kcontrol - en to ga translation catalogue (20 entries)

[ctx: Information about current module located in about menu]
en: About Current Information Module
ga: Maidir leis an Modúl Reatha

[ctx: Export button label]
en: Export
ga: Easpórtáil

[ctx: Module help button label]
en: Module Help
ga: Cabhair le Modúl

[ctx: Help button label]
en: Help
ga: Cabhair

[ctx: Search Bar Click Message]
en: Search
ga: Cuardaigh

[ctx: Kaction search label]
en: Search Modules
ga: Cuardaigh Modúil

en: Export of the module has produced no output.
ga: Ní raibh aon aschur ó easpórtáil an mhodúil.

en: Unable to open file to write export information
ga: Ní féidir comhad a oscailt chun faisnéis easpórtála a scríobh

en: Export information for %1
ga: Easpórtáil faisnéis le haghaidh %1

en: Information exported
ga: Easpórtáladh an fhaisnéis

en: Information Modules
ga: Modúil Fhaisnéise

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: KDE Info Center
ga: Lárionad Eolais KDE

en: The KDE Info Center
ga: An Lárionad Eolais KDE

en: (c) 2009-2010, The KDE SC KInfocenter Development Team
ga: © 2009-2010, Foireann Fhorbartha KInfocenter KDE

en: Current Maintainer
ga: Cothaitheoir Reatha

en: Previous Maintainer
ga: Iarchothaitheoir

en: Clear Search
ga: Glan an Cuardach

en: Expand All Categories
ga: Leathnaigh Gach Catagóir

en: Collapse All Categories
ga: Leacaigh Gach Catagóir
