katefilebrowserplugin - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Filter:
tr: Filtrele:

en: Enter a name filter to limit which files are displayed.
tr: Hangi dosyaların gösterileceğini belirlemek için bir isim filtresi girin.

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: Current Document Folder
tr: Geçerli Belge Dizini

en: Options
tr: Seçenekler

en: Automatically synchronize with current document
tr: Geçerli belge ile otomatik olarak eşzamanla

en: Toolbar
tr: Araç Çubuğu

en: A&vailable actions:
tr: K&ullanılabilir eylemler:

en: S&elected actions:
tr: S&eçilen eylemler:

en: Filesystem Browser
tr: Dosya Sistemi Tarayıcı

en: Browse through the filesystem
tr: Dosya sistemine gözat

en: Filesystem Browser Settings
tr: Dosya Sistemi Tarayıcısı Ayarları
