ksysguard - en to ga translation catalogue (195 entries)

note: i18n: tag WorkSheet attribute title i18n: tag display attribute title
en: Process Table
ga: Tábla na bPróiseas

note: i18n: tag WorkSheet attribute title
en: System Load
ga: Lód Córais

note: i18n: tag display attribute title
en: CPU History
ga: Stair an LAP

note: i18n: tag display attribute title
en: Memory and Swap History
ga: Stair Chuimhne agus Bhabhtála

note: i18n: tag display attribute title
en: Network History
ga: Stair Líonra

en: Connect Host
ga: Ceangail le hÓstríomhaire

en: Host:
ga: Óstríomhaire:

en: Enter the name of the host you want to connect to.
ga: Cuir isteach ainm an óstríomhaire is mian leat ceangal leis.

en: Connection Type
ga: Cineál an Cheangail

en: Select this to use the secure shell to login to the remote host.
ga: Roghnaigh é seo chun logáil isteach sa chianóstach trí bhlaosc shlán.

en: Select this to use the remote shell to login to the remote host.
ga: Roghnaigh é seo chun logáil isteach sa chianóstach leis an gcianbhlaosc.

en: Daemon
ga: Deamhan

en: Select this if you want to connect to a ksysguard daemon that is running on the machine you want to connect to, and is listening for client requests.
ga: Roghnaigh é seo más mian leat ceangal le deamhan ksysguard atá ag rith ar an ríomhaire ar mian leat ceangal leis, agus atá ag éisteacht le hiarratais ó chliaint.

en: Custom command
ga: Ordú saincheaptha

en: Select this to use the command you entered below to start ksysguardd on the remote host.
ga: Roghnaigh é seo chun tosú ksysguardd ar an gcianóstach leis an ordú a chuir tú isteach thíos.

en: Enter the port number on which the ksysguard daemon is listening for connections.
ga: Cuir isteach uimhir an phoirt ar a bhfuil an deamhan ksysguard ag éisteacht le ceangail.

en: e.g.  3112
ga: m.s.  3112

en: Command:
ga: Ordú:

en: Enter the command that runs ksysguardd on the host you want to monitor.
ga: Cuir isteach an t-ordú a ritheann ksysguardd ar an óstríomhaire ar mian leat monatóireacht a dhéanamh air.

en: e.g. ssh -l root remote.host.org ksysguardd
ga: m.sh. ssh -l root cian.óst.org ksysguardd

en: KDE System Monitor
ga: Monatóir an Chórais KDE

en: System Monitor
ga: Monatóir an Chórais

en: &Refresh Tab
ga: &Athnuaigh Cluaisín

en: &New Tab...
ga: Cluaisín &Nua...

en: Import Tab Fr&om File...
ga: I&ompórtáil Cluaisín ó Chomhad...

en: Save Tab &As...
ga: Sábháil Cluaisín &Mar...

en: &Close Tab
ga: &Dún an Cluaisín

en: Monitor &Remote Machine...
ga: Déan Monatóireacht ar Chian&ríomhaire...

en: &Download New Tabs...
ga: Íosluchtaigh &Cluaisíní Nua...

en: &Upload Current Tab...
ga: &Uasluchtaigh an Cluaisín Reatha...

en: Tab &Properties
ga: &Airíonna an Chluaisín

en: 1 process1 | %1 processes%1
ga[0]:  %1 phróiseas%1
ga[1]:  %1 phróiseas%1
ga[2]:  %1 phróiseas%1
ga[3]:  %1 bpróiseas%1
ga[4]:  %1 próiseas%1

en: CPU: %1%%1%
ga: LAP: %1%%1%

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Memory: %1 / %2Mem: %1 / %2Mem: %1%1
ga: Cuimhne: %1 / %2Cuimh: %1 / %2Cuimh: %1%1

en:  No swap space available
ga:  Níl aon spás babhtála ar fáil

[ctx: Arguments are formatted byte sizes (used/total)]
en: Swap: %1 / %2Swap: %1%1
ga: Babhtáil: %1 / %2Babhtáil: %1%1

en: (c) 1996-2008 The KDE System Monitor Developers
ga: © 1996-2008 Forbróirí KDE System Monitor

en: Current Maintainer
ga: Cothaitheoir Reatha

en: Previous Maintainer
ga: Iarchothaitheoir

en: Solaris Support
    Parts derived (by permission) from the sunos5
    module of William LeFebvre's "top" utility.
ga: Tacaíocht Solaris
    Tógadh codanna (le caoinchead) ón mhodúl sunos5
    den uirlis "top" le William LeFebvre.

en: Optional worksheet files to load
ga: Bileoga roghnacha oibre le luchtú

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ga: &Comhad

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ga: &Amharc

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ga: &Socruithe

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Sensor Browser
ga: Brabhsálaí na mBraiteoirí

en: Drag sensors to empty cells of a worksheet
ga: Tarraing braiteoirí go cealla folmha i mbileog oibre.

en: The sensor browser lists the connected hosts and the sensors that they provide. Click and drag sensors into drop zones of a worksheet. A display will appear that visualizes the values provided by the sensor. Some sensor displays can display values of multiple sensors. Simply drag other sensors on to the display to add more sensors.
ga: Taispeánann Brabhsálaí na mBraiteoirí na hóstríomhairí ceangailte agus na braiteoirí a sholáthraíonn siad. Cliceáil agus tarraing braiteoirí ansin scaoil iad i gcriosanna oiriúnacha i mbileog oibre. Feicfidh tú taispeáint ina bhfuil na luachanna a sholáthraíonn an braiteoir. Uaireanta is féidir luachanna ó bhraiteoirí iomadúla a fheiceáil i dtaispeáint amháin.  Tarraing braiteoirí eile go dtí an taispeáint chun tuilleadh braiteoirí a chur léi.

en: Error
ga: Earráid

en: Edit BarGraph Preferences
ga: Cuir Sainroghanna Barraghraif in Eagar

en: Range
ga: Raon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titleFrame)
en: Title
ga: Teideal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_title)
en: Enter the title of the display here.
ga: Cuir teideal na taispeána isteach anseo.

en: Display Range
ga: Raon Taispeána

en: Minimum value:
ga: Luach íosta:

en: Enter the minimum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
ga: Cuir luach íosta na taispeána isteach anseo. Más 0 iad na luachanna araon, beidh aimsiú uathoibríoch an raoin cumasaithe.

en: Maximum value:
ga: Luach uasta:

en: Enter the maximum value for the display here. If both values are 0, automatic range detection is enabled.
ga: Cuir luach uasta na taispeána isteach anseo. Más 0 iad na luachanna araon, beidh aimsiú uathoibríoch an raoin cumasaithe.

en: Alarms
ga: Aláraim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Alarm for Minimum Value
ga: Aláram le haghaidh Luacha Íosta

en: Enable alarm
ga: Cumasaigh aláram

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: Enable the minimum value alarm.
ga: Cumasaigh an t-aláram le haghaidh luacha íosta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lower limit:
ga: Íosteorainn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Alarm for Maximum Value
ga: Aláram le haghaidh Luacha Uasta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: Enable the maximum value alarm.
ga: Cumasaigh an t-aláram le haghaidh luacha uasta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: Upper limit:
ga: Uasteorainn:

[ctx: @title:tab Appearance of the bar graph]
en: Look
ga: Cuma

en: Normal bar color:
ga: Gnáthdhath na mbarraí:

en: Out-of-range color:
ga: Dath as raon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Background color:
ga: Dath an chúlra:

en: Font size:
ga: Clómhéid:

en: This determines the size of the font used to print a label underneath the bars. Bars are automatically suppressed if text becomes too large, so it is advisable to use a small font size here.
ga: Anseo roghnaigh an chlómhéid a úsáidfear le haghaidh an lipéid faoi na barraí. Múchfar na barraí go huathoibríoch má éiríonn an téacs rómhór, mar sin ba chóir duit clómhéid bheag a roghnú anseo.

en: Sensors
ga: Braiteoirí

en: Edit...
ga: Eagar...

en: Push this button to configure the label.
ga: Brúigh an cnaipe seo chun an lipéad a chumrú.

en: Delete
ga: Scrios

en: Push this button to delete the sensor.
ga: Brúigh an cnaipe seo chun an braiteoir a scriosadh.

en: Label of Bar Graph
ga: Lipéad an Bharraghraif

en: Enter new label:
ga: Cuir lipéad nua isteach:

en: Drop Sensor Here
ga: Scaoil Braiteoir Anseo

en: This is an empty space in a worksheet. Drag a sensor from the Sensor Browser and drop it here. A sensor display will appear that allows you to monitor the values of the sensor over time.
ga: Seo é spás folamh i mbileog oibre. Tarraing braiteoir ó Bhrabhsálaí na mBraiteorí agus scaoil é anseo. Feicfidh tú taispeáint bhraiteora lenar féidir monatóireacht a dhéanamh ar luachanna an bhraiteora le himeacht ama.

en: %1 of %2%1
ga: %1 as %2%1

en: Plotter Settings
ga: Socruithe an Bhreacaire

en: General
ga: Ginearálta

en: Title:
ga: Teideal:

en: Stack the beams on top of each other
ga: Cruach na bíomaí i gceann a chéile

en: The beams are stacked on top of each other, and the area is drawn filled in. So if one beam has a value of 2 and another beam has a value of 3, the first beam will be drawn at value 2 and the other beam drawn at 2+3=5.
ga: Cruachtar na bíomaí i gceann a chéile, agus líontar an limistéar isteach. Mar sin, má tá luach 2 ag bíoma amháin, agus luach 3 ag bíoma eile, cuirfear an chéad bhíoma ag luach 2 agus an ceann eile ag 2+3=5.

en: Scales
ga: Scálaí

en: Vertical scale
ga: Scála ingearach

en: Specify graph range:
ga: Sonraigh raon an ghraif:

en: Check this box if you want the display range to adapt dynamically to the currently displayed values; if you do not check this, you have to specify the range you want in the fields below.
ga: Cuir tic sa bhosca seo más mian leat an raon taispeána a athrú go huathoibríoch ag brath ar na luachanna ar taispeáint faoi láthair; mura gcuireann tú tic anseo, caithfidh tú an raon a shonrú sna réimsí thíos.

en: Enter the minimum value for the display here.
ga: Cuir luach íosta na taispeána isteach anseo.

en: Enter the soft maximum value for the display here. The upper range will not be reduced below this value, but will still go above this number for values above this value.
ga: Cuir luach uasta 'bog' don taispeáint isteach anseo.  Ní laghdófar an raon uasta faoin luach seo, ach rachaidh sé níos airde ná an uimhir seo le haghaidh luachanna níos airde.

en: Horizontal scale
ga: Scála cothrománach

en: Pixels per time period:
ga: Picteilíní sa tréimhse:

en: Grid
ga: Greille

en: Lines
ga: Línte

en: Vertical lines
ga: Línte ingearacha

en: Check this to activate the vertical lines if display is large enough.
ga: Cuir tic anseo chun línte ingearacha a ghníomhachtú má tá an scáileán sách mór.

en: Distance:
ga: Fad:

en: Enter the distance between two vertical lines here.
ga: Cuir an fad idir dhá líne ingearacha isteach anseo.

en: Vertical lines scroll
ga: Scrollaíonn línte ingearacha

en: Horizontal lines
ga: Línte Cothrománacha

en: Check this to enable horizontal lines if display is large enough.
ga: Cuir tic anseo chun línte cothrománacha a ghníomhachtú má tá an scáileán sách mór.

en: Text
ga: Téacs

en: Show axis labels
ga: Taispeáin lipéid ar aiseanna

en: Check this box if horizontal lines should be decorated with the values they mark.
ga: Cuir tic sa bhosca seo más mian leat maisíocht a dhéanamh ar línte cothrománacha leis na luachanna a bhaineann leo.

en: Set Color...
ga: Socraigh Dath...

en: Push this button to configure the color of the sensor in the diagram.
ga: Brúigh an cnaipe seo chun dath an bhraiteora sa léaráid a chumrú.

en: Move Up
ga: Bog Suas

en: Move Down
ga: Bog Síos

en: Display Units
ga: Taispeáin Aonaid

en: Mixed
ga: Measctha

en: Kilobytes
ga: Cilibhearta

en: Megabytes
ga: Meigibhearta

en: Gigabytes
ga: Gigibhearta

en: Terabytes
ga: Teiribhearta

en: List View Settings
ga: Socruithe an Amhairc Liosta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorFrame)
en: Colors
ga: Dathanna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Text color:
ga: Dath téacs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Grid color:
ga: Dath na greille:

en: File logging settings
ga: Socruithe Logchomhaid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Foreground color:
ga: Dath an tulra:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, textTab)
en: &Text
ga: &Téacs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: T&itle:
ga: Te&ideal:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Fi&lter
ga: &Scagaire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
ga: C&uir Leis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ga: &Scrios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeButton)
en: &Change
ga: &Athraigh

[ctx: Multimeter is a sensor display that mimics 'digital multimeter' aparatus]
en: Multimeter Settings
ga: Socruithe an Ilmhéadair

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Title:
ga: &Teideal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: Enable this to append the unit to the title of the display.
ga: Cumasaigh é seo chun an t-aonad a chur le teideal na taispeána.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showUnit)
en: &Show unit
ga: Tai&speáin aonad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lowerLimitActive)
en: &Enable alarm
ga: &Cumasaigh aláram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblLowerLimit)
en: Lo&wer limit:
ga: Ío&steorainn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_upperLimitActive)
en: E&nable alarm
ga: C&umasaigh aláram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblUpperLimit)
en: &Upper limit:
ga: &Uasteorainn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Normal digit color:
ga: Gnáthdhath digití:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Alarm digit color:
ga: Dath na ndigití san aláram:

en: &Properties
ga: &Airíonna

en: &Remove Display
ga: &Bain Taispeáint

en: <qt><p>This is a sensor display. To customize a sensor display click the right mouse button here and select the <i>Properties</i> entry from the popup menu. Select <i>Remove</i> to delete the display from the worksheet.</p>%1</qt>
ga: <qt><p>Taispeáint braiteora é seo. Chun a leithéid taispeána a chumrú, deaschliceáil anseo agus roghnaigh <i>Airíonna</i> ón roghchlár aníos. Roghnaigh <i>Bain</i> chun an taispeáint a bhaint ón bhileog oibre.</p>%1</qt>

en: Logging
ga: Logáil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, timerFrame)
en: Timer Interval
ga: Eatramh Uaineadóra

en: Sensor Name
ga: Ainm an Bhraiteora

en: Host Name
ga: Óstainm

en: Log File
ga: Logchomhad

en: Sensor Logger
ga: Logálaí Braiteora

en: &Remove Sensor
ga: &Bain Braiteoir

en: &Edit Sensor...
ga: Cuir Braiteoir in &Eagar...

en: St&op Logging
ga: St&op Logáil

en: S&tart Logging
ga: &Tosaigh Logáil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileFrame)
en: File
ga: Comhad

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, m_timerInterval)
en:  sec
ga:  s

en: Sensor Logger Settings
ga: Socruithe Logálaí an Bhraiteora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Alarm color:
ga: Dath an aláraim:

en: Host
ga: Óstríomhaire

en: Sensor
ga: Braiteoir

en: Unit
ga: Aonad

en: Status
ga: Stádas

en: Label
ga: Lipéad

en: Timer Settings
ga: Socruithe an Uaineadóra

en: Use update interval of worksheet
ga: Úsáid eatramh idir nuashonruithe ón bhileog oibre

en: Update interval:
ga: Eatramh idir nuashonruithe:

en: All displays of the sheet are updated at the rate specified here.
ga: Nuashonrófar gach taispeáint den bhileog ag an ráta a shonraíonn tú anseo.

en: Cannot open the file %1.
ga: Ní féidir comhad %1 a oscailt.

en: The file %1 does not contain valid XML.
ga: Níl XML bailí i gcomhad %1.

en: The file %1 does not contain a valid worksheet definition, which must have a document type 'KSysGuardWorkSheet'.
ga: Níl sainmhíniú bailí ar bhileog i gcomhad %1, ní mór dó a bheith den chineál 'KSysGuardWorkSheet'.

en: The file %1 has an invalid worksheet size.
ga: Méid neamhbhailí bhileoige ag comhad %1.

en: Cannot save file %1
ga: Ní féidir comhad %1 a shábháil

en: The clipboard does not contain a valid display description.
ga: Níl cur síos bailí taispeána ag an ngearrthaisce.

en: Select Display Type
ga: Roghnaigh Cineál Taispeána

en: &Line graph
ga: &Líneghraf

en: &Digital display
ga: Taispeáint &dhigiteach

en: &Bar graph
ga: &Barraghraf

en: Log to a &file
ga: Logáil i g&comhad

en: Remove this display?
ga: An bhfuil fonn ort an taispeáint seo a bhaint?

en: Remove Display
ga: Bain Taispeáint

en: Dummy
ga: Caochadán

en: Tab Properties
ga: Airíonna an Chluaisín

en: Properties
ga: Airíonna

en: Rows:
ga: Rónna:

en: Columns:
ga: Colúin:

en: Enter the number of rows the sheet should have.
ga: Cuir líon na rónna sa bhileog isteach.

en: Enter the number of columns the sheet should have.
ga: Cuir líon na gcolún sa bhileog isteach.

en: Enter the title of the worksheet here.
ga: Cuir teideal na bileoige oibre isteach anseo.

en: Sheet %1
ga: Bileog %1

en: The tab '%1' contains unsaved data.
    Do you want to save the tab?
ga: Tá sonraí gan sábháil i gcluaisín '%1'.
    An bhfuil fonn ort an cluaisín a shábháil?

en: *.sgrd|Sensor Files (*.sgrd)
ga: *.sgrd|Comhaid Bhraiteora (*.sgrd)

en: Select Tab File to Import
ga: Roghnaigh Comhad Cluaisín le hIompórtáil

en: You do not have a tab that could be saved.
ga: Níl cluaisín eile agat b'fhéidir leat sábháil.

en: Export Tab
ga: Easpórtáil Cluaisín

en: There are no tabs that could be deleted.
ga: Níl cluaisíní ann b'fhéidir leat scriosadh.

en: <qt>To propose the current custom tab as a new System Monitor tab, email <br><a href="file:%1">%2</a><br> to <a href="mailto:john.tapsell@kde.org?subject='System Monitor Tab'&attach='file://%2'">john.tapsell@kde.org</a></qt>
ga: <qt>Chun an cluaisín reatha saincheaptha a mholadh mar chluaisín nua do Mhonatóir an Chórais, seol <br><a href="file:%1">%2</a><br> chuig <a href="mailto:john.tapsell@kde.org?subject='System Monitor Tab'&attach='file://%2'">john.tapsell@kde.org</a></qt>

en: Upload custom System Monitor tab
ga: Uasluchtaigh cluaisín saincheaptha do Mhonatóir an Chórais
