kalarm - en to ug translation catalogue (238 entries)

[ctx: @title:column]
en: Calendars
ug: يىلنامىلەر

[ctx: @title:column]
en: Time
ug: ۋاقىت

[ctx: @title:column]
en: Repeat
ug: قايتىلا

[ctx: @title:column Template name]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @info/plain Directory in filesystem]
en: Directory
ug: مۇندەرىجە

[ctx: @info/plain]
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: @info/plain]
en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

[ctx: @info/plain]
en: Read-only
ug: پەقەتلا ئوقۇش

[ctx: @info/plain Alarm never occurs]
en: Never
ug: ھەرگىز

[ctx: @label:listbox]
en: Time zone:
ug: ۋاقىت رايونى:

en: KAlarm autostart at login
ug: كىرگەندە KAlarm نى ئاپتوماتىك باشلا

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

[ctx: @info/plain]
en: Birthday:
ug: تۇغۇلغان كۈنى:

[ctx: @label:textbox]
en: Prefix:
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى:

[ctx: @label:textbox]
en: Suffix:
ug: كەينى قوشۇلغۇچى:

[ctx: @info/plain]
en: Active Alarms
ug: ئاكتىپ قوڭغۇراقلار

[ctx: @info/plain]
en: Archived Alarms
ug: ئارخىپلانغان قوڭغۇراقلار

[ctx: @info/plain]
en: Alarm Templates
ug: قوڭغۇراق قېلىپى

[ctx: @info/plain File path or URL]
en: Location: %1
ug: ئورنى: %1

[ctx: @info:shell]
en: 
    Use --help to get a list of available command line options.
ug: 
    --help نى ئىشلىتىپ ئىشلەتكىلى بولىدىغان بۇيرۇق قۇرى تاللانما تىزىملىكىگە ئېرىشكىلى بولىدۇ.

[ctx: @option:check]
en: Show in KOrganizer
ug: KOrganizer دا كۆرسەت

[ctx: @label:textbox]
en: Template name:
ug: قېلىپ ئاتى:

[ctx: @title:tab]
en: Alarm
ug: قوڭغۇراق

[ctx: @title:group]
en: Action
ug: مەشغۇلات

[ctx: @action:button]
en: Change...
ug: ئۆزگەرت…

[ctx: @title:group]
en: Time
ug: ۋاقىت

[ctx: @option:radio]
en: Default time
ug: كۆڭۈلدىكى ۋاقىت

[ctx: @option:radio]
en: Time:
ug: ۋاقتى:

[ctx: @title:window]
en: Choose Log File
ug: خاتىرە ھۆججەت تاللاڭ

[ctx: @title:window]
en: New Display Alarm
ug: يېڭى كۆرسىتىش قوڭغۇرىقى

[ctx: @item:inlistbox]
en: Command output
ug: بۇيرۇق چىقىرىلمىسى

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose a file
ug: ھۆججەت تاللايدۇ

[ctx: @option:radio]
en: Execute in terminal window
ug: تېرمىنال كۆزنىكىدە ئىجرا قىلىدۇ

[ctx: @option:check]
en: Execute in terminal window
ug: تېرمىنال كۆزنىكىدە ئىجرا قىلىدۇ

[ctx: @title:window]
en: New Command Alarm
ug: يېڭى بۇيرۇق قوڭغۇرىقى

[ctx: @option:radio]
en: Discard
ug: تاشلىۋەت

[ctx: @option:check]
en: Copy email to self
ug: ئېلخەتنى ئۆزىگە كۆچۈر

[ctx: @title:window]
en: New Email Alarm
ug: يېڭى ئېلخەت قوڭغۇرىقى

[ctx: @label:listbox 'From' email address]
en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:

[ctx: @label:textbox Email addressee]
en: To:
ug: نىشان:

[ctx: @label:textbox Email subject]
en: Subject:
ug: تېما:

[ctx: @label:listbox]
en: Attachments:
ug: قوشۇلمىلار:

[ctx: @action:button]
en: Add...
ug: قوش…

[ctx: @action:button]
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

[ctx: @action:button]
en: Send
ug: ئەۋەتىش

[ctx: @title:window]
en: New Audio Alarm
ug: يېڭى ئۈن قوڭغۇرىقى

[ctx: @title:group]
en: Alarm Type
ug: قوڭغۇراق تىپى

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Active
ug: ئاكتىپ

[ctx: @option:check Alarm type]
en: Archived
ug: ئارخىپلانغان

[ctx: @option:check Alarm action = text display]
en: Text
ug: تېكىست

[ctx: @option:check Alarm action = file display]
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Command
ug: بۇيرۇق

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Email
ug: ئېلخەت

[ctx: @option:check Alarm action]
en: Audio
ug: ئۈن

[ctx: @label:listbox]
en: Foreground color:
ug: ئالدى رەڭگى:

[ctx: @label:listbox]
en: Background color:
ug: تەگلىك رەڭگى:

[ctx: @action:button]
en: Enable
ug: قوزغات

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_TimeZone), group (General)
en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFgColour), group (General)
en: Foreground color
ug: ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultBgColour), group (General)
en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowInSystemTray), group (General)
en: Show in system tray
ug: سىستېما قوندىقىدا كۆرسەت

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (AutoStart), group (General)
en: Start at login
ug: كىرگەندە باشلا

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ModalMessages), group (General)
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
ug: ئۇچۇر كۆزنىكىنىڭ ماۋزۇ بالدىقى بار ھەم ھەرپتاختىغا فوكۇسلىنىدۇ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_WorkDays), group (General)
en: Working days
ug: ئىش كۈنلىرى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCopyToKOrganizer), group (Defaults)
en: Show in KOrganizer
ug: KOrganizer دا كۆرسەت

[ctx: @label Label for audio options]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Sound
ug: ئاۋاز

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundType), group (Defaults)
en: Play File
ug: ھۆججەت قوي

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundFile), group (Defaults)
en: Sound file
ug: ئاۋاز ھۆججىتى

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSoundRepeat), group (Defaults)
en: Repeat sound file
ug: ئاۋاز ھۆججەتنى تەكرار قوي

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Command output
ug: بۇيرۇق چىقىرىلمىسى

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogType), group (Defaults)
en: Execute in terminal window
ug: تېرمىنال كۆزنىكىدە ئىجرا قىلىدۇ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCmdLogFile), group (Defaults)
en: Log file
ug: كاتىپ ھۆججەت

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultEmailBcc), group (Defaults)
en: Copy email to self
ug: ئېلخەتنى ئۆزىگە كۆچۈر

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: No recurrence
ug: تەكرارلىنىش يوق

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultRecurPeriod), group (Defaults)
en: At login
ug: كىرگەندە

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFeb29Type), group (Defaults)
en: Do not repeat
ug: تەكرارلىما

[ctx: @option]
note: i18n: ectx: label, entry (DefaultReminderUnits), group (Defaults)
en: Hours/Minutes
ug: سائەت/مىنۇت

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_QuitWarn), group (Notification Messages)
en: Warn before quitting
ug: ئاخىرلىشىشتىن بۇرۇن ئاگاھلاندۇر

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Base_ConfirmAlarmDeletion), group (Notification Messages)
en: Confirm alarm deletions
ug: قوڭغۇراق ئۆچۈرۈشنى جەزملەش

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to KAlarm directory.
ug: KAlarm مۇندەرىجىسىنىڭ يولى.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ug: كۆرسىتىش ئاتى.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ug: ئەمەلىي ئارقا ئۇچ سانلىق-مەلۇماتىنى ئۆزگەرتمەيدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFiles), group (General)
en: Monitor directory for changes.
ug: مۇندەرىجە ئۆزگىرىشلىرىنى كۆزىتىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (AlarmTypes), group (General)
en: Alarm types.
ug: قوڭغۇراق تىپلىرى.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateStorageFormat), group (General)
en: Update backend storage format.
ug: Uppdatera gränssnittets lagringsformat.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to KAlarm calendar file.
ug: KAlarm يىلنامە ھۆججىتىنىڭ يولى.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ug: ھۆججەت ئۆزگىرىشلىرىنى كۆزىتىدۇ.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
ug: مەشغۇلاتلار(&A)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

[ctx: @info/plain KMail folder name: this should be translated the same as in kmail]
en: sent-mail
ug: يوللانغان

[ctx: @info]
en: Program error
ug: پروگرامما خاتالىقى

[ctx: @option Name of the weekday]
en: Monday
ug: دۈشەنبە

[ctx: @option Name of the weekday]
en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

[ctx: @option Name of the weekday]
en: Wednesday
ug: چارشەنبە

[ctx: @option Name of the weekday]
en: Thursday
ug: پەيشەنبە

[ctx: @option Name of the weekday]
en: Friday
ug: جۈمە

[ctx: @option Name of the weekday]
en: Saturday
ug: شەنبە

[ctx: @option Name of the weekday]
en: Sunday
ug: يەكشەنبە

[ctx: @info]
en: Failed to execute command (shell access not authorized)
ug: بۇيرۇق ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى(shell نى زىيارەت قىلىش ھوقۇقى يوق)

[ctx: @info]
en: Failed to execute command
ug: بۇيرۇق ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

[ctx: @info]
en: Command execution error
ug: بۇيرۇق ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: @info]
en: Command exit code: %1
ug: بۇيرۇقنىڭ ئاخىرلىشىش كودى: %1

[ctx: @item:inlistbox Morning, as in 2am]
en: am
ug: چ ب

[ctx: @item:inlistbox Afternoon, as in 2pm]
en: pm
ug: چ ك

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: minutes
ug: مىنۇت

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: days
ug: كۈن

[ctx: @item:inlistbox Time units]
en: weeks
ug: ھەپتە

[ctx: @action]
en: &New
ug: يېڭى(&N)

[ctx: @action]
en: &Copy...
ug: كۆچۈر(&C)…

[ctx: @action]
en: &Edit...
ug: تەھرىر(&E)…

[ctx: @action]
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

[ctx: @action]
en: E&xport...
ug: چىقار(&X)…

[ctx: @action:button]
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

[ctx: @title:window]
en: Alarm Type
ug: قوڭغۇراق تىپى

[ctx: @action]
en: Disa&ble
ug: چەكلە(&B)

[ctx: @title:window]
en: Reminder
ug: ئەسكەرتكۈچ

[ctx: @title:window]
en: Message
ug: ئۇچۇر

[ctx: @info]
en: Reminder
ug: ئەسكەرتكۈچ

[ctx: @info]
en: File not found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

[ctx: @info Email addressee]
en: To:
ug: نىشان:

[ctx: @info Email subject]
en: Subject:
ug: تېما:

[ctx: @title:window]
en: Error
ug: خاتالىق

[ctx: @action:button]
en: &Edit...
ug: تەھرىر(&E)…

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop sound
ug: ئاۋازنى توختات

[ctx: @info:tooltip]
en: Activate <application>KAlarm</application>
ug: پروگرامما <application>KAlarm</application> ئاكتىپلا

[ctx: @info:whatsthis]
en: Activate <application>KAlarm</application>
ug: پروگرامما <application>KAlarm</application> ئاكتىپلا

[ctx: @info]
en: Today
ug: بۈگۈن

[ctx: @info]
en: Tomorrow | in %1 days' time
ug[0]: %1 كۈننىڭ ئىچىدە

[ctx: @info]
en: in 1 week's time | in %1 weeks' time
ug[0]: %1 ھەپتىنىڭ ئىچىدە

[ctx: @info]
en: in 1 minute's time | in %1 minutes' time
ug[0]: %1 مىنۇتنىڭ ئىچىدە

[ctx: @info]
en: in 1 hour's time | in %1 hours' time
ug[0]: %1 سائەتنىڭ ئىچىدە

[ctx: @item:intext inserted into 'in ... %1 minute's time' below]
en: 1 hour | %1 hours
ug[0]: %1 سائەت

[ctx: @action]
en: New Display Alarm
ug: يېڭى كۆرسىتىش قوڭغۇرىقى

[ctx: @action]
en: New Command Alarm
ug: يېڭى بۇيرۇق قوڭغۇرىقى

[ctx: @action]
en: New Email Alarm
ug: يېڭى ئېلخەت قوڭغۇرىقى

[ctx: @action]
en: New Audio Alarm
ug: يېڭى ئۈن قوڭغۇرىقى

[ctx: @title:window]
en: Configure
ug: سەپلەش

[ctx: @title:tab General preferences]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title General preferences]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title:tab]
en: Time & Date
ug: ۋاقىت & چېسلا

[ctx: @title]
en: Time and Date
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا

[ctx: @title:tab]
en: Storage
ug: ساقلاش

[ctx: @title:tab Email preferences]
en: Email
ug: ئېلخەت

[ctx: @title:tab]
en: View
ug: كۆرۈنۈش

[ctx: @title]
en: View Settings
ug: كۆرۈنۈش تەڭشىكى

[ctx: @title:tab]
en: Edit
ug: تەھرىرلەش

[ctx: @action:button Reset ALL tabs]
en: &All
ug: ھەممىسى(&A)

[ctx: @option:check]
en: Start at login
ug: كىرگەندە باشلا

[ctx: @option:check]
en: Warn before quitting
ug: ئاخىرلىشىشتىن بۇرۇن ئاگاھلاندۇر

[ctx: @option:check]
en: Confirm alarm deletions
ug: قوڭغۇراق ئۆچۈرۈشنى جەزملەش

[ctx: @option:radio Other terminal window command]
en: Other:
ug: باشقا:

[ctx: No holiday region]
en: None
ug: يوق

[ctx: @title:group]
en: Archived Alarms
ug: ئارخىپلانغان قوڭغۇراقلار

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: days
ug: كۈن

[ctx: @label 'From' email address]
en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:

[ctx: @title:tab]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title:tab]
en: Alarm Types
ug: قوڭغۇراق تىپلىرى

[ctx: @label:listbox]
en: Recurrence:
ug: قايتىلىنىش:

[ctx: @option:radio]
en: Do not repeat
ug: تەكرارلىما

[ctx: @item:inlistbox]
en: Minutes
ug: مىنۇت

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hours/Minutes
ug: سائەت/مىنۇت

[ctx: @title:group Audio options group]
en: Sound
ug: ئاۋاز

[ctx: @option:check]
en: Repeat sound file
ug: ئاۋاز ھۆججەتنى تەكرار قوي

[ctx: @label:textbox]
en: Sound file:
ug: ئاۋاز ھۆججىتى:

[ctx: @option:check]
en: Show in system tray
ug: سىستېما قوندىقىدا كۆرسەت

[ctx: @option:check]
en: Message windows have a title bar and take keyboard focus
ug: ئۇچۇر كۆزنىكىنىڭ ماۋزۇ بالدىقى بار ھەم ھەرپتاختىغا فوكۇسلىنىدۇ

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Daily
ug: كۈندە

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Weekly
ug: ھەر ھەپتىدە

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Monthly
ug: ھەر ئايدا

[ctx: @item:inlistbox Recurrence type]
en: Yearly
ug: ھەر يىلى

[ctx: @title:group]
en: Exceptions
ug: مۇستەسنا

[ctx: @action:button]
en: Add
ug: قوش

[ctx: @action:button]
en: Change
ug: ئۆزگەرت

[ctx: @action:button]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: @option:check]
en: Exclude holidays
ug: تەتىللەرنى چىقىرىۋەت

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: day(s)
ug: كۈن

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: week(s)
ug: ھەپتە

[ctx: @item:inlistbox Last day of month]
en: Last
ug: ئاخىرقى

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1st
ug: 1-چېسلا

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd
ug: 2-چېسلا

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd
ug: 3-چېسلا

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th
ug: 4-چېسلا

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th
ug: 5-چېسلا

[ctx: @item:inlistbox Last Monday in March]
en: Last
ug: ئاخىرقى

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2nd Last
ug: كەينىدىن 2 چى

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3rd Last
ug: كەينىدىن 3 چى

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4th Last
ug: كەينىدىن 4 چى

[ctx: @item:inlistbox]
en: 5th Last
ug: كەينىدىن 5 چى

[ctx: @item:inlistbox Every (Monday...) in month]
en: Every
ug: ھەر

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: month(s)
ug: ئاي

[ctx: @label Time unit for user-entered number]
en: year(s)
ug: يىل

[ctx: @item:inlistbox No date]
en: None
ug: يوق

[ctx: @option:check]
en: Reminder:
ug: ئەسكەرتكۈچى:

[ctx: @option:radio]
en: Duration:
ug: ۋاقتى:

[ctx: @title:group]
en: General Settings
ug: ئادەتتىكى تەڭشەك

[ctx: @label:textbox Calendar name]
en: Name:
ug: ئاتى:

[ctx: @option:check]
en: Read-only
ug: پەقەتلا ئوقۇش

[ctx: @info/plain]
en: Read-write
ug: ئوقۇش-يېزىش

[ctx: @info/plain]
en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

[ctx: @info/plain Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: Yes
ug: ھەئە

[ctx: @info/plain Parameter in 'Default calendar: Yes/No']
en: No
ug: ياق

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
ug: ئورنى:

[ctx: @info]
en: No location specified.  The calendar will be invalid.
ug: ئورۇن كۆرسىتىلمىگەن. يىلنامە ئىناۋەتسىز بولىدۇ.

[ctx: @label:textbox]
en: Download from:
ug: چۈشۈرۈش ئورنى:

[ctx: @label:textbox]
en: Upload to:
ug: بۇ يەرگە يۈكلەيدۇ:

[ctx: @title:group]
en: Calendars
ug: يىلنامىلەر

[ctx: @item:inlistbox]
en: Active Alarms
ug: ئاكتىپ قوڭغۇراقلار

[ctx: @item:inlistbox]
en: Archived Alarms
ug: ئارخىپلانغان قوڭغۇراقلار

[ctx: @item:inlistbox]
en: Alarm Templates
ug: قوڭغۇراق قېلىپى

[ctx: @action:button]
en: Edit...
ug: تەھرىر…

[ctx: @action Reload calendar]
en: Re&load
ug: قايتا يۈكلە(&L)

[ctx: @action]
en: &Save
ug: ساقلا(&S)

[ctx: @action]
en: &Remove
ug: چىقىرىۋەت(&R)

[ctx: @action]
en: &Add...
ug: قوش(&A)…

[ctx: @action]
en: Im&port...
ug: ئەكىر(&P)…

[ctx: @info/plain List separator]
en: ,
ug: ،

[ctx: @option:check]
en: Repeat
ug: قايتىلا

[ctx: @label]
en: Sound file:
ug: ئاۋاز ھۆججىتى:

[ctx: @label]
en: seconds
ug: سېكۇنت

[ctx: @title:group Sound volume]
en: Volume
ug: ئاۋاز مىقدارى

[ctx: @option:check]
en: Fade
ug: سۇسلاشتۇر

[ctx: @label:listbox Listbox providing audio options]
en: Sound:
ug: ئاۋاز:

[ctx: @item:inlistbox No sound]
en: None
ug: يوق

[ctx: @item:inlistbox]
en: Beep
ug: قوڭغۇراق ئاۋازى

[ctx: @item:inlistbox]
en: Speak
ug: سۆزلەش

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sound file
ug: ئاۋاز ھۆججىتى

[ctx: @label:textbox]
en: Command:
ug: بۇيرۇق:

[ctx: @title:window]
en: Alarm Templates
ug: قوڭغۇراق قېلىپى

[ctx: @action:button]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: @action]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: @action:button]
en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

[ctx: @info/plain]
en: Program error
ug: پروگرامما خاتالىقى

[ctx: @info/plain]
en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

[ctx: @info/plain Action to create a new alarm template]
en: New template
ug: يېڭى قېلىپ
