kcmsamba - en to ga translation catalogue (57 entries)

en: Type
ga: Cineál

en: Resource
ga: Acmhainn

en: Mounted Under
ga: Feistithe Faoi

en: This list shows the Samba and NFS shared resources mounted on your system from other hosts. The "Type" column tells you whether the mounted resource is a Samba or an NFS type of resource. The "Resource" column shows the descriptive name of the shared resource. Finally, the third column, which is labeled "Mounted under" shows the location on your system where the shared resource is mounted.
ga: Taispeánann an liosta seo na hacmhainní comhroinnte Samba agus NFS atá feistithe ar do chóras ó óstríomhairí eile. Tá cineál na hacmhainne, Samba nó NFS, ar taispeáint sa cholún "Cineál". Tá ainm na hacmhainne sa cholún "Acmhainn", agus sa tríú colún, darb ainm "Feistithe Faoi", feicfidh tú an suíomh ar do chóras a bhfuil an acmhainn feistithe air.

en: Samba log file:
ga: Logchomhad Samba:

en: Show opened connections
ga: Taispeáin ceangail oscailte

en: Show closed connections
ga: Taispeáin ceangail dhúnta

en: Show opened files
ga: Taispeáin comhaid oscailte

en: Show closed files
ga: Taispeáin comhaid dúnta

en: &Update
ga: N&uashonraigh

en: This page presents the contents of your samba log file in a friendly layout. Check that the correct log file for your computer is listed here. If you need to, correct the name or location of the log file, and then click the "Update" button.
ga: Taispeántar ar an leathanach seo inneachar do logchomhad Samba i leagan amach soléite. Bí cinnte go bhfuil an logchomhad ceart liostáilte anseo. Más gá, ceartaigh ainm nó suíomh an logchomhaid, agus cliceáil an cnaipe "Nuashonraigh".

en: Check this option if you want to view the details for connections opened to your computer.
ga: Cuir tic leis an rogha seo más mian leat mionsonraí na gceangal oscailte ar do ríomhaire a fheiceáil.

en: Check this option if you want to view the events when connections to your computer were closed.
ga: Cuir tic leis an rogha seo más mian leat gach uair a dúnadh ceangal le do ríomhaire a fheiceáil.

en: Check this option if you want to see the files which were opened on your computer by remote users. Note that file open/close events are not logged unless the samba log level is set to at least 2 (you cannot set the log level using this module).
ga: Cuir tic leis an rogha seo más mian leat na comhaid a d'oscail cianúsáideoirí ar do ríomhaire a fheiceáil. Tabhair faoi deara nach bhfuil teagmhais oscailte/dúnta logáilte mura bhfuil an leibhéal logála 2 ar a laghad (ní féidir an leibhéal logála a shocrú tríd an modúl seo).

en: Check this option if you want to see the events when files opened by remote users were closed. Note that file open/close events are not logged unless the samba log level is set to at least 2 (you cannot set the log level using this module).
ga: Cuir tic leis an rogha seo más mian leat gach uair a dúnadh comhad a d'oscail cianúsáideoir a fheiceáil. Tabhair faoi deara nach bhfuil teagmhais oscailte/dúnta logáilte mura bhfuil an leibhéal logála 2 ar a laghad (ní féidir an leibhéal logála a shocrú tríd an modúl seo).

en: Click here to refresh the information on this page. The log file (shown above) will be read to obtain the events logged by samba.
ga: Cliceáil anseo chun an fhaisnéis ar an leathanach seo a athnuachan. Léifear an logchomhad (thuas) chun na teagmhais logáilte ag Samba a fháil.

en: Date & Time
ga: Dáta agus Am

en: Event
ga: Teagmhas

en: Service/File
ga: Seirbhís/Comhad

en: Host/User
ga: Óstríomhaire/Úsáideoir

en: <p>This list shows details of the events logged by samba. Note that events at the file level are not logged unless you have configured the log level for samba to 2 or greater.</p><p> As with many other lists in KDE, you can click on a column heading to sort on that column. Click again to change the sorting direction from ascending to descending or vice versa.</p><p> If the list is empty, try clicking the "Update" button. The samba log file will be read and the list refreshed.</p>
ga: <p>Taispeántar sa liosta seo mionsonraí na dteagmhas a logáil Samba. Tabhair faoi deara nach bhfuil teagmhais ag leibhéal an chomhaid logáilte mura bhfuil an leibhéal logála Samba 2 nó níos airde.</p><p> Díreach cosúil le go leor liostaí eile i KDE, is féidir leat ceann colúin a chliceáil chun sórtáil de réir an cholúin sin. Cliceáil arís chun treo na sórtála a athrú.</p><p> Má tá an liosta folamh, bain triail as an gcnaipe "Nuashonraigh". Léifear an logchomhad Samba agus déanfar athnuachan ar an liosta.</p>

en: CONNECTION OPENED
ga: CEANGAL OSCAILTE

en: CONNECTION CLOSED
ga: CEANGAL DÚNTA

en:             FILE OPENED
ga:             COMHAD OSCAILTE

en:             FILE CLOSED
ga:             COMHAD DÚNTA

en: Could not open file %1
ga: Níorbh fhéidir comhad %1 a oscailt

en: Connections: 0
ga: Ceangail: 0

en: File accesses: 0
ga: Rochtainí comhaid: 0

en: Event:
ga: Teagmhas:

en: Service/File:
ga: Seirbhís/Comhad:

en: Host/User:
ga: Óstríomhaire/Úsáideoir:

en: &Search
ga: &Cuardaigh

en: Clear Results
ga: Bánaigh na Torthaí

en: Show expanded service info
ga: Taispeáin mionsonraí na seirbhíse

en: Show expanded host info
ga: Taispeáin mionsonraí an óstríomhaire

en: Nr
ga: Uimh

en: Hits
ga: Amais

en: Connection
ga: Ceangal

en: File Access
ga: Rochtain Comhaid

en: Connections: %1
ga: Ceangail: %1

en: File accesses: %1
ga: Rochtainí comhaid: %1

en: FILE OPENED
ga: COMHAD OSCAILTE

en: Service
ga: Seirbhís

en: Accessed From
ga: Rochtain Ó

en: UID
ga: Aitheantas Úsáideora

en: GID
ga: Aitheantas Grúpa

en: PID
ga: Aitheantas Próisis

en: Open Files
ga: Comhaid Oscailte

en: Error: Unable to run smbstatus
ga: Earráid: Ní féidir smbstatus a rith

en: Error: Unable to open configuration file "smb.conf"
ga: Earráid: Ní féidir an comhad cumraíochta "smb.conf" a oscailt

en: &Exports
ga: &Easpórtálacha

en: &Imports
ga: &Iompórtálacha

en: &Log
ga: &Logáil

en: &Statistics
ga: &Staitisticí

en: <p>The Samba and NFS Status Monitor is a front end to the programs <em>smbstatus</em> and <em>showmount</em>. Smbstatus reports on current Samba connections, and is part of the suite of Samba tools, which implements the SMB (Session Message Block) protocol, also called the NetBIOS or LanManager protocol. This protocol can be used to provide printer sharing or drive sharing services on a network including machines running the various flavors of Microsoft Windows.</p>
ga: <p>Is éard atá sa Mhonatóir Stádas Samba agus NFS ná comhéadan ar na ríomhchláir <em>smbstatus</em> agus <em>showmount</em>. Tugann smbstatus tuairisc ar na ceangail reatha Samba agus is cuid den tsraith uirlisí Samba, a chuireann an prótacal SMB (Session Message Block) i bhfeidhm, prótacal a dtugtar NetBIOS nó LanManager air freisin. Úsáidtear an prótacal seo chun printéirí agus tiomántáin a chomhroinnt ar líonra, san áireamh ríomhairí a bhfuil leaganacha éagsúla de Microsoft Windows orthu.</p>

en: System Information Control Module
ga: Modúl Rialaithe Eolais Córais

en: (c) 2002 KDE Information Control Module Samba Team
ga: © 2002 Modúl Rialaithe Eolais: Foireann Samba
