kcminput - en to ga translation catalogue (107 entries)

en: Select the cursor theme you want to use:
ga: Roghnaigh an téama cúrsóra le húsáid:

en: Name
ga: Ainm

en: Description
ga: Cur Síos

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
ga: Ní mór duit KDE a atosú chun na hathruithe seo a chur i bhfeidhm.

en: Cursor Settings Changed
ga: Athraíodh Socruithe an Chúrsóra

en: Small black
ga: Beag Dubh

en: Small black cursors
ga: Cúrsóirí beaga dubha

en: Large black
ga: Mór Dubh

en: Large black cursors
ga: Cúrsóirí móra dubha

en: Small white
ga: Beag Bán

en: Small white cursors
ga: Cúrsóirí beaga bána

en: Large white
ga: Mór Bán

en: Large white cursors
ga: Cúrsóirí móra bána

en: Cursor Theme
ga: Téama Cúrsóra

en: (c) 2003-2007 Fredrik Höglund
ga: © 2003-2007 Fredrik Höglund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
ga: Ord na gCnaipí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
ga: &Deaslámhach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
ga: &Ciotach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
ga: Athraigh an treo scrollaithe le haghaidh roth na luiche nó an 4ú agus 5ú cnaipe luiche.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
ga: Iompaigh &treo scrollaithe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Icons
ga: Deilbhíní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, doubleClick)
en: Dou&ble-click to open files and folders (select icons on first click)
ga: &Déchliceáil chun comhaid agus fillteáin a oscailt (roghnaigh an deilbhín leis an chéad chlic)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleClick)
en: &Single-click to open files and folders
ga: Cliceáil &uair amháin chun comhaid agus fillteáin a oscailt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_pointershape)
en: Cha&nge pointer shape over icons
ga: Athraigh &cruth an phointeora os cionn na ndeilbhíní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoSelect)
en: A&utomatically select icons
ga: Roghnaigh deilbhíní go h&uathoibríoch

[ctx: label. delay (on milliseconds) to automatically select icons]
note: i18n: ectx: property (label), widget (KIntNumInput, slAutoSelect)
en: Delay
ga: Moill

en: Mouse type: %1
ga: Cineál luiche: %1

en: RF channel 1 has been set. Please press Connect button on mouse to re-establish link
ga: Socraíodh cainéal RF a haon. Brúigh an cnaipe Ceangail ar an luch chun an nasc a athbhunú

en: Press Connect Button
ga: Brúigh an Cnaipe Ceangail

en: RF channel 2 has been set. Please press Connect button on mouse to re-establish link
ga: Socraíodh cainéal RF a dó. Brúigh an cnaipe Ceangail ar an luch chun an nasc a athbhunú

[ctx: no cordless mouse]
en: none
ga: neamhní

en: Cordless Mouse
ga: Luch gan sreang

en: Cordless Wheel Mouse
ga: Luch le roth gan sreang

en: Cordless MouseMan Wheel
ga: MouseMan le roth gan sreang

en: Cordless TrackMan Wheel
ga: TrackMan le roth gan sreang

en: Cordless TrackMan FX
ga: TrackMan FX gan sreang

en: Cordless MouseMan Optical
ga: MouseMan optúil gan sreang

en: Cordless Optical Mouse
ga: Luch optúil gan sreang

en: Cordless MouseMan Optical (2ch)
ga: MouseMan optúil gan sreang (2ch)

en: Cordless Optical Mouse (2ch)
ga: Luch optúil gan sreang (2ch)

en: Cordless Mouse (2ch)
ga: Luch gan sreang (2ch)

en: Cordless Optical TrackMan
ga: TrackMan optúil gan sreang

en: MX700 Cordless Optical Mouse
ga: Luch optúil MX700 gan sreang

en: MX700 Cordless Optical Mouse (2ch)
ga: Luch optúil MX700 gan sreang (2ch)

en: Unknown mouse
ga: Luch anaithnid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cordlessNameLabel)
en: Cordless Name
ga: Ainm Luiche Gan Sreang

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resolutionSelector)
en: Sensor Resolution
ga: Taifeach an Bhraiteora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, button400cpi)
en: 400 counts per inch
ga: 400 ceann san orlach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, button800cpi)
en: 800 counts per inch
ga: 800 ceann san orlach

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, batteryBox)
en: Battery Level
ga: Leibhéal an Chadhnra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, channelSelector)
en: RF Channel
ga: Cainéal Radaimhinicíochta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, channel1)
en: Channel 1
ga: Cainéal 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, channel2)
en: Channel 2
ga: Cainéal 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, permissionProblemText)
en: You have a Logitech Mouse connected, and libusb was found at compile time, but it was not possible to access this mouse. This is probably caused by a permissions problem - you should consult the manual on how to fix this.
ga: Tá Luch Logitech ceangailte agat, agus aimsíodh libusb ag am tiomsaithe, ach níorbh fhéidir an luch seo a rochtain. Is dócha go bhfuil fadhb éigin le ceadanna - féach ar an lámhleabhar chun an fhadhb seo a réiteach.

en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
ga: <h1>Luch</h1> Leis an modúl seo is féidir leat roghanna éagsúla a shocrú a théann i bhfeidhm ar oibriú do ghléis phointeála. Is féidir do ghléas pointeála a bheith ina luch, rianliathróid, nó crua-earraí eile a oibríonn mar an gcéanna.

en: &General
ga: &Ginearálta

en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
ga: Más ciotaí thú, seans gurbh fhearr leat feidhm an chnaipe ar chlé a mhalartú le feidhm an chnaipe ar dheis ar do ghléas pointeála tríd an rogha 'Ciotach' a roghnú. Má tá níos mó ná dhá chnaipe ar do ghléas, rachaidh sé seo i bhfeidhm ar na cnaipí a fheidhmíonn mar chnaipí ar chlé/ar dheis. Mar shampla, má tá luch a bhfuil trí chnaipe aige, ní rachaidh an rogha seo i bhfeidhm ar an gcnaipe sa lár.

en: The default behavior in KDE is to select and activate icons with a single click of the left button on your pointing device. This behavior is consistent with what you would expect when you click links in most web browsers. If you would prefer to select with a single click, and activate with a double click, check this option.
ga: De réir réamhshocraithe, roghnaítear agus gníomhachtaítear deilbhín i KDE le clic amháin ar an gcnaipe ar chlé ar do ghléas pointeála. Tá sé seo ar comhréir le hoibriú formhór na mbrabhsálaithe Gréasáin atá ann nuair a chliceáiltear nasc. Más fearr leat rudaí a roghnú le clic amháin agus a ghníomhachtú le dhá chlic, cuir tic leis an rogha seo.

en: Activates and opens a file or folder with a single click.
ga: Gníomhachtaigh agus oscail comhad nó fillteán le haon chlic amháin.

en: If you check this option, pausing the mouse pointer over an icon on the screen will automatically select that icon. This may be useful when single clicks activate icons, and you want only to select the icon without activating it.
ga: Má chuireann tú tic leis an rogha seo, roghnófar deilbhín go huathoibríoch nuair a dhéanfaidh an luch moill os a chionn. Rogha áisiúil é seo nuair a ghníomhachtaítear deilbhíní le clic amháin agus is mian leat deilbhín a roghnú gan é a ghníomhachtú.

en: If you have checked the option to automatically select icons, this slider allows you to select how long the mouse pointer must be paused over the icon before it is selected.
ga: Má chuireann tú tic leis an rogha a roghnaíonn deilbhíní go huathoibríoch, is féidir an tréimhse a gcaithfear an luch a choinneáil os cionn deilbhín a shocrú leis an sleamhnán seo.

en: Advanced
ga: Casta

en:  x
ga:  ×

en: Pointer acceleration:
ga: Luasghéarú an phointeora:

en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
ga: <p>Leis an rogha seo is féidir leat an gaol idir an fad a bhogann an pointeoir ar an scáileán agus an ghluaiseacht choibhneasta den ghléas féin (b'fhéidir luch, rianliathróid, nó gléas pointeála eile a bheith ann.)</p><p> Le luasghéarú ard, beidh gluaiseacht mhór ar an scáileán fiú nuair a dhéanann tú gluaiseacht bheag leis an ngléas féin. Sa chás seo, seans go mbeidh sé deacair an pointeoir a rialú.</p>

en: Pointer threshold:
ga: Tairseach an phointeora:

en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
ga: <p>Is éard atá sa tairseach ná an fad is lú a bhogann an pointeoir sula dtéann an luasghéarú i bhfeidhm air. Má tá an ghluaiseacht níos lú ná an tairseach, bogfaidh an pointeoir mar a bheadh an luasghéarú socraithe a bheith 1X;</p><p> mar sin, nuair a dhéanann tú gluaiseacht bheag leis an ngléas, níl aon luasghéarú ar bith, agus beidh rialú níos beaichte agat ar an bpointeoir. Le gluaiseachtaí níos mó, is féidir an pointeoir a bhogadh go tapa go dtí réigiúin eile ar an scáileán.</p>

en:  msec
ga:  ms

en: Double click interval:
ga: Eatramh déchliceála:

en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
ga: Is éard atá san eatramh déchliceála ná an tréimhse is faide (ms) idir dhá chlic a dhéanann déchliceáil astu. Má tharlaíonn an dara clic tar éis dheireadh an eatraimh seo, aithnítear iad mar dhá chlic ar leith.

en: Drag start time:
ga: Tréimhse tosaithe tarraingthe:

en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
ga: Má chliceálann tú leis an luch (m.sh. in eagarthóir il-líne) agus bogann tú an luch laistigh den tréimhse seo, tosófar oibríocht tarraingthe.

en: Drag start distance:
ga: Fad tosaithe tarraingthe:

en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
ga: Má chliceálann tú leis an luch agus bogann tú an luch níos faide ná an fad tosaithe, tosófar oibríocht tarraingthe.

en: Mouse wheel scrolls by:
ga: Líon na línte a scrollaíonn roth na luiche:

en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
ga: Má bhaineann tú úsáid as roth na luiche, socraíonn an luach seo líon na línte a scrollófar le gach gluaiseacht an rotha. Tabhair faoi deara go ndéanfar neamhaird ar an rogha seo má tá an uimhir níos mó ná líon na línte infheicthe sa cháipéis, agus láimhseálfar gluaiseacht an rotha mar ghluaiseacht suas/síos.

en: Mouse Navigation
ga: Nascleanúint Luiche

en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
ga: &Bog an pointeoir leis an méarchlár (ar an eochaircheap uimhriúil)

en: &Acceleration delay:
ga: Moill lu&asghéaraithe:

en: R&epeat interval:
ga: E&atramh athdhéanta:

en: Acceleration &time:
ga: Am luasghéarai&the:

en:  pixel/sec
ga:  pct/soic

en: Ma&ximum speed:
ga: &Uasluas:

en: Acceleration &profile:
ga: &Próifíl luasghéaraithe:

en: Mouse
ga: Luch

en: (c) 1997 - 2005 Mouse developers
ga: © 1997 - 2005 Forbróirí Mouse

en:  pixel |  pixels
ga[0]:  phicteilín
ga[1]:  phicteilín
ga[2]:  phicteilín
ga[3]:  bpicteilín
ga[4]:  picteilín

en:  line |  lines
ga[0]:  líne
ga[1]:  líne
ga[2]:  líne
ga[3]:  líne
ga[4]:  líne

en: KDE Classic
ga: KDE Clasaiceach

en: The default cursor theme in KDE 2 and 3
ga: Téama réamhshocraithe cúrsóra i KDE 2 agus 3

[ctx: @item:inlistbox size]
en: resolution dependent
ga: spleách ar réiteach

en: Drag or Type Theme URL
ga: Tarraing nó Clóscríobh URL an Téama

en: Unable to find the cursor theme archive %1.
ga: Ní féidir cartlann téama cúrsóra %1 a aimsiú.

en: Unable to download the cursor theme archive; please check that the address %1 is correct.
ga: Ní féidir cartlann téama cúrsóra a íosluchtú; bí cinnte go bhfuil seoladh %1 ceart.

en: The file %1 does not appear to be a valid cursor theme archive.
ga: Ní cartlann bhailí téama cúrsóra é an comhad %1 de réir cosúlachta.

en: <qt>You cannot delete the theme you are currently using.<br />You have to switch to another theme first.</qt>
ga: <qt>Níl cead agat an téama atá in úsáid faoi láthair a scriosadh.<br />Ní mór duit an téama a athrú i dtosach báire.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <i>%1</i> cursor theme?<br />This will delete all the files installed by this theme.</qt>
ga: <qt>An bhfuil tú cinnte gur mian leat téama cúrsóra <i>%1</i> a bhaint?<br />Scriosfar gach comhad suiteáilte ag an téama seo.</qt>

en: Confirmation
ga: Deimhniú

en: A theme named %1 already exists in your icon theme folder. Do you want replace it with this one?
ga: Tá téama darb ainm %1 i bhfillteáin do théamaí deilbhíní. An bhfuil fonn ort an ceann seo a chur ina ionad?

en: Overwrite Theme?
ga: Forscríobh an Téama?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the cursor theme you want to use (hover preview to test cursor):
ga: Roghnaigh an téama cúrsóra ba mhaith leat a úsáid (déan ainliú chun triail a bhaint as):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, installKnsButton)
en: Get new color schemes from the Internet
ga: Faigh scéimeanna nua datha ón Idirlíon

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installKnsButton)
en: Get New Theme...
ga: Faigh Téama Nua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: Install From File...
ga: Suiteáil Ó Chomhad...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: Remove Theme
ga: Bain Téama

[ctx: @label:listbox cursor size]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
ga: Méid:

[ctx: @info/plain The argument is the list of available sizes (in pixel). Example: 'Available sizes: 24' or 'Available sizes: 24, 36, 48']
en: (Available sizes: %1)
ga: (Méideanna le fáil: %1)
