cogl master - en to as translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
as: সমৰ্থিত ডিবাগ মানসমূহ:

en: Special debug values:
as: বিশেষ ডিবাগ মানসমূহ:

en: Enables all non-behavioural debug options
as: সকলো অ-ব্যৱহাৰী ডিভাগ বিকল্পসমূহ সামৰ্থবান কৰে

en: Additional environment variables:
as: অতিৰিক্ত পৰিৱেশ চলকসমূহ:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
as: ভাঁও ধৰিবলে GL সম্প্ৰসাৰনসমূহৰ কমা-পৃথকিত তালিকা অসামৰ্থবান কৰা আছে

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
as: GL সংস্কৰণ যাক Cogl এ ড্ৰাইভাৰে সমৰ্থন কৰিব বুলি ভাবি লব তাক অভাৰৰাইড কৰক

en: Cogl debugging flags to set
as: সংহতি কৰিবলে Cogl ডিবাগিং ফ্লেগসমূহ

en: Cogl debugging flags to unset
as: অসংহতি কৰিবলে Cogl ডিবাগিং ফ্লেগসমূহ

en: Cogl Options
as: Cogl বিকল্পসমূহ

en: Show Cogl options
as: Cogl বিকল্পসমূহ দেখুৱাওক

en: Cogl Tracing
as: Cogl অনুকৰণ

en: CoglObject references
as: CoglObject প্ৰসংগসমূহ

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
as: CoglObjects ৰ বাবে ref গণনা বিষয়সমূহ ডিবাগ কৰক

en: Trace Texture Slicing
as: গাঁথনি স্লাইচিং অনুকৰণ কৰক

en: debug the creation of texture slices
as: বাং স্লাইচৰ সৃষ্টি ডিবাগ কৰক

en: Trace Atlas Textures
as: ভূচিত্ৰাৱলীৰ গাঁথনি অনুকৰণ কৰক

en: Debug texture atlas management
as: গাঁথনি ভূচিত্ৰাৱলী ব্যৱস্থাপনা ডিবাগ কৰক

en: Trace Blend Strings
as: মিশ্ৰণ স্ট্ৰিংসমূহ অনুকৰণ কৰক

en: Debug CoglBlendString parsing
as: CoglBlendString বিশ্লেষণ ডিবাগ কৰক

en: Trace Journal
as: আলোচনী অনুকৰণ কৰক

en: View all the geometry passing through the journal
as: আলোচনীৰ সকলো জ্যামিতি দৰ্শন কৰক

en: Trace Batching
as: চাম অনুকৰণ কৰক

en: Show how geometry is being batched in the journal
as: আলোচনীত কিধৰণে জ্যামিতি চাম কৰা হৈছে দেখুৱাওক

en: Trace matrices
as: আধাৰসমূহ অনুকৰণ কৰক

en: Trace all matrix manipulation
as: সকলো আধাৰ পৰিবৰ্তন অনুকৰণ কৰক

en: Trace Misc Drawing
as: বিভিন্ন অঙ্কণ অনুকৰণ কৰক

en: Trace some misc drawing operations
as: কিছুমান বিভিন্ন অঙ্কণ কাৰ্যসমূহ অনুকৰণ কৰক

en: Trace Pango Renderer
as: Pango ৰেণ্ডাৰাৰ অনুকৰণ কৰক

en: Trace the Cogl Pango renderer
as: Cogl Pango ৰেণ্ডাৰাৰ অনুকৰণ কৰক

en: Trace CoglTexturePixmap backend
as: CoglTexturePixmap বেকএণ্ড অনুকৰণ কৰক

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
as: Cogl গাঁথনি pixmap বেকএণ্ড অনুকৰণ কৰক

en: Visualize
as: কল্পনা কৰক

en: Outline rectangles
as: সাৰাংশ আয়তসমূহ

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
as: সকলো আয়তীয় জ্যামিতিৰ বাবে তাঁৰ সাৰাংশসমূহ যোগ কৰক

en: Show wireframes
as: তাঁৰফ্ৰেইমসমূহ দেখুৱাওক

en: Add wire outlines for all geometry
as: সকলো জ্যামিতিৰ বাবে তাঁৰ সাৰাংশসমূহ যোগ কৰক

en: Root Cause
as: মূল কাৰণ

en: Disable Journal batching
as: আলোচনী চাম অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
as: Cogl আলোচনীত জ্যামিতিৰ চাম অসামৰ্থবান কৰক।

en: Disable GL Vertex Buffers
as: GL শীৰ্ষবিন্দু বাফাৰসমূহ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
as: OpenGL শীৰ্ষবিন্দু বাফাৰ অবজেক্টসমূহৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable GL Pixel Buffers
as: GL পিক্সেল বাফাৰসমূহৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
as: OpenGL পিক্সেল বাফাৰসমূহৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable software rect transform
as: চফ্টৱেৰ ৰেক্ট পৰিবৰ্তন অসামৰ্থবান কৰক

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
as: আয়তীয় জ্যামিতি পৰিবৰ্তন কৰিবলে GPU ব্যৱহাৰ কৰক

en: Cogl Specialist
as: Cogl বিশেষজ্ঞ

en: Dump atlas images
as: ভূচিত্ৰাৱলী ছবিসমূহ ডাম্প কৰক

en: Dump texture atlas changes to an image file
as: এটা ছবি ফাইললে গাঁথনি ভূচিত্ৰাৱলী পৰিবৰ্তনসমূহ ডাম্প কৰক

en: Disable texture atlasing
as: গাঁথনি ভূচিত্ৰাৱলী অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable use of texture atlasing
as: গাঁথনি ভূচিত্ৰাৱলীৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
as: লিখনী আৰু ছবিসমূহৰ মাজৰ গাঁথনি ভূচিত্ৰাৱলী অংশীদাৰী অসামৰ্থবান কৰক

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
as: যেতিয়া ইয়াক সংহতি কৰা হয় গ্লিফ ক্যাশে ইয়াৰ ভূচিত্ৰাৱলীৰ বাবে সদায় এটা পৃথক গাঁথনি ব্যৱহাৰ কৰিব। নহলে ই ভুচিত্ৰাৱলীক ছবিসমূহৰ সৈতে অংশীদাৰী কৰাৰ চেষ্টা কৰিব।

en: Disable texturing
as: গাঁথনি অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable texturing any primitives
as: কোনো আদিমৰ গাঁথনিকৰণ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable arbfp
as: arbfp অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable use of ARB fragment programs
as: ARB অংশ প্ৰগ্ৰাসমূহৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable fixed
as: অসামৰ্থবান ঠিক কৰা হল

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
as: ঠিক কৰা ফলন পাইপলাইন বেকএণ্ডৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable GLSL
as: GLSL অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable use of GLSL
as: GLSL ৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable blending
as: মিশ্ৰণ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable use of blending
as: মিশ্ৰণৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable non-power-of-two textures
as: non-power-of-two গাঁথনি অসামৰ্থবান কৰক

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
as: Cogl এ ভাৱিবলে লয় যে GL ড্ৰাইভাৰে NPOT গাঁথনি সমৰ্থন নকৰে যাতে ই স্লাইচ্ড গাঁথনি অথবা আবৰ্জনাৰ সৈতে গাঁথনিসমূহ সৃষ্টি কৰে।

en: Disable software clipping
as: চফ্টৱেৰ ক্লিপিং অসামৰ্থবান কৰক

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
as: চফ্টৱেৰত কিছুমান আয়ত ক্লিপ কৰাৰ Cogl ৰ চেষ্টা অসামৰ্থবান কৰক

en: Show source
as: উৎস দেখুৱাওক

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
as: সৃজন কৰা ARBfp/GLSL উৎস ক'ড দেখুৱাওক

en: Trace some OpenGL
as: কিছুমান OpenGL অনুকৰণ কৰক

en: Traces some select OpenGL calls
as: কিছুমান নিৰ্বাচিত OpenGL কলসমূহ অনুকৰণ কৰে

en: Trace offscreen support
as: অফস্ক্ৰিণ সমৰ্থন অনুকৰণ কৰক

en: Debug offscreen support
as: অপস্ক্ৰিন সমৰ্থন ডিবাগ কৰক

en: Disable program caches
as: প্ৰগ্ৰাম ক্যাশসমূহ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
as: arbfp আৰু glsl প্ৰগ্ৰামসমূহৰ বাবে ফলবেক ক্যাশসমূহ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable read pixel optimization
as: পঢ়া পিক্সেল অনুকূলীকৰণ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
as: অস্বচ্ছ আয়তসমূহৰ সাধাৰণ ছবিসমূহৰ বাবে 1px পঢ়াৰ অনুকূলীকৰণ অসামৰ্থবান কৰক

en: Trace clipping
as: ক্লিপিং অনুকৰণ কৰক

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
as: Cogl এ কিধৰণে ক্লিপিং প্ৰণয়ন কৰি আছে তাৰ বিষয়ে তথ্য লগ কৰে

en: Trace performance concerns
as: পৰিৱেশন চিন্তাসমূহ অনুকৰণ কৰক

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
as: উপ-অনুকূলিত Cogl ব্যৱহাৰ উজ্জ্বলিত কৰে।
