pitivi - en to fi translation catalogue (354 entries)

en: Create and edit your own movies
fi: Luo ja muokkaa elokuvia

en: Pitivi Video Editor
fi: Pitivi-videomuokkain

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
fi: <b><big>Suoritetaan automaattista linjausta</big></b>

en: Auto-Alignment Starting
fi: Automaattinen linjaus alkamassa

en: Estimating...
fi: Arvioidaan...

en: <b>Crop</b>
fi: <b>Rajaus</b>

en: <b>Position</b>
fi: <b>Sijainti</b>

en: <b>Size</b>
fi: <b>Koko</b>

en: <b>Viewer Zoom</b>
fi: <b>Näkymän lähennys</b>

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Width:
fi: Leveys

en: Install
fi: Asenna

en: Missing Dependencies
fi: Puuttuvia riippuvuuksia

en: To enable additional features, please install the following packages and restart PiTiVi:
fi: Asenna seuraavat paketit ja käynnistä PiTiVi uudelleen ottaaksesi käyttöön tiettyjä ylimääräisiä ominaisuuksia:

en: label
fi: nimi

en: Properties for <element>
fi: Elementin <element> ominaisuudet

en: 6 channels (5.1)
fi: 6 kanavaa (5.1)

en: <b>Render Preset</b>
fi: <b>Tuottamisen esivalinta</b>

en: Advanced...
fi: Lisäasetukset...

en: Audio
fi: Ääni

en: Codec:
fi: Koodekki:

en: Container format
fi: Säilömuoto

en: Container format:
fi: Säilömuoto:

en: Draft (no special effects, single pass)
fi: Vedot (ei erikoistehosteita, yksi läpikäynti)

en: Edit Project Settings...
fi: Muokkaa projektin asetuksia...

en: File name
fi: Tiedoston nimi

en: File name:
fi: Tiedoston nimi:

en: Folder
fi: Kansio

en: Folder:
fi: Kansio:

en: Frame rate:
fi: Ruutunopeus:

en: Framerate
fi: Ruutunopeus

en: General
fi: Yleiset

en: Height
fi: Korkeus

en: Number of channels:
fi: Kanavien lukumäärä

en: Render
fi: Tuota

en: Render only the selected clips
fi: Tuota vain valitut leikkeet

en: Sample Depth:
fi: Näytesyvyys:

en: Sample Rate:
fi: Näytenopeus:

en: Scale
fi: Skaalaus

en: Scale:
fi: Skaalaus:

en: <b><big>Rendering movie</big></b>
fi: <b><big>Tuotetaan elokuvaa</big></b>

en: <b>Estimated filesize:</b>
fi: <b>Arvioitu tiedoston koko:</b>

en: <b>Frames per second:</b>
fi: <b>Ruutuja sekunnissa:</b>

en: <b>Phase:</b>
fi: <b>Vaihe:</b>

en: Encoding first pass
fi: Enkoodauksen ensimmäinen läpikäynti

en: Rendering
fi: Tuotetaan

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Mib
fi: Tuntematon Mib

en: <b>Some changes will not take effect until you restart PiTiVi</b>
fi: <b>Jotkin muutoksista eivät tule voimaa, ennen kuin PiTiVi käynnistetään uudelleen</b>

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Reset to Factory Settings
fi: Palauta oletusasetuksiin

en: Revert
fi: Palauta

en: Section
fi: Osio

en: <b>Aspect Ratio</b>
fi: <b>Kuvasuhde</b>

en: <b>Audio Preset</b>
fi: <b>Äänen esivalinta</b>

en: <b>Format</b>
fi: <b>Muoto</b>

en: <b>Frame Rate</b>
fi: <b>Ruutunopeus</b>

en: <b>Size (Pixels)</b>
fi: <b>Koko (pikseleissä)</b>

en: <b>Video Preset</b>
fi: <b>Videon esivalinta</b>

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Channels:
fi: Kanavia:

en: Display Aspect Ratio
fi: Näytön kuvasuhde

en: Info
fi: Tiedot

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Link
fi: Linkitä

en: Pixel Aspect Ratio
fi: Pikselin kuvasuhde

en: Project Settings
fi: Projektin asetukset

en: Project title:
fi: Projektin nimi:

en: Sample depth:
fi: Näytesyvyys:

en: Sample rate:
fi: Näytenopeus:

en: Standard (4:3)
fi: Tavallinen (4:3)

en: Standard PAL
fi: Tavallinen PAL

en: Year:
fi: Vuosi:

en: Browse projects...
fi: Selaa projekteja...

en: Double-click a project below to load it:
fi: Kaksoisnapsauta alla olevaa projektia ladataksesi sen:

en: Missing dependencies...
fi: Puuttuvia riippuvuuksia...

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: There is already a %s instance, please inform the developers by filing a bug at http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi
fi: Instanssi %s on jo olemassa, raportoi vika kehittäjille luomalla virheraportti osoitteessa http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi

en: Loading project...
fi: Avataan projektia...

en: Project loaded.
fi: Projekti avattu.

en: Rendering...
fi: Tuotetaan...

en: Import each MEDIA_FILE into a new project.
fi: Tuo kukin MEDIA_TIEDOSTO uuteen projektiin.

en: Add each imported MEDIA_FILE to the timeline.
fi: Lisää jokainen MEDIA_TIEDOSTO aikajanalle.

en: Run Pitivi in the Python Debugger.
fi: Suorita Pitivi Python-virheenjäljittimessä.

en: %s is already running
fi: %s on jo käynnissä

en: An instance of %s is already running in this script.
fi: Tehtävän %s instanssi on jo käynnissä tässä komentojonossa.

en: Could not find the GNonLin plugins
fi: GnonLin-liitännäisiä ei löydy

en: Make sure the plugins were installed and are available in the GStreamer plugins path.
fi: Varmista että liitännäiset on asennettu ja saatavilla GStreamerin liitännäispolulta.

en: Could not find the autodetect plugins
fi: Automaattitunnistuksen liitännäistä ei löydy

en: Make sure you have installed gst-plugins-good and that it's available in the GStreamer plugin path.
fi: Varmista että gst-plugins-good on asennettu ja saatavilla GStreamerin liitännäispolulta.

en: PyGTK doesn't have cairo support
fi: PyGTK ei sisällä Cairo-tukea

en: Please use a version of the GTK+ Python bindings built with cairo support.
fi: Käytä Pythonin GTK+-sidoksista versiota, joka on käännetty Cairo-tuen kanssa.

en: Could not initiate the video output plugins
fi: Videon ulostuloliitännäisiä ei voitu alustaa

en: Make sure you have at least one valid video output sink available (xvimagesink or ximagesink).
fi: Varmista että ainakin yksi toimiva videon ulostulo on saatavilla (xvimagesink tai ximagesink).

en: Could not initiate the audio output plugins
fi: Äänen ulostuloliitännäisiä ei voitu alustaa

en: Make sure you have at least one valid audio output sink available (alsasink or osssink).
fi: Varmista että ainakin yksi toimiva äänen ulostulo on saatavilla (alsasink tai osssink).

en: Could not import the cairo Python bindings
fi: Cairon Python-sidoksia ei voitu tuoda

en: Make sure you have the cairo Python bindings installed.
fi: Varmista, että Cairon Python-sidokset on asennettu.

en: Could not import the goocanvas Python bindings
fi: Goocanvasin python-sidoksia ei voitu tuoda

en: Make sure you have the goocanvas Python bindings installed.
fi: Varmista, että goocanvasin Pythonin-sidokset on asennettu.

en: Could not import the xdg Python library
fi: xdg-Python-kirjastoa ei voi tuoda

en: Make sure you have the xdg Python library installed.
fi: Varmista, että xdg-Python-kirjasto on asennettu.

en: You do not have a recent enough version of the GTK+ Python bindings (your version %s)
fi: GTK+:n Python-sidosten versiosi on liian vanha (versio on %s)

en: Install a version of the GTK+ Python bindings greater than or equal to %s.
fi: Käytä GTK+:n Python-sidoksista vähintään versiota %s

en: You do not have a recent enough version of GTK+ (your version %s)
fi: GTK+-versiosi on liian vanha (versio on %s)

en: Install a version of GTK+ greater than or equal to %s.
fi: Käytä GTK+:sta vähintään versiota %s.

en: You do not have a recent enough version of GStreamer Python bindings (your version %s)
fi: GStreamerin Python-sidosten versiosi on liian vanha (versio on %s)

en: Install a version of the GStreamer Python bindings greater than or equal to %s.
fi: Käytä GStreamerin Python-sidoksista vähintään versiota %s.

en: You do not have a recent enough version of GStreamer (your version %s)
fi: GStreamerin versiosi on liian vanha (versio on %s)

en: Install a version of the GStreamer greater than or equal to %s.
fi: Käytä GStreameristä vähintään versiota %s.

en: You do not have a recent enough version of the cairo Python bindings (your version %s)
fi: Cairon Python-sidosten versiosi on liian vanha (versio on %s)

en: Install a version of the cairo Python bindings greater than or equal to %s.
fi: Käytä Cairon Python-sidoksista vähintään versiota %s.

en: You do not have a recent enough version of the GNonLin GStreamer plugin (your version %s)
fi: GNonLin gstreamer-liitännäisen versiosi on liian vanha (versio on %s)

en: Install a version of the GNonLin GStreamer plugin greater than or equal to %s.
fi: Käytä GStreamerin GNonLin-liitännäisestä vähintää versiota %s.

en: Could not import the Zope interface module
fi: Zope interface -moduulia ei voitu tuoda

en: Make sure you have the zope.interface module installed.
fi: Varmista, että zope.interface-moduuli on asennettu.

en: Could not import the distutils modules
fi: Ei voitu tuoda distutils-moduulia

en: Make sure you have the distutils Python module installed.
fi: Varmista, että pythonin distutils-moduuli on asennettu.

en: Enables the autoalign feature
fi: Ottaa käyttöön automaattilinjausominaisuuden

en: Additional video effects
fi: Lisävideotehosteet

en: Additional multimedia codecs through the FFmpeg library
fi: Lisämultimediakoodekkeja FFmpeg-kirjastosta

en: Missing plugins:
    %s
fi: Puuttuvia liitännäisiä:
    %s

note: woot, nothing decodable
en: Cannot decode file.
fi: Tiedostoa ei voi purkaa.

en: The given file does not contain audio, video or picture streams.
fi: Annettu tiedosto ei sisällä ääni-, video tai kuvavirtoja.

en: Could not establish the duration of the file.
fi: Tiedoston kestoa ei voitua määrittää.

en: This clip seems to be in a format which cannot be accessed in a random fashion.
fi: Tämä leike näyttää olevan muodossa, jossa sitä ei voi lukea satunnaisesti kohdasta.

en: Timeout while analyzing file.
fi: Aikakatkaisu analysoitaessa tiedostoa.

en: Analyzing the file took too long.
fi: Tiedoston analysointi kesti liian kauan.

en: No available source handler.
fi: Lähteen käsittelijää ei saatavilla.

en: You do not have a GStreamer source element to handle the "%s" protocol
fi: Yhteyskäytännön ”%s” käsittelyyn tarvittavaa GStreamer-lähde-elementtiä ei ole

en: File does not exist
fi: Tiedostoa ei ole olemassa

en: File not readable by current user
fi: Nykyinen käyttäjä ei voi lukea tiedostoa

en: Pipeline didn't want to go to PAUSED.
fi: Liukuhihna kieltäytyi pysäyttämisestä.

en: An internal error occurred while analyzing this file: %s
fi: Tapahtui sisäinen virhe analysoitaessa tätä tiedostoa: %s

en: File contains a redirection to another clip.
fi: Tiedosto sisältää uudelleenohjauksen toiseen leikkeeseen.

en: PiTiVi currently does not handle redirection files.
fi: PiTiVi ei tällä hetkellä käsittele uudelleenohjaustiedostoja.

en: Pipeline didn't want to go to PLAYING.
fi: Liukuhihna kieltäytyi toiston jatkamisesta.

en: All effects
fi: Kaikki tehosteet

en: Colors
fi: Värit

en: Noise
fi: Kohina

en: Analysis
fi: Analysointi

en: Blur
fi: Sumennus

en: Geometry
fi: Geometria

en: Fancy
fi: Koristeelliset

en: Time
fi: Aika

en: Uncategorized
fi: Luokittelemattomat

en: Audio |audio
fi: Ääni |ääni

en: effect
fi: tehoste

en: PiTiVi Native (XML)
fi: PiTiVin oma muoto (XML)

en: Playlist format
fi: Soittolistan muoto

en: Failed loading %(uri)s.
fi: Ositteen %(uri)s lataaminen epäonnistui.

en: Not a valid project file.
fi: Ei ole kelvollinen projektitiedosto.n

en: Couldn't close current project
fi: Nykyistä projektia ei voi sulkea

en: No URI specified.
fi: URI-osoitetta ei määritelty.

en: New Project
fi: Uusi projekti

en: Export Settings
fi: Vientiasetukset

en: 
    Audio:
fi: 
    Ääni:

en: 
    Muxer:
fi: 
    Muksaaja:

en: Remove effect
fi: Poista tehoste

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Type
fi: Tyyppi

en: Effect name
fi: Efektin nimi

en: Effects
fi: Efektit

en: Select a clip on the timeline to configure its associated effects
fi: Valitse leike aikajanalta määrittääksesi sen tehosteet

en: Transformation
fi: Muunnos

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
fi[0]: <b>Ääni:</b> %d kanava näytetaajuudella %d <i>Hz</i> (%d <i>bittiä</i>)
fi[1]: <b>Ääni:</b> %d kanavaa näytetaajuudella %d <i>Hz</i> (%d <i>bittiä</i>)

en: <b>Unknown Audio format:</b> %s
fi: <b>Tuntematon äänimuoto:</b> %s

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %.2f<i>fps</i>
fi: <b>Video:</b> %d×%d <i>pikseliä</i> nopeudella %.2f<i>fps</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
fi: <b>Kuva:</b> %d×%d <i>pikseliä</i>

en: <b>Unknown Video format:</b> %s
fi: <b>Tuntematon videomuoto:</b> %s

en: <b>Text:</b> %s
fi: <b>Teksti:</b> %s

en: %d KHz
fi: %d kHz

en: %.1f KHz
fi: %.1f kHz

en: %d bit
fi: %d bittiä

en: 6 Channels (5.1)
fi: 6 kanavaa (5.1)

en: 4 Channels (4.0)
fi: 4 kanavaa (4.0)

en: Custom
fi: Mukauta

en: Save Preset
fi: Tallenna esivalinta

en: Choose...
fi: Valitse...

en: Video effects
fi: Videotehosteet

en: Audio effects
fi: Äänitehosteet

note: Prevents being flush against the notebook
en: Search:
fi: Etsi:

en: Name
fi: Nimi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Show Video Effects as a List
fi: Näytä videotehosteet luettelona

en: Show Video Effects as Icons
fi: Näytä videotehosteet kuvakkeina

en: No preset
fi: Ei esivalintaa

en: "%s" already exists.
fi: "%s" on jo olemassa.

en: New preset
fi: Uusi esivalinta

en: New preset %d
fi: Uusi esivalinta %d

en: A file name is required.
fi: Tiedoston nimi vaaditaan.

en: PiTiVi can not preview this file.
fi: PiTiVi ei voi esikatsella tätä tiedostoa.

en: More info
fi: Lisää tietoja

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
fi: <b>Tarkkuus</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
fi: <b>Kesto</b>: %s

en: Error while analyzing a file
fi: Virhe analysoitaessa tiedostoa

en: Unknown reason
fi: Tuntematon syy

en: Problem:
fi: Ongelma:

en: Extra information:
fi: Lisätietoja:

en: No properties...
fi: Ei ominaisuuksia...

en: Reset to default value
fi: Palauta oletusarvoon

note: set title and frame label
en: Properties for %s
fi: Ominaisuudet kohteelle %s

en: Split
fi: Jaa

en: Keyframe
fi: Avainkehys

en: Unlink
fi: Poista linkitys

en: Ungroup
fi: Poista ryhmitys

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Group
fi: Ryhmitä

en: Align
fi: Linjaa

en: Start Playback
fi: Aloita toisto

en: Loop over selected area
fi: Kertaa valittua aluetta

en: Create a new project
fi: Luo uusi projekti

en: _Open...
fi: _Avaa...

en: Open an existing project
fi: Avaa olemassa oleva projekti

en: Save the current project
fi: Tallenna nykyinen projekti

en: Save _As...
fi: Tallenn_a nimellä...

en: Reload the current project
fi: Lataa nykyinen projekti uudelleen

en: Edit the project settings
fi: Muokkaa projektin asetuksia

en: _Render...
fi: _Tuota...

en: Export your project as a finished movie
fi: Vie projektisi valmiiksi elokuvaksi

en: _Undo
fi: K_umoa

en: Undo the last operation
fi: Kumoa edellinen toiminto

en: _Redo
fi: _Tee uudelleen

en: Redo the last operation that was undone
fi: Tee edellinen, kumottu toiminto uudelleen

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: Information about %s
fi: Tietoja tiedostosta %s

en: User Manual
fi: Käyttöohje

en: _Project
fi: _Projekti

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _View
fi: _Näytä

en: _Library
fi: _Kirjasto

en: _Timeline
fi: _Aikajana

en: Previe_w
fi: Esikatsel_u

en: Loop
fi: Kertaustila

en: _Help
fi: O_hje

en: View the main window on the whole screen
fi: Näytä pääikkuna kokoruudun kokoisena

en: Main Toolbar
fi: Päätyökalupalkki

en: Timeline Toolbar
fi: Aikajanatyökalupalkki

en: Undock Viewer
fi: Irrota telakkanäkymä

en: Put the viewer in a separate window
fi: Siirrä katselunäkymä erilliseen ikkunaan

en: Media Library
fi: Mediakirjasto

en: Effect Library
fi: Tehostekirjasto

en: Clip configuration
fi: Leikeasetukset

en: Contributors:
fi: Avustajat:

en: GNU Lesser General Public License
    See http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html for more details
fi: GNU Lesser General Public License
    Lue lisää osoitteesta http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html

en: Open File...
fi: Avaa tiedosto...

en: All Supported Formats
fi: Kaikki tuetut muodot

en: Close without saving
fi: Sulje tallentamatta

en: Save changes to the current project before closing?
fi: Tallenna muutokset nykyiseen projektiin ennen sulkemista?

en: If you don't save some of your changes will be lost
fi: Jos et tallenna, jotkin muutokset häviävät

en: Do you want to reload current project?
fi: Haluatko ladata nykyisen projektin uudelleen?

en: Revert to saved project
fi: Palauta tallennettuun projektiin

en: All unsaved changes will be lost.
fi: Kaikki tallentamattomat muutokset hävitetään.

en: Unable to load project "%s"
fi: Projektia ”%s” ei voi ladata

en: Error Loading Project
fi: Virhe ladattaessa projektia

en: Locate missing file...
fi: Paikallista puuttuva tiedosto...

note: The file is probably an image, not video or audio.
en: The following file has moved: "<b>%s</b>"
    Please specify its new location:
fi: Seuraava tiedosto on siirretty: ”<b>%s</b>”
    Kerro PiTiVille mistä se löytyy:

en: Save As...
fi: Tallenna nimellä...

en: Untitled.xptv
fi: Nimetön.xptv

en: Detect Automatically
fi: Tunnista automaattisesti

en: Untitled project
fi: Nimeämätön projekti

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Thumbnail gap
fi: Pienoiskuvien väli

en: The spacing between thumbnails, in pixels
fi: Väli pienoiskuvien välissä pikseleissä

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Thumbnail every
fi: Pienoiskuva joka

en: %s second
fi: %s sekunti

en: %s seconds
fi: %s sekunti

en: minute
fi: minuutti

en: The interval, in seconds, between thumbnails.
fi: Väli pienoiskuvien välissä sekunneissa.

en: Enable video thumbnails
fi: Ota videon pienoiskuvat käyttöön

en: Show thumbnails on video clips
fi: Näytä videoleikkeiden pienoiskuvat

en: Enable audio waveforms
fi: Ota äänen aaltomuodon näyttö käyttöön

en: Show waveforms on audio clips
fi: Näytä äänileikkeiden aaltomuodot

en: Square
fi: Neliö

en: 480p Wide
fi: 480p laajakuva

en: 480i Wide
fi: 480i laajakuva

en: 576p Wide
fi: 576p laajakuva

en: 576i Wide
fi: 576i laajakuva

en: DV Widescreen (16:9)
fi: DV laajakuva (16:9)

en: Anamorphic (2.35)
fi: Anamorfinen (2.35)

en: Anamorphic (2.39)
fi: Anamorfinen (2.39)

en: Anamorphic (2.4)
fi: Anamorfinen (2.4)

en: Import Files...
fi: Tuo leikkeitä...

en: Remove Clip
fi: Poista leike

en: Play Clip
fi: Toista leike

en: Icon
fi: Kuvake

en: Information
fi: Tietoja

en: Duration
fi: Kesto

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import Files..." button.
fi: Lisää mediaa projektiisi raahamalla tiedostoja tai kansioita tähän, tai käyttämällä ”Tuo tiedostoja...”-painiketta.

en: Hide
fi: Piilota

en: _Import Files...
fi: _Tuo tiedostoja...

en: Add media files to your project
fi: Lisää mediatiedostoja projektiisi

en: Import _Folders...
fi: Tuo _kansioita...

en: Add the contents of a folder as clips in your project
fi: Tuo kansion sisältö leikkeinä projektiin

en: Select Unused Media
fi: Valitse käyttämättömät mediat

en: Select clips that have not been used in the project
fi: Valitse leikket, joita ei ole käytetty projektissa

en: _Remove from Project
fi: Poista p_rojektista

en: Insert at _End of Timeline
fi: Lisää aikajanan l_oppuun

en: Show Clips as a List
fi: Näytä leikkeet luettelona

en: Show Clips as Icons
fi: Näytä leikkeet kuvakkeina

en: Select One or More Folders
fi: Valitse yksi tai useampia kansioita

en: Select One or More Files
fi: Valitse yksi tai useampia tiedostoja

en: Close after importing files
fi: Sulje tiedostojen tuonnin jälkeen

en: Importing clip %(current_clip)d of %(total)d
fi: Tuodaan leikettä %(current_clip)d / %(total)d

en: Errors occurred while importing.
fi: Tuotaessa tapahtui virheitä.

en: View errors
fi: Näytä virheet

en: An error occurred while importing.
fi: Tuotaessa tapahtui virhe.

en: View error
fi: Näytä virhe

en: Error while analyzing files
fi: Virhe analysoitaessa tiedostoja

en: The following files can not be used with PiTiVi.
fi: Seuraavia tiedostoja ei voi käyttää PiTiVin kanssa.

en: The following file can not be used with PiTiVi.
fi: Seuraavaa tiedostoa ei voi käyttää PiTiVissä.

en: Behavior
fi: Käyttäytyminen

en: Snap distance
fi: Kiinnittymisen etäisyys

en: Audio:
fi: Ääni:

en: Text:
fi: Teksti:

note: tooltip text for toolbar
en: Delete Selected
fi: Poista valitut

en: Split clip at playhead position
fi: Jaa leike soittokohdasta

en: Add a keyframe
fi: Lisää avainkehys

en: Move to the previous keyframe
fi: Siirry edelliseen avainkehykseen

en: Move to the next keyframe
fi: Siirry seuraavaan avainkehykseen

en: Zoom In
fi: Lähennä

en: Zoom Out
fi: Loitonna

en: Zoom Fit
fi: Sovita näkymä

en: Break links between clips
fi: Riko leikkeiden väliset linkit

en: Link together arbitrary clips
fi: Linkitä leikkeet yhteen

en: Ungroup clips
fi: Poista leikkeiden ryhmitys

en: Group clips
fi: Ryhmitä leikkeet

en: Align clips based on their soundtracks
fi: Linjaa leikkeet niiden ääniraitojen perusteella

en: One or more GStreamer errors occured!
fi: Tapahtui yksi tai useampia GStreamer-virheitä.

en: Error List
fi: Virheluettelo

en: The following errors have been reported:
fi: Seuraavia virheitä on havaittu:

en: Zoom
fi: Zoomaus

en: Zoom Timeline
fi: Zoomaa aikajanaa

en: Add a Keyframe
fi: Lisää avainkehys

en: _Previous Keyframe
fi: _Edellinen avainkehys

en: _Next Keyframe
fi: _Seuraava avainkehys

en: Color for video clips
fi: Videoleikkeiden väri

en: The background color for clips in video tracks.
fi: Videoraidoilla olevien leikkeiden taustaväri.

en: Color for audio clips
fi: Äänileikkeiden väri

en: The background color for clips in audio tracks.
fi: Ääniraidoilla olevien leikkeiden taustaväri.

en: Selection color
fi: Valinnan väri

en: Selected clips will be tinted with this color.
fi: Valitut leikkeet väritetään tällä värillä.

en: Clip font
fi: Leikekirjasin

en: The font to use for clip titles
fi: Leikkeiden teksteissä käytettävä kirjasin

en: Go to the beginning of the timeline
fi: Siirry aikajanan alkuun

en: Go back one second
fi: Siirry taaksepäin yksi sekunti

en: Go forward one second
fi: Siirry eteenpäin yksi sekunti

en: Go to the end of the timeline
fi: Siirry aikajanan loppuun

en: Dock Viewer
fi: Telakkanäkymä

en: Play
fi: Toista

en: Pause
fi: Tauko

en: %d hour | %d hours
fi[0]: %d tunti
fi[1]: %d tuntia

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d second | %d seconds
fi[0]: %d sekunti
fi[1]: %d sekuntia

note: Translators: "non local" means the project is not stored on a local filesystem
en: %s doesn't yet handle non-local projects
fi: %s ei vielä käsittele etäprojekteja
