shadow - en to bs translation catalogue (436 entries)

en: Multiple entries named '%s' in %s. Please fix this with pwck or grpck.
bs: Postoji više ulaza nazvanih '%s' u %s. Ispravite ovo sa pwcl ili grpck.

en: crypt method not supported by libcrypt? (%s)
bs: kriptografski metod nije podržan od strane libcrypt? (%s)

en: configuration error - cannot parse %s value: '%s'
bs: konfiguracijska greška - ne mogu rastaviti %s vrijednost '%s'

en: Could not allocate space for config info.
bs: Ne mogu da alociram prostor za informacije o konfiguraciji.

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
bs: Greška u konfiguraciji - nepoznati parametar „%s“ (obavijestite administratora)

en: Password:
bs: Šifra:

en: %s's Password:
bs: %s's Šifra:

en: %s: out of memory
bs: %s: nema slobodne memorije

en: %s: Cannot stat %s: %s
bs: %s: Ne može se obaviti komanda stat %s: %s

en: %s: %s is neither a directory, nor a symlink.
bs: %s: %s nije ni direktorij ni simbolička veza.

en: %s: Cannot read symbolic link %s: %s
bs: %s: Ne mogu pročitati simboličku vezu %s: %s

en: %s: Suspiciously long symlink: %s
bs: %s: Sumnjivo duga simbolička veza: %s

en: %s: Cannot create directory %s: %s
bs: %s: Ne mogu kreirati direktorij %s: %s

en: %s: Cannot change owner of %s: %s
bs: %s:Ne mogu promijeniti vlasnika %s: %s

en: %s: Cannot change mode of %s: %s
bs: %s: Ne mogu promijeniti režim za %s: %s

en: %s: Cannot remove directory %s: %s
bs: %s: Ne mogu ukloniti direktorij %s: %s

en: %s: Cannot rename %s to %s: %s
bs: %s: Ne mogu preimenovati %s u %s: %s

en: %s: Cannot remove %s: %s
bs: %s: Ne mogu ukloniti %s: %s

en: %s: Cannot create symbolic link %s: %s
bs: %s: Ne mogu kreirati simboličku vezu %s: %s

en: %s: Cannot change owners of %s: %s
bs: %s: Ne mogu promijeniti vlasnike %s: %s

en: %s: Cannot lstat %s: %s
bs: %s: Ne mogu obavtiti lstat %s: %s

en: %s: Warning, user %s has no tcb shadow file.
bs: %s: Upozorenje, korisnik %s name tcb shadow datoteku.

en: %s: Emergency: %s's tcb shadow is not a regular file with st_nlink=1.
    The account is left locked.
bs: %s: Hitno: %s's tcb shadow nije regularna datoteka s st_nlink=1.
    Nalog je ostao zaključan.

en: %s: Cannot open %s: %s
bs: %s: Ne mogu otvoriti %s: %s

en: Warning: unknown group %s
bs: Upozorenje: nepoznata grupa %s

en: Warning: too many groups
bs: Upozorenje: veliki broj grupa

en: Your password has expired.
bs: Vaša šifra je istekla.

en: Your password is inactive.
bs: Vaša šifra je neaktivna.

en: Your login has expired.
bs: Vaš račun je istekao.

en:   Contact the system administrator.
bs:   Obrati se administratoru sistema.

en:   Choose a new password.
bs:   Izaberite novu šifru.

en: You must change your password.
bs: Morate promijeniti Vašu šifru.

en: Your password will expire in %ld days.
bs: Vaša šifra ističe za in %ld dana.

en: Your password will expire tomorrow.
bs: Vaša šifra ističe sutra.

en: Your password will expire today.
bs: Vaša šifra ističe danas.

en: Cannot open audit interface - aborting.
bs: Ne mogu otvoriti interfejs praćenja - prekidam.

en: Unable to change owner or mode of tty stdin: %s
bs: Nisam u mogućnosti promijeniti vlasnika ili način rada za tty stdin: %s

en: %s: failed to unlock %s
bs: %s: nisam uspio otključati %s

en: Environment overflow
bs: Prekoračenje okruženja

en: You may not change $%s
bs: Ne možete promijeniti $%s

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
bs[0]: %d neuspjelo prijavljivanje od posljednje prijave.
    Posljednje je bilo dana %s u %s.
bs[1]: %d neuspjela prijavljivanja od posljednje prijave.
    Posljednje je bilo dana %s u %s.
bs[2]: %d neuspjelih prijavljivanja od posljednje prijave.
    Posljednje je bilo dana %s u %s.

en: %s: Invalid configuration: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)
bs: %s: Pogrešna konfiguracija: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)
bs: %s: Pogrešna konfiguracija: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)

en: %s: Can't get unique system GID (no more available GIDs)
bs: %s: Ne mogu dobiti jedinstveni sistemski GID (nema više dostupnih GID-ova)

en: %s: Can't get unique GID (no more available GIDs)
bs: %s: Ne mogu dobiti jedinstveni GID (nema više dostupnih GID-ova)

en: %s: Invalid configuration: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)
bs: %s: Pogrešna konfiguracija: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)
bs: %s: Pogrešna konfiguracija: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)

en: %s: Can't get unique system UID (no more available UIDs)
bs: %s: Ne mogu dobiti jedinstveni sistemski UID (nema više dostupnih UID-ova)

en: %s: Can't get unique UID (no more available UIDs)
bs: %s: Ne mogu dobiti jedinstveni sistemski UID (nema više dostupnih UID-ova)

en: Too many logins.
bs: Previše prijavljivanja.

en: You have new mail.
bs: Imate novu poštu.

en: No mail.
bs: Nema pošte.

en: You have mail.
bs: Imate poštu.

en: no change
bs: bez promjene

en: a palindrome
bs: palindrom

en: case changes only
bs: samo promjena veličine slova

en: too similar
bs: previše slično

en: too simple
bs: previše jednostavno

en: rotated
bs: rotirano

en: too short
bs: prekratko

en: Bad password: %s.
bs: Neispravna šifra: %s.

en: passwd: pam_start() failed, error %d
bs: passwd javlja: pam_start() nije uspješno izvršena, greška %d

en: passwd: password unchanged
bs: šifra: šifra nepromijenjena

en: passwd: password updated successfully
bs: passwd: šifra je uspješno ažurirana

en: Incorrect password for %s.
bs: Neispravna šifra za %s.

en: %s: failed to drop privileges (%s)
bs: %s: ne mogu da spustim privilegije (%s)

en: Invalid ENCRYPT_METHOD value: '%s'.
    Defaulting to DES.
bs: Nevažeća ENCRYPT_METHOD vrijednost: '%s'.
    Podrazumijeva se DES.

en: Unable to cd to '%s'
bs: Ne mogu da promijenim direktorijum u '%s'

en: No directory, logging in with HOME=/
bs: Nema direktorijuma, otvori nalog iz HOME=/

en: Cannot execute %s
bs: Ne mogu da izvršim %s

en: Invalid root directory '%s'
bs: Pogrešan korijenski direktorijum '%s'

en: Can't change root directory to '%s'
bs: Ne mogu da promijenim korijenski direktorijum u '%s'

en: Unable to determine your tty name.
bs: Ne mogu da odredim Vaše tty ime.

en: No
bs: Ne

en: Usage: %s [options] LOGIN
    
    Options:
bs: Upotreba: %s [opcije] PRIJAVA
    
    Opcije:

en:   -h, --help                    display this help message and exit
bs:   -h, --help prikaži ovu poruku za pomoć i izađi

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
bs: Unesite novu vrijednost, ili pritisnite ENTER za uobičajenu vrijednost

en: Minimum Password Age
bs: Minimalna trajnost šifre

en: Maximum Password Age
bs: Maskimalna trajnost šifre

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
bs: Lozinka je posljednji put promijenjena (YYYY-MM-DD)

en: Password Expiration Warning
bs: Upozorenje o isteku šifre

en: Password Inactive
bs: Šifra neaktivna

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
bs: Datum isteka računa (GGGG-MM-DD)

en: Last password change					:
bs: Posljednja promjena lozinke					:

en: never
bs: nikada

en: password must be changed
bs: šifra mora biti promijenjena

en: Password expires					:
bs: Lozinka ističe					:

en: Password inactive					:
bs: Lozinka nije aktivna					:

en: Account expires						:
bs: Nalog ističe						:

en: Minimum number of days between password change		: %ld
bs: Minimalan broj dana nakon kojih treba promijeniti lozinku		: %ld

en: Maximum number of days between password change		: %ld
bs: Maksimalan broj dana nakon kojih treba promijeniti lozinku		: %ld

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
bs: Broj dana za upozorenje prije isteka lozinke	: %ld

en: %s: invalid date '%s'
bs: %s: pogrešan datum '%s'

en: %s: invalid numeric argument '%s'
bs: %s: neispravan numerički argument '%s'

en: %s: do not include "l" with other flags
bs: %s: ne uključivati "l" sa drugim oznakama

en: %s: Permission denied.
bs: %s: Nemate dozvolu.

en: %s: Cannot determine your user name.
bs: %s: Ne mogu da odredim Vaše korisničko ime.

en: %s: cannot lock %s; try again later.
bs: %s: ne mogu zaključati %s; pokušajte kasnije.

en: %s: cannot open %s
bs: %s: ne mogu otvoriti %s

en: %s: failure while writing changes to %s
bs: %s: neuspjeh prilikom mijenjanja %s

en: %s: failed to prepare the new %s entry '%s'
bs: %s: nisam uspio pripremiti novi %s unos '%s'

en: %s: the shadow password file is not present
bs: %s: ne postoji shadow password datoteka

en: %s: user '%s' does not exist in %s
bs: %s: korisnik '%s' ne postoji u '%s'

en: Changing the aging information for %s
bs: Mijenjam informaciju o isteku važnosti za%s

en: %s: error changing fields
bs: %s: javila se greška prilikom izmjene polja

en: Full Name
bs: Puno ime i prezime

en: Room Number
bs: Broj sobe

en: Work Phone
bs: Poslovni telefon

en: Home Phone
bs: Kućni telefon

en: Other
bs: Ostalo

en: Cannot change ID to root.
bs: Ne mogu da promijenim ID u root-ov.

en: %s: name with non-ASCII characters: '%s'
bs: %s: ime bez ASCII znakova: '%s'

en: %s: invalid name: '%s'
bs: %s: neispravno ime: '%s'

en: %s: room number with non-ASCII characters: '%s'
bs: %s: broj sobe bez ASCII znakova: '%s'

en: %s: invalid room number: '%s'
bs: %s: neispravan broj sobe: '%s'

en: %s: invalid work phone: '%s'
bs: %s: neispravan poslovni telefon: '%s'

en: %s: invalid home phone: '%s'
bs: %s: neispravan kućni telefon: '%s'

en: %s: '%s' contains non-ASCII characters
bs: %s: '%s' ne sadrži ASCII znakove

en: %s: '%s' contains illegal characters
bs: %s: '%s' sadrži nedozvoljene znakove

en: %s: user '%s' does not exist
bs: %s: korisnik '%s' ne postoji

en: %s: cannot change user '%s' on NIS client.
bs: %s: ne mogu da promijenim korisnika '%s' na NIS klijentu.

en: %s: '%s' is the NIS master for this client.
bs: %s: '%s' je NIS master za ovog klijenta.

en: Changing the user information for %s
bs: Mijenjam korisničke informacije za %s

en: %s: fields too long
bs: %s: polja su predugačka

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
bs: Upotreba: %s[opcije]
    
    Opcije:

en:   -e, --encrypted               supplied passwords are encrypted
bs:   -e, --encrypted isporučene šifre su šifrovane

en:   -m, --md5                     encrypt the clear text password using
                                    the MD5 algorithm
bs:   -m, --md5 šifriraj jasnu tekstualnu šifru koristeći
                                  MD5 algoritam

en:   -s, --sha-rounds              number of SHA rounds for the SHA*
                                    crypt algorithms
bs:   -s, --sha-rounds broj SHA krugova za SHA*
                                   algoritmi za šifrovanje

en: %s: %s flag is only allowed with the %s flag
bs: %s: %s zastavica je dozvoljena jedino sa %s zastavicom

en: %s: the -c, -e, and -m flags are exclusive
bs: %s: -c, -e i -m zastavice su isključive

en: %s: unsupported crypt method: %s
bs: %s: nepodržana metoda šifrovanja: %s

en: %s: line %d: line too long
bs: %s: linija %d: linija je preduga

en: %s: line %d: missing new password
bs: %s: linija %d: nedostaje nova lozinka

en: %s: line %d: group '%s' does not exist
bs: %s: red %d: grupa '%s' ne postoji

en: %s: line %d: failed to prepare the new %s entry '%s'
bs: %s: red %d: nisam uspio pripremiti novi %s unos '%s'

en: %s: error detected, changes ignored
bs: %s: greška, promjene su ignorisane

en: %s: (line %d, user %s) password not changed
bs: %s: (red %d, korisnik %s) šifra nepromijenjena

en: %s: line %d: user '%s' does not exist
bs: %s: red %d: korisnik '%s' ne postoji

en: Login Shell
bs: Prijavno komandno okruženje

en: You may not change the shell for '%s'.
bs: Možda nećete moći promijeniti školjku za '%s'.

en: Changing the login shell for %s
bs: Mijenjam prijavno komandno okruženje za %s

en: %s: Invalid entry: %s
bs: %s: pogrešan unos: %s

en: %s: %s is an invalid shell
bs: %s: %s je nevažeća školjka

en: %s: Warning: %s does not exist
bs: %s: Upozorenje: %s ne postoji

en: %s: Warning: %s is not executable
bs: %s: Upozorenje: %s nije izvršiv

en: %s: options %s and %s conflict
bs: %s: opcije %s i %s su u konfliktu

en:   -a, --all                     display faillog records for all users
bs:   -a, --all prikaži poruke o neuspjehu za sve korisnike

en:   -l, --lock-secs SEC           after failed login lock account for SEC seconds
bs:   -l, --lock-secs SEC           nakon neuspjele prijave zaključaj nalog na SEC sekundi

en:   -m, --maximum MAX             set maximum failed login counters to MAX
bs:   -m, --maximum MAX postavi maksimalni broj neuspješnih prijava na MAX

en:   -r, --reset                   reset the counters of login failures
bs:   -r, --reset vrati brojače neuspješnih prijava u početno stanje

en:   -t, --time DAYS               display faillog records more recent than DAYS
bs:   -t, --time DAYS prikazuje evidencije grešaka koje su se desile u posljednjih DAYS dana

en:   -u, --user LOGIN/RANGE        display faillog record or maintains failure
                                    counters and limits (if used with -r, -m,
                                    or -l) only for the specified LOGIN(s)
bs:   -u, --user LOGIN/RANGE prikazuje evidenciju greške ili ustanovi neuspjeh

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
bs: Prijava       Neuspjeha Maksimum Posljednje                   Dana

en:  [%lds lock]
bs:  [%lds zaključan]

en: Usage: %s [option] GROUP
    
    Options:
bs: Upotreba: %s [opcija] GRUPA
    
    Opcije:

en:   -a, --add USER                add USER to GROUP
bs:   -a, --add IME                 dodaj ime u GRUPU

en:   -d, --delete USER             remove USER from GROUP
bs:   -d, --delete IME              briše korisnika IME iz grupe

en:   -r, --remove-password         remove the GROUP's password
bs:   -r, --remove-password         uklanja lozinku GRUPE

en:   -R, --restrict                restrict access to GROUP to its members
bs:   -R, --restrict                ograniči pristup GRUPI njenim članovima

en:   -M, --members USER,...        set the list of members of GROUP
bs:   -M, --members USER,...        postavi listu članova GRUPE

en:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    set the list of administrators for GROUP
bs:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    postavi listu administratora za grupu

en: Except for the -A and -M options, the options cannot be combined.
bs: Osim opcija -A i -M opcije se ne mogu kombinovati

en: The options cannot be combined.
bs: Opcije se ne mogu kombinovati.

en: %s: shadow group passwords required for -A
bs: %s: zahtijevam shadow group lozinku za-A

en: %s: group '%s' does not exist in %s
bs: %s: grupa '%s' ne postoji u %s

en: %s: failure while closing read-only %s
bs: %s: neuspjeh pri zatvaranju samo-čitaj %s

en: Changing the password for group %s
bs: Mijenjam šifru za grupu %s

en: New Password:
bs: Nova šifra:

en: Re-enter new password:
bs: Ponovo unesite novu šifru:

en: They don't match; try again
bs: One se ne slažu; pokušajte ponovo

en: %s: Try again later
bs: %s: Pokušajte ponovo kasnije

en: Adding user %s to group %s
bs: Dodajem korisnika %s grupi %s

en: Removing user %s from group %s
bs: Uklanjam korisnika %s iz grupe %s

en: %s: user '%s' is not a member of '%s'
bs: %s korisnik '%s' nije clan '%s'

en: %s: Not a tty
bs: %s: Nije tty

en: Usage: %s [options] GROUP
    
    Options:
bs: Upotreba: %s[opcije]GRUPA
    
    Opcije:

en:   -f, --force                   exit successfully if the group already exists,
                                    and cancel -g if the GID is already used
bs:   -f, --force uspješno izađi ukoliko grupa već postoji,
                                   i poništi -g ukoliko je GID već korišten

en:   -g, --gid GID                 use GID for the new group
bs:   -g, --gid GID koristi GID za novu grupu

en:   -K, --key KEY=VALUE           override /etc/login.defs defaults
bs:   -K, --key KEY=VALUE prelazi preko /etc/login.defs početnih vrijednosti

en:   -o, --non-unique              allow to create groups with duplicate
                                    (non-unique) GID
bs:   -o, --non-unique dopusti da se kreiraju duple grupe
                                    (nije-jedinstven) GID

en:   -p, --password PASSWORD       use this encrypted password for the new group
bs:   -p, --password ŠIFRA koristi ovu šifriranu šifru za novu grupu

en:   -r, --system                  create a system account
bs:   -r, --system kreiraj novi pristup sistemu

en: %s: '%s' is not a valid group name
bs: %s: '%s' nije dozvoljeno ime grupe

en: %s: invalid group ID '%s'
bs: %s: nevažeći ID grupe '%s'

en: %s: -K requires KEY=VALUE
bs: %s: -K zahtjeva KEY=VALUE

en: %s: group '%s' already exists
bs: %s: grupa '%s' već postoji

en: %s: GID '%lu' already exists
bs: %s: GID '%lu' već postoji

en: %s: cannot remove entry '%s' from %s
bs: %s: ne mogu ukloniti unos '%s' iz %s

en: %s: cannot remove the primary group of user '%s'
bs: %s: ne mogu ukloniti prvobitnu grupu korisnika '%s'

en: %s: group '%s' does not exist
bs: %s: grupa '%s' ne postoji

en: %s: group '%s' is a NIS group
bs: %s: grupa '%s' je NIS grupa

en: %s: %s is the NIS master
bs: %s: %s je NIS master

en: %s: user '%s' is already a member of '%s'
bs: %s: korisnik '%s' je već član grupe '%s'

en: %s: Out of memory. Cannot update %s.
bs: %s: Nema dovoljno memorije. Ne mogu ažurirati %s.

en: Usage: %s [options] [action]
    
    Options:
bs: Upotreba: %s [opcije] [akcija]
    
    Opcije:

en:   -g, --group groupname         change groupname instead of the user's group
                                    (root only)
bs:   -g, --group imegrupe         promijeni imegrupe umjesto korisničke grupe
                                    (samo root)

en: Actions:
bs: Akcije:

en:   -a, --add username            add username to the members of the group
bs:   -a, --add korisnik            dodaje korisnika u članove grupe

en:   -d, --delete username         remove username from the members of the group
bs:   -d, --delete korisnik         briše korisnika iz članova grupe

en:   -p, --purge                   purge all members from the group
bs:   -p, --purge                   pbriše sve članove iz grupe

en:   -l, --list                    list the members of the group
bs:   -l, --list                    prikazuje članove grupe

en: %s: your groupname does not match your username
bs: %s: Vaše imegrupe se ne podudara sa vašim korisničkim imenom

en: %s: only root can use the -g/--group option
bs: %s: samo root može koristiti -g/--grupa opciju

en:   -g, --gid GID                 change the group ID to GID
bs:   -g, --gid GID promijeni ID grupe u GID

en:   -n, --new-name NEW_GROUP      change the name to NEW_GROUP
bs:   -n, new-name NOVA_GRUPA promijeni ime u NOVA_GRUPA

en:   -o, --non-unique              allow to use a duplicate (non-unique) GID
bs:   -o, --non-unique dopusti korištenje duplikata (nije-jedinstven) GID-a

en:   -p, --password PASSWORD       change the password to this (encrypted)
                                    PASSWORD
bs:   -p, --password ŠIFRA promjeni šifru u ovu (šifriranu)
                                    ŠIFRA

en: %s: invalid group name '%s'
bs: %s: neispravno ime grupe '%s'

en: %s: group %s is a NIS group
bs: %s: grupa %s je NIS grupa

en: %s: unknown user %s
bs: %s: nepoznat korisnik %s

en: %s: -s and -r are incompatible
bs: %s: -s i -r su nekompatibilni

en: invalid group file entry
bs: nevažeći grupni ulaz u datoteku

en: delete line '%s'?
bs: da li da izbrišem liniju '%s'?

en: duplicate group entry
bs: dupli grupni ulaz

en: invalid group name '%s'
bs: neispravno ime grupe '%s'

en: invalid group ID '%lu'
bs: neispravan ID grupe '%lu'

en: group %s: no user %s
bs: grupa %s: nema korisnika %s

en: delete member '%s'?
bs: da li da izbrišem člana '%s'?

en: no matching group file entry in %s
bs: nema odgovarajućih zapisa u group datoteci %s

en: add group '%s' in %s?
bs: dodati grupu '%s' u %s?

en: group %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
bs: grupa %s ima unos u %s, ali polje za šifru u %s nije postavljeno na 'x'

en: invalid shadow group file entry
bs: nevažeći zatamnjeni grupni ulaz u datoteku

en: duplicate shadow group entry
bs: dupli zatamnjeni grupni ulaz

en: shadow group %s: no administrative user %s
bs: shadow group %s: nema administrativnog korisnika %s

en: delete administrative member '%s'?
bs: Da li želite da uklonite administrativnog korisnika'%s'?

en: shadow group %s: no user %s
bs: shadow group%s: nema korisnika %s

en: %s: the files have been updated
bs: %s: datoteke su ažurirane

en: %s: no changes
bs: %s: nema promjena

en: %s: cannot delete %s
bs: %s: ne mogu obrisati %s

en: Usage: id [-a]
bs: Upotreba: id [-a]

en: Usage: id
bs: Upotreba: id

en:  groups=
bs:  grupe=

en: Username         Port     From             Latest
bs: Korisnik         Port     Od             Zadnji

en: Username                Port     Latest
bs: Korisnik                Port     Zadnji

en: **Never logged in**
bs: **Nikad se nije prijavio**

en: Usage: %s [-p] [name]
bs: Upotreba: %s [-p] [ime]

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
bs:        %s [-p] [-h računar] [-f ime]

en:        %s [-p] -r host
bs:        %s [-p] -r računar

en: configuration error - cannot parse %s value: '%d'
bs: konfiguracijska greška - ne mogu parsati %s vrijednost: '%d'

en: Invalid login time
bs: Neispravno vrijeme prijave

en: 
    System closed for routine maintenance
bs: 
    Sistem je isključen zbog rutinskog održavanja

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
bs: 
    [Prekidanje veze zaobiđeno -- dozvoljena root prijava.]

en: 
    Login timed out after %u seconds.
bs: 
    Vrijeme za prijavu istiće za %u sekundi.

en: %s: Cannot possibly work without effective root
bs: %s: Nije moguće raditi bez efektivnog root korisnika

en: No utmp entry.  You must exec "login" from the lowest level "sh"
bs: Nema utmp zapisa.  Morate izvršiti "login" sa najnižeg nivoa "sh"

en: login: PAM Failure, aborting: %s
bs: login: PAM je prijavio grešku, prekidam izvršavanje: %s

en: %s login:
bs: %s prijava:

en: login:
bs: prijava:

en: Maximum number of tries exceeded (%u)
bs: Maksimalan broj stabala prekoračen (%u)

en: login: abort requested by PAM
bs: prijava: PAM zahtjeva obustavljanje

en: Login incorrect
bs: Neispravna prijava

en: 
    %s login:
bs: 
    %s prijava:

en: %s: failure forking: %s
bs: %s: greška prilikom grananja na: %s

en: TIOCSCTTY failed on %s
bs: TIOCSCTTY nije uspio na %s

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
bs: Upozorenje: prijava je ponovo osposobljena nakon privremenog isključenja.

en: Last login: %s on %s
bs: Posljednja prijava: %s na %s

en: Last login: %.19s on %s
bs: Posljednja prijava: %.19s na %s

en:  from %.*s
bs:  od %.*s

en: login time exceeded
bs: vrijeme za prijavu je prekoračeno

en: Usage: logoutd
bs: Upotreba: logoutd

en: Usage: newgrp [-] [group]
bs: Upotreba: newgrp [-] [grupa]

en: Usage: sg group [[-c] command]
bs: Upotreba: sg grupa [[-c] komanda]

en: Invalid password.
bs: Neispravna šifra.

en: %s: failure forking: %s
bs: %s: neuspjeh u fork: %s

en: %s: GID '%lu' does not exist
bs: %s: GID '%lu' ne postoji

en: too many groups
bs: previše grupa

en:   -r, --system                  create system accounts
bs:   -r, --system kreira sistemske račune

en: %s: group '%s' is a shadow group, but does not exist in /etc/group
bs: %s: grupa '%s' je grupa u sjenci, ali ne postoji u /etc/group

en: %s: invalid user ID '%s'
bs: %s: neispravan korisnički ID '%s'

en: %s: invalid user name '%s'
bs: %s: neispravno korisničko ime '%s'

en: %s: line %d: invalid line
bs: %s: linija %d: neispravna linija

en: %s: cannot update the entry of user %s (not in the passwd database)
bs: %s: ne mogu obnoviti unos za korisnika %s (nije u passwd bazi podataka)

en: %s: line %d: can't create user
bs: %s: linija %d: ne mogu kreirati korisnika

en: %s: line %d: can't create group
bs: %s: linija %d: ne mogu kreirati grupu

en: %s: line %d: user '%s' does not exist in %s
bs: %s: linija %d: korisnik '%s' ne postoji u %s

en: %s: line %d: can't update password
bs: %s: linija %d: ne mogu da ažuriram lozinku

en: %s: line %d: mkdir %s failed: %s
bs: %s: linija %d: naredba mkdir %s nije uspjela: %s

en: %s: line %d: chown %s failed: %s
bs: %s: linija %d: naredba chown %s nije uspjela: %s

en: %s: line %d: can't update entry
bs: %s: linija %d: ne mogu da ažuriram zapis

en:   -q, --quiet                   quiet mode
bs:   -q, --quiet                   tihi režim

en: Old password:
bs: Stara šifra:

en: Enter the new password (minimum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
bs: Unesite novu šifru (najmanje %d znakova)
    Molim Vas koristite kombinaciju malih i velikih slova i brojeva.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
bs: Unesite novu lozinku (sa minimalnim %d, sa maksimalnim %d brojem karaktera)
    Molim Vas da koristite kombinaciju velikih i malih slova i brojeva.

en: New password:
bs: Nova šifra:

en: Try again.
bs: Pokušajte ponovo.

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
bs: 
    Upozorenje: slaba šifra (unesite je ponovo ako je ipak želite koristiti).

en: They don't match; try again.
bs: One se ne slažu; pokušajte ponovo

en: The password for %s cannot be changed.
bs: Ne mogu da promijenim lozinku za %s .

en: The password for %s cannot be changed yet.
bs: Šifra za %s jos uvijek ne može biti izmjenjena.

en: %s: unlocking the password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock the password of this account.
bs: %s: otključavanje šifre će za posljedicu imati račun bez šifre.

en: %s: repository %s not supported
bs: %s: repozitorij %s nije podržan

en: %s: %s is not authorized to change the password of %s
bs: %s: %s nije autorizovan da promijeni šifru od %s

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
bs: %s: Niste pogledali ili modifikovali lozinku za %s.

en: Changing password for %s
bs: Mijenjam lozinku za %s

en: The password for %s is unchanged.
bs: Lozinka za %s nije promijenjena.

en: %s: password changed.
bs: %s: šifra je promijenjena.

en: %s: password expiry information changed.
bs: %s: informacija o isteku šifre je izmijenjena.

en: %s: no alternative shadow file allowed when USE_TCB is enabled.
bs: %s: nema alternativne datoteke sijenke dozvoljene kada je USE_TCB omogućeno.

en: invalid password file entry
bs: unesena je neispravna šifra

en: duplicate password entry
bs: dupli unos šifre

en: invalid user name '%s'
bs: neispravno korisničko ime '%s'

en: invalid user ID '%lu'
bs: nevažeći korisnikov ID '%lu'

en: user '%s': no group %lu
bs: korisnik '%s': nema grupe %lu

en: user '%s': directory '%s' does not exist
bs: korisnik '%s': direktorij '%s' ne postoji

en: user '%s': program '%s' does not exist
bs: korisnik '%s': program '%s' ne postoji

en: no tcb directory for %s
bs: nema tcb direktorija za %s

en: create tcb directory for %s?
bs: kreiraj tcb direktorij za %s?

en: failed to create tcb directory for %s
bs: neuspjeh kreiranja tcb direktorija za %s

en: %s: cannot lock %s.
bs: %s: ne mogu zaključati %s.

en: no matching password file entry in %s
bs: nema odgovarajućih zapisa u datoteci lozinki %s

en: add user '%s' in %s?
bs: dodaj korisnika '%s' u %s?

en: user %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
bs: korisnik %s ima zapis u %s, ali njegovo password polje u %s nije postavljeno na 'x'

en: invalid shadow password file entry
bs: nevažeći unos šifre u sjeni

en: duplicate shadow password entry
bs: dupli unos šifre u sjeni

en: user %s: last password change in the future
bs: korisnik %s: posljednja promjena lozinke u budućnosti

en: %s: cannot sort entries in %s
bs: %s: ne mogu sortirati unose u %s

en: %s: can't work with tcb enabled
bs: %s: ne mogu raditi s tcb omogućenim

en: %s: failed to change the mode of %s to 0600
bs: %s: nisam uspio promijeniti način rada od %s u 0600

en: Access to su to that account DENIED.
bs: Pristup su to tom nalogu je  ZABRANJEN.

en: Password authentication bypassed.
bs: Nije izvršena autentifikacija lozinke.

en: Please enter your OWN password as authentication.
bs: Unesite Vašu lozinku za autentifikaciju.

en:  ...killed.
bs:  ...ubijen.

en:  ...waiting for child to terminate.
bs:  ...čekanje na dijete da se završi.

en: %s: Cannot fork user shell
bs: %s: Ne mogu pokrenuti korisničku školjku

en: %s: signal malfunction
bs: %s: signal ne radi

en: %s: signal masking malfunction
bs: %s: maskiranje signala ne radi

en: Session terminated, terminating shell...
bs: Sesija prekinuta, prekidam školjku...

en:  ...terminated.
bs:  ...prekinuto.

en: Usage: su [options] [LOGIN]
    
    Options:
      -c, --command COMMAND         pass COMMAND to the invoked shell
      -h, --help                    display this help message and exit
      -, -l, --login                make the shell a login shell
      -m, -p,
      --preserve-environment        do not reset environment variables, and
                                    keep the same shell
      -s, --shell SHELL             use SHELL instead of the default in passwd
bs: Upotreba: su [options] [NALOG]
    
    Options:
      -c, --command KOMANDA         proslijedi se KOMANDA pozvanoj školjci
      -h, --help                    prikaži poruku pomoći i izađi
      -, -l, --login                napravi školjku prijavnom
      -m, -p,
      --preserve-environment        ne resetuj varijable okruženja
                                    i sačuvaj istu školjku
      -s, --shell SHELL             koristi SHELL umjesto podrazumijevanog u passwd

en: %s: %s
    (Ignored)
bs: %s: %s(Ignorisano)

en: You are not authorized to su %s
bs: Niste autorizovani da radite su %s

en: (Enter your own password)
bs: (Unesite Vašu lozinku)

en: %s: Authentication failure
bs: %s: Provjera autentičnosti nije uspjela

en: %s: You are not authorized to su at that time
bs: %s: Nemate prava da izvršite su u ovom ternutku

en: %s: must be run from a terminal
bs: %s: mora biti pokrenut iz terminala

en: %s: pam_start: error %d
bs: %s: pam_start: greška %d

en: No password file
bs: Nema datoteke šifre

en: TIOCSCTTY failed
bs: TIOCSCTTY nije uspio

en: No password entry for 'root'
bs: Nema stavke šifre za 'root'

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
bs: 
    Unesite control-d da biste nastavili sa podizanjem,(ili unesite lozinku za root korisnika da biste pristupili režimu za upravljanje sistemom):

en: Entering System Maintenance Mode
bs: Ulazak u režim za održavanje sistema

en: %s: %s was created, but could not be removed
bs: %s: %s je kreirano, ali se ne može ukloniti

en: %s: the %s configuration in %s will be ignored
bs: %s: %s konfiguracija u %s će se ignorisati

en: %s: cannot create new defaults file
bs: %s: ne mogu da kreiram movu datoteku s podrazumijevanim vrijednostima

en: %s: cannot open new defaults file
bs: %s: ne mogu da otvorim novu datoteku s podrazumijevanim vrijednostima

en: %s: line too long in %s: %s...
bs: %s: linija je preduga u %s: %s...

en: %s: group '%s' is a NIS group.
bs: %s: grupa '%s' je NIS grupa.

en: %s: too many groups specified (max %d).
bs: %s: definisan je veliki broj grupa (max %d).

en:   -b, --base-dir BASE_DIR       base directory for the home directory of the
                                    new account
bs:   -b, --base-dir BASE_DIR bazni direktorij za početni direktorij od
                                   novi račun

en:   -c, --comment COMMENT         GECOS field of the new account
bs:   -c, --comment COMMENT GECOS polje za novi račun

en:   -d, --home-dir HOME_DIR       home directory of the new account
bs:   -d, --home-dir HOME_DIR početni direktorij novog računa

en:   -D, --defaults                print or change default useradd configuration
bs:   -D, --defaults ispiši ili promijeni uobičajenu useradd konfiguraciju

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  expiration date of the new account
bs:   -e, ---expiredate EXPIRE_DATE datum isteka novog računa

en:   -f, --inactive INACTIVE       password inactivity period of the new account
bs:   -f, --inactive INACTIVE period neaktivnosti šifre novog računa

en:   -g, --gid GROUP               name or ID of the primary group of the new
                                    account
bs:   -g, --gid GROUP ime ili id primarne grupe novog
                                   računa

en:   -G, --groups GROUPS           list of supplementary groups of the new
                                    account
bs:   -G, --groups GROUPS lista ostalih grupa novog
                                    računa

en:   -k, --skel SKEL_DIR           use this alternative skeleton directory
bs:   -k, --skel SKEL_DIR koristite ovaj alternativni kostur direktorij

en:   -l, --no-log-init             do not add the user to the lastlog and
                                    faillog databases
bs:   -l, --no-log-init             ne dodaji korisnika u lastlog i
                                    faillog baze

en:   -m, --create-home             create the user's home directory
bs:   -m, --create-home kreiraj korisnikov početni direktorij

en:   -M, --no-create-home          do not create the user's home directory
bs:   -M, --no-create-home nemoj kreirati korisnikov početni direktorij

en:   -N, --no-user-group           do not create a group with the same name as
                                    the user
bs:   -N, --no-user-group nemoj kreirati grupu sa istim nazivom kao što ga ima
                                    korisnik

en:   -o, --non-unique              allow to create users with duplicate
                                    (non-unique) UID
bs:   -o, --non-unique dopusti kreiranje korisnika sa duplikatima
                                    (nejedinstven) UID

en:   -p, --password PASSWORD       encrypted password of the new account
bs:   -p, --password PASSWORD šifrovana šifra za novi račun

en:   -s, --shell SHELL             login shell of the new account
bs:   -s, --shell SHELL školjka za prijavu novog računa

en:   -u, --uid UID                 user ID of the new account
bs:   -u, --uid korisnikov ID za novi račun

en:   -U, --user-group              create a group with the same name as the user
bs:   -U, --user-group kreiraj grupu sa istim imenom kao što ga ima korisnik

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     use a specific SEUSER for the SELinux user mapping
bs:   -Z, --selinux-user SEUSER koristi određenog SEUSER za SELinux raspoređivanje korisnika

en: %s: invalid base directory '%s'
bs: %s: pogrešan osnovni direktorijum '%s'

en: %s: invalid comment '%s'
bs: %s: neispravan komentar'%s'

en: %s: invalid home directory '%s'
bs: %s: pogrešan početni direktorijum '%s'

en: %s: shadow passwords required for -e
bs: %s: zahtijevam shadow lozinku za -e

en: %s: shadow passwords required for -f
bs: %s: zahtijevam shadow lozinku za -f

en: %s: invalid field '%s'
bs: %s: pogrešno polje '%s'

en: %s: invalid shell '%s'
bs: %s: neispravno komandno okruženje'%s'

en: %s: -Z requires SELinux enabled kernel
bs: %s: -Z zahtijeva SELinux osposobljenu jezgru

en: %s: failed to reset the faillog entry of UID %lu: %s
bs: %s: neuspjeh u resetovanju faillog elementa za UID %lu: %s

en: %s: failed to reset the lastlog entry of UID %lu: %s
bs: %s: neuspjeh u resetovanju lastlog elementa za UID %lu: %s

en: %s: cannot create directory %s
bs: %s: ne mogu da kreiram direktorijum %s

en: Creating mailbox file
bs: Kreiram mailbox datoteku

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
bs: Grupa 'mail' nije pronađena. Kreiram korisničku mailbox datoteku sa 0600 režimom.

en: Setting mailbox file permissions
bs: Postavljam ovlašćenja za mailbox datoteku.

en: %s: user '%s' already exists
bs: %s: korisnik '%s' već postoji

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
bs: %s: grupa %s postoji- ako želite da dodijelite određenog korisnika nekoj grupi koristite -g.

en: %s: can't create user
bs: %s: ne mogu kreirati korisnika

en: %s: UID %lu is not unique
bs: %s: UID %lu nije jedinstven

en: %s: Failed to create tcb directory for %s
bs: %s: Neuspjelo kreiranje tcb direktorija za %s

en: %s: can't create group
bs: %s: ne mogu kreirati grupu

en: %s: warning: the home directory already exists.
    Not copying any file from skel directory into it.
bs: %s: upozorenje: polazni direktorijum već postoji.Ne kopirajte datoteke iz skel direktorijuma u njega.

en: %s: warning: the user name %s to %s SELinux user mapping failed.
bs: %s: upozorenje: mapiranje korisničkog imena %s u %s SELinux korisnika neuspjelo.

en: %s: group %s is the primary group of another user and is not removed.
bs: %s: grupa %s je primarna grupa drugog korisnika i nije uklonjena.

en: %s: warning: can't remove %s: %s
bs: %s: upozorenje: ne mogu ukloniti %s: %s

en: %s: %s not owned by %s, not removing
bs: %s: %s ne pripada korisniku %s, ne brišem

en: %s: Can't allocate memory, tcb entry for %s not removed.
bs: %s: Ne mogu alocirati memoriju, tcb stavka za %s nije uklonjena.

en: %s: Cannot drop privileges: %s
bs: %s: Ne mogu ukloniti privilegije: %s

en: %s: Cannot remove the content of %s: %s
bs: %s: Ne mogu ukloniti sadržaj za %s: %s

en: %s: Cannot remove tcb files for %s: %s
bs: %s: Ne mogu ukloniti tcb datoteke za %s: %s

en: %s: user %s is a NIS user
bs: %s: korisnik %s je NIS korisnik

en: %s: %s home directory (%s) not found
bs: %s: %s početni direktorij (%s) nije pronađen

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
bs: %s: neću ukloniti direktorijum %s (jer bi to uklonilo početni direktorijum korisnika %s)

en: %s: error removing directory %s
bs: %s: javila se greška prilikom brisanja direktorijuma %s

en: %s: unlocking the user's password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock this user's password.
bs: %s: otključavanje korisnikove šifre će za posljedicu imati račun bez šifre.
    Trebati postaviti šifru sa usermod-om -p kako biste otključali korisnikovu šifru.

en: %s: user '%s' already exists in %s
bs: %s: korisnik '%s' već postoji u %s

en: %s: the -L, -p, and -U flags are exclusive
bs: %s: -L, -p, i -U oznake su isključive

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
bs: %s: Zahtijevam shadow lozinku za -e i -f

en: %s: UID '%lu' already exists
bs: %s: UID '%lu' već postoji

en: %s: directory %s exists
bs: %s: direktorijum %s postoji

en: %s: The previous home directory (%s) was not a directory. It is not removed and no home directories are created.
bs: %s: Prethodni lični direktorij (%s) nije bio direktorij. Nije uklonjen i nije napravljen lični direktorij.

en: %s: Failed to change ownership of the home directory
bs: %s: Nuspjeh u promjeni vlasništva ličnog direktorija

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
bs: %s: upozorenje: ne mogu da uklonim početni direktorijum u cijelosti %s

en: %s: cannot rename directory %s to %s
bs: %s: ne mogu da preimenujem direktorijum %s to %s

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %lu to user %lu: %s
bs: %s: neuspjeh u kopiranju lastlog elementa korisnika %lu u korisnika %lu: %s

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %lu to user %lu: %s
bs: %s: neuspjeh u kopiranju faillog elementa korisnika %lu u korisnika %lu: %s

en: %s: warning: %s not owned by %s
bs: %s: upozorenje: %s nije u vlasništvu %s

en: failed to change mailbox owner
bs: ne mogu da promijenim mailbox vlasnika

en: failed to rename mailbox
bs: ne mogu da preimenujem mailbox

en: You have modified %s.
    You may need to modify %s for consistency.
    Please use the command '%s' to do so.
bs: Izmijenili ste %s.
    Možda budete trebali izmijeniti %s radi dosljednosti.
    Molim Vas koristite komandu '%s' da biste to uradili.

en:   -g, --group                   edit group database
bs:   -g, --group                   izmijeni bazu podataka o grupama

en:   -p, --passwd                  edit passwd database
bs:   -p, --passwd                  izmijeni bazu podataka o lozinkama

en:   -s, --shadow                  edit shadow or gshadow database
bs:   -s, --shadow                  izmijeni  shadow ili gshadow bazu

en:   -u, --user                    which user's tcb shadow file to edit
bs:   -u, --user                    čiju korisničku tcb shadow datoteku urediti

en: %s: failed to remove %s
bs: %s: nisam uspio ukloniti %s

en: %s: %s is unchanged
bs: %s: %s je nepromijenjen

en: failed to create scratch directory
bs: neuspjeh u kreiranju privremenog direktorija

en: failed to drop privileges
bs: neuspjeh u skidanju privilegija

en: Couldn't get file context
bs: Nisam mogao dobiti sadržaj datoteke

en: setfscreatecon () failed
bs: naredba setfscreatecon () nije uspijela

en: failed to gain privileges
bs: neuspjeh u dobivanju privilegija

en: Couldn't lock file
bs: Ne mogu da zaključam datoteku

en: Couldn't make backup
bs: Ne mogu da napravim rezervnu kopiju

en: failed to open scratch file
bs: neuspjeh u otvaranju privremenog direktorija

en: failed to unlink scratch file
bs: neuspjeh u skidanju linka na pomoćnu datoteku

en: failed to stat edited file
bs: neuspjeh u uzimanju statusa izmijenjene datoteke

en: failed to allocate memory
bs: greška pri alociranju memorije

en: failed to create backup file
bs: neuspjelo kreiranje datoteke rezervne kopije

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
bs: %s: ne mogu da obnovim %s: %s ( Vaše promjene su u %s)

en: %s: failed to find tcb directory for %s
bs: %s: neuspjelo nalaženje tcb direktorija za %s
