kmenuedit - en to ga translation catalogue (48 entries)

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
ga: Is féidir leat na hionadchoinneálaithe seo a leanas a chur i ndiaidh an ordaithe agus cuirfear na luachanna ina n-ionad nuair a rithfear an clár:
    %f - ainm comhaid aonair
    %F - liosta comhad; úsáidtear é seo más féidir leis an bhfeidhmchlár níos mó ná comhad amháin a oscailt le chéile
    %u - URL aonair
    %U - liosta URLanna
    %d - fillteán an chomhaid le hoscailt
    %D - liosta fillteán
    %i - an deilbhín
    %m - an miondeilbhín
    %c - an fotheideal

en: Enable &launch feedback
ga: Cumasaigh aiseolas &tosaithe

en: &Place in system tray
ga: &Cuir i dtráidire an chórais

en: Only show in KDE
ga: Taispeáin i KDE amháin

en: Hidden entry
ga: Iontráil fholaithe

en: &Name:
ga: Ai&nm:

en: &Description:
ga: &Cur Síos:

en: &Comment:
ga: &Nóta:

en: Co&mmand:
ga: O&rdú:

en: General
ga: Ginearálta

en: &Work path:
ga: &Conair oibre:

en: Run in term&inal
ga: R&ith i dteirminéal

en: Terminal &options:
ga: R&oghanna teirminéil:

en: &Run as a different user
ga: &Rith mar úsáideoir eile

en: &Username:
ga: &Ainm Úsáideora:

en: Current shortcut &key:
ga: &Eochair reatha aicearra:

en: Advanced
ga: Casta

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
ga: Ní féidir dul i dteagmháil le khotkeys. Sábháladh do chuid athruithe ach níorbh fhéidir iad a chur i bhfeidhm

en: &New Submenu...
ga: Fo-Roghchlár &Nua...

en: New &Item...
ga: &Mír Nua...

en: New S&eparator
ga: D&eighilteoir Nua

en: Restore to System Menu
ga: Fill ar Roghchlár an Chórais

en: &Delete
ga: &Scrios

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
ga: Athraíodh an roghchlár.
    An bhfuil fonn ort do chuid athruithe a shábháil?

en: Save Menu Changes?
ga: Sábháil Athruithe an Roghchláir?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ga: &Comhad

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ga: &Eagar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: KDE menu editor
ga: Eagarthóir roghchláir KDE

en: KDE Menu Editor
ga: Eagarthóir Roghchláir KDE

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
ga: © 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Previous Maintainer
ga: Iarchothaitheoir

en: Original Author
ga: An Chéad Údar

en: Sub menu to pre-select
ga: Fo-roghchlár le réamhroghnú

en: Menu entry to pre-select
ga: Mír roghchláir le réamhroghnú

en: Could not write to %1
ga: Níorbh fhéidir scríobh ar %1

en: Spell Checking
ga: Seiceáil Litrithe

en: Spell checking Options
ga: Roghanna an litreora

en: Show hidden entries
ga: Taispeáin iontrálacha folaithe

en:  [Hidden]
ga:  [Folaithe]

en: New Submenu
ga: Fo-Roghchlár Nua

en: Submenu name:
ga: Ainm an Fho-Roghchláir:

en: New Item
ga: Mír Nua

en: Item name:
ga: Ainm na míre:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
ga: Bainfear gach fo-roghchlár de '%1'. An bhfuil fonn ort dul ar aghaidh?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
ga: Níorbh fhéidir athruithe sa roghchlár a shábháil mar gheall ar an bhfadhb seo a leanas:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
ga: An bhfuil fonn ort filleadh ar roghchlár an chórais? Rabhadh: Bainfidh tú gach roghchlár saincheaptha.
