rhythmbox 0 - en to hr translation catalogue (311 entries)

en: Add to Music Library
hr: Dodaj glazbu u biblioteku

en: Nautilus context menu extension for Rhythmbox
hr: Proširenje priručnog izbornika Nautilusa za Rhythmbox

en: Rhythmbox Nautilus Context Menu Item
hr: Stavka priručnog izbornika Nautilusa za Rhytmboxu

en: Rhythmbox shell
hr: Ljuska Rhytmboxa

en: Rhythmbox shell factory
hr: Tvornica Rhytmboxa

en: Add if any criteria are matched
hr: Dodaj ako je barem jedan uvjet zadovoljen

en: Create automatically updating playlist where:
hr: Stvori popis pjesama s automatskim osvježavanjem gdje:

en: _Limit to:
hr: _Ograniči na:

en: songs
hr: pjesama

en: Rhythmbox manages all of your music in a central music "library", so you can easily view, search, and organize it.
    In order to use this feature, you need to tell Rhythmbox where to find your music.  You may choose to skip this step; instead, you can add music to your library at any point later.
    Please choose one of the options below:
hr: Rhytmbox upravlja svom vašom glazbom pomoću centralne glazbene "biblioteke", tako da je možete lako pregledati, pretraživati i uređivati.
    
    Da biste ovo koristili, Rhytmbox mora znati gdje može pronaći vašu glazbu. Možete i preskočiti ovaj korak; umjesto toga, možete dodati glazbu u vašu biblioteku bilo kada.
    Molim odaberite neku od mogućnosti ispod:

en: _Browse...
hr: _Pretraži...

en: _Enter location manually:
hr: _Unesite adresu ručno:

en: _Path:
hr: _Putanja:

en: _Skip this step
hr: Pre_skoči ovaj korak

en: A_lbum
hr: _Album

en: Track _number
hr: Broj _pjesme

en: Visible Columns
hr: Prikazani stupci

en: _Artist
hr: _IzvoÄaÄ

en: _Duration
hr: _Trajanje

en: _Genre
hr: _Žanr

en: _Last played
hr: Poslje_dnja izvedena

en: _Play count
hr: _Broj izvođenja

en: _Quality
hr: _Kvaliteta

en: _Rating
hr: _Uspjeh

en: Artists and albums
hr: Izvođači i albumi

en: Browser Views
hr: Pregledi čitača

en: Genres and artists
hr: Žanrovi i izvođači

en: Genres, artists and albums
hr: Žanrovi, izvođači i albumi

en: The following files couldn't be loaded:
hr: Nije uspjelo učitavanje sljedećih datoteka:

en: Automatically rate:
hr: Automatska brzina:

en: Basic
hr: Osnovno

en: Bitrate:
hr: Protok bitova:

en: Details
hr: Detalji

en: Duration:
hr: Trajanje:

en: File name:
hr: Ime trake:

en: Last played:
hr: Posljednje izvedena:

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Play count:
hr: Broj izvođenja:

en: _Album:
hr: A_lbum:

en: _Artist:
hr: _Izvođač:

en: _Genre:
hr: _Ĺ˝anr:

en: _Rating:
hr: O_cĳene:

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: _Track number:
hr: Broj _pjesme:

en: _Location:
hr: _Mjesto:

en: L_ocation:
hr: _Mjesto:

en: Play Count:
hr: Pjesma broj:

en: Wed, Jan 01, 1970 00:00:00 -0500
hr: Sri, 01. sij 1970 00:00:00 +0200

en: _Last Played:
hr: _Posljednje izvedena:

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to add:
hr: Unesite _adresu (URI) datoteke koju želite dodati:

en: Open from URI
hr: Otvori URI

en: Music Player
hr: Glazbeni program

en: Play and organize your music collection
hr: Organiziranje i sviranje vaše glazbene zbirke

en: Rhythmbox
hr: Rhytmbox

en: Deselect all songs
hr: Poništi odabir svih pjesama

en: Eject Audio-CD
hr: Izbaci zvučni CDa

en: Scroll the view to the currently playing song
hr: Pomakni pogled na trenutno izvođenu pjesmu

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select all songs
hr: Odaberi sve pjesme

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Eject Audio-CD...
hr: Izbaci audio CD

en: _Jump to Playing Song
hr: Skoči na izvo_đenu pjesmu

en: _View
hr: P_ogled

en: Add Lo_cation...
hr: Dodaj ad_resu...

en: Browse this album
hr: Pregledaj ovaj album

en: Browse this artist
hr: Pregledaj dijela ovog pjevača

en: Browse this genre
hr: Pregledaj ovaj žanr

en: Change the visibility of the browser
hr: Promijenite vidljivost pretraživača

en: Change the visibility of the main window
hr: Promijenite vidljivost glavnog prozora

en: Change the visibility of the source list
hr: Promijenite vidljivost izvornog popisa

en: Change the visibility of the statusbar
hr: Promijenite vidljivost statusne trake

en: Change this automatic playlist
hr: Promijeni ovaj automatski popis pjesama

en: Choose a location (URI) to be added to the library
hr: Odaberite adresu (URI) za dodavanje u biblioteku

en: Choose a playlist to be loaded
hr: Odaberite popis pjesama koji želite učitati

en: Choose files or a directory to be added to the library
hr: Odaberite datoteke ili direktorij koji želite dodati u biblioteku

en: Copy selection
hr: Kopiraj izabrano

en: Create a new Internet Radio station
hr: Napravi novu internet radio stanicu

en: Create a new automatically updating playlist
hr: Stvori novi popis pjesama s automatskim osvježavanjem

en: Create a new playlist
hr: Napravi novi popis pjesama

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Cut selection
hr: Izreži izabrano

en: D_eselect All
hr: _Ukloni cijeli odabir

en: Delete selection
hr: Ukloni odabir

en: Display music player help
hr: Pokaži pomoć glazbenog programa

en: Edit music player preferences
hr: Uređivanje postavki glazbenog programa

en: Extract and import songs from a CD
hr: Izvuci i uvezi pjesme s CD-a

en: Import Lo_cation...
hr: Uvezi _mjesto...

en: Import _Audio CD...
hr: Uvezi _muzički CD...

en: Make the main window smaller
hr: Napravi glavni prozor manjim

en: New _Automatic Playlist...
hr: Novi _automatski popis pjesama...

en: New _Internet Radio Station
hr: Nova _Internet radio stanica

en: P_laylist
hr: _Popis pjesama

en: P_revious
hr: _Prethodni

en: Paste selection
hr: Umetni odabrano

en: Pause playing
hr: Pauziraj izvođenje

en: Play first song again after all songs are played
hr: Reproduciraj prvu pjesmu nakon što su sve pjesme reproducirane

en: Play songs in a random order
hr: Reproduciraj pjesme u nasumičnim redosljedom

en: Prefere_nces
hr: _Postavke

en: Quit the music player
hr: Izađi iz reproduktora glazbe

en: Repea_t
hr: _Ponovi

en: S_tatusbar
hr: Statusna traka

en: Save a playlist to a file
hr: Sačuvaj popis pjesama u datoteku

en: Set the browser to view only this album
hr: Postavi preglednik za pregled ovog albuma

en: Set the browser to view only this artist
hr: Postavi preglednik za pregled ovog izvođača

en: Set the browser to view only this genre
hr: Postavi preglednik za pregled ovog žanra

en: Show information about the music player
hr: Pokaži informaciju o sviraču glazbe

en: Show information on the selected song
hr: Pokaži detalje odabrane pjesme

en: Source _List
hr: _Izvorni popis

en: Start playing
hr: Počni izvođenje

en: Start playing the next song
hr: Počni izvođenje sljedeće pjesme

en: Start playing the previous song
hr: Počni izvođenje prethodne pjesme

en: Stop playing
hr: Zaustavi izvođenje

en: _About
hr: _O

en: _Add to Library...
hr: _Dodaj u biblioteku...

en: _Browser
hr: _Preglednik

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Cut
hr: _Izreži

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Import Folder...
hr: _Uvezi mapu...

en: _Load from file...
hr: _Učitaj iz datoteke...

en: _Music
hr: _Glazba

en: _New Playlist...
hr: _Novi popis pjesama...

en: _Next
hr: _Sljedeći

en: _Paste
hr: _Zaljepi

en: _Play
hr: _Sviraj

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Quit
hr: _Završi

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Save to file...
hr: _Spremiti u datoteku...

en: _Show Window
hr: Pr_ikaži prozor

en: _Shuffle
hr: _Promiješaj

en: _Small Display
hr: _Mali prikaz

en: New Internet Radio Station
hr: Nova internet radio stanica

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: All
hr: Sve

en: %s Properties
hr: %s svojstva

en: Properties for %s
hr: Osobine za %s

en: Expander Size
hr: Veličina razgranika

en: Size of the expander arrow
hr: Veličina strelice razgračnika

en: GConf error:
      %s
hr: GConf greška:
      %s

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: The orientation of the tray.
hr: Usmjerenje trake.

en: Failed to find %s
hr: Ne može pronaći %s

en: %s exists, please move it out of the way.
hr: %s postoji, molimo vas da je uklonite.

en: Failed to create directory %s.
hr: Ne može kreirati direktorij %s.

en: Couldn't write playlist: %s
hr: Ne mogu zapisati popis pjesama: %s

en: Couldn't open playlist: %s
hr: Ne mogu otvoriti popis pjesama: %s

en: Unsupported MIME type %s
hr: Nepodržan MIME tip %s

en: Unknown file type
hr: Nepoznati tip datoteke

en: Track %.2d
hr: Traka %.2d

en: No TRM ID for this song
hr: Ne postoji identifikacijski broj za ovu pjesmu

en: No information for this song found
hr: Informacije za ovu pjesmu nisu nađene

en: Invalid track number
hr: Neispravan broj trake

en: Audio CD track
hr: Audio CD traka

en: Failed to open file for reading
hr: Nije uspjelo otvaranje datoteke za čitanje

en: Error decoding FLAC file
hr: Greška pri dekodiranju FLAC datoteke

en: Failed to gather information about the file
hr: Nisam uspio sakupiti informacije o datoteci

en: Failed to recognise filetype
hr: Nisam uspio prepoznati vrstu datoteke

en: Failed to find an audio track
hr: Nisam uspio nači zvučnu traku

en: MPEG-4 audio (MPEG-4 AAC)
hr: MPEG-4 zvuk (MPEG-4 AAC)

en: Failed to seek file
hr: Nije uspjelo traženje u datoteci

en: Failed to open file as Ogg Vorbis
hr: Nije uspjelo otvaranje datoteke kao Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis
hr: Og Vorbis

en: Failed to create %s element; check your installation
hr: Nisam uspio stvoriti element %s; provjerite vašu instalaciju

en: Operation not supported
hr: Operacija nije podržana

en: Could not start pipeline playing
hr: Nisamo mogao pokrenuti nizanu reprodukciju

en: Could not create audio output element; check your settings
hr: Ne mogu stvoriti izlazni zvučni element; provjerite vaše postavke

en: Couldn't initialize scheduler.  Did you run gst-register?
hr: Nisam mogao pokrenuti raspored. Stvarno želite pokrenuti registar gst?

en: Could not pause playback
hr: Nisamo mogao napraviti stanku u reprodukciji

en: Could not close output sink
hr: Nisam mogao zatvoriti izlazni izgled

en: No AudioCD support; check your settings
hr: Ne postoji podrška za Audio CD; provjerite vaše postavke

en: Failed to close audio output sink
hr: Nisam uspio zatvoriti izgled izlaznog zvuka

en: Failed to set up an audio driver; check your installation
hr: Neuspjeh pri podešavanju upravljačkog programa za zvuk; provjerite vašu instalaciju

en: No input plugin available for %s; check your installation.
hr: Nije dostupan umetak za %s; provjerite vašu instalaciju.

en: No demux plugin available for %s; check your installation.
hr: Nije dostupan demux umetak za %s; provjerite vašu instalaciju.

en: Demuxing for %s failed; check your installation.
hr: Demux operacija za %s nije uspijela; provjerite vašu instalaciju.

en: Internal error; check your installation.
hr: Interna greška; provjerite vašu instalaciju.

en: Audio of %s not handled; check your installation.
hr: %s zvukom se ne rukuje; provjerite vašu instalaciju.

en: <invalid filename>
hr: <neispravno ime datoteke>

en: Never
hr: Nikada

en: Loading songs...
hr: Učitavanje pjesama...

en: Refreshing songs...
hr: Osvježavane pjesama...

note: plural form
en: %d song | %d songs
hr[0]: %d pjesma
hr[1]: %d pjesme
hr[2]: %d pjesama

note: plural form
en: %ld minute | %ld minutes
hr[0]: %ld minuta
hr[1]: %ld minute
hr[2]: %ld minuta

note: plural form
en: %ld hour | %ld hours
hr[0]: %ld sat
hr[1]: %ld sata
hr[2]: %ld sati

note: plural form
en: %ld day | %ld days
hr[0]: %ld dan
hr[1]: %ld dana
hr[2]: %ld dana

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
hr: %s, %s i %s

note: Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
hr: %s i %s

en: Print the playing song and exit
hr: Ispiši pjesmu koja se izvodi i izađi

en: Print the playing song URI and exit
hr: Ispiši adresu pjesme koja se izvodi i izađi

en: Print the playing song length in seconds and exit
hr: Ispiši dužinu pjesme koja se izvodi i izađi

en: Print the current elapsed time of playing song and exit
hr: Ispiši proteklo trajanje trenutne pjesme i izađi

en: Seek to the specified time in playing song if possible and exit
hr: Premotaj na određeno vrijeme u pjesmi koja se izvodi i izađi

en: Toggle play/pause mode
hr: Preklopi između izvođenja/pauze

en: Focus the running player
hr: Usredotoči se na reproduktor zvuka

en: Jump to previous song
hr: Idi na prethodnu pjesmu

en: Jump to next song
hr: Idi na sljedeću pjesmu

en: Enable debugging code
hr: Omogući pronalaženje grešaka u programu

en: Do not update the library
hr: Nemoj obnoviti biblioteku

en: Do not register the shell
hr: Nemoj prijaviti ljusku

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
hr: Nemoj trajno spremiti bilo koji podatak (podrazumijeva --no-registration)

en: Path for database file to use
hr: Putanja datoteke s bazom podataka

en: Quit Rhythmbox
hr: Izađi iz Rhytmbox

en: Rhythmbox does not currently work if GNOME sound events are are enabled and esdsink is in use.
hr: Rhytmbox trenutno ne radi ukoliko su uključeni Gnomovi zvuči događaji i koristi se esdsink.

en: An exception occured '%s'
hr: Dogodila se greška '%s'

en: Failed to activate the shell:
    %s
hr: Nije uspjelo pokretanej ljuske:
    %s

en: Linear
hr: Linearni

en: Linear looping
hr: Linearna povratna petlja

en: Shuffle
hr: Promiješaj

en: Random with equal weights
hr: Nausmice s jednakom težinom

en: Random by time since last play
hr: Nasumice prema vremenu tišine zadnje reprodukcije

en: Random by rating
hr: Nasumice prema ocjeni

en: Random by time since last play and rating
hr: Nasumice prema vremenu od zadnje reprodukcije i ocjeni

en: Couldn't parse playlist
hr: Ne mogu obraditi popis pjesama

en: Load playlist
hr: UÄitaj popis pjesama

en: Save playlist
hr: Spremi popis pjesama

en: Failed to create the player: %s
hr: Nije uspjelo stvaranje svirača: %s

en: Play previous song
hr: Reproduciraj prethodnu pjesmu

en: Play next song
hr: Reproduciraj sljedeću pjesmu

en: Change the music volume
hr: Promijeni glasnoću glazbe

en: Opening %s...
hr: Otvaram %s...

en: Pause playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: _Pause
hr: _Pauza

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: Unexpected end of stream!
hr: Neočekivani kraj toka!

en: Music Player Preferences
hr: Postavke glazbenog programa

en: General
hr: Općenito

en: Unable to parse URI "%s"
hr: Ne mogu obraditi adresu "%s"

en: Whether the main window is visible
hr: Je li vidljiv glavni prozor

en: Whether shuffle is enabled
hr: Je li miješanje uključeno?

en: Properties for the current song
hr: Svojstva trenutne pjesme

en: Failed to register the shell: %s
    This probably means that you installed Rhythmbox in a different prefix than bonobo-activation; this warning is harmless, but IPC will not work.
hr: Nije uspjela prijava ljuske: %s
    Ovo vjerojatno znači da ste instalirali Rhythmbox na različitom mjestu od bonobo-activationa; ovo upozorenje je bezopasno, ali IPC neće raditi.

en: Not playing
hr: Ne svira

note: Translators: the first %s is substituted by the song name, the second one is the elapsed and total time
en: %s
    Paused, %s
hr: %s
    Pauzirano, %s

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
hr: %s (pauzirano)

en: Maintainers:
hr: Održavatelji:

en: Former Maintainers:
hr: Razvijali su:

en: Contributors:
hr: Mehanizam za preinaku sadržaja

en: Music management and playback software for GNOME.
hr: Program za reprodukciju i upravljanjem glazbe za GNOME.

en: Choose Files or Directory
hr: Odaberite datoteke ili direktorij

en: To extract CDs you must install the Sound Juicer package.
hr: Za izvlačenje glazbæ s CD-a morate instalirati paket Sound Juicer.

en: Couldn't run sound-juicer: %s
hr: Ne mogu pokrenuti sound-juicer: %s

en: Filter music display by genre, artist, album, or title
hr: Izdvoji prikaz glazbe prema žanru, izvođaču, albumu ili naslovu

en: Show _Browser
hr: Pokaži preglednik

en: Hide _Browser
hr: Sakrij pregle_dnik

en: _Repeat
hr: _Ponovi

en: Buffering...
hr: MeÄuspremam...

en: Playlist
hr: Popis pjesama

en: Error reading "%s".
hr: Greška pri čitanju "%s".

en: "%s" is not a valid iPod database.
hr: "%s" nije ispravna iPod baza podataka.

en: Could not open "%s" file for reading.
hr: Nisam mogao otvotiri datoteku za čitanje "%s".

en: Could not open "%s" file for writing.
hr: Nisam mogao otvoriti datoteku za čitanje "%s".

note: an error occured
en: Error renaming '%s' to '%s' (%s).
hr: Greška kod promjene imena "%s" u "%s" (%s).

note: error -- not end of file!
en: Error reading file "%s".
hr: Greška pri čitanju datoteke "%s".

en: Error writing PC file "%s".
hr: Greška pri pisanju PC datoteke "%s".

en: Genre
hr: Ĺ˝anr

note: plural form
en: %d station | %d stations
hr[0]: %d stanica
hr[1]: %d stanice
hr[2]: %d stanica

en: Artist
hr: IzvoÄaÄ

en: Library
hr: Biblioteka

en: Add Location
hr: Dodaj adresu

en: Tra_ck
hr: _fonogram

en: No properties available.
hr: Nema raspoloživih osobina.

en: This source does not support drag and drop.
hr: Ovaj izvor ne podržava povlačenje i ispuštanje.

en: _Source
hr: _Izvor

en: Pixbuf Object
hr: _Objekt...

en: The pixbuf to render.
hr: Pixbuf za iscrtavanje.

en: Welcome to Rhythmbox
hr: Dobrodošli u Rhytmbox

en: Rhythmbox is the GNOME music player that lets you do everything: play your music files, listen to Internet Radio, import music from CDs, and much more.
    
    This assistant will help you get started by asking you some simple questions.
hr: Rhythmbox je reproduktor zvuka za GNOME koje vam omogućuje: reprodukcij vaših glazbenih datoteka, slušanje Internet radija, ivoz glazbe s CD-a i još mnogo toga.
    
    Ovaj pomočnik će vam pomoći pri pokretanju pitajući vas nekoliko jednostavnih pitanja.

en: Music library setup
hr: Postavljanje glazbene biblioteke

en: Finish
hr: Završetak

en: You are now ready to start Rhythmbox.
    
    Remember that you may add music to the library using "Music" then "Import Folder", or by importing it from CDs.
hr: Sada ste spremni za pokretanje programa Rhytmbox.
    Zapamtite da možete dodati glazbu u biblioteku koristeći izbornik "Glazba" pa "Uvezi mapu" ili uvozom s CD-a.

en: Error reading filename: %s
hr: Greška pri čitanju datoteke: %s

en: Choose a directory
hr: Odaberite direktorij

en: Very Low
hr: Vrlo nisko

en: Low
hr: Nisko

en: Regular
hr: Obično

en: High
hr: Visok

en: Very High
hr: Vrlo visoka

en: Perfect
hr: Savršeno

en: _Title
hr: _Naslov

en: Art_ist
hr: _IzvoÄaÄ

en: Ge_nre
hr: Žanr

en: Ti_me
hr: _Vrijeme

en: _Play Count
hr: Pj_esma broj

en: L_ast Played
hr: Zadnja izvo_đena

en: Now Playing
hr: Sada reproduciram

en: Listening to
hr: Slušate

en: Get information on this album from the web
hr: Pogledajte podatke o ovom albumu preko weba

en: Get information on this artist from the web
hr: Pogledajte podatke o ovom umjetniku preko weba

en: Get information on this station from the web
hr: Uzmi informacije o ovoj stanici sa weba

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
hr: %d:%02d od %d:%02d preostalo

en: Error loading files into library
hr: Greška pri učitavanju datoteka u biblioteku

en: _Error
hr: _Greška

en: _File
hr: _Datoteka

en: Title
hr: Naslov

en: Rating
hr: Ocjenjivanje

en: contains
hr: sadržava

en: does not contain
hr: ne sadrži

en: equals
hr: izjednačiti

en: greater than
hr: veće od

en: less than
hr: manje od

en: Create Automatic Playlist
hr: Stvori automatskui popis pjesama

note: this string can only be so long, or there wont be a search entry :)
en: _Search:
hr: Traži :

en: from
hr: iz

en: by
hr: blizu

en: Song Properties
hr: Osobine pjesme

en: Multiple Song Properties
hr: Svojstva više pjesama

en: on the desktop
hr: na radnoj površini
