kcmstyle - en to ga translation catalogue (45 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Graphical effects:
ga: Maisíochtaí grafacha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show icons on buttons:
ga: Taispeáin deilbhíní ar chnaipí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Show icons in menus:
ga: Taispeáin deilbhíní i roghchláir:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Toolbars
ga: Barraí Uirlisí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main toolbar text:
ga: Téacs ar an bpríomhbharra uirlisí:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboToolbarIcons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboSecondaryToolbarIcons)
en: No Text
ga: Gan Téacs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboToolbarIcons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboSecondaryToolbarIcons)
en: Text Only
ga: Téacs Amháin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboToolbarIcons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboSecondaryToolbarIcons)
en: Text Beside Icons
ga: Téacs Taobh Leis na Deilbhíní

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboToolbarIcons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboSecondaryToolbarIcons)
en: Text Below Icons
ga: Téacs Faoi na Deilbhíní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Secondary toolbar text:
ga: Téacs ar an mbarra uirlisí tanáisteach:

en: <h1>Style</h1>This module allows you to modify the visual appearance of user interface elements, such as the widget style and effects.
ga: <h1>Stíl</h1>Leis an modúl seo is féidir dealramh an chomhéadain úsáideora a athrú, mar shampla stíl na ngiuirléidí agus maisíochtaí.

en: KDE Style Module
ga: Modúl Stíle KDE

en: (c) 2002 Karol Szwed, Daniel Molkentin
ga: © 2002 Karol Szwed, Daniel Molkentin

en: Widget style:
ga: Stíl na ngiuirléidí:

en: Con&figure...
ga: Cu&mraigh...

en: Preview
ga: Réamhamharc

en: Low display resolution and Low CPU
ga: Taifeach íseal taispeána agus LAP Mall

en: High display resolution and Low CPU
ga: Ardtaifeach taispeána agus LAP Mall

en: Low display resolution and High CPU
ga: Taifeach íseal taispeána agus LAP tapa

en: High display resolution and High CPU
ga: Ardtaifeach taispeána agus LAP tapa

en: Low display resolution and Very High CPU
ga: Taifeach íseal taispeána agus LAP an-tapa

en: High display resolution and Very High CPU
ga: Ardtaifeach taispeána agus LAP an-tapa

[ctx: @title:tab]
en: &Applications
ga: &Feidhmchláir

[ctx: @title:tab]
en: &Fine Tuning
ga: Tiúnadh &Fíneálta

en: There was an error loading the configuration dialog for this style.
ga: Tharla earráid agus an dialóg chumraíochta á luchtú le haghaidh na stíle seo.

en: Unable to Load Dialog
ga: Ní féidir an dialóg a luchtú

en: <p>Changes to the visibility of menu icons will only affect newly started applications.</p>
ga: <p>Má athraíonn tú infheictheacht na ndeilbhíní roghchláir, rachaidh sé i bhfeidhm ar fheidhmchláir nua-thosaithe amháin.</p>

[ctx: @title:window]
en: Menu Icons Changed
ga: Athraíodh Deilbhíní Roghchláir

en: No description available.
ga: Níl cur síos ar fáil.

en: Description: %1
ga: Cur Síos: %1

en: Here you can choose from a list of predefined widget styles (e.g. the way buttons are drawn) which may or may not be combined with a theme (additional information like a marble texture or a gradient).
ga: Anseo is féidir leat stíl ghiuirléide a roghnú ó liosta de stíleanna réamhshainithe (m.sh. an tslí a ndeartar cnaipí). Uaireanta is féidir an stíl a chur le chéile le téama (eolas breise cosúil le huigeacht nó grádán).

en: This area shows a preview of the currently selected style without having to apply it to the whole desktop.
ga: Taispeántar réamhamharc ar an stíl roghnaithe sa limistéar seo gan é a chur i bhfeidhm ar an deasc féin.

en: This page allows you to choose details about the widget style options
ga: Ar an leathanach seo is féidir leat mionsonraí a roghnú maidir le roghanna stíl na ngiuirléidí

en: <p><b>No Text:</b> Shows only icons on toolbar buttons. Best option for low resolutions.</p><p><b>Text Only: </b>Shows only text on toolbar buttons.</p><p><b>Text Beside Icons: </b> Shows icons and text on toolbar buttons. Text is aligned beside the icon.</p><b>Text Below Icons: </b> Shows icons and text on toolbar buttons. Text is aligned below the icon.
ga: <p><b>Gan Téacs:</b> Ná taispeáin ach deilbhíní ar chnaipí sa bharra uirlisí. An rogha is fearr le taifeach íseal.</p><p><b>Téacs Amháin: </b>Ná taispeáin ach téacs ar chnaipí sa bharra uirlisí.</p><p><b>Téacs le taobh deilbhíní: </b> Taispeáin deilbhíní agus téacs ar chnaipí sa bharra uirlisí. Ailínítear an téacs le taobh an deilbhín.</p><b>Téacs faoi dheilbhíní: </b> Taispeáin deilbhíní agus téacs ar chnaipí sa bharra uirlisí. Ailínítear an téacs faoin deilbhín.

en: If you enable this option, KDE Applications will show small icons alongside some important buttons.
ga: Leis an rogha seo, taispeánfaidh Feidhmchláir KDE deilbhíní beaga le taobh roinnt cnaipí tábhachtacha.

en: If you enable this option, KDE Applications will show small icons alongside most menu items.
ga: Leis an rogha seo, taispeánfaidh Feidhmchláir KDE deilbhíní beaga le taobh formhór na míreanna roghchláir.

en: If you enable this option, KDE Applications will run internal animations.
ga: Leis an rogha seo, rithfidh Feidhmchláir KDE beochan inmheánach.

en: Configure %1
ga: Cumraigh %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
ga: Cluaisín 1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Group Box
ga: Bosca Grúpa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton2)
en: Radio button
ga: Cnaipe raidió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Checkbox
ga: Ticbhosca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: Button
ga: Cnaipe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComboBox1)
en: Combobox
ga: Bosca Teaglama

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 2
ga: Cluaisín 2
