kcmkonqhtml - en to ga translation catalogue (296 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
ga: Osclóidh sé seo cluaisín nua in ionad fuinneoige nuaí in áiteanna éagsúla, mar shampla nuair a roghnaíonn tú nasc nó fillteán leis an gcnaipe luiche sa lár.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
ga: Oscai&l naisc i gcluaisín nua in ionad fuinneoige nua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
ga: Leis seo is féidir roghnú cén áit a n-osclóidh preabfhuinneoga JavaScript (má tá siad ceadaithe): i gcluaisín nua nó i bhfuinneog nua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
ga: Oscail preabfh&uinneoga i gcluaisín nua, nach i bhfuinneog nua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
ga: Nuair a chliceálann tú URL i ríomhchlár KDE eile, nó nuair a ghlaonn tú kfmclient chun URL a oscailt, cuardófar an deasc reatha ar fhuinneog Konqueror nach bhfuil íoslaghdaithe.  Má aimsítear a leithéid fhuinneoige, osclófar an URL inti, agus mura n-aimsítear, osclófar fuinneog nua Konqueror leis an URL iarrtha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
ga: Oscail mar chluaisín i Konqueror nuair a ghlaoitear URL go seachtrach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
ga: Osclóidh sé seo cluaisín nua sa chúlra in ionad sa tulra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
ga: O&scail cluaisíní nua sa chúlra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
ga: Osclóidh sé seo cluaisín nua tar éis an chluaisín reatha, seachas tar éis an chluaisín deiridh.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
ga: Oscail cluaisín &nua tar éis an chluaisín reatha

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
ga: Leis an rogha seo, ní thaispeánfar barra na gcluaisíní mura bhfuil dhá chluaisín ann ar a laghad. Gan an rogha seo, taispeánfar é i gcónaí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
ga: Folaigh an barra cluaisíní nuair nach bhfuil ach cluaisín amháin oscailte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
ga: Leis seo taispeánfar cnaipí dúnta laistigh de gach cluaisín.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
ga: Tai&speáin cnaipe dúnta ar chluaisíní

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
ga: Nuair a chliceálfaidh tú cluaisín le lárchnaipe na luiche nó le roth na luiche, dúnfar an cluaisín sin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
ga: Lárchliceáil cluaisín chun é a dhúnadh

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
ga: Leis an rogha seo, fiafrófar díot má tá tú cinnte gur mian leat fuinneog a dhúnadh nuair atá cluaisíní iomadúla oscailte inti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
ga: &Fiafraigh díom agus fuinneog ina bhfuil cluaisíní iomadúla á dúnadh

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
ga: Má chuireann tú tic anseo, gníomhachtófar an cluaisín a bhí in úsáid nó oscailte roimhe seo nuair a dhúnfaidh tú an cluaisín reatha.  Gan tic anseo, gníomhachtófar an cluaisín ar an taobh deas den chluaisín reatha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
ga: Gníomhachtaigh an cluaisín roimhe seo agus an cluaisín reatha á dhúnadh

[ctx: @title:tab]
en: General
ga: Ginearálta

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ga: Clónna

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
ga: Stílbhileoga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
ga: Íomhánna

en: A&utomatically load images
ga: L&uchtaigh íomhánna go huathoibríoch

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
ga: <html>Má chuireann tú tic sa bhosca seo, luchtóidh Konqueror aon íomhánna atá leabaithe i leathanach Gréasáin a luchtú. Is é sin nó taispeánfaidh sé ionadchoinneálaithe in áit na n-íomhánna, agus ansin is féidir leat na híomhánna a luchtú de láimh tríd an gcnaipe íomhá a chliceáil.<br />Mura bhfuil ceangal an-mhall leis an Idirlíon, ba chóir duit tic a chur sa bhosca seo chun feabhas a chur ar do chuairt ar líne.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
ga: &Dear fráma timpeall íomhánna nach luchtaithe

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
ga: <html>Má chuireann tú tic sa bhosca seo, dearfaidh Konqueror fráma timpeall íomhánna atá leabaithe i leathanach Gréasáin ach nach bhfuil luchtaithe go hiomlán.<br />Ba chóir duit tic a chur sa bhosca seo chun feabhas a chur ar do chuairt ar líne, go háirithe má tá ceangal mall leis an Idirlíon agat.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
ga: Cumasaithe

[ctx: animations]
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: Show Only Once
ga: Ná taispeáin ach uair amháin

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
ga: <html>Rialaigh conas a thaispeánann Konqueror íomhánna beo:<br /><ul><li><b>Cumasaithe</b>: Taispeáin gach beochan go hiomlán.</li><li><b>Díchumasaithe</b>: Ná taispeáin beochan riamh, ná taispeáin ach an íomhá thosaigh.</li><li><b>Ná taispeáin ach uair amháin</b>: Taispeáin gach beochan go hiomlán ach ná taispeáin iad arís is arís eile.</li></ul></html>

en: A&nimations:
ga: Íomhá&nna Beo:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
ga: Rudaí éagsúla

[ctx: underline]
en: Enabled
ga: Cumasaithe

[ctx: underline]
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: Only on Hover
ga: Ar Ainliú Amháin

en: Und&erline links:
ga: Cuir lín&e faoi naisc:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
ga: <html>Rialaigh conas a láimhseálann Konqueror línte faoi hipearnaisc:<br /><ul><li><b>Cumasaithe</b>: Cuir línte faoi naisc i gcónaí</li><li><b>Díchumasaithe</b>: Ná cuir línte faoi naisc riamh</li><li><b>Ar Ainliú Amháin</b>: Cuir líne faoi nasc nuair atá an luch ag ainliú os a chionn</li></ul><br /><i>Nóta: seans go sáróidh sainroghanna CSS an tsuímh an luach seo.</i></html>

en: When Efficient
ga: Nuair a bheadh sé éifeachtach

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
ga: I gcónaí

[ctx: soft scrolling]
en: Never
ga: Riamh

en: S&mooth scrolling:
ga: &Mínscrollú:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
ga: <html>Roghnaigh cé acu céimeanna míne nó céimeanna iomlána ba chóir do Konqueror a úsáid chun leathanaigh HTML a scrollú:<br /><ul><li><b>I gCónaí</b>: Úsáid céimeanna míne i gcónaí le linn scrollaithe.</li><li><b>Riamh</b>: Ná húsáid mínscrollú le linn scrollaithe, scrollaigh le céimeanna iomlána.</li><li><b>Nuair a bheadh sé éifeachtach</b>: Ná húsáid mínscrollú ach nuair is féidir é a dhéanamh gan luas a bhaint den chóras.</li></ul></html>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
ga: <h1>Clónna Konqueror</h1>Ar an leathanach seo, is féidir leat clónna a roghnú ar chóir do Konqueror iad a úsáid agus leathanaigh Ghréasáin á dtaispeáint.

en: Font Si&ze
ga: C&lómhéid

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
ga: Seo é an chlómhéid choibhneasta a úsáideann Konqueror chun suímh Ghréasáin a thaispeáint.

en: M&inimum font size:
ga: C&lómhéid is lú:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
ga: Ní thaispeánfaidh Konqueror téacs níos lú ná é seo riamh,<br />ag sárú aon socruithe eile.

en: &Medium font size:
ga: Clómhéid &measartha:

en: S&tandard font:
ga: Cló &caighdeánach:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
ga: Seo é an cló a úsáidtear chun gnáth-théacs a thaispeáint ar leathanach Gréasáin.

en: &Fixed font:
ga: Cló &aonleithid:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
ga: Seo é an cló a úsáidtear chun téacs aonleithid a thaispeáint.

en: S&erif font:
ga: Cló S&erif:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
ga: Seo é an cló a úsáidtear chun téacs serif a thaispeáint.

en: Sa&ns serif font:
ga: Cló Sa&ns serif:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
ga: Seo é an cló a úsáidtear chun téacs sans-serif a thaispeáint.

en: C&ursive font:
ga: Cló &scríbhneoireachta reatha:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
ga: Seo é an cló a úsáidtear chun téacs iodálach a thaispeáint.

en: Fantas&y font:
ga: Cló &Ornáidíocht:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
ga: Seo é an cló a úsáidtear chun téacs marcáilte mar 'fantasy' a thaispeáint.

en: Font &size adjustment for this encoding:
ga: Coigeartú na clómhéide don ionchódú &seo:

en: Use Language Encoding
ga: Úsáid Ionchódú Teanga

en: Default encoding:
ga: Ionchódú réamhshocraithe:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
ga: Roghnaigh ionchódú réamhshocraithe; de ghnáth, beidh tú sásta le 'Úsáid Ionchódú Teanga' agus ní gá é seo a athrú.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
ga: <b>Stílbhileoga</b><p>Féach ar http://www.w3.org/Style/CSS chun níos mó eolas a fháil maidir leis na stílbhileoga cascáideacha.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
ga: <b>Stílbhileoga</b><p>Leis an mbosca grúpa seo is féidir roghnú conas a rindreálfaidh Konqueror stílbhileoga.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
ga: Stílbhileoga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
ga: <b>Úsáid an stílbhileog réamhshocraithe</b><p>Roghnaigh an rogha seo más mian leat an stílbhileog réamhshocraithe a úsáid.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
ga: Úsáid an stílbhil&eog réamhshocraithe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
ga: <b>Stílbhileog saincheaptha ag an úsáideoir</b><p>Más ticeáilte é seo, déanfaidh Konqueror iarracht ar stílbhileog a luchtú ón suíomh saincheaptha thíos. Ceadaíonn an stílbhileog duit mód rindreála do bhrabhsálaí a shárú ar fad. Ba chóir stílbhileog bhailí a bheith sa chomhad sonraithe (féach ar http://www.w3.org/Style/CSS chun tuilleadh eolais a fháil maidir le stílbhileoga cascáideacha).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
ga: Úsáid stílbhileog &saincheaptha ag an úsáideoir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
ga: <b>Úsáid stílbhileog inrochtaineachta</b><p>Leis an rogha seo, is féidir cló, clómhéid, agus dath cló réamhshocraithe a roghnú le cúpla clic luiche. Téigh go dtí an dialóg "Saincheap..." agus roghnaigh na socruithe atá uait.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
ga: Ú&sáid stílbhileog na hinrochtaineachta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
ga: Sa&incheap...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
ga: <b>Fine cló</b><p>Is éard atá i bhfine cló ná grúpa clónna is cosúil lena chéile, agus baill m.sh. cló trom, cló Iodálach, srl.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
ga: Fine Cló

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
ga: Bunchlann:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
ga: <p>Is é seo an fhine cló atá roghnaithe faoi láthair</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
ga: <b>Úsáid an fhine cló chéanna gach uile áit</b><p>Leis an rogha seo, úsáidfear an bunchló in ionad clónna saincheaptha i ngach uile áit.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
ga: Úsáid an fhine cló chéanna gach uile áit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
ga: Clómhéid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
ga: &Méid an bhunchló:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
ga: <b>Úsáid an chlómhéid chéanna gach uile áit</b><p>Leis an rogha seo, úsáidfear méid an bhunchló in ionad clómhéideanna saincheaptha i ngach uile áit. Taispeánfar gach cló sa mhéid chéanna.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
ga: Ú&sáid an chlómhéid chéanna gach uile áit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
ga: Dathanna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
ga: <b>Dubh ar Bhán</b><p>Seo é an rud a fheiceann tú de ghnáth.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
ga: Du&bh ar bhán

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
ga: <b>Bán ar Dhubh</b><p>Seo é an scéim chlasaiceach inbhéartaithe.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
ga: Bá&n ar dubh

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
ga: <b>Saincheaptha</b><p>Roghnaigh an rogha seo más mian leat dath a shaincheapadh le haghaidh an chló réamhshocraithe.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
ga: Saincheap&tha

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
ga: <b>Cúlra</b><p>Taispeánfar an dath cúlra seo ar chúl an téacs de réir réamhshocraithe. Sárófar an rogha seo má roghnaíonn tú íomhá chúlra.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
ga: Cú&lra:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
ga: <b>Cúlra</b><p>Taobh thiar den doras seo, beidh tú in ann cúlra réamhshocraithe a roghnú.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
ga: <b>Úsáid an dath céanna ar gach uile théacs</b><p>Leis an rogha seo, cuirfear an dath a roghnaigh tú i bhfeidhm ar an gcló réamhshocraithe chomh maith le haon chlónna saincheaptha a sonraítear i stílbhileog.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
ga: Úsáid an dath céanna ar gach uile théacs

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
ga: <b>Dath an tulra</b><p>Is é seo an dath a úsáidtear chun an téacs a dhearadh.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
ga: &Tulra:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
ga: <b>Íomhánna</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
ga: <b>Íomhánna a cheilt</b><p>Leis an rogha seo, ní luchtóidh Konqueror aon íomhánna.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
ga: &Ceil íomhánna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
ga: <b>Íomhánna cúlra a cheilt</b><p>Leis an rogha seo, ní luchtóidh Konqueror aon íomhánna cúlra.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
ga: Ceil íomhánna cúlra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
ga: Réamhamharc

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
ga: <h1>Stílbhileoga Konqueror</h1> Ceadaíonn an modúl seo duit do chuid socruithe datha agus cló a chur i bhfeidhm ar Konqueror trí úsáid a bhaint as stílbhileoga CSS.  Is féidir leat na roghanna a shonrú, nó do stílbhileog féin a sholáthar trína suíomh a iontráil.<br /> Tabhair faoi deara go mbeidh tosach ag na socruithe seo ar aon socruithe a sholáthraíonn údar an tsuímh. Gné áisiúil é seo do dhaoine lagamhairc nó ar leathanaigh Ghréasáin atá do-léite mar gheall ar dhrochdhearadh.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
ga: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Ceanntásc 1</h1>
    <h2>Ceanntásc 2</h2>
    <h3>Ceanntásc 3</h3>
    
    <p>Soláthraíonn stílbhileoga rochtain níos fearr
    do dhaoine lagamhairc.</p>
    
    </body>
    </html>

en: Host/Domain
ga: Óstríomhaire/Fearann

en: Policy
ga: Polasaí

en: &New...
ga: &Nua...

en: Chan&ge...
ga: Athr&aigh...

en: De&lete
ga: Sc&rios

en: &Import...
ga: &Iompórtáil...

en: &Export...
ga: &Easpórtáil...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun óstríomhaire nó polasaí sainiúil d'fhearann a chur leis de láimh.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an polasaí le haghaidh an óstríomhaire nó fearann roghnaithe sa bhosca a athrú.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an polasaí le haghaidh an óstríomhaire nó fearann roghnaithe sa bhosca a scriosadh.

en: You must first select a policy to be changed.
ga: Caithfidh tú polasaí le hathrú ar dtús.

en: You must first select a policy to delete.
ga: Caithfidh tú polasaí le scriosadh ar dtús.

en: Use Global
ga: Úsáid Polasaí Comhchoiteann

en: Accept
ga: Glac Leis

en: Reject
ga: Diúltaigh

en: Enable filters
ga: Cumasaigh scagairí

en: Hide filtered images
ga: Folaigh íomhánna scagtha

en: Manual Filter
ga: Scagadh De Láimh

en: Search:
ga: Cuardaigh:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
ga: <qt>Slonn scagtha (m.sh. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">tuilleadh eolais</a>):

en: Automatic Filter
ga: Scagaire Uathoibríoch

en: Automatic update interval:
ga: Eatramh idir nuashonruithe:

en: Insert
ga: Ionsáigh

en: Update
ga: Nuashonraigh

en: Remove
ga: Bain

en: Import...
ga: Iompórtáil...

en: Export...
ga: Easpórtáil...

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
ga: <qt>Tuilleadh eolais faoi <a href="importhelp">formáid iompórtála</a>, <a href="exporthelp">formáid easpórtála</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
ga: Cumasaigh nó díchumasaigh scagairí AdBlocK. Má chumasaíonn tú é seo, ba chóir duit sloinn a gcuirfear cosc orthu a thabhairt sa liosta scagairí chun scagadh a chur i bhfeidhm.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
ga: Leis an rogha seo, bainfear íomhánna a cuireadh cosc orthu ón leathanach go hiomlán; is é seo nó úsáidfear íomhá ionadchoinneálaí.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
ga: Seo é an liosta de scagairí URL a chuirfear i bhfeidhm ar gach íomhá agus meán leabaithe.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
ga: <qt><p>Iontráil slonn le húsáid mar scagaire. Is féidir scagaire a chruthú ar aon cheann den dá shlí seo:<ul><li>saoróg sa stíl bhlaoisce, m.sh. <tt>http://www.sampla.com/ads*</tt>, leis na saoróga <tt>*?[]</tt></li><li>slonn ionadaíochta iomlán mar theaghrán le '<tt>/</tt>' timpeall air, m.sh. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Is féidir '<tt>@@</tt>' a chur roimh aon scagaire chun URLanna comhoiriúnacha a cheadú, rud a sháraíonn aon scagaire a chuireann bac ar an URL.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
ga: <qt><p>Is comhad gnáth-théacs é an fhormáid iompórtála scagairí.  Déanfar neamhaird de línte bána, de nótaí tráchta (a thosaíonn le '<tt>!</tt>') agus den líne cheanntáisc <tt>[AdBlock]</tt>.  Bainfear úsáid as gach líne eile mar scagaire.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
ga: <qt><p>Is comhad gnáth-théacs é an fhormáid easpórtála scagairí. Tosaíonn an comhad le líne cheanntáisc <tt>[AdBlock]</tt>, ansin na scagairí, gach ceann ar líne ar leith.

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
ga: <h1>AdBlocK Konqueror</h1> Ceadaíonn AdBlocK Konqueror duit liosta de scagairí a chruthú a chuirfear i gcomparáid le híomhánna agus frámaí nasctha. Caithfear URLanna comhoiriúnacha i gcártaí, nó úsáidfear ionadchoinneálaithe.

en: Name
ga: Ainm

en: Tabbed Browsing
ga: Brabhsáil le Cluaisíní

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
ga: Nuair a thosaíonn &Konqueror:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
ga: Taispeáin Leathanach Tosaigh

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Home Page
ga: Taispeáin Mo Leathanach Baile

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
ga: Taispeáin Leathanach Folamh

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
ga: Taispeáin Mo Chuid Leabharmharcanna

en: Home page:
ga: Leathanach baile:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
ga: Roghnaigh Leathanach Baile

en: This is the URL of the web page where Konqueror (as web browser) will jump to when the "Home" button is pressed. When Konqueror is started as a file manager, that button makes it jump to your local home folder instead.
ga: Seo é URL an leathanaigh Gréasáin a rachaidh Konqueror (mar bhrabhsálaí) chuige nuair a bhrúitear an cnaipe "Baile". Nuair a thosaítear Konqueror mar bhainisteoir comhad, rachaidh sé chuig an bhfillteán logánta baile.

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
ga: <h1>Brabhsálaí Konqueror</h1> Anseo is féidir leat feidhmiúlacht bhrabhsála Konqueror a chumrú. Tabhair faoi deara go gcaithfear é a chumrú mar bhainisteoir comhad tríd an modúl cumraíochta "Bainisteoir Comhad". Is féidir athruithe a dhéanamh ar an gcaoi a láimhseálann Konqueror an cód HTML sna leathanaigh a luchtaíonn sé. Go hiondúil, ní gá aon rud a athrú anseo.

en: Boo&kmarks
ga: Leabhar&mharcanna

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
ga: Iarr ainm agus fillteán agus leabharmharcanna á chruthú

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
ga: Má chuireann tú tic sa bhosca seo, ceadóidh Konqueror duit teideal an leabharmhairc a athrú agus an fillteán ina gcuirfear an leabharmharc a roghnú nuair a chruthóidh tú leabharmharc nua.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
ga: Ná taispeáin ach leabharmharcanna marcáilte i mbarra uirlisí na leabharmharcanna

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
ga: Má chuireann tú tic sa bhosca seo, ní thaispeánfaidh Konqueror sa bharra uirlisí ach na leabharmharcanna a mharcálann tú le taispeáint in eagarthóir na leabharmharcanna.

en: Form Com&pletion
ga: Comhlánú &Foirme

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
ga: Má chuireann tú tic sa bhosca seo, meabhróidh Konqueror na sonraí a chuireann tú ar fhoirmeacha Gréasáin agus molfaidh sé na sonraí seo i bhfoirmeacha eile nuair is cuí.

en: &Maximum completions:
ga: &Líon uasta comhlánuithe:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
ga: Anseo is féidir an méid luachanna a mheabhróidh Konqueror le haghaidh réimse i bhfoirm a roghnú.

en: Mouse Beha&vior
ga: Oibriú na &Luiche

en: Chan&ge cursor over links
ga: Athrai&gh an cúrsóir os cionn nasc

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
ga: Leis an rogha seo, athróidh cruth an chúrsóra (go dtí lámh go hiondúil) nuair atá sé ag ainliú os cionn hipearnaisc.

en: M&iddle click opens URL in selection
ga: &Lárchliceáil chun an URL sa roghnúchán a oscailt

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
ga: Má chuireann tú tic sa bhosca seo, is féidir an URL sa roghnúchán a oscailt trí lárchliceáil ar amharc Konqueror.

en: Right click goes &back in history
ga: Deaschliceáil chun &dul ar ais sa stair

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
ga: Má chuireann tú tic sa bhosca seo, is féidir dul ar ais sa stair trí dheaschliceáil in amharc Konqueror. Chun an roghchlár comhthéacs a rochtain, brúigh an cnaipe luiche ar dheis agus bog.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
ga: Ceadaigh &athluchtú/atreorú moillithe uathoibríoch

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
ga: Iarrann roinnt leathanach Gréasáin athluchtú nó atreorú uathoibríoch tar éis tréimhse áirithe. Bain an tic ón bhosca seo más mian leat go ndéanfaidh Konqueror neamhaird de na hiarratais seo.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
ga: Cumasaigh gníomhachtú &Eochracha Rochtana leis an eochair Ctrl

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
ga: Beidh Eochracha Rochtana KDE gníomhachtaithe nuair a bhrúfaidh tú an eochair Ctrl le linn brabhsála leathanaigh Ghréasáin. Bain an tic ón bhosca seo más mian leat an ghné inrochtaineachta seo a dhíchumasú. (Caithfidh tú Konqueror a atosú chun an t-athrú seo a chur i bhfeidhm.)

en: Enable Ja&va globally
ga: Cumasaigh Ja&va i ngach áit

en: Java Runtime Settings
ga: Socruithe Java ag Am Rite

en: &Use security manager
ga: Ú&sáid bainisteoir na slándála

en: Use &KIO
ga: Úsáid &KIO

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
ga: Múch an freas&talaí feidhmchláirín nuair atá neamhghníomhach níos faide ná

en:  second |  seconds
ga[0]:  soicind
ga[1]:  shoicind
ga[2]:  shoicind
ga[3]:  soicind
ga[4]:  soicind

en: &Path to Java executable, or 'java':
ga: &Conair go dtí an comhad inrite Java, nó 'java':

en: Additional Java a&rguments:
ga: A&rgóintí Java Breise:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
ga: Cumasaigh scripteanna scríofa in Java is féidir a bheith leabaithe i leathanaigh HTML. Tabhair faoi deara go bhfuil fadhbanna slándála a bhaineann le hinneachar gníomhach, díreach cosúil le gach brabhsálaí eile.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ga: <p>Is éard atá sa bhosca seo ná na fearainn agus na hóstríomhairí ar shocraigh tú polasaí Java dóibh. Úsáidfear an polasaí seo in ionad an pholasaí réamhshocraithe chun feidhmchláiríní a chumasú nó a dhíchumasú ar leathanaigh a sheolann na fearainn nó na hóstríomhairí seo.</p><p>Roghnaigh polasaí ansin bain úsáid as na rialtáin ar dheis chun é a mhionathrú.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an comhad ina bhfuil na polasaithe Java a roghnú. Cumascfar na polasaithe seo leis na cinn atá ann. Déanfar neamhaird ar iontrálacha dúblacha.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an polasaí Java a shábháil i gcomhad comhbhrúite. Sábhálfar an comhad, darb ainm <b>java_policy.tgz</b>, san áit a roghnaíonn tú.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
ga: Anseo is féidir leat polasaithe Java ar leith a shocrú le haghaidh aon óstríomhaire nó fearann. Chun polasaí nua a chur leis, cliceáil an cnaipe <i>Nua...</i> agus tabhair uait an fhaisnéis a iarrann an bosca dialóige. Chun polasaí atá ann a athrú, cliceáil an cnaipe <i>Athraigh...</i> agus roghnaigh an polasaí ón bhosca dialóige. Cliceáil an cnaipe <i>Scrios</i> chun an polasaí roghnaithe a scriosadh; sa chás seo úsáidfear an polasaí réamhshocraithe le haghaidh an fhearainn seo.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
ga: Má chumasaíonn tú an bainisteoir slándála, rithfidh an jvm le Bainisteoir Slándála ann. Leis seo, ní bheidh cead ag feidhmchláiríní do chóras comhad a léamh nó scríobh, soicéid a chruthú, nó do chóras a chur i gcontúirt trí ghníomhartha eile. Díchumasaigh an rogha seo ar do phriacal féin. Is féidir leat do chomhad $HOME/.java.policy a athrú leis an uirlis Java policytool chun níos mó cead a thabhairt do chód a thagann ó shuímh áirithe.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
ga: Leis seo, úsáidfidh an jvm KIO le haghaidh cumarsáide líonra

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
ga: Iontráil an chonair go dtí an clár inrite java. Más mian leat an jre atá i do chonair réamhshocraithe a úsáid, fág é mar 'java'. Más gá jre eile a úsáid, iontráil an chonair go dtí an clár inrite java (m.sh. /usr/lib/jdk/bin/java), nó conair na comhadlainne ina bhfuil 'bin/java' (m.sh. /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
ga: Más mian leat argóintí speisialta a thabhairt don mheaisín fíorúil, iontráil iad anseo.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
ga: Nuair a bheidh na feidhmchláiríní go léir scriosta, ba chóir an freastalaí feidhmchláirín a mhúchadh.  Ach, tógann sé go leor ama an jvm a thosú. Más mian leat an próiseas java a choinneáil ar siúl le linn brabhsála, is féidir an teorainn ama a shocrú anseo. Chun an próiseas java a choinneáil ar siúl chomh fada is go bhfuil an próiseas konqueror ag rith, ná cuir tic sa bhosca 'Múch an Freastalaí Feidhmchláirín'.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
ga: Sainiúi&l don Fhearann

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
ga: Polasaí Nua Java

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
ga: Athraigh an Polasaí Java

en: &Java policy:
ga: Polasaí &Java:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
ga: Roghnaigh polasaí Java le haghaidh an óstríomhaire nó fearainn thuas.

en: Ena&ble JavaScript globally
ga: Cu&masaigh JavaScript i ngach áit

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
ga: Cumasaigh scripteanna scríofa in ECMA-Script (a dtugtar JavaScript air freisin) is féidir a bheith leabaithe i leathanaigh HTML. Tabhair faoi deara go bhfuil fadhbanna slándála a bhaineann le teangacha scriptithe, díreach cosúil le gach brabhsálaí eile.

en: Debugging
ga: Dífhabhtú

en: Enable debu&gger
ga: Cumasaigh an dí&fhabhtóir

en: Enables builtin JavaScript debugger.
ga: Cumasaigh an dífhabhtóir insuite JavaScript.

en: Report &errors
ga: Tabhair tuairisc ar &earráidí

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
ga: Leis an rogha seo déanfar tuairisc ar earráidí a tharlaíonn nuair a ritear cód JavaScript.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
ga: Anseo is féidir leat polasaí JavaScript a shocrú d'óstríomhaire nó d'fhearann ar leith. Chun polasaí nua a chur leis, cliceáil an cnaipe <i>Nua...</i> agus soláthair an fhaisnéis riachtanach iarrtha ag an mbosca dialóige. Chun polasaí atá ann a athrú, cliceáil an cnaipe <i>Athraigh...</i> agus roghnaigh an polasaí ón bhosca dialóige. Má chliceálann tú an cnaipe <i>Scrios</i>, scriosfar an polasaí roghnaithe agus mar sin úsáidfear an polasaí réamhshocraithe le haghaidh an fhearainn sin. Leis na cnaipí <i>Iompórtáil</i> agus <i>Easpórtáil</i> is féidir leat do chuid polasaithe a roinnt le daoine eile go héasca trí chomhad zip a iompórtáil/easpórtáil.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ga: <p>Sa bhosca seo feicfidh tú na fearainn agus na hóstríomhairí a bhfuil polasaí JavaScript acu. Úsáidfear an polasaí seo in ionad an pholasaí réamhshocraithe chun JavaScript a chumasú nó a dhíchumasú ar leathanaigh a sheolfaidh na fearainn nó na hóstríomhairí seo.</p><p>Roghnaigh polasaí agus bain úsáid as na rialtáin ar dheis chun é a mhionathrú.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an comhad a bhfuil na polasaithe JavaScript ann a roghnú. Cumascfar na polasaithe seo leis na cinn atá ann faoi láthair. Déanfar neamhaird d'iontrálacha dúblacha.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an polasaí JavaScript a shábháil i gcomhad zip. Sábhálfar an comhad, darb ainm <b>javascript_policy.tgz</b>, sa suíomh a roghnóidh tú.

en: Global JavaScript Policies
ga: Polasaithe Comhchoiteanna JavaScript

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
ga: Sai&niúil don Fhearann

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
ga: Polasaí Nua JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
ga: Athraigh an Polasaí JavaScript

en: JavaScript policy:
ga: Polasaí JavaScript:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
ga: Roghnaigh polasaí JavaScript le haghaidh an óstríomhaire nó fearainn thuas.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
ga: Polasaithe JavaScript Sainiúil don Fhearann

en: Open new windows:
ga: Oscail fuinneoga nua:

en: Use global
ga: Úsáid polasaí comhchoiteann

en: Use setting from global policy.
ga: Bain úsáid as socrú ó pholasaí comhchoiteann.

en: Allow
ga: Ceadaigh

en: Accept all popup window requests.
ga: Glac le gach preabfhuinneog.

en: Ask
ga: Fiafraigh díom

en: Prompt every time a popup window is requested.
ga: Tabhair leid gach uair a iarrtar preabfhuinneog.

en: Deny
ga: Diúltaigh

en: Reject all popup window requests.
ga: Diúltaigh gach preabfhuinneog.

en: Smart
ga: Cliste

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
ga: Ná glac le preabfhuinneoga ach nuair a bhí an nasc gníomhachtaithe trí chlic luiche nó oibríocht mhéarchláir fhollasach.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
ga: Má dhíchumasaíonn tú an rogha seo, ní ghlacfaidh Konqueror leis an ordú JavaScript <i>window.open()</i> a thuilleadh. Rogha áisiúil é seo má thugann tú cuairt go minic ar shuímh a bhaineann an-úsáid as an ordú seo chun preabfhuinneoga a thaispeáint le fógraí, srl.<br /><br /><b>Nóta:</b> Mura bhfuil an rogha seo cumasaithe, seans go mbrisfidh roinnt suíomh a éilíonn <i>window.open()</i> le hoibriú mar is ceart.  Bí cúramach.

en: Resize window:
ga: Athraigh méid na fuinneoige:

en: Allow scripts to change the window size.
ga: Ceadaigh do scripteanna méid na fuinneoige a athrú.

en: Ignore
ga: Déan neamhaird de

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
ga: Ná ceadaigh do scripteanna méid na fuinneoige a athrú. <i>Sílfidh</i> an leathanach Gréasáin gur athraigh sé an mhéid ach ní rachaidh sé i bhfeidhm ar an bhfuinneog féin.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ga: Déanann roinnt suíomh iarracht ar mhéid na fuinneoige a athrú trí <i>window.resizeBy()</i> nó <i>window.resizeTo()</i> a úsáid. Leis an rogha seo is féidir na hiarrachtaí seo a rialú.

en: Move window:
ga: Bog an fhuinneog:

en: Allow scripts to change the window position.
ga: Ceadaigh do scripteanna ionad na fuinneoige a athrú.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
ga: Ná ceadaigh do scripteanna ionad na fuinneoige a athrú. <i>Sílfidh</i> an leathanach Gréasáin gur athraigh sé ionad na fuinneoige ach ní rachaidh sé i bhfeidhm ar an bhfuinneog féin.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ga: Déanann roinnt suíomh iarracht ar ionad na fuinneoige a athrú trí <i>window.moveBy()</i> nó <i>window.moveTo()</i> a úsáid. Leis an rogha seo is féidir na hiarrachtaí seo a rialú.

en: Focus window:
ga: Fócasaigh fuinneog:

en: Allow scripts to focus the window.
ga: Ceadaigh do scripteanna an fhuinneog a fhócasú.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
ga: Ná ceadaigh do scripteanna an fócas a chur san fhuinneog. <i>Sílfidh</i> an leathanach Gréasáin gur athraigh sé an fócas ach ní athróidh an fócas ar chor ar bith.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
ga: Cuireann roinnt suíomh an fócas ina fhuinneog féin trí <i>window.focus()</i> a úsáid. Mar thoradh air seo, tugtar an fhuinneog chun tosaigh agus briseann sé isteach ar an obair a bhí ar siúl ag an úsáideoir. Leis an rogha seo is féidir na hiarrachtaí seo a rialú.

en: Modify status bar text:
ga: Athraigh an téacs ar an mbarra stádais:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
ga: Ceadaigh do scripteanna téacs an bharra stádais a athrú.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
ga: Ná ceadaigh do scripteanna téacs an bharra stádais a athrú. <i>Sílfidh</i> an leathanach Gréasáin gur athraigh sé an téacs ach ní rachaidh sé i bhfeidhm ar an téacs féin.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
ga: Athraíonn roinnt suíomh téacs an bharra stádais trí <i>window.status</i> nó <i>window.defaultStatus</i> a shocrú, agus dá bharr seo ní thaispeánfar fíorURLanna de hipearnaisc uaireanta. Leis an rogha seo is féidir na hiarrachtaí seo a rialú.

en: Accept languages:
ga: Teangacha glactha:

en: Accept character sets:
ga: Tacair carachtar glactha:

en: Konqueror Browsing Control Module
ga: Modúl Rialaithe Brabhsála do Konqueror

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
ga: © 1999 - 2001 Forbróirí Konqueror

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
ga: Rialú rochtana JavaScript
    Polasaithe sainiúil d'fhearann

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
ga: <h2>JavaScript</h2>Ar an leathanach seo, is féidir leat socrú an mbeidh cead ag Konqueror ríomhchláir JavaScript leabaithe i leathanaigh Ghréasáin a rith.<h2>Java</h2>Ar an leathanach seo, is féidir leat socrú an mbeidh cead ag Konqueror feidhmchláiríní Java leabaithe i leathanaigh Ghréasáin a rith.<br /><br /><b>Nóta:</b> Tá ábhar gníomhach ina phriacal slándála i gcónaí agus dá bharr seo ceadaíonn Konqueror duit na hóstríomhairí a nglacfaidh tú ríomhchláir Java agus JavaScript uathu a shonrú i slí mhín.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NSConfigWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Plugins
ga: Breiseáin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Folders
ga: Fillteáin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dirRemove)
en: &Remove
ga: &Bain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dirNew)
en: &New
ga: &Nua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dirDown)
en: Do&wn
ga: Sío&s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dirUp)
en: &Up
ga: S&uas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, scanButton)
en: Click here to scan for newly installed Netscape plugins now.
ga: Cliceáil anseo chun cuardach a dhéanamh ar bhreiseáin nuashuiteáilte Netscape anois.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanButton)
en: &Scan for Plugins
ga: Déan &Cuardach ar Bhreiseáin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, pluginList)
en: Here you can see a list of the Netscape plugins KDE has found.
ga: Seo é liosta na mbreiseán Netscape a d'aimsigh KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, pluginList)
en: Information
ga: Eolas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, pluginList)
en: Value
ga: Luach

en: Global Settings
ga: Socruithe Comhchoiteanna

en: &Enable plugins globally
ga: &Cumasaigh breiseáin i ngach áit

en: Only allow &HTTP and HTTPS URLs for plugins
ga: Ná ceadaigh ach URLanna den chineál &HTTP nó HTTPS do bhreiseáin

en: &Load plugins on demand only
ga: &Luchtaigh breiseáin ar éileamh amháin

en: CPU priority for plugins: %1
ga: Tosaíocht LAP le haghaidh breiseán: %1

en: Domain-Specific Settin&gs
ga: Socruithe &Sainiúil don Fhearann

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
ga: Polasaithe Sainiúil d'Fhearann

en: Enables the execution of plugins that can be contained in HTML pages, e.g. Macromedia Flash. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
ga: Ceadaigh do bhreiseáin rith i leathanaigh HTML, m.sh. Macromedia Flash. Tabhair faoi deara go mb'fhéidir le hábhar gníomhach bheith ina phriacal slándála, díreach cosúil le brabhsálaí ar bith.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific plugin policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling plugins on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
ga: <p>Sa bhosca seo feicfidh tú liosta de na fearainn agus óstríomhairí a bhfuil polasaí breiseáin acu. Úsáidfear an polasaí seo in ionad an pholasaí réamhshocraithe chun breiseáin a chumasú nó a dhíchumasú ar leathanaigh a sheolann na fearainn nó na hóstríomhairí seo.</p><p>Roghnaigh polasaí agus úsáid na rialtáin ar dheis chun é a mhionathrú.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the plugin policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an comhad ina bhfuil na polasaithe breiseáin a roghnú. Cumascfar na polasaithe seo leis na cinn atá ann faoi láthair. Déanfar neamhaird d'iontrálacha dúblacha.

en: Click this button to save the plugin policy to a zipped file. The file, named <b>plugin_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun an polasaí breiseáin a shábháil i gcomhad comhbhrúite. Sábhálfar an comhad, darb ainm <b>plugin_policy.tgz</b>, san áit a roghnaíonn tú.

en: Here you can set specific plugin policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain.
ga: Anseo is féidir leat polasaithe breiseáin ar leith a shocrú le haghaidh óstríomhaire nó fearann. Chun polasaí nua a chur leis, cliceáil an cnaipe <i>Nua...</i> agus tabhair uait an fhaisnéis a iarrann an bosca dialóige. Chun polasaí atá ann a athrú, cliceáil an cnaipe <i>Athraigh...</i> agus roghnaigh an polasaí ón bhosca dialóige. Cliceáil an cnaipe <i>Scrios</i> chun an polasaí roghnaithe a scriosadh; sa chás seo úsáidfear an polasaí réamhshocraithe le haghaidh an fhearainn seo.

[ctx: lowest priority]
en: lowest
ga: is ísle

[ctx: low priority]
en: low
ga: íseal

[ctx: medium priority]
en: medium
ga: gnách

[ctx: high priority]
en: high
ga: ard

[ctx: highest priority]
en: highest
ga: is airde

en: <h1>Konqueror Plugins</h1> The Konqueror web browser can use Netscape plugins to show special content, just like the Navigator does. Please note that the way you have to install Netscape plugins may depend on your distribution. A typical place to install them is, for example, '/opt/netscape/plugins'.
ga: <h1>Breiseáin Konqueror</h1> Is féidir leis an mbrabhsálaí Konqueror breiseáin Netscape a úsáid chun ábhar speisialta a thaispeáint, díreach cosúil le Navigator. Tabhair faoi deara go mbraitheann modh suiteála breiseán Netscape ar do chóras. Suiteáiltear iad i '/opt/netscape/plugins' go minic, mar shampla.

en: Do you want to apply your changes before the scan? Otherwise the changes will be lost.
ga: An bhfuil fonn ort do chuid athruithe a chur i bhfeidhm roimh an scanadh? Mura bhfuil, caillfidh tú na hathruithe.

en: The nspluginscan executable cannot be found. Netscape plugins will not be scanned.
ga: Níor aimsíodh clár inrite nspluginscan. Ní scanfar breiseáin Netscape.

en: Scanning for plugins
ga: Breiseáin á scanadh

[ctx: @title:window]
en: Select Plugin Scan Folder
ga: Roghnaigh Fillteán Breiseáin le Scanadh

en: Netscape Plugins
ga: Breiseáin Netscape

en: Plugin
ga: Breiseán

en: MIME type
ga: Cineál MIME

en: Description
ga: Cur Síos

en: Suffixes
ga: Iarmhíreanna

en: Doma&in-Specific
ga: Sainiúi&l don Fhearann

[ctx: @title:window]
en: New Plugin Policy
ga: Polasaí Nua Breiseáin

[ctx: @title:window]
en: Change Plugin Policy
ga: Athraigh an Polasaí Breiseáin

en: &Plugin policy:
ga: &Polasaí Breiseáin:

en: Select a plugin policy for the above host or domain.
ga: Roghnaigh polasaí breiseáin le haghaidh an óstríomhaire nó fearainn thuas.

en: &Host or domain name:
ga: Ó&stríomhaire nó ainm fearainn:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
ga: Iontráil ainm óstríomhaire (cosúil le www.kde.org) nó ainm fearainn le ponc ag an tús (cosúil le .kde.org nó .org)

en: You must first enter a domain name.
ga: Caithfidh tú ainm fearainn a iontráil ar dtús.
