kcmsmserver - en to ga translation catalogue (17 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
ga: <h1>Bainisteoir an tSeisiúin</h1> Anseo is féidir leat bainisteoir an tseisiúin a chumrú. Tá roghanna ann lenar féidir leat socrú cé acu an bhfuil gá le logáil amach a dheimhniú nó nach bhfuil, an cóir an seisiún a athchóiriú nuair a logálfaidh tú isteach arís nó nach cóir, agus an cóir an ríomhaire a mhúchadh go huathoibríoch nuair a chuirfidh tú deireadh le seisiún nó nach cóir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, topBox)
en: General
ga: Ginearálta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, confirmLogoutCheck)
en: Check this option if you want the session manager to display a logout confirmation dialog box.
ga: Cuir tic leis an rogha seo más mian leat go dtaispeánfadh bainisteoir an tseisiúin dialóg deimhnithe logála amach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, confirmLogoutCheck)
en: Conf&irm logout
ga: &Deimhnigh Logáil Amach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, offerShutdownCheck)
en: O&ffer shutdown options
ga: &Taispeáin roghanna múchta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, sdGroup)
en: Here you can choose what should happen by default when you log out. This only has meaning, if you logged in through KDM.
ga: Anseo is féidir leat roghnú cad é ba chóir a tharlú de réir réamhshocraithe nuair a logálfaidh tú amach. Níl aon éifeacht ag an rogha seo murar logáil tú isteach trí KDM.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sdGroup)
en: Default Leave Option
ga: Rogha Réamhshocraithe Scoir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, logoutRadio)
en: &End current session
ga: &Cuir Deireadh leis an Seisiún Reatha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, haltRadio)
en: &Turn off computer
ga: &Múch an Ríomhaire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rebootRadio)
en: &Restart computer
ga: Atosaigh an &Ríomhaire

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, loginGroup)
en: <ul>
    <li><b>Restore previous session:</b> Will save all applications running on exit and restore them when they next start up</li>
    <li><b>Restore manually saved session: </b> Allows the session to be saved at any time via "Save Session" in the K-Menu. This means the currently started applications will reappear when they next start up.</li>
    <li><b>Start with an empty session:</b> Do not save anything. Will come up with an empty desktop on next start.</li>
    </ul>
ga: <ul>
    <li><b>Athchóirigh an seisiún roimhe seo:</b> Sábhálfar gach feidhmchlár atá ag rith ag am scortha, agus athchóireofar iad nuair a thosófar seisiún nua</li>
    <li><b>Athchóirigh seisiún a bhí sábháilte de láimh: </b> Ceadaíonn sé seo duit an seisiún a shábháil ag am ar bith trí "Sábháil Seisiún" sa Roghchlár K. Ciallaíonn sé seo go dtaispeánfar na feidhmchláir atá ag rith faoi láthair nuair a thosóidh siad arís.</li>
    <li><b>Tosaigh le seisiún folamh:</b> Ná sábháil faic. Taispeánfar deasc fholamh nuair a thosóidh an chéad seisiún eile.</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroup)
en: On Login
ga: Ag Am Logála Isteach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, previousSessionRadio)
en: Restore &previous session
ga: Athchóirigh an seisiún &roimhe seo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, savedSessionRadio)
en: Restore &manually saved session
ga: Athchóirigh seisiún a bhí &sábháilte de láimh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptySessionRadio)
en: Start with an empty &session
ga: Tosaigh le &seisiún folamh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Applications to be e&xcluded from sessions:
ga: Feidhmchláir le hei&siamh ó sheisiúin:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, excludeLineedit)
en: Here you can enter a colon or comma separated list of applications that should not be saved in sessions, and therefore will not be started when restoring a session. For example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole'.
ga: Anseo is féidir leat liosta d'fheidhmchlár nach cóir iad a shábháil i seisiúin a iontráil, scartha ag camóga nó idirstadanna.  Ní thosófar iad seo nuair a athchóireofar seisiún. Mar shampla, 'xterm:konsole' nó 'xterm,konsole'.
