imgalleryplugin - en to ga translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure
ga: Cumraigh

[ctx: @title:window]
en: Create Image Gallery
ga: Cruthaigh Gailearaí Íomhánna

en: Create
ga: Cruthaigh

en: Image Gallery for %1
ga: Gailearaí Íomhánna le haghaidh %1

en: Look
ga: Cuma

en: Page Look
ga: Cuma an Leathanaigh

en: &Page title:
ga: Teideal an &Leathanaigh:

en: I&mages per row:
ga: Ío&mhánna sa ró:

en: Show image file &name
ga: Taispeáin ai&nm an chomhaid íomhá

en: Show image file &size
ga: Taispeáin &méid an chomhaid íomhá

en: Show image &dimensions
ga: Taispeáin &toisí na híomhá

en: Fon&t name:
ga: Ainm an &chló:

en: Font si&ze:
ga: C&lómhéid:

en: &Foreground color:
ga: &Dath an tulra:

en: &Background color:
ga: Dath an &Chúlra:

en: Folders
ga: Fillteáin

en: &Save to HTML file:
ga: &Sábháil i gComhad HTML:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
ga: <p>Ainm an chomhaid HTML ina sábhálfar an gailearaí seo.</p>

en: &Recurse subfolders
ga: &Téigh i bhfofhillteáin go hathchúrsach

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
ga: <p>Cé acu ba chóir fofhillteáin a chur san áireamh, nó níor chóir, agus gailearaí á chruthú.</p>

en: Rec&ursion depth:
ga: &Doimhneacht athchúrsála:

en: Endless
ga: Gan chríoch

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
ga: <p>Is féidir teorainn a chur le líon na bhfillteán ina gcuardóidh cruthaitheoir an ghailearaí.  Chun é seo a dhéanamh, socraigh cuimse uachtair ar an doimhneacht athchúrsála.</p>

en: Copy or&iginal files
ga: Cói&peáil na bunchomhaid

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
ga: <p>Cóipeálann sé seo gach íomhá, agus déanfaidh an gailearaí tagairt do na cóipeanna in ionad na mbuníomhánna.</p>

en: Use &comment file
ga: Úsáid comhad &nótaí

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
ga: <p>Má chumasaíonn tú an rogha seo, is féidir comhad nótaí a shocrú a úsáidtear chun fotheidil a chur ar na híomhánna.</p><p>Tá tuilleadh eolais maidir le formáid an chomhaid nótaí ar fáil sa chabhair "Cad É Seo?" thíos.</p>

en: Comments &file:
ga: Comhad &nótaí:

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
ga: <p>Is féidir ainm an chomhaid nótaí a shocrú anseo. Fotheidil na n-íomhánna atá sa chomhad nótaí.  Seo é formáid an chomhaid nótaí:</p><p>COMHAD1:<br />Cur Síos<br /><br />COMHAD2:<br />Cur Síos<br /><br />srl...</p>

en: Thumbnails
ga: Mionsamhlacha

en: Image format f&or the thumbnails:
ga: F&ormáid na mionsamhlacha:

en: Thumbnail size:
ga: Méid na mionsamhlacha:

en: &Set different color depth:
ga: &Socraigh doimhneacht dhifriúil datha:

en: &Create Image Gallery...
ga: &Cruthaigh Gailearaí Íomhánna...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
ga: Níorbh fhéidir an breiseán a chruthú, tabhair tuairisc ar an bhfabht seo.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
ga: Is féidir gailearaí a chruthú ó fhillteán logánta amháin.

en: Creating thumbnails
ga: Mionsamhlacha á gcruthú

en: Could not create folder: %1
ga: Níorbh fhéidir an fillteán a chruthú: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
ga: <i>Líon na n-íomhánna</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
ga: <i>Cruthaithe ar</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
ga: <i>Fochomhadlanna</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
ga: Cruthaíodh mionsamhail le haghaidh: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
ga: Theip ar chruthú mionsamhla: 
    %1

en: Could not open file: %1
ga: Níorbh fhéidir an comhad a oscailt: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ga: &Uirlisí
