plasmoidviewer - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
ar: تشغيل تطبيقات البلازما في نافذة خاصة بها

en: No description available
ar: لا يوجد وصف

en: Plasma Widget Viewer
ar: عارض تطبيقات البلازما

en: Original author
ar: المؤلف الأصلي

en: Name of the containment plugin
ar: اسم ملحق الحاوية

[ctx: Do not translate horizontal, vertical, mediacenter nor planar]
en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter or planar)
ar: استخدم لـ formfactor هذه القيم (horizontal أو vertical أو  mediacenter أو planar)

en: Displays a list of known applets
ar: تعرض قائمة بالبريمجات الموجودة

en: Displays a list of known wallpapers
ar: تعرض قائمة بالخلفيات المعروفة

en: Displays a list of known containments
ar: تعرض قائمة بالحاويات المعروفة

[ctx: Do not translate floating, desktop, fullscreen, top, bottom, left nor right]
en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, top, bottom, left, right)
ar: حدود المكان لبدأ Containment بها (floating desktop, fullscreen, top, bottom, left, right)

en: The size in KB to set the pixmap cache to
ar: الحجم بوحده كيلو بايت لضبط pixmap

en: Takes a screenshot of the widget and saves it the working directory as <pluginname>.png
ar: تأخذ صورة للودجة و تحفظها في دليل الذي تعمل فيه كـ <pluginname>.png

en: Takes a screenshot of each widget and saves it the working directory as <pluginname>.png
ar: تأخذ صورة لكل ودجة و تحفظها في دليل الذي تعمل فيه كـ <pluginname>.png

en: Desktop SVG theme to use
ar: سمة SVG لسطح المكتب حتى تستخدم

en: Name of the wallpaper plugin. Requires a containment plugin to be specified.
ar: اسم محلق الخلفية. تحتاج إلى تحديد محلق الحاوية.

en: Name of applet to view; may refer to the plugin name or be a path (absolute or relative) to a package. If not provided, then an attempt is made to load a package from the current directory.
ar: اسم البريمج حتى يعرض ، ربما تشير إلى اسم ملحق أو قد تكون مسار (مطلق أو نسبي) لحزمة ، إذا لم يعطى سيحاول حينئذ تحميل حزمة من الدليل الحالي.

en: Optional arguments of the applet to add
ar: مجموعة من المعاملات الاختيارية

en: List zeroconf announced remote widgets
ar: تعرف قائمة بالوجات البعيدة المعلن عنها بواسطة zeroconf
