blogilo - en to ga translation catalogue (224 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Category name:
ga: Ainm na catagóire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category slug:
ga: Ainm nasctha na catagóire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Parent category:
ga: Máthairchatagóir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
ga: Cur Síos:

en: Add a new blog
ga: Cuir blag nua leis

en: Edit blog settings
ga: Cuir socruithe an bhlag in eagar

en: You have to set the username, password and URL of your blog or website.
ga: Ní mór duit ainm úsáideora, focal faire, agus URL do bhlag nó do shuímh Ghréasáin a shocrú.

en: Incomplete fields
ga: Réimsí neamhiomlána

en: Auto configuration failed. You have to set Blog API on Advanced tab manually.
ga: Theip ar chumraíocht uathoibríoch. Caithfidh tú API an Bhlag a shocrú de láimh sa chluaisín Casta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationNameLabel)
en: Please wait...
ga: Fan go fóill, le do thoil...

en: Fetching Blog Id...
ga: Aitheantas an Bhlag á Fháil...

en: Auto Configuration Failed
ga: Theip ar Chumraíocht Uathoibríoch

en: Fetching BlogID Failed.
    Please check your Internet connection.
ga: Níorbh fhéidir Aitheantas an Bhlag a Fhail.
    Seiceáil do cheangal leis an Idirlíon.

en: Which blog?
ga: Cé acu blag?

[ctx: Basic configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBasic)
en: Basic
ga: Bunúsach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Blog Account Configuration
ga: Cumraíocht Chuntais Blag

[ctx: Blog Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Title:
ga: Teideal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Blog/Homepage URL:
ga: URL an Bhlag/Leathanaigh Baile:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, txtUrl)
en: http://YourHomePage.com
ga: http://DoLeathanachBaile.ie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: e.g.: http://domain.com/blog/
ga: m.sh.: http://fearann.ie/blag/

[ctx: Blog account Username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
ga: Ainm Úsáideora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
ga: Focal Faire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnAutoConf)
en: Auto-Configure
ga: Cumraigh go huathoibríoch

[ctx: Advanced configurations]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
ga: Casta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboApi)
en: Blogger 1.0 API
ga: API Blogger 1.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blog ID:
ga: Aitheantas an Bhlag:

[ctx: verb, fetch the blog ID from the web]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnFetch)
en: Fetch ID
ga: Faigh Aitheantas

[ctx: Default direction of text in the blog]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default text direction:
ga: Treo réamhshocraithe an téacs:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboDir)
en: Left to Right
ga: Clé-go-Deas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboDir)
en: Right to Left
ga: Deas-Go-Clé

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Supported Features
ga: Gnéithe a dTacaítear Leo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Create/Modify posts:
ga: Cruthaigh/Athraigh postálacha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Remove posts:
ga: Bain postálacha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Fetch recent posts:
ga: Faigh postálacha le déanaí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Upload media:
ga: Uasluchtaigh meáin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Create new categories:
ga: Cruthaigh catagóirí nua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_changeNToBreak)
en: Change \n to <br/> on posts retrieved from server
ga: Tiontaigh ó \n go <br/> sna postálacha faighte ón bhfreastalaí

en: Uploading media failed: %1
ga: Theip ar uasluchtú meán: %1

en: Server (XMLRPC) error:
ga: Earráid fhreastalaí (XMLRPC):

en: Server (Atom) error:
ga: Earráid fhreastalaí (Atom):

en: Parsing error:
ga: Earráid pharsála:

en: Authentication error:
ga: Earráid fhíordheimhnithe:

en: Not supported error:
ga: Earráid: gan Tacaíocht:

en: Unknown error:
ga: Earráid anaithnid:

note: i18n: ectx: Menu (blog) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, localEntriesTable)
en: Blog
ga: Blag

note: i18n: ectx: Menu (post)
en: Post
ga: Postáil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ga: Socruithe

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Toolbar
ga: Barra Uirlisí

en: Are you sure you want to remove the selected blog?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an blag roghnaithe a bhaint?

[ctx: Blog Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, blogsTable)
en: Title
ga: Teideal

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnAdd)
en: &Add...
ga: &Cuir Leis...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnEdit)
en: &Modify...
ga: &Athraigh...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnRemove)
en: &Remove
ga: &Bain

en: Get blog style
ga: Faigh stíl bhlag

en: View post in the blog style
ga: Féach ar an bpostáil sa stíl bhlag

en: loading page items...
ga: míreanna an leathanaigh á luchtú...

en: Please select a blog, then try again.
ga: Roghnaigh blag, ansin bain triail eile as.

en: Select a blog
ga: Roghnaigh blag

en: Fetching blog style from the web...
ga: Stíl bhlag á fáil ón Ghréasán...

en: Blog style fetched.
ga: Fuarthas stíl bhlag.

en: An error occurred in the latest transaction.
ga: Tharla earráid le linn an idirbhirt is déanaí.

en: Operation canceled.
ga: Cealaíodh an oibríocht.

en: Add Image
ga: Cuir Íomhá Leis

en: Edit Image
ga: Cuir Íomhá in Eagar

en: Choose a file
ga: Roghnaigh comhad

en: Images (*.png *.gif *.jpg)
ga: Íomhánna (*.png *.gif *.jpg)

[ctx: verb, to insert a link into the text]
en: Add Link
ga: Cuir Nasc Leis

[ctx: verb, to modify an existing link]
en: Edit Link
ga: Cuir Nasc in Eagar

[ctx: the web address of the link]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Link &address:
ga: Seol&adh an naisc:

[ctx: the word which is showed as a link]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Link &title:
ga: &Teideal an naisc:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboTarget)
en: Not Set
ga: Gan Socrú

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboTarget)
en: Current Window
ga: Fuinneog Reatha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboTarget)
en: New Window
ga: Fuinneog Nua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Target:
ga: &Sprioc:

en: Attach media
ga: Ceangail meáin

en: Type media path here.
ga: Cuir conair na meán anseo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, kcfg_urlBrowser)
en: Browse
ga: Brabhsáil

en: The selected media address is an invalid URL.
ga: Is URL neamhbhailí é a seoladh roghnaithe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radiobtnLocalUrl)
en: From your computer
ga: Ó do ríomhaire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radiobtnRemoteUrl)
en: From the web
ga: Ón Ghréasán

[ctx: verb, to modify selected image attributes]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditImageBase)
en: Edit Image Properties
ga: Cuir Airíonna na hÍomhá in Eagar

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, spinboxWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, spinboxHeight)
en:  pixel
ga:  picteilín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Image Title:
ga: Teideal na hÍomhá:

[ctx: noun, height of the image in pixels]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
ga: Airde:

[ctx: the alternative text which is displayed to the user, if the image cannot be loaded.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAltText)
en: Alternative text:
ga: Téacs mar mhalairt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLink)
en: Image links to:
ga: Tá an íomhá nasctha le:

[ctx: Image Alignment]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle_2)
en: Alignment:
ga: Ailíniú:

[ctx: Alignment]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, alignment)
en: Not Set
ga: Gan Socrú

[ctx: Alignment]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, alignment)
en: Right
ga: Ar Dheis

[ctx: Alignment]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, alignment)
en: Left
ga: Ar Chlé

en: Dynamic Word Wrap
ga: Timfhilleadh Focal Dinimiciúil

en: Show line numbers
ga: Taispeáin uimhreacha na línte

en: Options
ga: Roghanna

en: Cannot fetch the selected blog style.
ga: Ní féidir an stíl roghnaithe a fháil.

en: Cannot get html file.
ga: Ní féidir comhad HTML a fháil.

en: Cannot write data to file %1
ga: Ní féidir sonraí a scríobh i gcomhad %1

en: Remove Image
ga: Bain Íomhá

en: Edit Hyperlink
ga: Cuir Nasc in Eagar

en: Remove Hyperlink
ga: Bain Nasc

en: TextEditor
ga: Eagarthóir Téacs

en: TextEditor: Cannot open template file.
ga: Eagarthóir Téacs: Ní féidir teimpléad a oscailt.

en: Enable Spell Checking
ga: Cumasaigh Seiceáil Litrithe

[ctx: Makes text bold, and its shortcut is (Ctrl+b)]
en: Bold (Ctrl+b)
ga: Trom (Ctrl+b)

[ctx: Makes text italic, and its shortcut is (Ctrl+i)]
en: Italic (Ctrl+i)
ga: Iodálach (Ctrl+i)

[ctx: Makes text underlined, and its shortcut is (Ctrl+u)]
en: Underline (Ctrl+u)
ga: Líne Faoi (Ctrl+u)

[ctx: Strikes the text out, and its shortcut is (Ctrl+l)]
en: Strike out (Ctrl+l)
ga: Scríoblíne (Ctrl+l)

[ctx: Sets text font to code style]
en: Code
ga: Cód

en: Paragraph
ga: Alt

en: Heading 1
ga: Ceannteideal 1

en: Heading 2
ga: Ceannteideal 2

en: Heading 3
ga: Ceannteideal 3

en: Heading 4
ga: Ceannteideal 4

en: Heading 5
ga: Ceannteideal 5

en: Heading 6
ga: Ceannteideal 6

en: Increase font size
ga: Cló níos mó

en: Decrease font size
ga: Cló níos lú

[ctx: verb, to select text color]
en: Select Color
ga: Roghnaigh Dath

en: Remove formatting
ga: Bain formáidiú

en: Blockquote
ga: Athfhriotal Eangaithe

[ctx: verb, to add a new link or edit an existing one]
en: Add Hyperlink
ga: Cuir Nasc Leis

[ctx: verb, to remove an existing link]
en: Remove Hyperlink
ga: Bain Nasc

[ctx: verb, to insert an image]
en: Add Image
ga: Cuir Íomhá Leis

[ctx: verb, to align text from left]
en: Align left
ga: Ailínigh ar chlé

[ctx: verb, to align text from center]
en: Align center
ga: Ailínigh sa lár

[ctx: verb, to align text from right]
en: Align right
ga: Ailínigh ar dheis

[ctx: verb, to justify text]
en: Justify
ga: Comhfhadaigh

[ctx: Sets text direction as right to left]
en: Right to Left
ga: Deas go Clé

en: Ordered List
ga: Ordliosta

en: Unordered List
ga: Liosta Gan Ord

en: Split text
ga: Téacs scoilte

en: Cannot create database
ga: Ní féidir bunachar sonraí a chruthú

en: Cannot connect to database
ga: Ní féidir ceangal a bhunú le bunachar sonraí

[ctx: Auto save interval disabled]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, kcfg_autosaveInterval)
en:  minutes
ga:  nóiméad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addPoweredBy)
en: Automatically add "Powered by Blogilo" to every post
ga: Cuir "Powered by Blogilo" le gach postáil go huathoibríoch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableCheckSpelling)
en: Enable spell checking
ga: Cumasaigh seiceáil litrithe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries to fetch:
ga: Líon na n-iontrálacha le fáil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remember)
en: Do not ask again
ga: Ná fiafraigh díom arís

en: A KDE Blogging Client
ga: Cliant Blagadóireachta KDE

en: Core Developer
ga: Bunfhorbróir

en: Icon designer
ga: Dearthóir an deilbhín

en: Toolbox
ga: Bosca Uirlisí

en: New Post
ga: Postáil Nua

en: Add Blog...
ga: Cuir Blag Leis...

en: Submit...
ga: Seol...

en: Upload Media...
ga: Uasluchtaigh Meáin...

en: Save Locally
ga: Sábháil go Logánta

en: Show Toolbox
ga: Taispeáin Bosca Uirlisí

en: Open in browser
ga: Oscail i mbrabhsálaí

en: Open current blog in browser
ga: Oscail an blag reatha i mbrabhsálaí

[ctx: Configure Page]
en: General
ga: Ginearálta

[ctx: Configure Page]
en: Blogs
ga: Blaganna

[ctx: Configure Page]
en: Editor
ga: Eagarthóir

[ctx: Configure Page]
en: Advanced
ga: Casta

en: There is no open post to submit.
ga: Níl aon phostáil oscailte ann le seoladh.

en: An error occurred in the last transaction.
ga: Tharla earráid le linn an idirbhirt is déanaí.

en: %1
    Do you want to keep the post open?
ga: %1
    An bhfuil fonn ort an phostáil a choinneáil oscailte?

en: Cannot find current blog URL.
ga: URL an bhlag reatha gan aimsiú.

[ctx: Software]
en: Visual Editor
ga: Eagarthóir Amhairc

[ctx: Software]
en: Html Editor
ga: Eagarthóir HTML

[ctx: preview of the edited post]
en: Post Preview
ga: Réamhamharc ar Phostáil

[ctx: noun, the post title]
en: Title:
ga: Teideal:

en: Uploading the media file %1 failed.
    %2
ga: Níorbh fhéidir comhad meán %1 a uasluchtú.
    %2

en: An error occurred in the last transaction.
    %1
ga: Tharla earráid le linn an idirbhirt is déanaí.
    %1

en: Your post title or body is empty.
    Are you sure you want to submit this post?
ga: Tá teideal nó corp na postála folamh.
    An bhfuil tú cinnte gur mian leat an phostáil seo a chur suas?

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: draft
ga: dréacht

[ctx: Post status, e.g Draft or Published Post]
en: post
ga: postáil

en: Submitting new %1...
ga: %1 nua á sheoladh...

en: Modifying %1...
ga: %1 á mhionathrú...

en: The current post content is empty, are you sure you want to save an empty post?
ga: Tá an phostáil reatha folamh.  An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat postáil fholamh a shábháil?

en: Post saved locally.
ga: Sábháladh an phostáil go logánta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pubAsNewPost)
en: Publish as a new post
ga: Foilsigh mar phostáil nua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveDraft)
en: Save entry in drafts
ga: Sábháil an iontráil mar dhréacht

en: Submitting as...
ga: Á sheoladh mar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableSysTrayIcon)
en: Enable system tray icon
ga: Cumasaigh deilbhín i dtráidire an chórais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CopyMediaUrl)
en: Copy media URL to clipboard after upload
ga: Cóipeáil URL na meán go dtí an ghearrthaisce tar éis uasluchtaithe

en: List of entries received.
ga: Fuarthas liosta d'iontrálacha.

en: Removing post...
ga: Postáil á baint...

[ctx: Post removed from Blog]
en: Post with title "%1" removed from "%2".
ga: Baineadh an phostáil "%1" ó "%2".

en: Post removed
ga: Baineadh an phostáil

[ctx: Operation failed]
en: Failed
ga: Teipthe

en: Are you sure you want to remove the selected local entry?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an iontráil logánta roghnaithe a bhaint?

en: You have to select at least one entry from list.
ga: Ní mór duit iontráil amháin ar a laghad a roghnú ón liosta.

en: Are you sure you want to clear the list of entries?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an liosta iontrálacha a ghlanadh?

en: Copy URL
ga: Cóipeáil URL

en: Copy title
ga: Cóipeáil an teideal

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgEntries)
en: Blog Posts
ga: Postálacha Blagadóireachta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnEntriesUpdate)
en: Update list of entries
ga: Nuashonraigh an liosta iontrálacha

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnEntriesRemove)
en: Remove selected entry from server
ga: Bain an iontráil roghnaithe ón bhfreastalaí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnCatReload)
en: Reload list of categories
ga: Athluchtaigh liosta na gcatagóirí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnCatAdd)
en: Add a new category to the selected blog
ga: Cuir catagóir nua leis an mblag roghnaithe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCatTags)
en: &Tags:
ga: &Clibeanna:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgOptions)
en: Post &Options
ga: Roghanna P&ostála

[ctx: Status of the current post]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Status:
ga: Stádas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboOptionsStatus)
en: Published
ga: Foilsithe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboOptionsStatus)
en: Draft
ga: Dréacht

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboOptionsStatus)
en: Local Draft
ga: Dréacht Logánta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback:
ga: Aiseolas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsComments)
en: Comments
ga: Nótaí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTrackback)
en: Trackback
ga: Aisrianú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOptionsTime)
en: Modify time&stamp
ga: Athraigh an &stampa ama

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnOptionsNow)
en: Now
ga: Anois

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Permalink (Wordpress):
ga: Buan-nasc (Wordpress):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOptionsTrackBack)
en: &Trackback URLs:
ga: &URLanna aisrianaithe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Summary:
ga: Achoimre:

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, pgNotes)
en: &Local Entries
ga: Iontrálacha &Logánta

[ctx: Post title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, localEntriesTable)
en: Title
ga: Teideal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnLocalRemove)
en: Remove selected entry
ga: Bain an iontráil roghnaithe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select media to upload
ga: Roghnaigh meáin le huasluchtú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: File:
ga: Comhad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Name on server:
ga: Ainm ar an bhfreastalaí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Upload via:
ga: Uasluchtaigh trí:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ftpBox)
en: FTP Configurations
ga: Cumraíochtaí FTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: URL to path:
ga: URL na conaire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: (S)FTP path:
ga: Conair (S)FTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: e.g. sftp://domain.com/user/images/
ga: m.sh. sftp://fearann.ie/duine/grianghraf/

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: e.g. http://domain.com/images/
ga: m.sh. http://fearann.ie/grianghraf/

en: Upload
ga: Uasluchtaigh

en: Blog API
ga: API Blag

en: Select Media to Upload
ga: Roghnaigh Meáin le hUasluchtú

en: Please insert FTP URL.
ga: Ionsáigh URL FTP.

en: Media uploaded, and URL copied to clipboard.
    You can find it here:
    %1
ga: Uasluchtaíodh na meáin, agus cóipeáladh URL go dtí an ghearrthaisce.
    Feicfidh tú anseo é:
    %1

en: Media uploaded.
    You can find it here:
    %1
ga: Uasluchtaíodh na meáin.
    Feicfidh tú anseo é:
    %1

en: Successfully uploaded
ga: D'éirigh leis an uasluchtú
