kcmaccess - en to ga translation catalogue (65 entries)

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
ga: Brúigh %1 nuair atá NumLock, CapsLock agus ScrollLock gníomhach

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
ga: Brúigh %1 nuair atá CapsLock agus ScrollLock gníomhach

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
ga: Brúigh %1 nuair atá NumLock agus ScrollLock gníomhach

en: Press %1 while ScrollLock is active
ga: Brúigh %1 nuair atá ScrollLock gníomhach

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
ga: Brúigh %1 nuair atá NumLock agus CapsLock gníomhach

en: Press %1 while CapsLock is active
ga: Brúigh %1 nuair atá CapsLock gníomhach

en: Press %1 while NumLock is active
ga: Brúigh %1 nuair atá NumLock gníomhach

en: Press %1
ga: Brúigh %1

en: KDE Accessibility Tool
ga: Uirlis Inrochtaineachta KDE

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
ga: © 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
ga: Údar

en: Audible Bell
ga: Cloigín inchloiste

en: Use &system bell
ga: Ú&sáid cloigín an chórais

en: Us&e customized bell
ga: Úsáid cloigín sainch&eaptha

en: If this option is checked, the default system bell will be used. See the "System Bell" control module for how to customize the system bell. Normally, this is just a "beep".
ga: Más ticeáilte é seo, úsáidfear cloigín réamhshocraithe an chórais. Féach ar an modúl rialaithe "Cloigín an Chórais" chun an cloigín a chumrú. De ghnáth, níl ann ach "bíp".

en: <p>Check this option if you want to use a customized bell, playing a sound file. If you do this, you will probably want to turn off the system bell.</p><p> Please note that on slow machines this may cause a "lag" between the event causing the bell and the sound being played.</p>
ga: <p>Ticeáil an rogha seo más mian leat cloigín saincheaptha a úsáid trí chomhad fuaime a roghnú. Má dhéanann tú é seo, ba chóir duit cloigín an chórais a mhúchadh freisin.</p><p> Tabhair faoi deara go mbeidh moill bheag idir an teagmhas is cúis leis an gcloigín agus an cloigín féin ar ríomhaire mall.</p>

en: Sound &to play:
ga: Fuaim le &seinm:

en: Browse...
ga: Brabhsáil...

en: If the option "Use customized bell" is enabled, you can choose a sound file here. Click "Browse..." to choose a sound file using the file dialog.
ga: Má tá an rogha "Úsáid cloigín saincheaptha" cumasaithe, is féidir leat comhad fuaime a roghnú anseo. Cliceáil "Brabhsáil..." chun comhad fuaime a roghnú leis an dialóg comhad.

en: Visible Bell
ga: Cloigín Infheicthe

en: &Use visible bell
ga: Úsáid cloigín in&fheicthe

en: This option will turn on the "visible bell", i.e. a visible notification shown every time that normally just a bell would occur. This is especially useful for deaf people.
ga: Gníomhachtaíonn an rogha seo an "cloigín infheicthe", .i. fógairt infheicthe a thaispeánfar nuair a bhuailfí cloigín go hiondúil. Rogha úsáideach é seo do na bodhair.

en: I&nvert screen
ga: I&nbhéartaigh an scáileán

en: All screen colors will be inverted for the amount of time specified below.
ga: Inbhéartófar dathanna an scáileáin ar feadh na tréimhse sonraithe thíos.

en: F&lash screen
ga: Sp&lanc an scáileán

en: The screen will turn to a custom color for the amount of time specified below.
ga: Athrófar dath an scáileáin go dath saincheaptha ar feadh na tréimhse sonraithe thíos.

en: Click here to choose the color used for the "flash screen" visible bell.
ga: Cliceáil anseo chun dath an chloigín infheicthe "splanctha" a roghnú.

en: Duration:
ga: Aga:

en:  msec
ga:  ms

en: Here you can customize the duration of the "visible bell" effect being shown.
ga: Anseo is féidir leat tréimhse an "chloigín infheicthe" a shaincheapadh.

en: &Bell
ga: &Cloigín

en: S&ticky Keys
ga: Eochracha Greamai&theacha

en: Use &sticky keys
ga: Ú&sáid eochracha greamaitheacha

en: &Lock sticky keys
ga: Cuir eochracha greamaitheacha faoi gh&las

en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
ga: Díghníomhachtaigh eochracha greamaitheacha nuair a bhrúitear dhá eochair san am céanna

en: Use system bell whenever a modifier gets latched, locked or unlocked
ga: Úsáid cloigín an chórais nuair atá mionathraitheoir laiste, glasáilte, nó díghlasáilte

en: Locking Keys
ga: Eochracha Glasála

en: Use system bell whenever a locking key gets activated or deactivated
ga: Úsáid cloigín an chórais nuair atá eochair ghlasála gníomhachtaithe nó díghníomhachtaithe

en: Use KDE's system notification mechanism whenever a modifier or locking key changes its state
ga: Úsáid an córas fógartha KDE nuair a athraíonn mionathraitheoir nó eochair ghlasála a staid

en: Configure &Notifications...
ga: Cumraigh &Fógairt...

en: &Modifier Keys
ga: Eochracha &Mionathraithe

en: Slo&w Keys
ga: Eochracha &Malla

en: &Use slow keys
ga: Úsáid &eochracha malla

en: Acceptance dela&y:
ga: Moill &inghlacthachta:

en: &Use system bell whenever a key is pressed
ga: Ú&sáid cloigín an chórais nuair a bhrúitear eochair

en: &Use system bell whenever a key is accepted
ga: Ú&sáid cloigín an chórais nuair a ghlacfar le heochair

en: &Use system bell whenever a key is rejected
ga: Ú&sáid cloigín an chórais nuair a dhiúltaítear eochair

en: Bounce Keys
ga: Eochracha preabtha

en: Use bou&nce keys
ga: Úsáid eochracha prea&btha

en: D&ebounce time:
ga: Aga &díphreabtha:

en: Use the system bell whenever a key is rejected
ga: Úsáid cloigín an chórais nuair a dhiúltaítear eochair

en: &Keyboard Filters
ga: Scagairí &Méarchláir

en: Activation Gestures
ga: Gothaí Gníomhachtaithe

en: Use gestures for activating sticky keys and slow keys
ga: Úsáid gothaí chun eochracha greamaitheacha agus eochracha malla a ghníomhachtú

en: Here you can activate keyboard gestures that turn on the following features: 
    Sticky keys: Press Shift key 5 consecutive times
    Slow keys: Hold down Shift for 8 seconds
ga: Anseo is féidir leat gothaí méarchláir a ghníomhachtú a chuireann na gnéithe seo a leanas ar fáil: 
    Eochracha greamaitheacha: Brúigh an eochair Shift 5 huaire as a chéile
    Eochracha malla: Coinnigh an eochair Shift thíos ar feadh 8 soicind

en: Here you can activate keyboard gestures that turn on the following features: 
    Mouse Keys: %1
    Sticky keys: Press Shift key 5 consecutive times
    Slow keys: Hold down Shift for 8 seconds
ga: Anseo is féidir leat gothaí méarchláir a ghníomhachtú a chuireann na gnéithe seo a leanas ar fáil: 
    Eochracha luiche: %1
    Eochracha greamaitheacha: Brúigh an eochair Shift 5 huaire as a chéile
    Eochracha malla: Coinnigh an eochair Shift thíos ar feadh 8 soicind

en: Turn sticky keys and slow keys off after a certain period of inactivity.
ga: Díghníomhachtaigh eochracha greamaitheacha agus eochracha malla nuair nach bhfuil siad in úsáid ar feadh tréimhse áirithe.

en:  min
ga:  nóiméad

en: Timeout:
ga: Teorainn Ama:

en: Notification
ga: Fógairt

en: Use the system bell whenever a gesture is used to turn an accessibility feature on or off
ga: Úsáid cloigín an chórais nuair a bhaintear úsáid as gotha chun gné inrochtaineachta a ghníomhachtú nó a dhíghníomhachtú

en: Show a confirmation dialog whenever a keyboard accessibility feature is turned on or off
ga: Taispeáin dialóg dheimhnithe agus gnéithe inrochtaineachta á ngníomhachtú nó á ndíghníomhachtú

en: If this option is checked, KDE will show a confirmation dialog whenever a keyboard accessibility feature is turned on or off.
    Ensure you know what you are doing if you uncheck it, as the keyboard accessibility settings will then always be applied without confirmation.
ga: Má chuireann tú tic leis an rogha seo, taispeánfaidh KDE dialóg dheimhnithe agus gnéithe inrochtaineachta á ngníomhachtú nó á ndíghníomhachtú.
    Bí cinnte go bhfuil fios do ghnó agat mura gcuireann tú tic leis, mar sa chás sin cuirfear na socruithe inrochtaineachta i bhfeidhm gan deimhniú.

en: Use KDE's system notification mechanism whenever a keyboard accessibility feature is turned on or off
ga: Úsáid an córas fógartha KDE nuair atá gné inrochtaineachta méarchláir gníomhachtaithe nó díghníomhachtaithe

en: *.wav|WAV Files
ga: *.wav|Comhaid WAV
