pitivi - en to sr translation catalogue (392 entries)

en: Pitivi Video Editor
sr: Питиви видео уредник

en: Create and edit your own movies
sr: Стварајте и уређујте ваше личне видео записе

en: Auto-Alignment Starting
sr: Самопоравнање је започето

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
sr: <big><b>Извршавам самопоравнање</b></big>

en: Estimating...
sr: Приближно...

en: <b>Viewer Zoom</b>
sr: <b>Зум прегледача</b>

en: <b>Position</b>
sr: <b>Положај</b>

en: Width:
sr: Ширина:

en: Height:
sr: Висина:

en: <b>Size</b>
sr: <b>Величина</b>

en: <b>Crop</b>
sr: <b>Опсеци</b>

en: Missing Dependencies
sr: Недостајуће зависности

en: Install
sr: Инсталирај

en: To enable additional features, please install the following packages and restart PiTiVi:
sr: Да омогућите додатне функције, инсталирајте следеће пакете и поново покрените Питиви:

en: label
sr: натпис

en: Properties for <element>
sr: Својства за <element>

en: MP4
sr: МП4

en: 29.97 fps
sr: 29.97 к/с

en: AC-3
sr: АЦ-3

en: AAC
sr: ААЦ

en: 6 channels (5.1)
sr: 6 канала (5.1)

en: Render
sr: Генерисање

en: <b>Render Preset</b>
sr: <b>Подешеност исцртавања</b>

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Container format
sr: Формат садржаоца

en: Container format:
sr: Формат садржаоца:

en: Folder:
sr: Фасцикла:

en: File name:
sr: Назив датотеке:

en: File name
sr: Назив датотеке

en: Render only the selected clips
sr: Исцртај само изабране снимке

en: Draft (no special effects, single pass)
sr: Једноставно (без специјалних ефеката, један пролаз)

en: General
sr: Опште

en: Advanced...
sr: Напредно...

en: Codec:
sr: Кодек:

en: Framerate
sr: Проток кадрова

en: Scale
sr: Скалирај

en: Height
sr: Висина

en: Edit Project Settings...
sr: Измени подешавања пројекта...

en: Frame rate:
sr: Проток кадрова:

en: Scale:
sr: Размера:

note: TODO check if it is the good way to make it translatable And to filter actually!
en: Video
sr: Видео

en: Number of channels:
sr: Број канала:

en: Sample Rate:
sr: Проток узорка:

en: Sample Depth:
sr: Дубина узорка:

en: Audio
sr: Аудио

en: Rendering
sr: Генерисање

en: <b><big>Rendering movie</big></b>
sr: <big><b>Исцртавање филма</b></big>

en: Unknown Mib
sr: Непознат Mib

en: Unknown
sr: Непознато

en: Encoding first pass
sr: Кодирање првог пролаза

en: <b>Estimated filesize:</b>
sr: <b>Процењена величина датотеке:</b>

en: <b>Frames per second:</b>
sr: <b>Кадрова у секунди:</b>

en: <b>Phase:</b>
sr: <b>Фаза:</b>

en: Preferences
sr: Поставке

en: Section
sr: Одељак

en: <b>Some changes will not take effect until you restart PiTiVi</b>
sr: <b>Неке промене неће бити доступне све док поново не покренете Питиви</b>

en: Reset to Factory Settings
sr: Врати на фабричка подешавања

en: Revert
sr: Врати

en: Standard (4:3)
sr: Стандардни (4:3)

en: Standard PAL
sr: Стандардни ПАЛ

en: 25 FPS
sr: 25 К/С

en: Project Settings
sr: Подешавања пројекта

en: <b>Video Preset</b>
sr: <b>Подешеност видеа</b>

en: <b>Size (Pixels)</b>
sr: <b>Величина (пиксела)</b>

en: <b>Aspect Ratio</b>
sr: <b>Однос размере</b>

en: Display Aspect Ratio
sr: Однос размере екрана

en: Pixel Aspect Ratio
sr: Однос размере пиксела

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Link
sr: Састави

en: <b>Frame Rate</b>
sr: <b>Проток кадра</b>

en: <b>Audio Preset</b>
sr: <b>Подешеност звука</b>

en: <b>Format</b>
sr: <b>Формат</b>

en: Channels:
sr: Број канала:

en: Sample rate:
sr: Проток узорка:

en: Sample depth:
sr: Дубина узорка:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Year:
sr: Година:

en: Project title:
sr: Назив пројекта:

en: Info
sr: Информације

en: Welcome
sr: Добродошли

en: Double-click a project below to load it:
sr: Двапут кликните на пројекат испод да га учитате:

en: Browse projects...
sr: Претражи пројекте...

en: Missing dependencies...
sr: Недостајуће зависности...

en: There is already a %s instance, please inform the developers by filing a bug at http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi
sr: Већ постоји %s процес, молим обавестите програмере подношењем грешке на: „http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi“

en: Loading project...
sr: Учитавам пројекат...

en: Project loaded.
sr: Пројекат је учитан.

en: Rendering...
sr: Генеришем...

en: 
        %prog [PROJECT_FILE]               # Start the video editor.
        %prog -i [-a] [MEDIA_FILE1 ...]    # Start the editor and create a project.
        %prog PROJECT_FILE -r OUTPUT_FILE  # Render a project.
        %prog PROJECT_FILE -p              # Preview a project.
sr: 
        %prog [ДАТОТЕКА_ПРОЈЕКТА]                    # Покреће видео уређивач.
        %prog -i [-a] [МЕДИЈСКА_ДАТОТЕКА1 ...]       # Покреће уређивач и ствара пројекат.
        %prog ДАТОТЕКА_ПРОЈЕКТА -r ИЗЛАЗНА_ДАТОТЕКА  # Исцртава пројекат.
        %prog ДАТОТЕКА_ПРОЈЕКТА -p                   # Приказује преглед пројекта.

en: Import each MEDIA_FILE into a new project.
sr: Увози сваку МЕДИЈСКУ_ДАТОТЕКУ у нови пројекат.

en: Add each imported MEDIA_FILE to the timeline.
sr: Додаје сваку увежену МЕДИЈСКУ_ДАТОТЕКУ на временску линију.

en: Run Pitivi in the Python Debugger.
sr: Покреће Питиви у Питоновом исправљачу грешака.

en: Render the specified project to OUTPUT_FILE with no GUI.
sr: Исцртава задати пројекат у ИЗЛАЗНУ_ДАТОТЕКУ без графике.

en: Preview the specified project file without the full UI.
sr: Прегледа задату датотеку пројекта без потпуног корисничког сучеља.

en: -p and -r cannot be used simultaneously
sr: „-p“ и „-r“ се не могу користити истовремено

en: -r or -p and -i are incompatible
sr: „-r“ или „-p и -i“ су несагласни

en: -a requires -i
sr: „-a“ захтева „-i“

en: -r requires exactly one PROJECT_FILE
sr: „-r“ захтева тачно једну ДАТОТЕКУ_ПРОЈЕКТА

en: -p requires exactly one PROJECT_FILE
sr: „-p“ захтева тачно једну ДАТОТЕКУ_ПРОЈЕКТА

en: Cannot open more than one PROJECT_FILE
sr: Не могу да отворим више од једне ДАТОТЕКЕ_ПРОЈЕКТА

en: %s is already running
sr: %s је већ покренут

en: An instance of %s is already running in this script.
sr: Један %s примерак је већ покренут у овој скрипти.

en: Could not find the GNonLin plugins
sr: Не могу да пронађем ГНонЛин прикључке

en: Make sure the plugins were installed and are available in the GStreamer plugins path.
sr: Уверите се да су прикључци инсталирани и да су доступни у путањи прикључака Гстримера.

en: Could not find the autodetect plugins
sr: Не могу да пронађем самооткривене прикључке

en: Make sure you have installed gst-plugins-good and that it's available in the GStreamer plugin path.
sr: Уверите се да сте инсталирали пакет „gst-plugins-good“ и да је доступан у путањи прикључака Гстримера.

en: PyGTK doesn't have cairo support
sr: ПуГТК нема каиро подршку

en: Please use a version of the GTK+ Python bindings built with cairo support.
sr: Молим користите издање везова ГТК+ Питона изграђено уз каиро подршку.

en: Could not initiate the video output plugins
sr: Не могу да започнем прикључак видео излаза

en: Make sure you have at least one valid video output sink available (xvimagesink or ximagesink).
sr: Уверите се да имате барем један исправан синхро видео излаза на располагању („xvimagesink“ или „ximagesink“).

en: Could not initiate the audio output plugins
sr: Не могу да започнем прикључак аудио излаза

en: Make sure you have at least one valid audio output sink available (alsasink or osssink).
sr: Уверите се да имате барем један исправан синхро аудио излаза на располагању („alsasink“ или „osssink“).

en: Could not import the cairo Python bindings
sr: Не могу да увезем каиро везове Питона

en: Make sure you have the cairo Python bindings installed.
sr: Уверите се да имате инсталиране каиро везове Питона.

en: Could not import the goocanvas Python bindings
sr: Не могу да увезем гооканвас везове Питона

en: Make sure you have the goocanvas Python bindings installed.
sr: Уверите се да имате инсталиране гооканвас везове Питона.

en: Could not import the xdg Python library
sr: Не могу да увезем хдг библиотеку Питона

en: Make sure you have the xdg Python library installed.
sr: Уверите се да сте инсталирали хдг библиотеку Питона.

en: You do not have a recent enough version of the GTK+ Python bindings (your version %s)
sr: Немате довољно ново издање везова ГТК+ Питона (ваше издање је %s)

en: Install a version of the GTK+ Python bindings greater than or equal to %s.
sr: Инсталирајте издање везова ГТК+ Питона веће или исто као %s.

en: You do not have a recent enough version of GTK+ (your version %s)
sr: Немате довољно ново издање ГТК+ (ваше издање је %s)

en: Install a version of GTK+ greater than or equal to %s.
sr: Инсталирајте издање ГТК+ веће или исто као %s.

en: You do not have a recent enough version of GStreamer Python bindings (your version %s)
sr: Немате довољно ново издање везова Питона Гстримера (ваше издање је %s)

en: Install a version of the GStreamer Python bindings greater than or equal to %s.
sr: Инсталирајте издање везова Питона Гстримера веће или исто као %s.

en: You do not have a recent enough version of GStreamer (your version %s)
sr: Немате довољно ново издање Гстримера (ваше издање је %s)

en: Install a version of the GStreamer greater than or equal to %s.
sr: Инсталирајте издање Гстримера веће или исто као %s.

en: You do not have a recent enough version of the cairo Python bindings (your version %s)
sr: Немате довољно ново издање каиро везова Питона (ваше издање је %s)

en: Install a version of the cairo Python bindings greater than or equal to %s.
sr: Инсталирајте издање каиро везова Питона веће или исто као %s.

en: You do not have a recent enough version of the GNonLin GStreamer plugin (your version %s)
sr: Немате довољно ново издање ГНонЛин прикључка Гстримера (ваше издање је %s)

en: Install a version of the GNonLin GStreamer plugin greater than or equal to %s.
sr: Инсталирајте издање ГНонЛин прикључка Гстримера веће или исто као %s.

en: Could not import the Zope interface module
sr: Не могу да увезем модул Зопе интерфејса

en: Make sure you have the zope.interface module installed.
sr: Уверите се да имате инсталиран зопе.интерфејс модул.

en: Could not import the distutils modules
sr: Не могу да увезем дистутилс модуле

en: Make sure you have the distutils Python module installed.
sr: Уверите се да имате инсталиран дистутилс модул Питона.

en: Enables the autoalign feature
sr: Укључује функцију самопоравнања

en: Additional video effects
sr: Додатни видео ефекти

en: Additional multimedia codecs through the FFmpeg library
sr: Додатни мултимедијски кодеци кроз ФФмпег библиотеку

en: Missing plugins:
    %s
sr: Додаци који недостају:
    %s

note: woot, nothing decodable
en: Cannot decode file.
sr: Не могу да декодирам датотеку.

en: The given file does not contain audio, video or picture streams.
sr: Дата датотека не садржи протоке ни звука, ни видеа нити слика.

en: Could not establish the duration of the file.
sr: Не могу да одредим дужину трајања датотеке.

en: This clip seems to be in a format which cannot be accessed in a random fashion.
sr: Овај снимак изгледа да је у формату коме се не може приступити на произвољан начин.

en: Timeout while analyzing file.
sr: Време је истекло приликом анализирања датотеке.

en: Analyzing the file took too long.
sr: Анализирање датотеке је трајало превише дуго.

en: No available source handler.
sr: Нема доступнoг руковаоца извором.

en: You do not have a GStreamer source element to handle the "%s" protocol
sr: Немате изворни елемент Гстримера за руковање протоколом „%s“

en: File does not exist
sr: Датотека не постоји

en: File not readable by current user
sr: Тренутни корисник не може да чита ову датотеку

en: Pipeline didn't want to go to PAUSED.
sr: Низ не жели да иде на ПАУЗИРАНО.

en: An internal error occurred while analyzing this file: %s
sr: Дошло је до унутрашње грешке приликом анализирања ове датотеке: „%s“

en: File contains a redirection to another clip.
sr: Датотека садржи преусмеравање на други снимак.

en: PiTiVi currently does not handle redirection files.
sr: Питиви тренутно не рукује преусмеравањем датотека.

en: Pipeline didn't want to go to PLAYING.
sr: Низ не жели да иде на ПУШТАЊЕ.

en: All effects
sr: Сви ефекти

en: Colors
sr: Боје

en: Noise
sr: Бука

en: Analysis
sr: Анализа

en: Blur
sr: Замућење

en: Geometry
sr: Геометрија

en: Fancy
sr: Кичерај

en: Time
sr: Време

en: Uncategorized
sr: Некатегорисано

en: Audio |audio
sr: Аудио |аудио

en: effect
sr: ефекат

en: PiTiVi Native (XML)
sr: Питиви изворни (XML)

en: Playlist format
sr: Формат списка нумера

note: TODO: Find a way to install the missing effect.
en: The project contains effects which are not available on the system.
sr: Пројекат садржи ефекте који нису доступни на систему.

en: Failed loading %(uri)s.
sr: Нисам успео да учитам %(uri)s.

en: Not a valid project file.
sr: Није исправна датотека пројекта.

en: Couldn't close current project
sr: Не могу да затворим текући пројекат

en: No URI specified.
sr: Није одређена адреса.

en: New Project
sr: Нов пројекат

en: Export Settings
sr: Извези подешавања

en: Video:
sr: Видео:

en: 
    Audio:
sr: 
    Аудио:

en: 
    Muxer:
sr: 
    Мултиплексер:

en: %d%% Analyzed
sr: Анализирано је %d%%

note: Translators: This string indicates the estimated time remaining until the action completes.  The "%s" is an already-localized human-readable duration description like "31 seconds".
en: About %s left
sr: Преостаје око %s

en: Remove effect
sr: Уклони ефекат

en: Activated
sr: Активиран

en: Type
sr: Врста

en: Effect name
sr: Назив ефекта

en: Effects
sr: Ефекти

en: Select a clip on the timeline to configure its associated effects
sr: Изаберите снимак на временској линији да подесите његове придружене ефекте

en: Transformation
sr: Преображај

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
sr[0]: <b>Аудио:</b> %d канал при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)
sr[1]: <b>Аудио:</b> %d канала при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)
sr[2]: <b>Аудио:</b> %d каналa при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)
sr[3]: <b>Аудио:</b> %d канал при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)

en: <b>Unknown Audio format:</b> %s
sr: <b>Непознат аудио формат:</b> %s

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %.2f<i>fps</i>
sr: <b>Видео:</b> %dx%d <i>пиксела</i> при %.2f<i>к/с</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
sr: <b>Слика:</b> %dx%d <i>пиксела</i>

en: <b>Unknown Video format:</b> %s
sr: <b>Непознат видео формат:</b> %s

en: <b>Text:</b> %s
sr: <b>Текст:</b> %s

note: Translators: fps is for frames per second
en: %d fps
sr: %d к/с

en: %.3f fps
sr: %.3f к/с

en: %.2f fps
sr: %.2f к/с

en: %d bit
sr: %d бита

en: 6 Channels (5.1)
sr: 6 канала (5.1)

en: 4 Channels (4.0)
sr: 4 канала (4.0)

en: Stereo
sr: Стерео

en: Mono
sr: Моно

en: Implement Me
sr: Реализуј ме

en: Custom
sr: Произвољно

en: Save Preset
sr: Сачувај предизбор

en: Choose...
sr: Изабери...

en: Video effects
sr: Видео ефекти

en: Audio effects
sr: Аудио ефекти

note: Prevents being flush against the notebook
en: Search:
sr: Потражи:

en: Name
sr: Назив

en: Description
sr: Опис

en: Show Video Effects as a List
sr: Прикажи видео ефекте као списак

en: Show Video Effects as Icons
sr: Прикажи видео ефекте као иконице

en: No preset
sr: Без подешености

en: "%s" already exists.
sr: „%s“ већ постоји.

en: New preset
sr: Нова подешеност

en: New preset %d
sr: Нова подешеност %d

en: A file name is required.
sr: Потребан је назив датотеке.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
sr: Ова датотека већ постоји.
    Ако не желите да је препишете, изаберите неки други назив датотеке или фасцикле.

en: %d%% Rendered
sr: Генерисано је %d%%

en: PiTiVi can not preview this file.
sr: Питиви не може да прикаже преглед ове датотеке.

en: More info
sr: Још података

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
sr: <b>Резолуција</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
sr: <b>Трајање</b>: %s

en: Error while analyzing a file
sr: Грешка приликом анализирања датотеке

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Problem:
sr: Проблем:

en: Extra information:
sr: Додатне информације:

en: No properties...
sr: Без података...

en: Reset to default value
sr: Вратите на основне вредности

note: set title and frame label
en: Properties for %s
sr: Својства за %s

en: Split
sr: Подели

en: Keyframe
sr: Кључни кадар

en: Unlink
sr: Растави

en: Ungroup
sr: Разгрупиши

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Group
sr: Групиши

en: Align
sr: Поравнај

en: Start Playback
sr: Покрените репродукцију

en: Loop over selected area
sr: Врти преко изабране области

en: Create a new project
sr: Направите нови пројекат

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open an existing project
sr: Отворите већ постојећи пројекат

en: Save the current project
sr: Сачувајте текући пројекат

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Reload the current project
sr: Поново учитајте тренутни пројекат

en: Edit the project settings
sr: Уредите подешавања пројекта

en: _Render...
sr: _Исцртај...

en: Export your project as a finished movie
sr: Извезите ваш пројекат као завршен филм

en: _Undo
sr: Пони_шти

en: Undo the last operation
sr: Поништите последњу операцију

en: _Redo
sr: Поно_ви

en: Redo the last operation that was undone
sr: Поновите последњу поништену операцију

en: _Preferences
sr: По_ставке

en: Information about %s
sr: Информације о „%s“

en: User Manual
sr: Упутство корисника

en: _Project
sr: _Пројекат

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: П_реглед

en: _Library
sr: Биб_лиотека

en: _Timeline
sr: _Временска линија

en: Previe_w
sr: П_ретпреглед

en: Loop
sr: Понављање

en: _Help
sr: Помо_ћ

en: View the main window on the whole screen
sr: Прикажите главни прозор преко целог екрана

en: Main Toolbar
sr: Главна трака алата

en: Timeline Toolbar
sr: Трака алата временске линије

en: Undock Viewer
sr: Одсидри прегледач

en: Put the viewer in a separate window
sr: Поставите прегледач у засебном прозору

en: Media Library
sr: Библиотека медија

en: Effect Library
sr: Библиотека ефекта

en: Clip configuration
sr: Подешавања снимка

en: Contributors:
sr: Сарадници:

en: GNU Lesser General Public License
    See http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html for more details
sr: ГНУ Мања општа јавна лиценца
    За више детаља погледајте: http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html

en: Open File...
sr: Отвори датотеку...

en: All Supported Formats
sr: Сви подржани формати

en: Close without saving
sr: Затвори без чувања

en: Save changes to the current project before closing?
sr: Да сачувам измене у текућем пројекту пре затварања?

en: If you don't save some of your changes will be lost
sr: Ако не сачувате неке од ваших измена ће бити изгубљене.

en: Do you want to reload current project?
sr: Да ли желите поново да учитате тренутни пројекат?

en: Revert to saved project
sr: Врати на сачуван пројекат

en: All unsaved changes will be lost.
sr: Све несачуване измене ће бити изгубљене.

en: Unable to load project "%s"
sr: Не могу да учитам пројекат „%s“

en: Error Loading Project
sr: Грешка приликом учитавања пројекта

en: Locate missing file...
sr: Пронађите датотеку која недостаје...

note: The file is probably an image, not video or audio.
en: The following file has moved: "<b>%s</b>"
    Please specify its new location:
sr: Следећа датотека је премештена: „<b>%s</b>“
    Молим наведите њено ново место:

en: The following file has moved: "<b>%s</b>" (duration: %s)
    Please specify its new location:
sr: Следећа датотека је премештена: „<b>%s</b>“ (трајање: %s)
    Молим наведите њено ново место:

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Untitled.xptv
sr: Неименовани.xptv

en: Detect Automatically
sr: Сам откриј

en: Untitled project
sr: Неименовани пројекат

en: Appearance
sr: Изглед

en: Thumbnail gap
sr: Одстојање сличица

en: The spacing between thumbnails, in pixels
sr: Одстојање између сличица, у пикселима

en: Performance
sr: Могућности

en: Thumbnail every
sr: Направи сличицу након

note: Note that we cannot use "%s second" or ngettext, because fractions are not supported by ngettext and their plurality is ambiguous in many languages. See http://www.gnu.org/software/hello/manual/gettext/Plural-forms.html
en: 1/100 second
sr: 1/100 секунде

en: 1/10 second
sr: 1/10 секунде

en: 1/4 second
sr: 1/4 секунде

en: 1/2 second
sr: 1/2 секунде

en: 1 second
sr: 1 секунда

en: 5 seconds
sr: 5 секунде

en: 10 seconds
sr: 10 секунде

en: minute
sr: минута

en: The interval, in seconds, between thumbnails.
sr: Период, у секундама, између сличица.

en: Enable video thumbnails
sr: Омогући сличице видеа

en: Show thumbnails on video clips
sr: Прикажите сличице на видео снимцима

en: Enable audio waveforms
sr: Омогући таласни облик звука

en: Show waveforms on audio clips
sr: Прикажите таласне облике на аудио снимцима

en: Square
sr: Квадрат

en: 480p Wide
sr: 480p широки

en: 480i Wide
sr: 480i широки

en: 576p Wide
sr: 576p широки

en: 576i Wide
sr: 576i широки

en: DV (15:11)
sr: ДВ (15:11)

en: DV Widescreen (16:9)
sr: ДВ широки екран (16:9)

en: Cinema (1.37)
sr: Биоскоп (1.37)

en: Cinema (1.66)
sr: Биоскоп (1.66)

en: Cinema (1.85)
sr: Биоскоп (1.85)

en: Anamorphic (2.35)
sr: Анаморфни (2.35)

en: Anamorphic (2.39)
sr: Анаморфни (2.39)

en: Anamorphic (2.4)
sr: Анаморфни (2.4)

en: Import Files...
sr: Увези датотеке...

en: Remove Clip
sr: Уклони снимак

en: Play Clip
sr: Пусти снимак

en: Icon
sr: Иконица

en: Information
sr: Информације

en: Duration
sr: Трајање

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import Files..." button.
sr: Додајте медије вашем пројекту тако што ћете овде превући датотеке и фасцикле или користите дугме „Увези снимке...“.

en: Hide
sr: Сакриј

en: _Import Files...
sr: Увези _датотеке...

en: Add media files to your project
sr: Додајте датотеке снимака вашем пројекту

en: Import _Folders...
sr: Увези _фасцикле...

en: Add the contents of a folder as clips in your project
sr: Додајте садржај фасцикле као снимке вашем пројекту

en: Select Unused Media
sr: Додајте садржај фасцикле као снимке вашем пројекту

en: Select clips that have not been used in the project
sr: Изаберите снимке који нису коришћени у пројекту

en: _Remove from Project
sr: _Уклони из пројекта

en: Insert at _End of Timeline
sr: Убаци на _крај временске линије

en: Show Clips as a List
sr: Прикажи снимке као списак

en: Show Clips as Icons
sr: Прикажи снимке као иконе

en: Select One or More Folders
sr: Изабери једну или више фасцикли

en: Select One or More Files
sr: Изабери једну или више датотека

en: Close after importing files
sr: Затвори након увожења датотека

en: Importing clip %(current_clip)d of %(total)d
sr: Увозим снимак бр. %(current_clip)d од %(total)d

en: Errors occurred while importing.
sr: Дошло је до грешака приликом увожења.

en: View errors
sr: Прегледајте грешке

en: An error occurred while importing.
sr: Дошло је до грешке приликом увожења.

en: View error
sr: Прегледајте грешку

en: Error while analyzing files
sr: Грешка приликом анализирања датотека

en: The following files can not be used with PiTiVi.
sr: Следеће датотеке не могу бити коришћене у Питивију.

en: The following file can not be used with PiTiVi.
sr: Следећа датотека не може бити коришћена у Питивију.

en: Projects
sr: Пројекти

en: Behavior
sr: Понашање

en: Snap distance
sr: Растојање пријањања

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
sr: Праг (у пикселима) при коме ће два снимка пријањати заједно приликом превлачења или дотеривања.

en: Audio:
sr: Аудио:

en: Video:
sr: Видео:

en: Text:
sr: Текст:

note: tooltip text for toolbar
en: Delete Selected
sr: Уклоните изабрано

en: Split clip at playhead position
sr: Поделите снимак на прву позицију

en: Add a keyframe
sr: Додај кључни кадар

en: Move to the previous keyframe
sr: Пребаците на претходни кључни кадар

en: Move to the next keyframe
sr: Пребаците на следећи кључни кадар

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom Fit
sr: Испуните увећање

en: Break links between clips
sr: Прекините везице међу снимцима

en: Link together arbitrary clips
sr: Спојте заједно главне снимке

en: Ungroup clips
sr: Разгрупишите снимке

en: Group clips
sr: Групишите снимке

en: Align clips based on their soundtracks
sr: Поравнајте снимке на основу њихових звучних нумера

en: One or more GStreamer errors occured!
sr: Дошло је до једне или више грешака Гстримера!

en: Error List
sr: Списак грешака

en: The following errors have been reported:
sr: Извештено је о следећим грешкама:

en: Zoom
sr: Зумирај

en: Zoom Timeline
sr: Зумирајте временску линију

en: Add a Keyframe
sr: Додај кључни кадар

en: _Previous Keyframe
sr: Пре_тходни кључни кадар

en: _Next Keyframe
sr: Сле_дећи кључни кадар

en: Color for video clips
sr: Боја за видео снимке

en: The background color for clips in video tracks.
sr: Боја позадине за снимке у видео нумерама.

en: Color for audio clips
sr: Боја за аудио снимке

en: The background color for clips in audio tracks.
sr: Боја позадине за снимке у аудио нумерама.

en: Selection color
sr: Избор боја

en: Selected clips will be tinted with this color.
sr: Одабрани снимци ће бити изнијансирани овом бојом.

en: Clip font
sr: Словни лик снимка

en: The font to use for clip titles
sr: Словни лик који се користи у наслову снимка

en: Go to the beginning of the timeline
sr: Идите на почетак временске линије

en: Go back one second
sr: Идите назад једну секунду

en: Go forward one second
sr: Идите напред једну секунду

en: Go to the end of the timeline
sr: Идите на крај временске линије

en: Dock Viewer
sr: Усидри прегледач

en: Play
sr: Пусти

en: Pause
sr: Паузирај

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати
sr[3]: %d сат

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: %d минут

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: %d секунда

note: Translators: "non local" means the project is not stored on a local filesystem
en: %s doesn't yet handle non-local projects
sr: %s још увек не рукује нелокалним пројектима
