deja-dup - en to ca translation catalogue (271 entries)

note: Translators: "Backup" is a noun
en: Backup
ca: Còpia de seguretat

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backup Tool
ca: Eina de còpies de seguretat Déjà Dup

en: Change your backup settings
ca: Canvia les preferències de les còpies de seguretat

en: Back Up Now
ca: Fes una còpia de seguretat

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
ca: Monitor de còpies de seguretat

en: Schedules backups at regular intervals
ca: Còpies de seguretat programades a intervals regulars

en: Folders to back up
ca: Carpetes de les quals cal fer còpies de seguretat

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEO are recognized as the user’s special directories. Relative entries are relative to the user’s home directory.
ca: Llista de carpetes de les quals es crearà la còpia de seguretat. Els valors reservats «$HOME», «$DESKTOP», «$DOCUMENTS», «$DOWNLOAD», «$MUSIC», «$PICTURES», «$PUBLIC_SHARE», «$TEMPLATES», «$TRASH» i «$VIDEO» es reconeixeran com a carpetes especials de l'usuari. Les entrades són relatives a la carpeta de l'usuari.

en: Folders to ignore
ca: Carpetes que cal ignorar

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEO are recognized as the user’s special directories. Relative entries are relative to the user’s home directory.
ca: La llista de carpetes que s'exclouran de la còpia de seguretat. Els valors reservats «$HOME», «$DESKTOP», «$DOCUMENTS», «$DOWNLOAD», «$MUSIC», «$PICTURES», «$PUBLIC_SHARE», «$TEMPLATES», «$TRASH» i «$VIDEO» es reconeixeran com a carpetes especials de l'usuari. Les entrades són relatives a la carpeta de l'usuari.

en: Whether the welcome screen has been dismissed
ca: Indica si s'ha omés la pantalla inicial

en: Whether to request the root password
ca: Si s'ha de demanar la contrasenya d'usuari primari

en: Whether to request the root password when backing up from or restoring to system folders.
ca: Indica si s'ha de demanar la contrasenya d'usuari primari en crear o restaurar carpetes del sistema.

en: The last time Déjà Dup was run
ca: La darrera vegada que es va executar el Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
ca: La darrera vegada que el Déjà Dup es va executar amb èxit. L'hora s'ha d'especificar en el format ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
ca: La darrera vegada que el Déjà Dup feu una còpia de seguretat

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
ca: La darrera vegada que el Déjà Dup va completar una còpia de seguretat amb èxit. L'hora s'ha d'especificar en el format ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
ca: La darrera vegada que Déjà Dup feu una restauració

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
ca: La darrera vegada que el Déjà Dup va completar una restauració amb èxit. L'hora s'ha d'especificar en el format ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
ca: Indica si es fa una còpia de seguretat periòdicament

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
ca: Indica si s'han de realitzar còpies de seguretat segons una planificació.

en: How often to periodically back up
ca: Freqüència de temps en què s'han de realitzar còpies de seguretat

en: The number of days between backups.
ca: El nombre de dies entre còpies de seguretat.

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
ca: Quan un usuari entra al sistema, el Déjà Dup comprova si s'ha oferit crear una còpia de seguretat. Això permet descobrir l'eina a usuaris que no la coneixen. El valor especificat pot ser «disabled» (desactivat) per cancel·lar esta característica o una data en format ISO 8601.

en: How long to keep backup files
ca: Quant de temps s'han de mantindre els fitxers de còpia de seguretat

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
ca: El nombre de dies que s'han de mantindre els fitxers de còpia de seguretat a la ubicació on es troba la còpia de seguretat. El valor 0 significa per sempre. Este és el nombre mínim de dies; els fitxers es poden mantindre més temps.

en: Type of location to store backup
ca: Tipus d'ubicació on emmagatzemar la còpia de seguretat

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
ca: El tipus d'ubicació de la còpia de seguretat. Si és «auto», es triarà un valor predeterminat en funció d'allò que hi haja disponible.

en: Amazon S3 Access Key ID
ca: Identificador de la clau d'accés de l'Amazon S3

en: Your Amazon S3 Access Key Identifier. This acts as your S3 username.
ca: Identificador de clau d'accés de l'S3 d'Amazon. Este serà el vostre nom d'usuari de l'S3.

en: The Amazon S3 bucket name to use
ca: Nom que s'utilitzarà per al dipòsit de l'S3 d'Amazon

en: Which Amazon S3 bucket to store files in. This does not need to exist already. Only legal hostname strings are valid.
ca: A quin dipòsit de l'S3 d'Amazon s'han d'emmagatzemar els fitxers. El dipòsit no cal que existisca, i només s'accepten noms d'ordinador vàlids.

en: The Amazon S3 folder
ca: La carpeta de l'S3 d'Amazon

en: An optional folder name to store files in. This folder will be created in the chosen bucket.
ca: El nom d'una carpeta opcional on emmagatzemar els fitxers. Esta carpeta es crearà en la galleda triada.

en: The Rackspace Cloud Files container
ca: Contenidor d'espai de fitxers al núvol de «Rackspace»

en: Which Rackspace Cloud Files container to store files in. This does not need to exist already. Only legal hostname strings are valid.
ca: A quin contenidor de fitxers del núvol de Rackspace s'han d'emmagatzemar els fitxers. El contenidor no cal que existisca, i només s'accepten noms d'ordinador vàlids.

en: Your Rackspace username
ca: El vostre nom d'usuari de Rackspace

en: This is your username for the Rackspace Cloud Files service.
ca: Este és el nom d'usuari del servei de fitxers al núvol de Rackspace.

en: The Ubuntu One folder
ca: La carpeta de l'Ubuntu One

en: The folder name to store files in. If ‘$HOSTNAME’, it will default to a folder based on the name of the computer.
ca: Nom de la carpeta on emmagatzemar els fitxers. Si és «$HOSTNAME», per defecte serà una carpeta basada en el nom de l'ordinador.

en: Backup location
ca: Ubicació de la còpia de seguretat

en: Location in which to hold the backup files.
ca: Ubicació on s'emmagatzemaran els fitxers de còpia de seguretat.

en: Folder type
ca: Tipus de carpeta

en: Whether the backup location is a mounted external volume or a normal folder.
ca: Indica si la còpia de seguretat es realitza en un volum extern o dins una carpeta normal.

en: Relative path under the external volume
ca: Camí relatiu en el dispositiu extern

en: If the backup location is on an external volume, this is the path of the folder on that volume.
ca: Si la ubicació de la còpia de seguretat és en un dispositiu extern, este és el camí a la carpeta d'aquell dispositiu.

en: Unique ID of the external volume
ca: Identificador únic del dispositiu extern

en: If the backup location is on an external volume, this is its unique filesystem identifier.
ca: Si la ubicació de la còpia de seguretat és en un dispositiu extern, este és el seu identificador únic del sistema de fitxers.

en: Full name of the external volume
ca: Nom complet del volum extern

en: If the backup location is on an external volume, this is the volume’s longer descriptive name.
ca: Si la ubicació de la còpia de seguretat és en un dispositiu extern, esta és la descripció llarga del dispositiu.

en: Short name of the external volume
ca: Nom curt del dispositiu extern

en: If the backup location is on an external volume, this is the volume’s shorter name.
ca: Si la ubicació de la còpia de seguretat és en un dispositiu extern, este és el nom curt del dispositiu.

en: Icon of the external volume
ca: Icona del volum extern

en: If the backup location is on an external volume, this is the volume’s icon.
ca: Si la ubicació de la còpia de seguretat és en un dispositiu extern, esta és la icona del dispositiu.

en: Folder
ca: Carpeta

en: Scanning…
ca: S'està escanejant…

en: Restore Missing Files…
ca: Restaura els fitxers que manquen…

en: Restore deleted files from backup
ca: Restaura els fitxers suprimits a partir de la còpia de seguretat

en: Revert to Previous Version… | Revert to Previous Versions…
ca[0]: Recupera la versió anterior…
ca[1]: Recupera les versions anteriors…

en: Restore file from backup | Restore files from backup
ca[0]: Restaura el fitxer des de la còpia de seguretat
ca[1]: Restaura els fitxers des de la còpia de seguretat

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s a %2$s

en: Backup will begin when %s becomes connected.
ca: La còpia de seguretat començarà quan s'establisca la connexió amb %s.

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
ca: La còpia de seguretat s'iniciarà quan estiga disponible una connexió de xarxa.

en: Backup location not available
ca: La ubicació de la còpia de seguretat no està disponible

en: Waiting for a network connection…
ca: S'està esperant una connexió de xarxa…

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
ca: S'està esperant que «%s» es connecte…

en: Rackspace Cloud Files
ca: Emmagatzematge de fitxers en el núvol de Rackspace

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Rackspace Cloud Files
ca: %s al contenidor de fitxers en el núvol de Rackspace

en: Permission denied
ca: S’ha denegat el permís

en: You can sign up for a Rackspace Cloud Files account <a href="%s">online</a>.
ca: Podeu crear un compte <a href="%s">en línia</a> al servei de fitxers en el núvol de Rackspace.

en: Connect to Rackspace Cloud Files
ca: ConnectaÇt amb el servei de fitxers en el núvol de Rackspace

en: _API access key
ca: Clau d'accés de l'_API

en: S_how API access key
ca: _Mostra la clau d'accés de l'API

en: _Remember API access key
ca: _Recorda la clau d'accés de l'API

en: Amazon S3
ca: S3 d'Amazon

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Amazon S3
ca: %s a l'S3 d'Amazon

en: You can sign up for an Amazon S3 account <a href="%s">online</a>.
ca: Podeu crear un compte <a href="%s">en línia</a> al servei d'emmagatzematge S3 d'Amazon.

en: Connect to Amazon S3
ca: Connecta't a l'S3 d'Amazon

en: _Access key ID
ca: Identificador de la _clau d'accés

en: _Secret access key
ca: _Clau secreta d'accés

en: S_how secret access key
ca: M_ostra la clau secreta d'accés

en: _Remember secret access key
ca: _Recorda la clau secreta d'accés

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Ubuntu One
ca: %s a l'Ubuntu One

en: Connect to Ubuntu One
ca: Connecta't a l'Ubuntu One

en: Sign into Ubuntu One…
ca: Entra a l'Ubuntu One...

en: Could not start backup tool
ca: No s'ha pogut iniciar l'eina de còpies de seguretat

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
ca: Carpeta d'usuari (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
ca: Carpeta d'usuari

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
ca: Paperera

en: Verifying backup…
ca: S'està verificant la còpia de seguretat...

en: Restoring files…
ca: S'estan restaurant els fitxers…

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
ca: Pareix que la còpia de seguretat està malmesa. Hauríeu de suprimir-la i tornar-ho a provar.

en: Backing up…
ca: S'està fent la còpia de seguretat…

en: Restoring…
ca: S'està restaurant…

en: Checking for backups…
ca: S'està comprovant si hi ha còpies de seguretat…

en: Listing files…
ca: S'està fent una llista dels fitxers…

en: Preparing…
ca: S'està preparant…

en: Another backup operation is already running
ca: Ja s'està executant una altra operació de còpia de seguretat

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
ca: Fes una còpia de seguretat

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
ca: _Fes una còpia de seguretat

en: Creating the first backup.  This may take a while.
ca: S'està creant la primera còpia de seguretat. Això pot trigar una estona.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
ca: Si creeu una còpia de seguretat nova, tindreu protecció addicional contra còpies de seguretat errònies. Esta acció trigarà més del que és habitual.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
ca: S'està fent la còpia de seguretat:

en: Backup Failed
ca: Ha fallat la còpia de seguretat

en: Backup Finished
ca: Ha finalitzat la còpia de seguretat

en: Your files were successfully backed up and tested.
ca: S'ha realitzat una còpia de seguretat dels fitxers i s'ha comprovat correctament.

en: Backing Up…
ca: S'està fent la còpia de seguretat…

en: Scanning:
ca: S'està escanejant:

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Allow restoring without a password
ca: _Permet restaurar sense contrasenya

en: _Password-protect your backup
ca: Protegeix la còpia de seguretat amb una _contrasenya

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
ca: Vos caldrà la contrasenya per restaurar els arxius. Vos recomanem que la alceu en un lloc segur.

en: E_ncryption password
ca: _Contrasenya d'encriptació

en: Confir_m password
ca: _Confirmeu la contrasenya

en: _Show password
ca: _Mostra la contrasenya

en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
ca: Per comprovar que podeu recuperar els fitxers en cas d'una emergència, torneu a introduir la contrasenya d'encriptació per realitzar una petita comprovació de recuperació.

en: Test every two _months
ca: Comprova cada dos _mesos

en: Summary
ca: Resum

en: Restore Test
ca: Comprovació de restauració

en: Failed with an unknown error.
ca: Ha fallat amb un error desconegut.

en: Require Password?
ca: Voleu utilitzar una contrasenya?

en: Encryption Password Needed
ca: Cal una clau d'encriptació

en: Backup encryption password
ca: Contrasenya d'encriptació de la còpia de seguretat

en: Restore
ca: Restaura

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Backup location
ca: _Ubicació de la còpia de seguretat

en: Restore From Where?
ca: Des d'on voleu restaurar?

en: _Date
ca: _Data

en: Restore files to _original locations
ca: Restaura els fitxers a la ubicació _original

en: Restore to _specific folder
ca: Restaura els fitxers a una carpeta _específica

en: Choose destination for restored files
ca: Trieu la destinació on restaurar els fitxers

en: Restore _folder
ca: Restaura una _carpeta

en: Restore date
ca: Restaura per data

en: Restore folder
ca: Restaura una carpeta

en: Checking for Backups…
ca: S'està comprovant si hi ha còpies de seguretat…

en: Restore From When?
ca: Des de quan voleu restaurar?

en: Restore to Where?
ca: A on voleu restaurar?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
ca: S'està restaurant:

en: No backups to restore
ca: No hi ha cap còpia de seguretat per restaurar

en: Original location
ca: Ubicació original

en: File to restore | Files to restore
ca[0]: Fitxer que es restaurarà
ca[1]: Fitxers que es restauraran

en: Restore Failed
ca: Ha fallat la restauració

en: Restore Finished
ca: Ha finalitzat la restauració

en: Your files were successfully restored.
ca: Els fitxers s'han restaurat correctament.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
ca[0]: El fitxer s'ha restaurat correctament.
ca[1]: Els fitxers s'han restaurat correctament.

en: File
ca: Fitxer

en: Last seen
ca: Vist per darrera vegada

en: Restore which Files?
ca: Quins fitxers voleu restaurar?

en: Scanning for files from up to a day ago…
ca: S'estan cercant els fitxers de fins fa un dia…

en: Scanning for files from up to a week ago…
ca: S'estan cercant els fitxers de fins fa una setmana…

en: Scanning for files from up to a month ago…
ca: S'estan cercant els fitxers de fins fa un mes…

en: Scanning for files from about a month ago… | Scanning for files from about %d months ago…
ca[0]: S'estan cercant els fitxers de fa més o menys un mes…
ca[1]: S'estan cercant els fitxers de fa més o menys un %d mesos…

en: Scanning for files from about a year ago… | Scanning for files from about %d years ago…
ca[0]: S'estan cercant els fitxers de fa més o menys un any…
ca[1]: S'estan cercant els fitxers de fa més o menys %d anys…

en: Scanning finished
ca: Ha finalitzat l'escaneig

en: Co_ntinue
ca: Co_ntinua

[ctx: verb]
en: _Test
ca: _Comprova

en: _Resume Later
ca: _Reprén més tard

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Restore given files
ca: Restaura els fitxers seleccionats

en: Immediately start a backup
ca: Inicia la còpia de seguretat immediatament

en: Restore deleted files
ca: Restaura fitxers suprimits

en: No directory provided
ca: No heu indicat la carpeta

en: Only one directory can be shown at once
ca: Només es mostra una carpeta a la vegada

en: [FILES…]
ca: [FITXERS…]

en: DIRECTORY
ca: CARPETA

note: Translators: Wrap this to 80 characters per line if you can, as I have for English
en: Déjà Dup is a simple backup tool.  It hides the complexity of backing up
    the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as
    the backend.
ca: El Déjà Dup és una eina senzilla de còpies de seguretat. Amaga la complexitat
    de realitzar còpies de seguretat de la millor manera (amb encriptació, a una 
    ubicació remota i regularment) i utilitza el Duplicity com a rerefons.

en: Directory does not exists
ca: No existeix la carpeta

en: You must provide a directory, not a file
ca: Heu d'indicar una carpeta, no un fitxer

en: You must specify a mode
ca: Heu d'indicar el tipus de còpia que desitgeu realitzar

en: Connect to Server
ca: Connecta't al servidor

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: S_how password
ca: Mostra _la contrasenya

en: Location not available
ca: Ubicació no disponible

en: Connect _anonymously
ca: Connecta't _anònimament

en: Connect as u_ser
ca: Connexió com a u_suari

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
ca: _Domini

en: Keep your files safe by backing up regularly
ca: Protegiu la vostra informació creant una còpia de seguretat regularment

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
ca: Informació com ara documents, dades importants i preferències poden ser protegides mitjançant una còpia de seguretat. En cas de problemes, podreu recuperar esta informació novament.

en: _Don't Show Again
ca: No ho tornes a _mostrar

en: Don't Show Again
ca: No ho tornes a mostrar

en: _Open Backup Settings
ca: _Obri les preferències de les còpies de seguretat

en: Open Backup Settings
ca: _Obri les preferències de les còpies de seguretat

en: _Skip Backup
ca: Omet la còpia de _seguretat

en: Backup completed
ca: S'ha creat la còpia de seguretat correctament

en: Backup finished
ca: Ha finalitzat la còpia de seguretat

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
ca: No s'ha pogut fer la còpia de seguretat de tots els fitxers. Vegeu el diàleg per a més informació.

en: Starting scheduled backup
ca: S'està iniciant una còpia de seguretat planificada

en: Show Progress
ca: Mostra el progrés

en: %.1f%% complete
ca: %.1f%% completat

en: Show _Progress
ca: Mostra el _progrés

en: Scheduled backup delayed
ca: S'ha posposat la còpia de seguretat planificada

en: I want to _restore files from a previous backup…
ca: _Recupera fitxers des d'una còpia de seguretat anterior...

en: Just show my backup _settings
ca: Mostra només les meues _preferències de còpia de seguretat

en: Automatic _backups
ca: C_òpies de seguretat automàtiques

en: Most recent backup
ca: Còpia de seguretat més recent

en: Next automatic backup
ca: Propera còpia de seguretat automàtica

en: _Restore…
ca: _Restaura...

en: Back Up _Now
ca: _Fes una còpia de seguretat

en: Overview
ca: Resum

note: Translators: storage as in "where to store the backup"
en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: Folders to _back up
ca: Carpetes de les quals cal fer _còpies de seguretat

en: Folders to _ignore
ca: Carpetes que cal _ignorar

en: Folders
ca: Carpetes

en: How _often to back up
ca: Cada _quant cal fer còpies de seguretat

en: _Keep backups
ca: _Mantén les còpies de seguretat

en: Schedule
ca: Planificació

en: Paused (no network)
ca: En pausa (sense xarxa)

note: Was not even a file path (maybe something goofy like computer://)
en: Could not restore ‘%s’: Not a valid file location
ca: No s'ha pogut restaurar «%s»: no és una ubicació de fitxer vàlida

note: Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.  Try using one with more space.
ca: La ubicació de la còpia de seguretat no és prou gran. Proveu d'utilitzar-ne una altra amb més espai.

en: Backup location does not have enough free space.
ca: La ubicació de la còpia de seguretat no té prou espai lliure.

en: Cleaning up…
ca: S'està netejant…

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
ca: No ha estat possible fer la còpia de seguretat dels següents fitxers. Comproveu que els podeu obrir.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
ca: No s'han pogut restaurar els fitxers següents. Assegureu-vos que teniu permisos per escriure'ls.

en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
ca: No es pot restaurar «%s»: no s'ha trobat el fitxer a la còpia de seguretat.

note: notify upper layers, if they want to do anything Duplicity tried to ask the user what the encryption password is.
en: Bad encryption password.
ca: La contrasenya d'encriptació no és correcta

en: Computer name changed
ca: El nom de l'ordinador ha canviat

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
ca: La còpia de seguretat existent pertany a l'ordinador «%s», però el nom de l'ordinador actual és «%s». Si és un error, realitzeu la còpia en una altra ubicació diferent.

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
ca: S'ha denegat el permís en crear «%s».

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
ca: S'ha denegat el permís en llegir «%s».

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
ca: S'ha denegat el permís en suprimir «%s».

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
ca: No s'ha trobat la ubicació «%s» de la còpia de seguretat.

en: No space left.
ca: No hi ha prou espai.

en: Invalid ID.
ca: L'identificador no és vàlid.

en: Invalid secret key.
ca: La clau secreta no és vàlida.

en: Your Amazon Web Services account is not signed up for the S3 service.
ca: El vostrea compte del servei web d'Amazon no està subscrit al servei S3.

en: S3 bucket name is not available.
ca: El nom del dipòsit S3 no està disponible.

en: Error reading file ‘%s’.
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer «%s».

en: Error writing file ‘%s’.
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer «%s».

en: No space left in ‘%s’.
ca: No hi ha prou espai a «%s».

en: No backup files found
ca: No s'ha trobat cap fitxer de còpia de seguretat

en: Uploading…
ca: S'està pujant…

en: Could not understand duplicity version.
ca: No s'ha pogut processar la versió del Duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
ca: No s'ha pogut processar la versió del Duplicity «%s».

en: Déjà Dup Backup Tool requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
ca: Al Déjà Dup li cal com a mínim la versió «%d.%d%.2d» del Duplicity, però només teniu instal·lada la versió «%d.%d%.2d».

en: At least six months
ca: Almenys sis mesos

en: At least a year
ca: Almenys un any

en: Forever
ca: Per sempre

en: At least %d day | At least %d days
ca[0]: Almenys %d dia
ca[1]: Almenys %d dies

en: Today
ca: Hui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Tomorrow
ca: Demà

en: %d day from now | %d days from now
ca[0]: %d dia a partir d'ara
ca[1]: %d dies a partir d'ara

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

note: Translators: This is used in phrases like "Most recent backup: None"
en: None
ca: Cap

en: Yes
ca: Sí

en: Old backups will be kept for at least six months or until the backup location is low on space.
ca: Les còpies de seguretat antigues s'alçaran almenys sis mesos, o fins que no quede espai disponible al disc.

en: Old backups will be kept for at least a year or until the backup location is low on space.
ca: Les còpies de seguretat antigues s'alçaran almenys un any, o fins que no quede espai disponible al disc.

en: Old backups will be kept until the backup location is low on space.
ca: Les còpies de seguretat antigues es mantindran fins que no quede espai disponible al disc.

en: Old backups will be kept at least %d day or until the backup location is low on space. | Old backups will be kept at least %d days or until the backup location is low on space.
ca[0]: Les còpies de seguretat antigues s'alçaran almenys %d dia, o fins que no quede espai disponible al disc.
ca[1]: Les còpies de seguretat antigues s'alçaran almenys %d dies, o fins que no quede espai disponible al disc.

en: _Add
ca: _Afig

en: Add
ca: Afig

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Choose folders
ca: Trieu les carpetes

en: Windows Share
ca: Recurs compartit del Windows

en: Custom Location
ca: Ubicació personalitzada

note: And a local folder option
en: Local Folder
ca: Carpeta local

en: _Server
ca: _Servidor

en: Use secure connection (_HTTPS)
ca: Utilitza una connexió segura (_HTTPS)

en: _Folder
ca: _Carpeta

en: _Choose Folder…
ca: _Trieu una carpeta…

en: Choose Folder
ca: Trieu una carpeta

en: _Container
ca: _Contenidor

en: S3 Access Key I_D
ca: I_dentificador de la clau d'accés de l'S3 dAmazon

en: _Domain Name
ca: _Nom del domini

en: Daily
ca: Cada dia

en: Weekly
ca: Cada setmana

en: Every %d day | Every %d days
ca[0]: Cada %d dia
ca[1]: Cada %d dies

en: Could not display %s
ca: No es pot mostrar %s
