update-manager HEAD - en to nl translation catalogue (368 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
nl: Server voor %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
nl: Hoofdserver

en: Custom servers
nl: Aangepaste servers

en: Could not calculate sources.list entry
nl: Kan sources.list-vermelding niet berekenen

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
nl: Kan geen pakketbestanden vinden, mogelijk is dit geen Ubuntu-medium of beschikt u niet over de juiste hardware-architectuur.

en: Failed to add the CD
nl: Toevoegen van de cd is mislukt

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het toevoegen van de cd, waardoor de upgrade onderbroken zal worden. Gelieve deze fout te rapporteren indien dit een geldige Ubuntu-cd is.
    
    De foutmelding was:
    ‘%s’

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
nl[0]: Verwijder pakket in slechte staat.
nl[1]: Verwijder pakketten in slechte staat.

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
nl[0]: Het pakket ‘%s’ verkeert in een inconsistente staat en moet opnieuw geïnstalleerd worden. Er is echter geen archiefbestand gevonden voor dit pakket. Wilt u verdergaan en het pakket verwijderen?
nl[1]: De pakketten ‘%s’ verkeren in een inconsistente staat en moeten opnieuw geïnstalleerd worden. Er zijn echter geen archiefbestanden gevonden voor deze pakketten. Wilt u verdergaan en de pakketten verwijderen?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
nl: De server is mogelijk overbelast

en: Broken packages
nl: Niet-werkende pakketten

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
nl: Uw systeem bevat niet-werkende pakketten die niet hersteld kunnen worden met deze software. Herstel deze eerst met synaptic of apt-get voordat u verdergaat.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
nl: Een onoplosbaar probleem deed zich voor tijdens het berekenen van de upgrade:
    %s
    
     Dit kan veroorzaakt worden door:
     * het upgraden naar een pre-release versie van Ubuntu
     * het gebruik van de huidige pre-release versie van Ubuntu
     * onofficiële softwarepaketten, niet aangeleverd door Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
nl: Dit is waarschijnlijk een tijdelijk probleem.
    Probeer het later nog eens.

en: If none of this applies, then please report this bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
nl: Als niets hiervan van toepassing is, dan verzoeken wij u deze fout te rapporteren in een terminal via het commando 'ubuntu-bug update-manager'.

en: Could not calculate the upgrade
nl: Kan de vereisten voor de upgrade niet berekenen

en: Error authenticating some packages
nl: Fout bij het bepalen van de echtheid van sommige pakketten

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
nl: Het was niet mogelijk om de echtheid van sommige pakketten vast te stellen. Dit kan liggen aan een tijdelijk netwerkprobleem. U kunt het later opnieuw proberen. Hieronder vindt u een lijst met pakketten waarvan de echtheid niet vastgesteld is.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
nl: Het pakket ‘%s’ is gemarkeerd voor verwijdering, maar het staat op de zwarte lijst voor verwijderen.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
nl: Het essentiële pakket ‘%s’ is gemarkeerd voor verwijdering.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
nl: Pakket (versie ‘%s’) dat op de zwarte lijst staat proberen te installeren

en: Can't install '%s'
nl: Kan ‘%s’ niet installeren

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug using 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal.
nl: Het was niet mogelijk een vereist pakket te installeren. Wij verzoeken u dit als bug te melden in een terminal via het commando 'ubuntu-bug update-manager'.

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
nl: Kan het metapakket niet raden

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
nl: Uw systeem bevat geen ubuntu-desktop-, kubuntu-desktop-, xubuntu-desktop- of edubuntu-desktop-pakket waardoor het niet mogelijk was om te bepalen welke variant van Ubuntu u heeft.
     Installeer eerst één van de bovenstaande pakketten met synaptic of apt-get voordat u verder gaat.

en: Reading cache
nl: Tijdelijke opslag inlezen

en: Unable to get exclusive lock
nl: Kon geen exclusieve blokkering verkrijgen

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
nl: Dit betekent meestal dat een andere pakketbeheerder (zoals apt-get of aptitude) actief is. Gelieve die toepassing eerst te sluiten.

en: Upgrading over remote connection not supported
nl: Upgraden over een externe verbinding wordt niet ondersteund

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
nl: U voert de upgrade uit over een ssh-verbinding op afstand met een frontend dat dit niet ondersteunt. Probeer een upgrade in tekstmodus met 'do-release-upgrade'.
    
    De upgrade wordt nu afgebroken. Probeer het opnieuw zonder ssh.

en: Continue running under SSH?
nl: Doorgaan met uitvoeren via ssh?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
nl: Deze sessie lijkt onder ssh te draaien. Het wordt momenteel niet aangeraden om een upgrade via ssh uit te voeren, omdat een mislukte upgrade dan moeilijk te herstellen is.
    
    Als u verdergaat, zal er een extra ssh-daemon gestart worden op poort ‘%s’.
    Wilt u verdergaan?

en: Starting additional sshd
nl: Bezig met starten van extra sshd

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
nl: Om bij fouten een hersteloperatie te vergemakkelijken, zal een extra sshd gestart worden op poort ‘%s’. Indien er iets misgaat met de ssh die in gebruik was, kunt u nog steeds verbinden met de extra sshd.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
nl: Als u een firewall heeft draaien kan het zijn dat u tijdelijk deze poort dient te openen. Dit wordt niet automatisch gedaan, aangezien dit gevaarlijk kan zijn. U kunt de poort openen met bijv.:
    ‘%s’

en: Can not upgrade
nl: Kan niet upgraden

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
nl: Een upgrade van '%s naar '%s' is niet mogelijk met dit programma.

en: Sandbox setup failed
nl: Sandbox-installatie mislukt

en: It was not possible to create the sandbox environment.
nl: Kon geen sandbox-omgeving aanmaken.

en: Sandbox mode
nl: Sandbox-modus

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a system directory from now until the next reboot are permanent.
nl: Deze upgrade wordt in sandbox (test)-modus uitgevoerd. Alle veranderingen worden naar ‘%s’ weggeschreven en zullen verloren gaan als u de computer afsluit.
    
    *Geen enkele* verandering aan een systeemmap van nu totdat u de computer opnieuw opstart zal permanent zijn.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
nl: Uw python-installatie is beschadigd. Herstel de symbolische link ‘/usr/bin/python’.

en: Package 'debsig-verify' is installed
nl: Pakket 'debsig-verify' is geïnstalleerd.

en: The upgrade can not continue with that package installed.
    Please remove it with synaptic or 'apt-get remove debsig-verify' first and run the upgrade again.
nl: De upgrade kan niet worden voortgezet als dat pakket geïnstalleerd is.
    Verwijder het eerst met synaptic of 'apt-get remove debsig-verify' en voer de upgrade opnieuw uit.

en: Can not write to '%s'
nl: Kan niet schrijven naar ‘%s’

en: Its not possible to write to the system directory '%s' on your system. The upgrade can not continue.
    Please make sure that the system directory is writable.
nl: Het is niet mogelijk om naar de systeemmap ‘%s’ op uw systeem te schrijven. De upgrade kan niet verder gaan.
    Zorg ervoor dat er in de systeemmap geschreven kan worden.

en: Include latest updates from the Internet?
nl: Laatste updates downloaden van het internet?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
nl: Bij de upgrade kunnen automatisch de laatste updates van het internet gedownload en geïnstalleerd worden. Als u een netwerkverbinding heeft is dit ten zeerste aan te bevelen.
    
    Het upgradeproces zal hierdoor langer duren, maar na afloop is uw systeem geheel bijgewerkt. Als u hier niet voor kiest zult u snel na de upgrade de updates moeten installeren.
    Als u voor 'nee' kiest, wordt het netwerk helemaal niet gebruikt.

en: disabled on upgrade to %s
nl: uitgeschakeld bij upgrade naar %s

en: No valid mirror found
nl: Geen geldige spiegelserver gevonden

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
nl: Tijdens het doorzoeken van uw beschikbare softwarebronnen is er geen spiegelserver voor de upgrade gevonden. Dit kan gebeuren als u een interne spiegelserver heeft of als de spiegelserverinformatie verouderd is.
    
    Wilt u ‘sources.list’ alsnog herschrijven? Als u 'Ja' kiest, worden spiegelservers ‘%s’ tot ‘%s’ bijgewerkt. Bij ‘Nee’ wordt de upgrade geannuleerd.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
nl: De standaard bronnenlijst aanmaken?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
nl: Tijdens het doorzoeken van uw beschikbare softwarebronnen is er geen geschikte server voor ’%s’ gevonden.
    
    Moeten de standaardservers voor ‘%s’ toegevoegd worden? Als u 'Nee' kiest, wordt de upgrade geannuleerd.

en: Repository information invalid
nl: De informatie over de pakketbronnen is ongeldig

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file so a bug reporting process is being started.
nl: Het updaten van de softwarebron resulteerde in een ongeldig bestand. Er wordt automatisch een bug-rapport aangemaakt.

en: Third party sources disabled
nl: Pakketbronnen van derden uitgeschakeld

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
nl: Enkele pakketbronnen van derden in uw sources.list zijn uitgeschakeld. U kunt ze na de upgrade weer inschakelen met het programma ‘software-properties’ of met uw pakketbeheerder.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
nl[0]: Pakket in inconsistente staat
nl[1]: Pakketten in inconsistente staat

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
nl[0]: Het pakket ‘%s’ verkeert in een inconsistente staat en moet opnieuw geïnstalleerd worden. Er zijn echter geen archiefbestanden gevonden voor deze pakketten. Gelieve het pakket handmatig te herinstalleren of te verwijderen uit het systeem.
nl[1]: De pakketten ‘%s’ bevinden zich in een inconsistente toestand en moeten opnieuw geïnstalleerd worden, maar er is geen archief gevonden dat de pakketten bevat. U moet de pakketten zelf installeren of u moet ze verwijderen uit het systeem.

en: Error during update
nl: Fout tijdens het bijwerken

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
nl: Tijdens de update heeft zich een probleem voorgedaan. De oorzaak hiervan is meestal een netwerkprobleem. Gelieve uw netwerkverbinding te controleren en probeer het dan opnieuw.

note: print("on_button_install_clicked")
en: Not enough free disk space
nl: Niet genoeg vrije schijfruimte

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
nl: Het upgraden is afgebroken. De installatie heeft in totaal %s vrije schijfruimte nodig op schijf ‘%s’. Maak tenminste een extra %s schijfruimte vrij op ‘%s’. Maak de prullenbak leeg en verwijder tijdelijke bestanden van vorige installaties via de opdracht 'sudo apt-get clean'.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
nl: Wijzigingen worden berekend

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
nl: Wilt u beginnen met de upgrade?

en: Upgrade canceled
nl: Upgrade geannuleerd

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
nl: De upgrade zal nu worden geannuleerd en de originele systeemstatus wordt hersteld. U kunt de upgrade op een later tijdstip hervatten.

en: Could not download the upgrades
nl: Kon de upgrades niet downloaden

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
nl: De upgrade is afgebroken. Controleer uw internetverbinding of installatiemedia en probeer opnieuw. Alle bestanden die tot nu toe gedownload zijn zullen bewaard blijven.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
nl: Fout bij het toepassen

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
nl: De oorspronkelijke toestand wordt hersteld

en: Could not install the upgrades
nl: Kon de upgrades niet installeren

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
nl: De upgrade is afgebroken. Uw systeem kan zich in een onbruikbare staat bevinden. Een herstelprocedure zal nu uitgevoerd worden (dpkg --configure -a).

en: 
    
    Please report this bug in a browser at http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/update-manager/+filebug and attach the files in /var/log/dist-upgrade/ to the bug report.
    %s
nl: 
    
    Geef deze bug via een browser door op http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/update-manager/+filebug, en voeg de bestanden in /var/log/dist-upgrade/ aan het bug-rapport toe.
    %s

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
nl: De upgrade is afgebroken. Controleer uw internetverbinding of installatiemedia en probeer het opnieuw.

en: Remove obsolete packages?
nl: Verouderde pakketten verwijderen?

en: _Keep
nl: _Behouden

en: _Remove
nl: _Verwijderen

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
nl: Tijdens het opruimen heeft zich een probleem voorgedaan. Zie onderstaand bericht voor meer informatie.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
nl: De vereiste afhankelijkheden zijn niet geïnstalleerd

en: The required dependency '%s' is not installed.
nl: Het vereiste pakket ‘%s’ is niet geïnstalleerd.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
nl: Pakketbeheerder controleren

en: Preparing the upgrade failed
nl: Voorbereiden van de upgrade is mislukt

en: Preparing the system for the upgrade failed so a bug reporting process is being started.
nl: Het voorbereiden van het systeem voor de upgrade is mislukt, dus wordt er een probleemrapportageproces gestart.

en: Getting upgrade prerequisites failed
nl: Het voorbereiden van de upgrade is mislukt

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    Additionally, a bug reporting process is being started.
nl: Het systeem kon de vereisten voor de upgrade niet verkrijgen. De upgrade werd afgebroken en het systeem zal in de originele staat hersteld worden.
    
    Daarnaast wordt er een bug-rapport aangemaakt.

en: Updating repository information
nl: Updaten van de informatie over de pakketbronnen

en: Failed to add the cdrom
nl: Toevoegen van cdrom mislukt

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
nl: Helaas is het niet gelukt de cdrom toe te voegen

en: Invalid package information
nl: Ongeldige pakketinformatie

en: Fetching
nl: Ophalen

en: Upgrading
nl: Bezig met upgraden

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
nl: Upgrade is voltooid

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
nl: De upgrade is voltooid, maar er hebben zich fouten voorgedaan tijdens het upgradeproces.

en: Searching for obsolete software
nl: Zoeken naar verouderde software

en: System upgrade is complete.
nl: Systeemupgrade is voltooid.

en: The partial upgrade was completed.
nl: De gedeeltelijke upgrade is voltooid.

en: evms in use
nl: evms wordt gebruikt

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
nl: Uw systeem gebruikt de volumebeheerder 'evms' in /proc/mounts. De software 'evms' wordt niet langer ondersteund, schakel hem uit en voer de upgrade nogmaals uit wanneer dit gebeurd is.

en: Your graphics hardware may not be fully supported in Ubuntu 12.04 LTS.
nl: Uw grafische hardware wordt misschien niet volledig ondersteund in Ubuntu 12.04 LTS.

en: The support in Ubuntu 12.04 LTS for your Intel graphics hardware is limited and you may encounter problems after the upgrade. For more information see https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx Do you want to continue with the upgrade?
nl: De ondersteuning in Ubuntu 12.04 LTS voor uw Intel grafische hardware is beperkt en er kunnen problemen optreden na de upgrade. Voor meer informatie zie https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx Wilt u verder gaan met de upgrade?

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
nl: Mogelijk worden tijdens een upgrade de bureaubladeffecten minder, en worden de prestaties bij games en andere grafisch intensieve programma's negatief beïnvloed.

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
nl: Deze computer gebruikt momenteel het grafisch stuurprogramma 'nvidia' van NVIDIA. Voor Ubuntu 10.04 LTS is geen stuurprogramma beschikbaar dat met uw hardware werkt.
    Wilt u doorgaan?

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
nl: Deze computer gebruikt momenteel het grafisch stuurprogramma 'fglrx' van AMD. Voor Ubuntu 10.04 LTS is geen stuurprogramma beschikbaar dat met uw hardware werkt.
    Wilt u doorgaan?

en: No i686 CPU
nl: Geen i686-CPU

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
nl: Uw systeem gebruikt een i586-CPU of een CPU die geen ‘cmov’ extensie heeft. Alle pakketten zijn gemaakt met optimalisaties die minstens i686 nodig hebben. Met deze hardware is het niet mogelijk om uw systeem up te graden naar een nieuwe versie van Ubuntu.

en: No ARMv6 CPU
nl: Geen ARMv6-CPU

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
nl: Uw systeem gebruikt een ARM-CPU ouder dan de ARMv6-architectuur. Alle pakketten in karmic zijn gecompileerd voor ARMv6 als de minimale architectuur. Het is met uw hardware niet mogelijk om uw systeem te upgraden naar een nieuwe versie van Ubuntu.

en: No init available
nl: Geen init beschikbaar

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
nl: Het lijkt erop dat uw systeem gevirtualiseerd is zonder een init-daemon, bijvoorbeeld Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS kan niet functioneren in dit type virtualisatie. U zult eerst de instellingen van uw virtuele machine moeten aanpassen.
    
    Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Sandbox upgrade using aufs
nl: Sandbox-upgrade via aufs

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
nl: Gebruik het opgegeven pad om te zoeken naar een cd-rom met pakketten die geüpgraded kunnen worden

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
nl: Te gebruiken frontend. Momenteel beschikbaar: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignored
nl: *DEPRECATED* deze optie zal genegeerd worden

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
nl: Een gedeeltelijke upgrade uitvoeren (sources.list wordt niet herschreven)

en: Disable GNU screen support
nl: GNU-schermondersteuning uitschakelen

en: Set datadir
nl: Datamap instellen

note: print("mediaChange %s %s" % (medium, drive))
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
nl: Plaats ‘%s’ in station ‘%s’

en: Fetching is complete
nl: Het ophalen is voltooid

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
nl: Ophalen bestand %li van %li met %sB/s

en: About %s remaining
nl: Ongeveer %s resterend

en: Fetching file %li of %li
nl: Bestand %li van %li wordt opgehaald

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
nl: Wijzigingen worden doorgevoerd

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
nl: vereistenproblemen - blijft niet ingesteld

en: Could not install '%s'
nl: Kon ‘%s’ niet installeren

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
nl: De upgrade zal doorgaan, maar het pakket '%s' zal mogelijk niet werken. Overweeg er een foutrapport over in te dienen.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
nl: Het aangepaste configuratiebestand vervangen?
    '%s'

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
nl: Wanneer u besluit dit configuratiebestand te vervangen door een nieuwere versie zullen al uw gemaakte wijzigingen verloren gaan.

en: The 'diff' command was not found
nl: De opdracht 'diff' is niet gevonden

en: A fatal error occurred
nl: Er is een ernstige fout opgetreden

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
nl: Rapporteer dit als een bug (als u dat al niet gedaan heeft) en voeg de bestanden /var/log/dist-upgrade/main.log en /var/log/dist-upgrade/apt.log bij uw melding. De upgrade is afgebroken.
    Uw originele sources.list is opgeslagen in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
nl: Ctrl-c ingedrukt

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
nl: Dit zal de taak onderbreken waardoor uw systeem mogelijk niet meer correct werkt. Weet u zeker dat u dit wilt doen?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
nl: Sluit alle openstaande toepassingen en documenten om dataverlies te voorkomen.

en: No longer supported by Canonical (%s)
nl: Niet langer ondersteund door Canonical (%s)

en: Remove (%s)
nl: Verwijder (%s)

en: No longer needed (%s)
nl: Niet meer nodig (%s)

en: Install (%s)
nl: Installeer (%s)

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
nl: Medium wisselen

en: Show Difference >>>
nl: Verschillen weergeven >>>

en: <<< Hide Difference
nl: <<< Verschillen verbergen

en: Error
nl: Foutmelding

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: &Close
nl: Sl&uiten

en: Show Terminal >>>
nl: Terminalvenster weergeven >>>

en: <<< Hide Terminal
nl: <<< Terminalvenster verbergen

en: Information
nl: Informatie

en: No longer supported %s
nl: Niet meer ondersteund %s

en: Remove %s
nl: %s verwijderen

en: Remove (was auto installed) %s
nl: %s verwijderen (werd automatisch geïnstalleerd)

en: Install %s
nl: %s installeren

en: Upgrade %s
nl: %s upgraden

en: Restart required
nl: Herstart vereist

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
nl: <b><big>Herstart het systeem om de upgrade te voltooien</big></b>

en: _Restart Now
nl: _Nu herstarten

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
nl: <b><big>De upgrade annuleren?</big></b>
    
    Het systeem kan instabiel raken als u de upgrade annuleert. U wordt met nadruk geadviseerd om met de upgrade door te gaan.

en: Cancel Upgrade?
nl: Upgrade annuleren?

en: %li day | %li days
nl[0]: %li dag
nl[1]: %li dagen

en: %li hour | %li hours
nl[0]: %li uur
nl[1]: %li uur

en: %li minute | %li minutes
nl[0]: %li minuut
nl[1]: %li minuten

en: %li second | %li seconds
nl[0]: %li seconde
nl[1]: %li seconden

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
nl: Deze download zal ongeveer %s duren met een 1 Mbit DSL-verbinding en ongeveer %s met een 56k-modem.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
nl: Deze download duurt met uw verbinding ongeveer %s.

note: Declare these translatable strings from the .ui files here so that xgettext picks them up.
en: Preparing to upgrade
nl: Upgrade voorbereiden

en: Getting new software channels
nl: Nieuwe softwarekanalen worden opgehaald

en: Getting new packages
nl: Ophalen van nieuwe pakketten

en: Installing the upgrades
nl: Installeren van de upgrades

en: Cleaning up
nl: Opruimen

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
nl[0]: %(amount)d geïnstalleerd pakket wordt niet meer door Canonical ondersteund. Updates kunnen door de gemeenschap geleverd worden.
nl[1]: %(amount)d geïnstalleerde pakketten worden niet meer door Canonical ondersteund. Updates kunnen door de gemeenschap geleverd worden.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
nl[0]: %d pakket zal verwijderd worden.
nl[1]: %d pakketten zullen verwijderd worden.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
nl[0]: %d nieuw pakket zal geïnstalleerd worden.
nl[1]: %d nieuwe pakketten zullen geïnstalleerd worden.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
nl[0]: %d pakket zal geüpgraded worden.
nl[1]: %d pakketten zullen geüpgraded worden.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
nl: 
    
    U moet in totaal %s downloaden.

en: Installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
nl: Het installeren van een upgrade kan enkele uren in beslag nemen. Nadat de download voltooid is kan het proces niet meer afgebroken worden.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
nl: Het ophalen en installeren van de pakketten kan meerdere uren duren. Wanneer het downloaden van de pakketten voltooid is kan het proces niet meer afgebroken worden.

en: Removing the packages can take several hours.
nl: Het verwijderen van de pakketten kan enkele uren in beslag nemen.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: The software on this computer is up to date.
nl: De software op deze computer is actueel.

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
nl: Er zijn geen upgrades beschikbaar voor uw systeem. De upgrade wordt nu geannuleerd.

en: Reboot required
nl: Herstart vereist

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
nl: Het upgraden is voltooid en herstarten is noodzakelijk. Wilt u dit nu doen?

en: authenticate '%(file)s' against '%(signature)s'
nl: '%(file)s' tegen  '%(signature)s' verifiëren

en: extracting '%s'
nl: ‘%s’ wordt uitgepakt

en: Could not run the upgrade tool
nl: Kon het upgradeprogramma niet uitvoeren

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug using the command 'ubuntu-bug update-manager'.
nl: Dit is hoogst waarschijnlijk een bug in het upgradeprogramma. Wij verzoeken u dit als bug te melden in een terminal via het commando 'ubuntu-bug update-manager'.

en: Upgrade tool signature
nl: Handtekening upgradeprogramma

en: Upgrade tool
nl: Upgradeprogramma

en: Failed to fetch
nl: Ophalen is mislukt

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
nl: Het ophalen van de upgrade is mislukt. Er is mogelijk een netwerkprobleem.

en: Authentication failed
nl: Echtheidscontrole is mislukt

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
nl: De echtheidscontrole van de upgrade is mislukt. Er is mogelijk een probleem met het netwerk of de server.

en: Failed to extract
nl: Uitpakken is mislukt

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
nl: Het uitpakken van de upgrade is mislukt. Er is mogelijk een probleem met het netwerk of de server.

en: Verification failed
nl: Verificatie is mislukt

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
nl: Het verifiëren van de upgrade is mislukt. Er is mogelijk een probleem met het netwerk of de server.

en: Can not run the upgrade
nl: Kan de upgrade niet uitvoeren

en: This usually is caused by a system where /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
nl: Dit wordt meestal veroorzaakt door een systeem waar /tmp met noexec is aangekoppeld. Koppel opnieuw aan zonder noexec en voer de upgrade weer uit.

en: The error message is '%s'.
nl: De foutmelding is ‘%s’.

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
nl: Rapporteer dit als een bug en voeg de bestanden /var/log/dist-upgrade/main.log en /var/log/dist-upgrade/apt.log bij uw melding. De upgrade is afgebroken.

en: Aborting
nl: Afbreken

en: Demoted:
nl: Gedegradeerd:

en: To continue please press [ENTER]
nl: Druk op [ENTER] om door te gaan

en: Continue [yN]
nl: _Doorgaan [jN]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
nl: j

en: No longer supported: %s
nl: Niet meer ondersteund: %s

en: Remove: %s
nl: Verwijderen: %s

en: Install: %s
nl: Installeren: %s

en: Upgrade: %s
nl: Upgraden: %s

en: Continue [Yn]
nl: Doorgaan [Jn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
nl: Om de upgrade te voltooien moet u de computer herstarten.
    Wanneer u 'j' selecteert zal de computer herstart worden.

en: _Cancel Upgrade
nl: Upgrade _annuleren

en: _Resume Upgrade
nl: _Upgrade hervatten

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
nl: <b><big>De actieve upgrade annuleren?</big></b>
    
    Het systeem wordt mogelijk onbruikbaar als u de upgrade annuleert. U wordt sterk aangeraden om de upgrade te hervatten.

en: _Start Upgrade
nl: Upgrade _starten

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: Difference between the files
nl: Verschillen tussen de bestanden

en: _Report Bug
nl: _Fout rapporteren

en: _Continue
nl: _Doorgaan

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
nl: <b><big>Upgrade starten?</big></b>

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
nl: <b><big>Herstart de computer om de upgrade te voltooien</big></b>
    
    Sla uw werk op alvorens u verdergaat.

en: Distribution Upgrade
nl: Distributie-upgrade

en: Setting new software channels
nl: Instellen van de nieuwe softwarekanalen

en: Restarting the computer
nl: Computer herstarten

en: Terminal
nl: Terminalvenster

en: Please wait, this can take some time.
nl: Een ogenblik geduld, dit kan even duren.

en: Update is complete
nl: De update is voltooid

en: Could not find the release notes
nl: Kon de versie-informatie niet vinden

en: The server may be overloaded.
nl: De server is waarschijnlijk overbelast.

en: Could not download the release notes
nl: Kon de versie-informatie niet downloaden

en: Please check your internet connection.
nl: Controleer uw internetverbinding.

en: Upgrade
nl: Upgraden

en: Release Notes
nl: Versie-informatie

en: Downloading additional package files...
nl: Aanvullende pakketbestanden downloaden…

en: File %s of %s at %sB/s
nl: Bestand %s van %s met %sB/s

en: File %s of %s
nl: Bestand %s van %s

en: Open Link in Browser
nl: Koppeling in browser openen

en: Copy Link to Clipboard
nl: Koppeling naar klembord kopiëren

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
nl: Bestand %(current)li van %(total)li wordt gedownload met %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
nl: Bestand %(current)li van %(total)li wordt gedownload

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
nl: Uw Ubuntu-versie wordt niet langer ondersteund.

en: You will not get any further security fixes or critical updates. Please upgrade to a later version of Ubuntu.
nl: U krijgt verder geen beveiligingscorrecties of essentiële updates meer. Gelieve op te waarderen naar een nieuwere versie van Ubuntu.

en: Upgrade information
nl: Upgrade-informatie

en: Install
nl: Installeren

en: Name
nl: Naam

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
nl: Versie %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
nl: Er is geen netwerkverbinding gedetecteerd, u kunt geen changelog-informatie downloaden.

en: Downloading list of changes...
nl: De lijst met wijzigingen wordt gedownload...

en: _Deselect All
nl: _Niets selecteren

en: Select _All
nl: _Alles selecteren

en: %s will be downloaded.
nl: Er zal %s gedownload worden.

en: There are no updates to install.
nl: Er zijn geen updates om te installeren.

en: Unknown download size.
nl: Onbekende downloadgrootte.

en: It is unknown when the package information was updated last. Please click the 'Check' button to update the information.
nl: Het is niet bekend wanneer de pakketinformatie voor het laatst is bijgewerkt. Klik op ‘Controleren’ om de pakketinformatie nu bij te werken.

en: The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
    Press the 'Check' button below to check for new software updates.
nl: Deze pakketinformatie werd %(days_ago)s dagen geleden voor het laatst bijgewerkt.
    Klik op de knop 'Controleren' hieronder om naar nieuwe updates te zoeken.

en: The package information was last updated %(days_ago)s day ago. | The package information was last updated %(days_ago)s days ago.
nl[0]: De pakketinformatie werd voor het laatst %(days_ago)s dag geleden bijgewerkt.
nl[1]: De pakketinformatie werd voor het laatst %(days_ago)s dagen geleden bijgewerkt.

en: The package information was last updated %(hours_ago)s hour ago. | The package information was last updated %(hours_ago)s hours ago.
nl[0]: De pakketinformatie werd voor het laatst %(hours_ago)s uur geleden bijgewerkt.
nl[1]: De pakketinformatie werd voor het laatst %(hours_ago)s uur geleden bijgewerkt.

note: TRANSLATORS: only in plural form, as %s minutes ago is one of 15, 30, 45 minutes ago
en: The package information was last updated about %s minutes ago.
nl: De pakketinformatie is %s minuten geleden voor het laatst bijgewerkt.

en: The package information was just updated.
nl: De pakketinformatie is zojuist bijgewerkt.

en: Software updates may be available for your computer.
nl: Er kunnen software-updates beschikbaar zijn voor uw computer.

en: The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
nl: De update vereist %s vrije ruimte op schijf '%s'. Maak ten minste %s extra ruimte vrij op '%s'. Leeg uw prullenbak en verwijder tijdelijke pakketbestanden van vorige installaties met 'sudo apt-get clean'.

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
nl: De computer moet herstart worden om het installeren van de updates te voltooien. Sla uw werk op alvorens u verdergaat.

en: Reading package information
nl: Pakketinformatie lezen

en: Connecting...
nl: Bezig met verbinden…

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
nl: Mogelijk kunt u geen updates downloaden of op nieuwe updates controleren.

en: Could not initialize the package information
nl: Kon de pakketinformatie niet initialiseren

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
nl: Er heeft zich een onoplosbaar probleem voorgedaan bij het initialiseren van de pakketinformatie.
    
    Gelieve deze fout in het pakket ‘update-manager’ te rapporteren en voeg de volgende foutmelding toe:

en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
nl: Er heeft zich een onoplosbaar probleem voorgedaan bij het berekenen van de upgrade.
    
    Gelieve deze fout in het pakket ‘update-manager’ te rapporteren en voeg de volgende foutmelding toe:

en:  (New install)
nl:  (Nieuwe installatie)

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
nl: (Grootte: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
nl: Van versie %(old_version)s naar %(new_version)s

en: Version %s
nl: Versie %s

en: Release upgrade not possible right now
nl: Uitgave-upgrade momenteel niet mogelijk

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
nl: De uitgave-upgrade kan momenteel niet plaatsvinden, probeer het later nog eens. De server gaf als antwoord: ‘%s’

en: Downloading the release upgrade tool
nl: Programma voor versie-upgrade downloaden

en: <b>New Ubuntu release '%s' is available</b>
nl: <b>Nieuwe Ubuntu-versie '%s' is beschikbaar</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
nl: Software-index is beschadigd

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
nl: Het is nu niet mogelijk om software te installeren of te verwijderen. Gebruik het pakkettenbeheerprogramma "Synaptic" of gebruik "sudo apt-get install -f" in een terminalvenster om eerst dit probleem te verhelpen.

en: Check for Updates
nl: Controleren op updates

en: Install All Available Updates
nl: Alle beschikbare updates installeren

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Changelog
nl: Wijzigingslogboek

en: Building Updates List
nl: Lijst met updates wordt gebouwd

en: 
    A normal upgrade can not be calculated, please run: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
nl: 
    Er kon geen normale upgrade berekend worden. Gelieve uit te voeren: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    Dit kan veroorzaakt worden door:
     * Een vorige update die niet voltooid werd
     * Problemen met de geïnstalleerde software
     * Onofficiële softwarepakketten die niet door Ubuntu geleverd worden
     * Normale veranderingen van een pre-release versie van Ubuntu

en: Downloading changelog
nl: Wijzigingenlogboek wordt gedownload

en: Other updates (%s)
nl: Overige updates (%s)

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
nl: Deze update is niet afkomstig van een bron die changelogs ondersteunt.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
nl: Kon de lijst met wijzigingen niet downloaden. 
    Controleer uw internetverbinding.

en: Changes for the versions:
    Installed version: %s
    Available version: %s
nl: Veranderingen voor de versies:
    Geïnstalleerde versie: %s
    Beschikbare versie: %s

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
nl: Het wijzigingenlogboek bevat geen relevante wijzigingen.
    
    Gebruik http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    totdat de wijzigingen beschikbaar worden, of probeer het later opnieuw.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
nl: De lijst met wijzigingen is nog niet beschikbaar.
    
    U kunt deze wel al lezen op http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    of u kunt het later nog eens proberen.

en: Failed to detect distribution
nl: Bepalen van de distributie is mislukt

en: A error '%s' occurred while checking what system you are using.
nl: Er heeft zich een fout ‘%s’ voorgedaan tijdens de controle van uw systeemversie.

en: Important security updates
nl: Belangrijke veiligheidsupdates

en: Recommended updates
nl: Aanbevolen updates

en: Proposed updates
nl: Voorgestelde updates

en: Distribution updates
nl: Distributie-updates

en: Other updates
nl: Andere updates

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
nl: Software-updates herstellen fouten, verhelpen veiligheidsproblemen en leveren nieuwe mogelijkheden.

en: _Partial Upgrade
nl: _Gedeeltelijke upgrade

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
nl: <big><b>Niet alle updates kunnen worden geïnstalleerd</b></big>

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     * A previous upgrade which didn't complete
     * Problems with some of the installed software
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
nl: Voer een gedeeltelijke upgrade uit om zoveel mogelijk updates te installeren. 
    
    Dit kan verzoorzaakt worden door:
     * Een vorige upgrade die niet werd voltooid
     * Problemen met de geïnstalleerde software
     * Onofficiële softwarepakketten die niet ondersteund worden door Ubuntu
     * Gewoonlijke wijzigingen in een pre-uitgave van Ubuntu

en: Chec_k
nl: _Controleren

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Updates</i> tab.
nl: <b><big>U moet zelf controleren of er updates zijn</big></b>
    
    Uw systeem controleert niet automatisch of er updates zijn. U kunt dit gedrag instellen via <i>Softwarebronnen</i> op het tabblad <i>Updates</i>.

en: _Hide this information in the future
nl: _Deze informatie in het vervolg niet meer tonen

en: Co_ntinue
nl: _Doorgaan

en: <big><b>Running on battery</b></big>
nl: <big><b>Werkt op accu</b></big>

en: Your system is running on battery. Are you sure you want to continue?
nl: Uw systeem werkt momenteel op de accu. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: _Upgrade
nl: _Upgraden

en: Show progress of individual files
nl: Voortgang van de afzonderlijke pakketten tonen

en: U_pgrade
nl: U_pgraden

en: Changes
nl: Wijzigingen

en: Description
nl: Omschrijving

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
nl: U heeft een roaming-verbinding. Het kan zijn dat de data die u met deze update binnenhaalt in rekening worden gebracht.

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
nl: Het is veiliger om de computer op de lader aan te sluiten alvorens u begint.

en: _Settings...
nl: Ins_tellingen...

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
nl: <b>Er is een nieuwe versie van Ubuntu beschikbaar. Wilt u upgraden?</b>

en: Don't Upgrade
nl: Niet upgraden

en: Ask Me Later
nl: Later opnieuw vragen

en: Yes, Upgrade Now
nl: Ja, nu upgraden

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
nl: U heeft besloten om niet te upgraden naar de nieuwe Ubuntu

en: Software Updates
nl: Software-updates

en: Show and install available updates
nl: Beschikbare updates weergeven en installeren

en: Show version and exit
nl: Versie tonen en afsluiten

en: Directory that contains the data files
nl: Map die de gegevensbestanden bevat

en: Check if a new Ubuntu release is available
nl: Controleren of er een nieuwe versie van Ubuntu beschikbaar is

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
nl: Controleer of upgraden naar de nieuwste ontwikkelaarsversie mogelijk is

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
nl: Upgrade uitvoeren met de meest recente versie van de upgrader

en: Do not focus on map when starting
nl: Geen focus op de map leggen tijdens opstarten

en: Try to run a dist-upgrade
nl: Probeer om een dist-upgrade uit te voeren

en: Do not check for updates when starting
nl: Niet controleren op updates tijdens starten

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
nl: Upgrade testen met een sandbox-aufs-overlay

en: Running partial upgrade
nl: Gedeeltelijke upgrade uitvoeren

en: Show description of the package instead of the changelog
nl: In plaats van het wijzigingslogboek de omschrijving van het pakket tonen

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
nl: Probeer te upgraden naar de laatste versie door gebruik te maken van de upgradesoftware van $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
nl: Uitvoeren in een speciale upgrademodus
    Momenteel worden 'desktop' en 'server' ondersteund voor upgrades van respectievelijk een desktopsysteem en een serversysteem.

en: Run the specified frontend
nl: De opgegeven 'frontend' uitvoeren

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
nl: Alleen controleren wanneer er een nieuwe distributie-uitgave beschikbaar is, en het resultaat rapporteren via de afsluitstatus

en: Checking for a new Ubuntu release
nl: Er wordt gecontroleerd of er een nieuwe Ubuntu-uitgave is

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
nl: Voor upgrade-informatie, bezoek:
    %(url)s

en: No new release found
nl: Geen nieuwe versie gevonden

en: New release '%s' available.
nl: Nieuwe versie '%s' beschikbaar.

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
nl: Voer 'do-release-upgrade' uit om naar de nieuwe versie te upgraden.

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
nl: Upgrade naar Ubuntu %(version)s beschikbaar

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
nl: U heeft besloten om niet te upgraden naar Ubuntu %s

en: Add debug output
nl: Debug-uitvoer toevoegen

en: Show unsupported packages on this machine
nl: Niet-ondersteunde pakketten op deze machine tonen

en: Show supported packages on this machine
nl: Ondersteunde pakketten op deze machine tonen

en: Show all packages with their status
nl: Alle pakketten met hun status tonen

en: Show all packages in a list
nl: Alle pakketten in een lijst tonen

en: Support status summary of '%s':
nl: Overzicht ondersteuningsstatus van ‘%s’:

en: You have %(num)s packages (%(percent).1f%%) supported until %(time)s
nl: U heeft %(num)s pakketten (%(percent).1f%%) die ondersteund worden tot %(time)s

en: You have %(num)s packages (%(percent).1f%%) that can not/no-longer be downloaded
nl: U heeft %(num)s pakketten (%(percent).1f%%) die niet/niet meer gedownload kunnen worden

en: You have %(num)s packages (%(percent).1f%%) that are unsupported
nl: U heeft %(num)s pakketten (%(percent).1f%%) die niet ondersteund worden

en: Run with --show-unsupported, --show-supported or --show-all to see more details
nl: Voer uit met --show-unsupported, --show-supported or --show-all om meer details te zien

en: No longer downloadable:
nl: Niet meer te downloaden:

en: Unsupported:
nl: Niet ondersteund:

en: Supported until %s:
nl: Ondersteund tot %s:

en: Unsupported
nl: Niet ondersteund

note: Why do we use %s here instead of $strings or {} format placeholders? It's because we don't want to break existing translations.
en: Unimplemented method: %s
nl: Niet-geïmplementeerde methode: %s

en: A file on disk
nl: Bestand op schijf

en: Install missing package.
nl: Ontbrekend pakket installeren

note: 2012-06-08 BAW: i18n string; don't use {} or PEP 292.
en: Package %s should be installed.
nl: Pakket %s zou geïnstalleerd moeten worden.

en: .deb package
nl: .deb-pakket

en: %s needs to be marked as manually installed.
nl: %s moet aangevinkt worden als handmatig geïnstalleerd.

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
nl: Als kdelibs4-dev geïnstalleerd is, moet kdelibs5-dev ook geïnstalleerd worden om te kunnen upgraden. Zie bug #279621 op bugs.launchpad.net voor details.

en: %i obsolete entries in the status file
nl: %i verouderde bestandsvermeldingen in statusbestand

en: Obsolete entries in dpkg status
nl: Verouderde vermeldingen in dpkg-status

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
nl: Verouderde vermeldingen in dpkg-status

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
nl: Lilo verwijderen omdat grub ook geïnstalleerd is. (Zie bug #3314004 voor meer informatie.)
