy: Lleol

en: User
cy: Defnyddwyr

en: New
cy: Neywdd

en: Default
cy: Rhagosod

en: Zoom out
cy: Chwyddo allan

en: Troubleshooting
cy: Datrys problemau

en: Forum
cy: Fforwm

en: Wiki
cy: Wici

en: The Project
cy: Y Prosiect

en: Documentation
cy: Dogfennaeth

en: 
    
    The Cairo-Dock Team
cy: 
    
    Y Tîm Cairo-Dock

en: Websites
cy: Gwefannau

en: Icon
cy: Eicon

en: right
cy: de

en: left
cy: chwith

en: None
cy: Dim

en: Small
cy: Bach

en: Medium
cy: Canolig

en: Big
cy: Mawr

en: Nothing
cy: Dim

en: Composition
cy: Cyfansoddiad

en: Port :
cy: Porth:

en: User :
cy: Defnyddiwr:

en: Password :
cy: Cyfrinair:

en: Image
cy: Delwedd

en: Text
cy: Testun

en: Text color:
cy: Lliw testun:

en: Icons' themes
cy: Thema eiconau

en: small
cy: bach

en: Image file:
cy: Ffeil delwedd:

en: Colour of the frame :
cy: Lliw o'r ffrâm

en: Labels
cy: Labelau

en: Show labels:
cy: Dangor labelau:

en: Font
cy: Ffont

en: Colour
cy: Lliw

en: Background color:
cy: Lliw cefndir:

en: starting from 0
cy: dechrau o 0

en: Save
cy: Cadw
