rhythmbox - en to eo translation catalogue (920 entries)

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
eo: Ne eblis krei celelementon de GStreamer por skribi en %s

note: ?
en: Failed to open output device: %s
eo: Fiaskis malfermi eligilon: %s

en: Failed to create playbin2 element; check your GStreamer installation
eo: Kreado de playbin2-elemento malsukcesis. Kontroli vian instalaĵon de GStreamer.

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
eo: Fiaskis ligi novan fluon en ĉenstablon de GStreamer

en: Failed to start new stream
eo: Fiaskis komenci novan fluon

note: ?
en: Failed to open output device
eo: Fiaskis malfermi eligilon

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
eo: Fiaskis krei elementon de GStreamer; kontroli vian instalaĵon

en: Failed to create audio output element; check your installation
eo: Fiaskis krei son-eligan elementon; kontroli vian instalaĵon

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
eo: Fiaskis ligi ĉenstablon de GStreamer; kontroli vian instalaĵon

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
eo: Fiaskis krei ĉenstablon de GStreamer por ludi %s

en: Recently Added
eo: Antaŭnelonge aldonitaj

en: Recently Played
eo: Antaŭnelonge luditaj

en: My Top Rated
eo: Miaj preferataj

en: Music Player
eo: Muzikludilo

en: Rhythmbox Music Player
eo: Muzikludilo Rhythmbox

en: Play and organize your music collection
eo: Ludi kaj organizi vian muzikaron

en: songs
eo: kantoj

en: Minutes
eo: minutoj

en: Create automatically updating playlist where:
eo: Krei aŭtomate ĝisdatigatan ludliston en kiu:

en: A_dd if any criteria are matched
eo: Al_doni se ajna kriterio estas valida

en: _Limit to:
eo: _Limigi al:

en: _When sorted by:
eo: _Kiam ordigita laŭ:

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Text below icons
eo: Teksto sub piktogramoj

en: Text beside icons
eo: Teksto apud piktogramoj

en: Icons only
eo: Nur piktogramoj

en: Text only
eo: Nur teksto

en: Browser Views
eo: Foliumilaj vidoj

en: _Artists and albums
eo: _Artistoj kaj albumoj

en: _Genres and artists
eo: Ĝ_enroj kaj artistoj

en: G_enres, artists and albums
eo: Ĝ_enro, artistoj kaj albumoj

en: Visible Columns
eo: Videblaj kolumnoj

en: Track _number
eo: Trak_numero

en: _Artist
eo: _Artisto

en: A_lbum
eo: A_lbumo

en: _Year
eo: _Jaro

en: _Last played
eo: _Laste ludita

en: _Genre
eo: Ĝ_enro

en: Da_te added
eo: Aldonda_to

en: _Play count
eo: Lud_kalkulo

en: C_omment
eo: K_omento

en: BPM
eo: BDM

en: _Rating
eo: _Takso

en: Ti_me
eo: Te_mpo

en: Lo_cation
eo: Lo_ko

en: _Quality
eo: _Kvalito

en: Toolbar Button Labels
eo: Butonetikedoj de ilobretoj

en: Library Location
eo: Loko de la dosieraro

en: _Music files are placed in:
eo: _Muzikaj dosieroj troviĝas en:

en: _Browse...
eo: Foliumi...

en: _Watch my library for new files
eo: _Atentigi novajn dosierojn en la dosieraro

en: Library Structure
eo: Strukturo de la dosieraro

en: F_older hierarchy:
eo: Hierarkio de d_osierujoj:

en: _File name:
eo: _Dosiernomo:

en: _Preferred format:
eo: _Preferata formato:

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
eo: Artisto/Artisto-Albumo/Artisto (Albumo) - 01 - Titolo.ogg

en: _Settings
eo: _Agordoj

en: _Install additional software required to use this format
eo: _Instali aldonan programaron necesan por uzi tiun formon

en: Media Player Properties
eo: Atributoj de la media ludilo

en: <b>Information</b>
eo: <b>Informoj</b>

note: Translators: This refers to the usage of media space
en: <b>Volume usage</b>
eo: <b>Sonforteca uzo</b>

en: Basic
eo: Baza

en: <b>Sync Preferences</b>
eo: <b>Sinkronigi agordojn</b>

en: <b>Sync Preview</b>
eo: <b>Sinkronigi antaŭrigardon</b>

en: Sync
eo: Sinkronigo

en: Player Backend
eo: Administrejo de ludilo

en: Crossfade Duration (Seconds)
eo: Daŭro de transfado (sekundoj)

en: By extension
eo: Laŭ finaĵo

en: Save Playlist
eo: Konservi ludliston

en: Select playlist format:
eo: Elekti formaton de ludlisto:

en: <b>Playlist format</b>
eo: <b>Ludlista formato</b>

en: Title:
eo: Titolo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Last updated:
eo: Laste ĝisdatiĝita:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Last episode:
eo: Lasta epizodo:

en: Source:
eo: Fonto:

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Details
eo: Detaloj

en: Podcast Downloads
eo: Podkast-elŝutoj

en: _Download location:
eo: _Elŝutejo:

en: Check for _new episodes:
eo: Kontroli por _novaj epizodoj:

en: Select Folder For Podcasts
eo: Elekti dosierujon por podkastoj

en: Every hour
eo: Ĉiuhore

en: Every day
eo: Ĉiutage

en: Every week
eo: Ĉiusemajne

en: Manually
eo: Mane

en: Feed:
eo: Fluo:

en: Date:
eo: Dato:

en: _Rating:
eo: _Takso:

en: Play count:
eo: Ludkalkulo:

en: Last played:
eo: Laste ludita:

en: Bitrate:
eo: Bajtfrekvenco:

en: Duration:
eo: Daŭro:

en: Download location:
eo: Elŝuejo:

en: Albu_m:
eo: Albu_mo:

en: _Artist:
eo: _Artisto:

en: _Genre:
eo: Ĝ_enro:

en: _Year:
eo: _Jaro:

en: _Disc number:
eo: _Disknumero:

en: Album a_rtist:
eo: Album-artisto:

en: Albu_m sort order:
eo: Albu_ma ordigordo:

en: _Artist sort order:
eo: _Artista ordigordo

en: Album a_rtist sort order:
eo: Album-artista ordigordo:

en: Sorting
eo: Ordigado

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: Track _number:
eo: Trak_numero:

en: BPM:
eo: Bitoj dum minuto:

en: _Comment:
eo: _Komento:

en: Error message
eo: Erarmesaĝo

en: File name:
eo: Dosiernomo:

en: Location:
eo: Loko:

en: File size:
eo: Dosiergrando:

en: Date added:
eo: Aldondato:

en: Current contents
eo: Nuntempaj enhavoj

en: Contents after sync
eo: Enhavoj post sinkronigo

en: Added files:
eo: Aldonitaj dosieroj:

en: Removed files:
eo: Forigitaj dosieroj:

en: File is not a valid .desktop file
eo: Dosiero ne estas valida .desktop-dosiero

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eo: Nerekonata versio '%s' de labortabla dosiero

en: Starting %s
eo: Rulanta %s

en: Application does not accept documents on command line
eo: Aplikaĵo ne akceptas dokumentojn per komandlinio

en: Unrecognized launch option: %d
eo: Nerekonata rulparametro: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eo: Ne eblas transdoni URI-ojn de dokumentoj al labortabla elemento 'Type=Link'

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Disable connection to session manager
eo: Elŝalti la konekton al la seancoadministrilo

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, enhavanta konservitajn agordojn

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Specify session management ID
eo: Specifi seancadministran identigilon

en: ID
eo: Identigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Show session management options
eo: Montri seancadministrajn opciojn

en: Never
eo: Neniam

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
eo: Hodiaŭ %R

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
eo: Hieraŭ %R

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
eo: %a %R

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
eo: %d %b %R

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
eo: %d %b %Y

note: impossible time or broken locale settings we really do need to fix this so untagged entries actually have NULL rather than * a translated string. don't search for 'unknown' when we don't have the artist or title information Translators: unknown track title
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Too many symlinks
eo: Tro multe da simbolaj ligiloj

en: Cannot get free space at %s: %s
eo: Malsukcesis akiri liberan spacon ĉe %s: %s

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
eo: %d:%02d el %d:%02d restas

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
eo: %d:%02d:%02d el %d:%02d:%02d restas

en: %d:%02d of %d:%02d
eo: %d:%02d el %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
eo: %d:%02d:%02d el %d:%02d:%02d

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
eo: Ne eblas skribi markojn en tiun dosieron ĉar ĝi enhavas plurajn fluojn

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
eo: Ne eblas skribi markojn en tiun dosieron ĉar ĝi ne estas kodita en subtenata formo

en: Failed to create a source element; check your installation
eo: Fiaskis krei fontelementon. Kontroli vian instalaĵon

en: Failed to create the 'decodebin2' element; check your GStreamer installation
eo: Kreado de 'decodebin2'-elemento malsukcesis; kontrolu vian instalaĵon de GStreamer.

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
eo: Kreado de 'giostreamsink'-elemento malsukcesis; kontrolu vian instalaĵon de GStreamer.

en: File corrupted during write
eo: Dosiero difektiĝis dum skribado

en: Cover art
eo: Kovrilo

en: Fetch album covers from the Internet
eo: Obteni kovrilon el interreto

en: Searching...
eo: Serĉante...

en: Cover art search
eo: Serĉo de albumbildo

en: A_lbum:
eo: A_lbumo:

en: Artist s_ort order:
eo: Ordigi artistojn:

en: _Disc:
eo: _Disko:

en: Audio CD Player
eo: Legilo de sonaj lumdiskoj

en: Support for playing of audio CDs as music source
eo: Subteno de sonaj KD kiel fonto de muziko

en: Multiple Albums Found
eo: Pluraj albumoj trovitaj

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
eo: Ĉi tiu KD povas enhavi pli ol unu albumo. Bonvolu sube elekti kiu albumo ĝi estas kaj premi <i>Daŭrigi</i>.

en: _Continue
eo: _Daŭrigi

en: _Extract to Library
eo: _Eltiri en biblioteko

en: Copy tracks to the library
eo: Kopii kantojn al la biblioteko

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Reload Album Information
eo: Reŝargi informojn pri albumo

note: Translators: this is the toolbar button label for Copy to Library action.
en: Extract
eo: Eltiri

en: Select tracks to be extracted
eo: Elekti kantojn por esti eltiritaj

note: Info bar for non-Musicbrainz data
en: S_ubmit Album
eo: Sendi alb_umon

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Could not find this album on MusicBrainz.
eo: Ne eblas trovi ĉi tiun albumon en MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
eo: Vi povas plibonigi la datumbazon de MusicBrainz aldonante ĉi tiun albumon.

en: <Invalid unicode>
eo: <nevalida unikodo>

en: Track %u
eo: Trako %u

en: Couldn't load Audio CD
eo: Ne eblis ŝargi la sondiskon

en: Rhythmbox couldn't access the CD.
eo: Rhythmbox ne povis aliri la KD-n

en: Rhythmbox couldn't read the CD information.
eo: Rhythmbox ne povis legi la KD-datumojn

en: Title
eo: Titolo

en: Artist
eo: Artisto

en: Rhythmbox could not get access to the CD device.
eo: Rhythmbox ne povas atingi la KD-aparaton.

en: Device '%s' does not contain any media
eo: La aparato '%s' ne entenas iun datumportilon

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
eo: Aparato '%s' ne povis esti malfermita. Kontroli atingopermesojn por la aparato.

en: Cannot read CD: %s
eo: Ne eblas legi KD: %s

en: Could not create CD lookup thread
eo: Malsukcesis krei fadenon por serĉi tra lumdisko

en: Cannot access CD
eo: Ne eblas atingi lumdiskon

en: Unknown Title
eo: Nekonata titolo

en: Unknown Artist
eo: Nekonata artisto

en: Track %d
eo: Trako %d

en: Cannot access CD: %s
eo: Ne eblas atingi lumdiskon: %s

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
eo: Alŝutas prikantajn informojn al Last.fm kaj sonigas radiajn fluojn de Last.fm

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
eo: Kiun servon de Audioscrobbler vi deziras uzi?

en: Logout
eo: Elsaluti

en: View your profile
eo: Vidi vian profilon

en: Submit listening data
eo: Transsendi datumojn pri aŭskultado

en: Status:
eo: Stato:

en: Queued tracks:
eo: Envicigitaj kantoj:

en: Tracks submitted:
eo: Senditaj kantoj:

en: Last submission time:
eo: Tempo de lasta sendo:

en: Disabled
eo: Elŝaltite

en: Submission statistics
eo: Statistikoj pri transsendado

en: Create a Radio Station
eo: Krei radiostacion

en: Type:
eo: Tipo:

en: Create Station
eo: Krei stacion

en: Recently Listened Tracks
eo: Ĵusluditaj trakoj

en: Top Artists
eo: Plej bonaj artistoj

en: Recommendations
eo: Rekomendaĵoj

en: Top Tracks
eo: Plej bonaj kantoj

en: Loved Tracks
eo: Amataj trakoj

en: OK
eo: Bone

en: Logging in
eo: Ensalutanta

en: Request failed
eo: Peto fiaskis

en: Authentication error
eo: Aŭtentig-eraro

en: Clock is not set correctly
eo: La horloĝo ne estas korekte agordita

en: This version of Rhythmbox has been banned.
eo: Ĉi tiu versio de Rhythmbox forbariĝis.

en: Track submission failed too many times
eo: Sendado de la trako fiaskis tro ofte

en: Refresh Profile
eo: Refreŝi profilon

en: Refresh your Profile
eo: Refreŝi vian profilon

en: Love
eo: Ŝato

en: Mark this song as loved
eo: Marki ĉi tiun kanton kiel ŝatata

en: Ban
eo: Forbari

en: Ban the current track from being played again
eo: Forbari la nunan kanton ekde posta reludado

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download the currently playing track
eo: Elŝuti la nun ludatan kanton

en: You are not currently logged in.
eo: Vi nun ne estas ensalutite.

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Waiting for authentication...
eo: Atendanta por la aŭtentigado...

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Authentication error. Please try logging in again.
eo: Aŭtentigada eraro. Bonvolu reprovi ensaluti.

en: Connection error. Please try logging in again.
eo: Konekta eraro. Bonvolu reprovi ensaluti.

en: My Library
eo: Mia biblioteko

en: My Recommendations
eo: Miaj rekomendaĵoj

en: My Neighbourhood
eo: Mia najbaraĵo

en: %s plays
eo: %s ludas

note: Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This is the label for menu item which when activated will take the user to the * artist/track's page on the service's website.
en: _View on %s
eo: _Vidi ĉe %s

en: Listen to _Similar Artists Radio
eo: Aŭskulti radion de _similaj artistoj

en: Listen to _Top Fans Radio
eo: Aŭskulti radion por _plej bonaj fervoruloj

note: Translators: describes a radio stream playing tracks similar to those by an artist. * Followed by a text entry box for the artist name.
en: Similar to Artist:
eo: Similas al artisto

note: Translators: describes a radio stream playing tracks listened to by the top fans of * a particular artist.  Followed by a text entry box for the artist name.
en: Top Fans of Artist:
eo: Plej bonaj fervoruloj de artisto:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks from the library of a particular * user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Library of User:
eo: Biblioteko de uzanto:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks played by users similar to a * particular user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Neighbourhood of User:
eo: Ĉirkaŭaĵo de uzanto:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks that a particular user has marked * as loved.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Tracks Loved by User:
eo: Kantoj ŝatataj de uzanto:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks recommended to a particular user. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Recommendations for User:
eo: Rekomendaĵoj por uzanto:

note: Translators: a type of station named "Mix Radio" by Last.fm. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for a description of it. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Mix Radio for User:
eo: Miksradio por uzanto:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks tagged with a particular tag. * Followed by a text entry box for the tag.
en: Tracks Tagged with:
eo: Kantoj markitaj per:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks often listened to by members of * a particular group. Followed by a text entry box for the group name.
en: Listened by Group:
eo: Aŭskutita fare de grupo:

note: Translators: station is built from the artist %s's top fans
en: %s Fan Radio
eo: Radio por fervoruloj de %s

note: Translators: station is built from the library of the user %s
en: %s's Library
eo: Biblioteko de %s

note: Translators: station is built from the "neighbourhood" of the user %s. * Last.fm uses "neighbourhood" to mean other users with similar music tastes
en: %s's Neighbourhood
eo: Najbaraĵo de %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "loved" by the user %s
en: %s's Loved Tracks
eo: Ŝatataj trakoj de %s

note: Translators: station is built from the tracks which are recommended to the user %s
en: %s's Recommended Radio
eo: Radio rekomendata al %s

note: Translators: station is the "Mix Radio" for the user %s. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for description.
en: %s's Mix Radio
eo: Miksradio de %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "tagged" with %s. * Last.fm lets users "tag" songs with any string they wish. Tags are usually genres, * but nationalities, record labels, decades and very random words are also commmon
en: %s Tag Radio
eo: Radio markita per %s

note: Translators: station is built from the library of the group %s
en: %s Group Radio
eo: Radio de la grupo %s

en: _Rename Station
eo: _Alinomi stacion

en: Rename station
eo: Alinomi stacion

en: _Delete Station
eo: _Forigi stacion

en: Delete station
eo: Forigi stacion

en: You must enter your password to listen to this station
eo: Vi devas enigi vian pasporton por aŭdi tiun stacion

en: Error tuning station: no response
eo: Eraro aliri stacion: neniu respondo

note: Invalid station url
en: Invalid station URL
eo: Nevalida stacio-URL

note: Subscriber only station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that to listen to this radio station the user needs to be * a paying subscriber to the service.
en: This station is only available to %s subscribers
eo: Ĉi tiu stacio nur haveblas por %s abonantoj.

note: Not enough content
en: Not enough content to play station
eo: Ne sufiĉe da enhavo por ludi stacion

note: Deprecated station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that the service has deprecated this type of station.
en: %s no longer supports this type of station
eo: %s ne plu subtenas tiuspecan stacion

note: Other error
en: Error tuning station: %i - %s
eo: Eraro aliri stacion: %i - %s

en: Audio CD Recorder
eo: Sondiska registrilo

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
eo: Registri muzikan KD el ludlistoj kaj duobligi muzikajn KD

en: _Create Audio CD...
eo: _Krei sondiskon...

en: Create an audio CD from playlist
eo: Krei sondiskon el ludlisto

en: Duplicate Audio CD...
eo: Duobligi sondiskon...

en: Create a copy of this audio CD
eo: Krei kopion de ĉi tiu muzika KD

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
eo: Rhythmbox ne povis duobligi la diskon

en: Rhythmbox could not record the audio disc
eo: Rhythmbox ne povis registri la sondiskon

en: Unable to build an audio track list
eo: Ne eblis konstrui trakliston

en: Unable to write audio project file %s: %s
eo: Ne eblis konservi sonprojektan dosieron %s: %s

en: Unable to write audio project
eo: Ne eblis konservi sonprojekton

en: Unable to create audio CD project
eo: Ne eblis krei sondiskan projekton

note: Translators: this is the toolbar button label for Create Audio CD action
en: Burn
eo: Registri

note: Translators: this is the toolbar button label for Duplicate Audio CD action
en: Copy CD
eo: Kopii KD

en: Albums
eo: Albumoj

en: Loading biography for %s
eo: Ŝarĝanta biografion de %s

en: Context Pane
eo: Kunteksta Fenestro

en: Show information related to the currently playing artist and song.
eo: Montri informon rilate al la nuntempa ludanta artisto kaj kanto

note: Add button to toggle visibility of pane
en: Conte_xt Pane
eo: Kunte_ksta panelo

en: Change the visibility of the context pane
eo: Ŝanĝi la videblecon de la kunteksta fenestro

en: Nothing Playing
eo: Nenio ludas

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
eo: Tiu informo nur estas disponebla por Last.fm-uzantoj. Certigu ĉu la Last.fm-kromprogramo estas enŝaltita, elektu Last.fm en la flanka breto kaj ensalutu.

en: Links
eo: Ligiloj

en: Lyrics
eo: Teksto

en: Loading lyrics for %s by %s
eo: Ŝarĝo de kanttekstojn por %s de %s

en: Lyrics not found
eo: Ne trovis kanttekstojn

en: Hide all tracks
eo: Kaŝi ciujn kantojn

en: Show all tracks
eo: Montri ciujn kantojn

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
eo[0]: %s (%d kantoj)
eo[1]: %s (%d kantoj)

en: Track list not available
eo: Kant-listo ne disponebla

en: Unable to retrieve album information:
eo: Neeblas obteni albuminformojn:

en: No information available
eo: Neniu infomo disponebla

en: Read more
eo: Legi pli

en: Read less
eo: Legi malpli

en: Unable to retrieve artist information:
eo: Neeblas obteni artistinformojn:

en: DAAP Music Sharing
eo: Kunhavigo de muziko per DAAP

en: Share music and play shared music on your local network
eo: Kunhavigi muzikon kaj ludi kunhavigitan muzikon el via loka reto

en: <b>Sharing</b>
eo: <b>Kunhavigitaĵoj</b>

en: _Share my music
eo: Kunhavigi mian muzikon

en: Library _name:
eo: Bibliotek_nomo:

en: Require _password:
eo: _Pasvorto bezonata:

en: Connect to _DAAP share...
eo: Konekti al DAAP-_kunhavigo...

en: Connect to a new DAAP share
eo: Konekti al nova DAAP-kunhavigo

en: _Disconnect
eo: _Malkonekti

en: Disconnect from DAAP share
eo: Malkonekti el DAAP-kunhavigo

en: New DAAP share
eo: Nova DAAP-kunhavigo

en: Host:port of DAAP share:
eo: Gastigo:pordo de DAAP-kunhavigo

en: %s's Music
eo: Muziko de %s

en: The music share '%s' requires a password to connect
eo: La komuna muziko '%s' necesas pasvorton por konekti

en: Connecting to music share
eo: Konektanta al komuna muziko

en: Retrieving songs from music share
eo: Ricevanta kantojn el komuna muziko

en: Could not connect to shared music
eo: Ne eblis konekti al komuna muziko

en: Connecting...
eo: Konektante...

en: Artists
eo: Artistoj

en: Genres
eo: Ĝenroj

en: Playlists
eo: Ludlistoj

en: FM Radio
eo: FM-Radio

en: Support for FM radio broadcasting services
eo: Subteno por elsendaj servoj de FM-radioj

en: New FM R_adio Station
eo: Nova FM-r_adiostacio

en: Create a new FM Radio station
eo: Krei novan FM-radiostacio

en: New FM Radio Station
eo: Nova FM-radiostacio

en: Frequency of radio station
eo: Frekvenco de la radiostacio

en: Device _name:
eo: Aparat_nomo:

en: Tracks:
eo: Kantoj:

en: Playlists:
eo: Ludlistoj:

en: Model:
eo: Modelo:

en: Serial number:
eo: Seria numero:

en: Manufacturer:
eo: Produktinto:

en: Audio formats:
eo: Aŭddatumaranĝoj:

en: <b>System</b>
eo: <b>Sistemo</b>

en: Portable Players
eo: Porteblaj ludiloj

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
eo: Subteno por komunaj sonludiloj (kune kun PSP kaj Nokia 770)

en: New Playlist
eo: Nova ludlisto

en: Create a new playlist on this device
eo: Krei novan ludliston sur ĉi tiu aparato

en: Delete Playlist
eo: Forigi ludliston

en: Delete this playlist
eo: Forigi ĉi tiun ludliston

en: _Properties
eo: Ecoj

en: Display device properties
eo: Montri aparatajn ecojn

en: Advanced
eo: Spertula

en: Browse
eo: Foliumi

en: IM Status
eo: IM-stato

en: ♫ Listening to music... ♫
eo: ♫ Aŭskultanta muzikon... ♫

en: iPod _name:
eo: _Nomo de iPod:

en: Podcasts:
eo: Podkastoj:

en: Mount point:
eo: Surmetingo:

en: Database version:
eo: Versio de datumbazo:

en: Firmware version:
eo: Versio de mikroprogramaro:

en: iPod detected
eo: iPod detektita

en: _Initialize
eo: Pravalor_izi

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: _Model:
eo: _Modelo:

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
eo: Rhythmbox detektis aparaton, kiu eble estas nepravalorizita aŭ difektita iPod. Ĝi devas esti pravalorizita antaŭ ol Rhythmbox povas uzi ĝin, sed tio forigos ĉiujn metadatumajn kantojn jam ekzistantajn. Se vi deziras, ke Rhythmbox pravalorizas la iPod, bonvolu plenigi la formulon sube. Se la aparato ne estas iPod aŭ vi ne deziras pravalorizi ĝin, bonvolu nuligi tion.

en: <span size="x-large" weight="bold">Do you want to initialize your iPod?</span>
eo: <span size="x-large" weight="bold">Ĉu vi volas pravalorizi vian iPod?</span>

en: Portable Players - iPod
eo: Porteblaj ludiloj — iPod

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
eo: Subteno por Apple iPod (montri enhavon, ludi el aparato)

en: Unable to initialize new iPod
eo: Ne eblas pravalorizi novan iPod

en: _Rename
eo: _Alinomigi

en: Rename iPod
eo: Alinomigi na iPod

en: Display iPod properties
eo: Montri agordojn de iPod

en: _New Playlist
eo: _Nova ludlisto

en: Add new playlist to iPod
eo: Aldoni novan ludliston al iPod

en: Rename playlist
eo: Alinomigi ludliston

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Delete playlist
eo: Forigi muzikliston

en: Podcasts
eo: Podkastoj

en: New playlist
eo: Nova ludlisto

en: Internet Radio
eo: Interreta radio

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
eo: Subteno por interretaj radioelsendoj

en: New Internet _Radio Station...
eo: Nova interreta _radiostacio...

en: Create a new Internet Radio station
eo: Krei novan retan radiostacion

[ctx: Radio]
note: Translators: this is the toolbar button label for New Internet Radio Station action.
en: Add
eo: Aldoni

en: Genre
eo: Ĝenro

en: %d station | %d stations
eo[0]: %d stacio
eo[1]: %d stacioj

note: should prevent multiple dialogs?  going to kill this nonsense anyway soon..
en: New Internet Radio Station
eo: Nova interreta radiostacio

en: URL of internet radio station:
eo: URL de la reta radiostacio

en: %s Properties
eo: Ecoj de %s

en: %lu kbps
eo: %lu kb/s

en: Unable to change station property
eo: Ne eblas ŝanĝi econ de la stacio

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
eo: Ne eblas ŝanĝi URI de la stacio al %s, ĉar tia stacio jam ekzistas

en: L_ocation:
eo: L_oko:

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
eo: Kontroli Rhythmbox per infraruĝa teleregilo

en: Choose lyrics folder...
eo: Elekti la dosierujon de tekstoj...

en: Song Lyrics
eo: Teksto de kanto

en: Fetch song lyrics from the Internet
eo: Preni kantotekstojn de la Interreto

en: <b>Search engines</b>
eo: <b>Serĉiloj</b>

en: Browse...
eo: Foliumi...

en: <b>Lyrics Folder</b>
eo: <b>Dosierujo de tekstoj</b>

en: No lyrics found
eo: Ne trovis tekston

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _Search again
eo: _Reserĉi

en: Searching for lyrics...
eo: Mi serĉas tekston...

en: Song L_yrics
eo: Teksto de kanto

en: Display lyrics for the playing song
eo: Montri la tekston de la ludata kanto

en: <b>Magnatune online music store</b>
eo: <b>Magnatune reta muzikvendejo</b>

en: Magnatune is an online record label that is not evil.
eo: Magnatune estas reta diskmarko kiu ne volas domaĝi.

en:     * Free listening of all songs
eo:     * Senkosta aŭskulto de ĉiuj kantoj

en:     * All albums and artists hand-picked
eo:     * Ĉiuj albumoj kaj artistoj manpreneblaj

en: You can find more information at
eo: Pli da informo troveblas ĉe

en: Magnatune Store
eo: Magnatune aĉetejo

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
eo: Aldonas eblon al Rhythmbox por povi ludi kaj aĉeti muzikon el la reta muzikvendejo Magnatune

en: January (01)
eo: Januaro (01)

en: February (02)
eo: Februaro (02)

en: March (03)
eo: Marto (03)

en: April (04)
eo: Aprilo (04)

en: May (05)
eo: Majo (05)

en: June (06)
eo: Junio (06)

en: July (07)
eo: Julio (07)

en: August (08)
eo: Aŭgusto (08)

en: September (09)
eo: Septembro (09)

en: October (10)
eo: Oktobro (10)

en: November (11)
eo: Novembro (11)

en: December (12)
eo: Decembro (12)

en: $8 US (typical)
eo: $8 US (kutima)

en: $18 US (We love you!)
eo: $18 US (Ni amas vin!)

en: Magnatune Information
eo: Informoj pri Magnatune

en: I don't have a Magnatune account
eo: Mi ne havas konton ĉe Magnatune

en: I have a streaming account
eo: Mi havas elsendflukonton

en: I have a download account
eo: Mi havas elŝutkonton

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Preferred audio _format:
eo: Preferata son_formato:

en: Get an account at
eo: Obteni konton ĉe

en: Find out about Magnatune at
eo: Malkovri Magnatune ĉe

en: Redownload purchased music at
eo: Reelŝuti aĉetitan muzikon ĉe

en: Your account details have changed. Changes will be applied the next time you start Rhythmbox.
eo: Viaj kontaj detaloj ŝanĝis. Ŝanĝoj estos aplikataj je la sekva restarto de Rhythmbox

en: Download Album
eo: Elŝuti albumon

en: Download this album from Magnatune
eo: Elŝuti ĉi tiun albumon ĉe Magnatune

en: Artist Information
eo: Informoj pri artisto

en: Get information about this artist
eo: Obteni informojn pri ĉi tiu artisto

en: Cancel Downloads
eo: Nuligi elŝuton

en: Stop downloading purchased albums
eo: Haltigi elŝuton de aĉetitaj albumoj

en: Couldn't store account information
eo: Ne eblis memori kontajn informojn

en: Loading Magnatune catalog
eo: Ŝarganta katalogon de Magnatune

en: Downloading Magnatune Album(s)
eo: Elŝutanta albumo(j)n ĉe Magnatune

en: Couldn't purchase album
eo: Ne eblis aĉeti albumon

en: You must have a library location set to purchase an album.
eo: Necesas agordi lokon por via muzikkolekto por aĉeti albumon

en: Unable to load catalog
eo: Ne eblas ŝargi katalogon

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
eo: Rhythmbox ne povis kompreni la katalogon Magnatune. Bonvolu raporti cimon.

en: Couldn't get account details
eo: Ne eblis obteni kontajn detalojn

en: Download Error
eo: Elŝuteraro

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
eo: Eraro okazis dum klopodo por aŭtorigi la elŝuton.
    Magnatune-serviloj revenigis:
    %s

en: Error
eo: Eraro

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
eo: Eraro okazis dum klopodo por elŝuti la albumon
    La teksto de la eraro estas:
    %s

en: Finished Downloading
eo: Elŝuto finiĝis

en: All Magnatune downloads have been completed.
eo: Ĉiuj elŝutoj ĉe Magnatune finiĝis

en: Media Player Keys
eo: Klavo por ludilo

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
eo: Kontroli Rhythmbox uzante fulmoklavojn

en: Portable Players - MTP
eo: Porteblaj ludiloj - MTP

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
eo: Subteno por MTP-aparatoj (montri enhavon, transiri, ludi el aparato)

en: Unable to open temporary file: %s
eo: Ne eblis malfermi provizoran dosieron: %s

en: Rename MTP-device
eo: Alinomigi MTP-aparaton

en: Media player device error
eo: Eraro de ludilaparato

note: Translators: first %s is the device manufacturer, * second is the product name.
en: Unable to open the %s %s device
eo: Neeblas malfermi la aparaton %s %s

en: Digital Audio Player
eo: Diĝita ludilo

en: Unable to copy file from MTP device: %s
eo: Ne eblis kopii dosieron de MTP-aparato: %s

en: Not enough space in %s
eo: Ne sufiĉa spaco en %s

en: Unable to send file to MTP device: %s
eo: Ne eblis sendi dosieron al MTP-aparato: %s

en: Notification
eo: Sciigo

en: Previous
eo: Antaŭen

en: Pause
eo: Paŭzigi

en: Play
eo: Ludi

en: Next
eo: Sekva

note: Translators: by Artist
en: by <i>%s</i>
eo: de <i>%s</i>

note: Translators: from Album
en: from <i>%s</i>
eo: el <i>%s</i>

en: Not Playing
eo: Neludanta

en: Power Manager
eo: Energiadministrilo

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
eo: Malebligi mastrumilon de energio interrompi la maŝino dum ludado

en: Playing
eo: Ludante

en: Python Console
eo: Konzolo de Python

en: Interactive python console
eo: Interaga terminalo de Python

en: _Python Console
eo: Konzolo de _Python

en: Show Rhythmbox's python console
eo: Montri terminalon de Rhythmbox por Python

en: Python Debugger
eo: Malcimigilo de Python

en: Enable remote python debugging with rpdb2
eo: Aktivigi foran malcimigon de Python per rpdb2

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
eo: Vi povas aliri la ĉefan fenestron per la 'ŝela' variablo:

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
eo: Post presi 'Bone', Rhythmbox atendos ĝis vi konektas al ĝi per winpdb aŭ rpdb2. Se vi ne agordis pasvorton por sencimigilo en la dosiero %s, ĝi uzos la defaŭltan pasvorton ('rhythmbox').

en: ReplayGain
eo: ReludiAkiron

en: ReplayGain preferences
eo: Agordoj de ReludiAkiro

en: ReplayGain _mode:
eo: ReludiAkira reĝi_mo:

en: Learn more about ReplayGain at replaygain.org
eo: Lerni pli pri ReludiAkiro ĉe replaygain.org

en: Radio (equal loudness for all tracks)
eo: Radio (sama laŭteco por ĉiuj sonaĵoj)

en: Album (ideal loudness for all tracks)
eo: Albumo (ideala laŭteco por ĉiuj sonaĵoj)

en: Python Sample Plugin
eo: Ekzempla kromprogramo por Python

en: A sample plugin in Python with no features
eo: Sama kromprogramo en Python sen trajtoj

en: Python Source
eo: Fonto de Python

en: Sample Plugin
eo: Ekzempla kromprogramo

en: A sample plugin in C with no features
eo: Ekzempla kromprogramo en C sen trajtoj

en: Vala Sample Plugin
eo: Ekzempla kromprogramo en Vala

en: A sample plugin in Vala with no features
eo: Ekzempla kromprogramo en Vala sen trajtoj

en: Send tracks
eo: Sendi kantojn

en: Send selected tracks by email or instant message
eo: Sendi elektitajn trakojn per retpoŝto aŭ tujmesaĝo

en: Send to...
eo: Sendi al...

en: Send files by mail, instant message...
eo: Sendi dosierojn per poŝto, tujmesaĝo...

en: Low quality
eo: Malalta kvalito

en: Normal quality
eo: Normala kvalito

en: High quality
eo: Alta kvalito

en: _Visual Effect
eo: _Vida efekto

en: Visual Effects
eo: Vidaj efektoj

en: Fullscreen
eo: Tutekrane

en: Display
eo: Montri

en: Visualization
eo: Bildigo

en: Displays visualizations
eo: Montri bildigojn

en: New Episodes
eo: Novaj epizodoj

en: New Downloads
eo: Novaj elŝutaĵoj

en: Downloading podcast
eo: Elŝutanta podkaston

en: Finished downloading podcast
eo: Elŝuto de podkasto finita

en: New updates available from
eo: Novaj ĝisdatigoj disponeblaj ĉe

en: Error in podcast
eo: Eraro en podkasto

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
eo: %s. Ĉu vi volas aldoni la fluon de podkasto ĉiukaze?

en: Error creating podcast download directory
eo: Eraro kreante dosierujon por elŝuto de podkastoj

en: Unable to create the download directory for %s: %s
eo: Ne eblas krei la dosierujon por elŝuto de %s: %s

en: Invalid URL
eo: Nevalida URL

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
eo: La URL "%s" ne estas valida. Bonvolu kontroli ĝin.

note: added as something else, probably iradio
en: URL already added
eo: URL jam estas aldonita

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
eo: La URL "%s" jam estas aldonita kiel radiostacio. Se ĉi tiu estas fluo de podkasto, bonvolu forigi la radiostacion.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
eo: Ŝajnas, ke la URL "%s" ne estas fluo de podkasto. La URL povus esti malkorektita aŭ la fluo povus estis defektita. Ĉu vi volus, ke Rhythmbox uzas ĝin ĉiukaze?

en: Podcast
eo: Podkasto

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
eo: Estis problemo aldonante ĉi tiun podkaston: %s. Bonvolu kontroli la URL: %s

en: Unable to check file type: %s
eo: Ne eblis kontroli dosierspecon: %s

en: Unexpected file type: %s
eo: Neatendita dosiertipo: %s

en: Unable to parse the feed contents
eo: Ne eblis analizi la enhavon de la fluo

en: The feed does not contain any downloadable items
eo: Ĉi tiu fluo ne enhavas iujn elŝuteblajn erojn

en: Unable to display requested URI
eo: Neeblas montri petitan URI

en: Not Downloaded
eo: Ne elŝutita

en: _New Podcast Feed...
eo: _Nova fluo de podkasto...

en: Subscribe to a new Podcast Feed
eo: Aliĝi al nova fluo de podkasto

en: Download _Episode
eo: Elŝuti epizodon

en: Download Podcast Episode
eo: Elŝuti epizodon de podkasto

en: _Cancel Download
eo: Nuligi elŝuton

en: Cancel Episode Download
eo: Nuligi elŝuton de epizodo

en: Episode Properties
eo: Ecoj de epizodo

en: _Update Podcast Feed
eo: Ĝisdatigi fl_uon de podkastoj

en: Update Feed
eo: Ĝisdatigi fluon

en: _Delete Podcast Feed
eo: Forigi fluon de po_dkastoj

en: Delete Feed
eo: Forigi fluon

en: _Update All Feeds
eo: Ĝisdatigi ĉi_ujn fluojn

en: Update all feeds
eo: Ĝisdatigi ĉiujn fluojn

en: Search all fields
eo: Serĉi en ĉiuj kampoj

en: Search podcast feeds
eo: Serĉi fluojn de podkastoj

en: Search podcast episodes
eo: Serĉi epizodojn de podkastoj

en: New Podcast Feed
eo: Nova fluo de podkasto

en: URL of podcast feed:
eo: URL de la fluo de podkasto:

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
eo: Ĉu forigi la fluon de podkasto kaj elŝutitajn dosierojn?

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
eo: Se vi volas forigi fluon kaj dosierojn, ili estos permane perditaj. Bonvolu noti, ke vi povas forigi la fluon kaj konservi la elŝutitan dosieron, forigante nur la fluon.

en: Delete _Feed Only
eo: _Forigi nur fluon

en: _Delete Feed And Files
eo: Forigi fluon kaj dosierojn

en: Downloaded
eo: Elŝutita

en: Failed
eo: Fiaskis

en: Waiting
eo: Atendante

en: %d feed | All %d feeds
eo[0]: %d fluo
eo[1]: Ĉiuj %d fluoj

en: Podcast Error
eo: Eraro de podkasto

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
eo: Ĉu forigi epizodon de podkasto kaj elŝutitan dosieron?

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
eo: Se vi volas forigi epizodon kaj dosieron, ili estos permane perditaj. Bonvolu noti, ke vi povas forigi la epizodon kaj konservi la elŝutitan dosieron, forigante nur la epizodon.

en: Delete _Episode Only
eo: Forigi nur _epizodon

en: _Delete Episode And File
eo: Forigi epizo_don kaj dosieron

en: %d episode | %d episodes
eo[0]: %d epizodo
eo[1]: %d epizodoj

[ctx: Podcast]
note: Translators: this is the toolbar button label for New Podcast Feed action.
en: Add
eo: Aldoni

note: Translators: this is the toolbar button label for Update Feed action.
en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Date
eo: Dato

en: Feed
eo: Fluo

en: Status
eo: Stato

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
eo: Ne komenci novan ekzemplo de Rhythmbox

en: Quit Rhythmbox
eo: Eliri el Rhythmbox

en: Don't present an existing Rhythmbox window
eo: Ne montri jam ekzistantan fenestron de rhythmbox

en: Jump to next song
eo: Iri al sekva kanto

en: Jump to previous song
eo: Iri al antaŭa kanto

en: Resume playback if currently paused
eo: Reludi se nun paŭzita

en: Pause playback if currently playing
eo: Ludi reproduktadon se aktuale estas ludata

en: Toggle play/pause mode
eo: Baskuligi ludan/paŭzan reĝimon

note: { "stop", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &stop, N_("Stop playback"), NULL },
en: Play a specified URI, importing it if necessary
eo: Ludi specifitan URI. se necesa, ĝi estos importita

en: URI to play
eo: Ludenda URI

en: Add specified tracks to the play queue
eo: Aldoni elektitajn trakojn al la ludenda listo

en: Empty the play queue before adding new tracks
eo: Vakigi la ludendan liston antaŭ aldoni novajn trakojn

en: Print the title and artist of the playing song
eo: Presi la titolon kaj artiston de la ludata kanto

en: Print formatted details of the song
eo: Presi formatitajn detalojn pri la kanto

en: Set the playback volume
eo: Agordi la volumon de reproduktado

en: Increase the playback volume
eo: Pligrandigi la sonfortecon de reproduktado

en: Decrease the playback volume
eo: Malpligrandigi la sonfortecon de reproduktado

en: Print the current playback volume
eo: Montri aktualan sonfortecon de reproduktado

note: { "mute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &mute, N_("Mute playback"), NULL }, { "unmute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &unmute, N_("Unmute playback"), NULL },
en: Set the rating of the current song
eo: Agordi la pritakson de aktuala kanto

en: Not playing
eo: Neludanta

en: Playback volume is %f.
eo: La sonfortecon de reproduktado estas %f.

en: Couldn't access %s: %s
eo: Ne eblas atingi %s : %s

note: Translators: this is an example artist name.  It should * not be translated literally, but could be replaced with * a local artist name if desired.  Ensure the album name * and song title are also replaced in this case.
en: The Beatles
eo: Kaj Tiel Plu

note: Translators: this is an example album name.  If the * example artist name is localised, this should be replaced * with the name of an album by that artist.
en: Help!
eo: Sojle de la Klara Temp'

note: Translators: this is an example song title.  If the example * artist and album names are localised, this should be replaced * with the name of the seventh song from the localised album.
en: Ticket To Ride
eo: Malfermu Belulino

en: invalid unicode in error message
eo: nevalida unikodo en erara mesaĝo

en: Empty file
eo: Malplena dosiero

en: Could not load the music database:
eo: Ne eblas ŝargi la muzikan datumbazon:

en: Checking (%d/%d)
eo: Kontrolante (%d/%d)

en: %ld minute | %ld minutes
eo[0]: %ld minuto
eo[1]: %ld minutoj

en: %ld hour | %ld hours
eo[0]: %ld horo
eo[1]: %ld horoj

en: %ld day | %ld days
eo[0]: %ld tago
eo[1]: %ld tagoj

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
eo: %s, %s kaj %s

note: Translators: the format is "X days and X hours" Translators: the format is "X days and X minutes" Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
eo: %s kaj %s

en: All
eo: Ĉiuj

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
eo: La datumbazo estis kreita de malnova versio de Rhythmbox.  Ĉi tiu versio de Rhythmbox ne povas legi la datumbazon.

en: Shoutcast playlist
eo: Ludlisto de Shoutcast

en: XML Shareable Playlist Format
eo: XML kunhavigebla ludlista formato

note: Submenu of Music
en: _Playlist
eo: Ludlisto

en: _New Playlist...
eo: _Nova ludlisto...

en: Create a new playlist
eo: Krei novan ludliston

en: New _Automatic Playlist...
eo: Nova _aŭtomata ludlisto...

en: Create a new automatically updating playlist
eo: Krei novan ludliston aŭtomate ĝisdatigitan

en: _Load from File...
eo: Ŝargi de dosiero...

en: Choose a playlist to be loaded
eo: Elekti ŝargendan ludliston

en: _Save to File...
eo: Kon_servi en dosiero...

en: Save a playlist to a file
eo: Konserviludliston en dosiero

en: _Edit...
eo: R_edakti...

en: Change this automatic playlist
eo: Ŝanĝi ĉi tiun aŭtomatan ludliston

en: _Queue All Tracks
eo: Envicigi ĉiujn trakojn

en: Add all tracks in this playlist to the queue
eo: Aldoni ĉiujn trakojn en ĉi tiu ludlisto al la atendovico

en: _Shuffle Playlist
eo: Mik_si ludliston

en: Shuffle the tracks in this playlist
eo: Miksi la trakojn en ĉi tiu ludlisto

en: Save the play queue to a file
eo: Konservi la atendovicon en dosiero

en: Unnamed playlist
eo: Sennoma ludlisto

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
eo: La ludlista dosiero povus esti en nekonata formato aŭ koruptita.

en: Untitled Playlist
eo: Sentitola ludlisto

en: Couldn't read playlist
eo: Ne eblis legi ludliston

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Load Playlist
eo: Ŝargi ludliston

en: Couldn't save playlist
eo: Ne eblis konservi ludliston

en: Unsupported file extension given.
eo: Nesubtenata dosierfinaĵo enmetita.

en: Playlist %s already exists
eo: Ludlisto %s jam ekzistas

en: Unknown playlist: %s
eo: Nekonata ludlisto: %s

en: Playlist %s is an automatic playlist
eo: Ludlisto %s estas aŭtomata ludlisto

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: Eject this medium
eo: Elĵeti ĉi tiun datumportilon

en: _Check for New Devices
eo: _Kontroli por novaj aparatoj

en: _Music
eo: _Muziko

en: _View
eo: _Vidi

en: _Control
eo: Kontroli

en: _Tools
eo: _Iloj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Import Folder...
eo: Importi dosier_ujon...

en: Choose folder to be added to the Library
eo: Elekti la aldonendan dosierujon al la biblioteko

en: Import _File...
eo: Importi _dosieron...

en: Choose file to be added to the Library
eo: Elekti la aldonendan dosieron al la biblioteko

en: _About
eo: _Pri

en: Show information about Rhythmbox
eo: Montri informojn pri Rhythmbox

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: Display Rhythmbox help
eo: Montri helpon de Rhythmbox

en: _Quit
eo: F_ini

en: Prefere_nces
eo: _Agordoj

en: Edit Rhythmbox preferences
eo: Redakti agordojn pri Rhythmbox

en: Plu_gins
eo: Krompro_gramoj

en: Change and configure plugins
eo: Ŝanĝi kaj agordi kromprogramojn

en: Show _All Tracks
eo: Montri ĉiujn tr_akojn

en: Show all tracks in this music source
eo: Montri ĉiujn trakojn en ĉi tiu muzika fonto

en: _Jump to Playing Song
eo: Salti al ludanta kanto

en: Scroll the view to the currently playing song
eo: Rulumi al la ludenda trako

en: Side _Pane
eo: Flanka _panelo

en: Change the visibility of the side pane
eo: Ŝanĝi videblecon de la flanka panelo

en: T_oolbar
eo: Il_obreto

en: Change the visibility of the toolbar
eo: Ŝanĝi videblecon de ilobreto

en: _Small Display
eo: Montrileto

en: Make the main window smaller
eo: Malpligrandigi la ĉefan fenestron

en: Party _Mode
eo: Festa reĝimo

en: Change the status of the party mode
eo: Ŝanĝi la staton al festa reĝimo

en: Play _Queue as Side Pane
eo: Atendo_vico en la flankpanelo

en: Change whether the queue is visible as a source or a sidebar
eo: Ŝanĝi ĉu montri la atendovicon kiel fonton aŭ flankpanelon

en: S_tatusbar
eo: S_tatobreto

en: Change the visibility of the statusbar
eo: Ŝanĝi videblecon de statobreto

en: _Browse
eo: Foliumi

en: Change the visibility of the browser
eo: Ŝanĝi la videblecon de foliumilo

en: Change the music volume
eo: Ŝanĝi la muzikan sonfortecon

en: Enable debug output
eo: Aktivigi malcimigan eligon

en: Enable debug output matching a specified string
eo: Aktivigi malcimigan eligon, konforme de specifita linio

en: Do not update the library with file changes
eo: Ne ĝisdatigi la bibliotekon post dosieraj ŝanĝoj

en: Do not register the shell
eo: Ne registri la ŝelon

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
eo: Ne konservi permanente ajnan datumon (signifas --no-registration)

en: Path for database file to use
eo: Vojo al la datumbaza dosiero

en: Path for playlists file to use
eo: Vojo al la ludlista dosiero

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: %s
    Rulu '%s --help' por vidi kompletan liston de haveblaj komandliniaj opcioj.

[ctx: Library]
note: Translators: this is the short label for the 'import folder' action
en: Import
eo: Enporti

note: Translators: this is the short label for the 'view all tracks' action
en: Show All
eo: Montri ĉiujn

en: Error while saving song information
eo: Eraro dum konservanta informojn pri kantoj

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
eo: %s (Paŭzita)

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
eo: Rhythmbox estas libera programaro; vi povas redistribui kaj/aŭ modifi
    ĝin sub la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU eldonite de
    la 'Free Software Foundation'; aŭ en la 2a versio de la permesilo aŭ
    (laŭ via volo) en iu sekva versio.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
eo: Rhythmbox estas distribuite kun la espero ke ĝi estos utila,
    sed SEN IA AJN GARANTIO; eĉ sen la implica garantio de
    NEGOCEBLO aŭ ADAPTADO AL IU APARTA CELO. Vidu la
    Ĝeneralan Publikan Permesilon de GNU por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
eo: Vi devus ricevi kopion de la GNU General Public License
    kune kun Rhythmbox; se vi ne ricevis ĝin, skribi al Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: Maintainers:
eo: Prizorgantoj:

en: Former Maintainers:
eo: Formalaj prizorgantoj:

en: Contributors:
eo: Kontribuintoj:

en: Music management and playback software for GNOME.
eo: Muzika administrilo kaj reproduktado por GNOME

en: Rhythmbox Website
eo: Retpaĝo de Rhythmbox

en: Couldn't display help
eo: Ne eblis montri helpon

en: Configure Plugins
eo: Agordi kromprogramojn

en: Import Folder into Library
eo: Importi dosierujon en biblioteko

en: Import File into Library
eo: Importi dosieron en bibliotekon

en: No registered source can handle URI %s
eo: Neniu registrita fonto povas trakti URI %s

en: Unknown song URI: %s
eo: URI de nekonata kanto: %s

en: Unknown property %s
eo: Nekonata eco %s

en: Invalid property type %s for property %s
eo: Nevalida tipo de eco %s por eco %s

en: Select _All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select all songs
eo: Elekti ĉiujn kantojn

en: D_eselect All
eo: Mal_elekti ĉiujn

en: Deselect all songs
eo: Malelekti ĉiujn kantojn

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: Cut selection
eo: Eltondi elekton

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Copy selection
eo: Kopii elekton

en: _Paste
eo: Alglui

en: Paste selection
eo: Alglui elekton

en: Delete each selected item
eo: Forigi ĉiun elektitan eron

en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: Remove each selected item from the library
eo: Forigi ĉiun elektitan eron el libraro

en: _Move to Trash
eo: _Movi rubujen

en: Move each selected item to the trash
eo: Movi ĉiun elektitan eron al rubujo

en: Add to P_laylist
eo: A_ldoni al ludlisto

en: Add each selected song to a new playlist
eo: Aldoni ĉiun elektitan eron al nova ludlisto

en: Add _to Play Queue
eo: Aldoni al _ludvico

en: Add each selected song to the play queue
eo: Aldoni ĉiun elektitan eron al ludvico

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove each selected item from the play queue
eo: Forigi ĉiun elektitan eron el ludvico

en: Pr_operties
eo: Ec_oj

en: Show information on each selected song
eo: Montri informojn pri ĉiu elektita kanto

en: Pre_vious
eo: Antaŭa

en: Start playing the previous song
eo: Ekludi la antaŭan kanton

en: _Next
eo: _Sekva

en: Start playing the next song
eo: Ekludi la sekvan kanton

en: _Increase Volume
eo: Pl_igrandigi sonfortecon

en: Increase playback volume
eo: Pligrandigi sonfortecon de reproduktado

en: _Decrease Volume
eo: Malpligran_digi sonfortecon

en: Decrease playback volume
eo: Malpligrandigi sonfortecon de reproduktado

en: _Play
eo: Ludi

en: Start playback
eo: Ludi reproduktadon

en: Sh_uffle
eo: Miksi

en: Play songs in a random order
eo: Ludi kantojn hazarde

en: _Repeat
eo: _Ripeti

en: Play first song again after all songs are played
eo: Reludi unuan kanton post ĉiuj kantoj estas ludataj

en: _Song Position Slider
eo: _Pozicia ŝovilo

en: Change the visibility of the song position slider
eo: Ŝanĝi la videblon la la pozicia ŝovilo

en: Stream error
eo: Flu-eraro

en: Unexpected end of stream!
eo: Neatendita fino de fluo!

en: Linear
eo: Lineara

en: Linear looping
eo: Lineara iteracio

en: Shuffle
eo: Miksi

en: Random with equal weights
eo: Hazarde kun egalaj pezoj

en: Random by time since last play
eo: Hazarde laŭ tempo ekde laste ludita

en: Random by rating
eo: Hazarde laŭ pritakso

en: Random by time since last play and rating
eo: Hazarde laŭ tempo ekde laste ludita kaj laŭ pritakso

en: Linear, removing entries once played
eo: Lineara, forigi erojn post ludo

en: Failed to create the player: %s
eo: Fiaskis en kreado de ludilo: %s

en: Playlist was empty
eo: Ludlisto estas malplena

en: Not currently playing
eo: Aktuale neludanta

en: No previous song
eo: Neniu antaŭa kanto

en: No next song
eo: Neniu sekva kanto

en: Couldn't start playback
eo: Ne eblis komenci reproduktadon

en: Couldn't stop playback
eo: Ne eblis haltigi reproduktadon

en: Playback position not available
eo: Loko de reproduktado ne disponebla

en: Current song is not seekable
eo: Aktuala kanto ne estas serĉabla

en: Pause playback
eo: Paŭzigi la reproduktadon

en: Stop playback
eo: Haltigi reproduktadon

en: Rhythmbox Preferences
eo: Agordoj por Rhythmbox

en: General
eo: Ĝenerala

en: Playback
eo: Reproduktado

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
eo: La dosiero "%s" jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Skip
eo: _Ignori

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: S_kip All
eo: I_gnori ĉiujn

en: Replace _All
eo: _Anstataŭigi ĉiujn

en: Unable to transfer tracks
eo: Ne eblas transigi trakojn

en: _Install
eo: _Instali

en: Transferring track %d out of %d (%.0f%%)
eo: Transigi kanton %d el %d (%.0f%%)

en: Transferring track %d out of %d
eo: Transigi kanton %d el %d

en: Search artists
eo: Serĉi artistojn

en: Search albums
eo: Serĉi albumojn

en: Search titles
eo: Serĉi titolojn

en: Browse This _Genre
eo: Foliumi ĉi tiun ĝ_enron

en: Set the browser to view only this genre
eo: Agordi la foliumilon por montri nur ĉi tiun ĝenron

en: Browse This _Artist
eo: Foliumi ĉi tiun _artiston

en: Set the browser to view only this artist
eo: Agordi la foliumilon por montri nur ĉi tiun artiston

en: Browse This A_lbum
eo: Foliumi ĉi tiun a_lbumon

en: Set the browser to view only this album
eo: Agordi la foliumilon por montri nur ĉi tiun albumon

en: Unable to eject
eo: Ne eblis elĵeti

en: Unable to unmount
eo: Ne eblis demeti

en: Library
eo: Biblioteko

en: Stores
eo: Magazenoj

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Shared
eo: Kunhavigita

en: Import Errors
eo: Eraro en importado

en: %d import error | %d import errors
eo[0]: %d eraro dum importado
eo[1]: %d eraroj dum importado

en: Artist/Artist - Album
eo: Artisto/Artisto - Albumo

en: Artist/Album
eo: Artisto/Albumo

en: Artist - Album
eo: Artisto - Albumo

en: Album
eo: Albumo

en: Number - Title
eo: Numero - Titolo

en: Artist - Title
eo: Artisto - Titolo

en: Artist - Number - Title
eo: Artisto - Numero - Titolo

en: Artist (Album) - Number - Title
eo: Artisto (Albumo) - Numero - Titolo

en: Number. Artist - Title
eo: Numero, Artisto - Titolo

en: Music
eo: Muziko

en: Choose Library Location
eo: Elekti lokon de la biblioteko

en: Multiple locations set
eo: Agordi plurajn lokojn

en: Example Path:
eo: Ekzemplo de vojo:

en: Error transferring track
eo: Eraro dum transigi trakon

en: Missing Files
eo: Mankanta dosiero

en: %d missing file | %d missing files
eo[0]: %d mankanta dosiero
eo[1]: %d mankantaj dosieroj

en: Remove From Playlist
eo: Forigi de la ludlisto

en: Clear _Queue
eo: Vakigi atendovicon

en: Remove all songs from the play queue
eo: Forigi ĉiujn kantojn el la atendovico

en: Shuffle Queue
eo: Miksi atendovicon

en: Shuffle the tracks in the play queue
eo: Miksi trakojn en la atendovico

note: Translators: this is the toolbutton label for Clear Queue action
en: Clear
eo: Vakigi

[ctx: Queue]
note: Translators: this is the toolbutton label for the 'shuffle queue' action
en: Shuffle
eo: Miksi

en: Play Queue
eo: Ludi atendovicon

en: from
eo: el

en: by
eo: de

en: %d song | %d songs
eo[0]: %d kanto
eo[1]: %d kantoj

en: Importing (%d/%d)
eo: Importanta (%d/%d)

en: Connecting
eo: Konektanta

en: Buffering
eo: Bufrado

en: All Music
eo: Ĉiu muziko

en: Other
eo: Alia

en: Available
eo: Disponeble

en: Image/label border
eo: Bordero de bildoj aŭ etikedoj

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
eo: Borderlarĝo ĉirkaŭ etikedo kaj bildo en la averto-dialogo

en: Alert Type
eo: Averta tipo

en: The type of alert
eo: La tipo de averto

en: Alert Buttons
eo: Avertaj butonoj

en: The buttons shown in the alert dialog
eo: La butonoj montritaj en la averta dialogo

en: Show more _details
eo: Montri pli da _detaloj

en: Lossless
eo: Senperde

en: Track
eo: Trako

en: Comment
eo: Komento

en: Time
eo: Tempo

en: Year
eo: Jaro

en: Quality
eo: Kvalito

en: 000 kbps
eo: 000 kb/s

en: Rating
eo: Pritakso

en: Play Count
eo: Ludkonto

en: Last Played
eo: Laste ludita

en: Date Added
eo: Aldondato

en: Last Seen
eo: Laste vidita

en: Location
eo: Loko

en: Now Playing
eo: Nun ludanta

en: Playback Error
eo: Eraro de reproduktado

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
eo[0]: %d artisto (%d)
eo[1]: Ĉiuj %d artistoj (%d)

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
eo[0]: %d albumo (%d)
eo[1]: Ĉiuj %d albumoj (%d)

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
eo[0]: %d ĝenro (%d)
eo[1]: Ĉiuj %d ĝenroj (%d)

en: %d (%d) | All %d (%d)
eo[0]: %d (%d)
eo[1]: Ĉiuj %d (%d)

en: Create Automatic Playlist
eo: Krei aŭtomatan ludliston

en: Edit Automatic Playlist
eo: Redakti aŭtomatan ludliston

[ctx: query-criteria]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: query-criteria]
en: Artist
eo: Artisto

[ctx: query-criteria]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
eo: Album-artisto

[ctx: query-criteria]
en: Genre
eo: Ĝenro

[ctx: query-criteria]
en: Year
eo: Jaro

[ctx: query-criteria]
en: Rating
eo: Pritakso

[ctx: query-criteria]
en: Path
eo: Vojo

[ctx: query-criteria]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
eo: Ludkonto

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
eo: Kantnumero

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
eo: Disknumero

[ctx: query-criteria]
en: Bitrate
eo: Bitrapido

[ctx: query-criteria]
en: Duration
eo: Daŭro

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
eo: Batoj dum minuto

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
eo: Tempo de la lasta ludado

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
eo: Tempo de aldono al biblioteko

[ctx: query-sort]
en: Artist
eo: Artisto

en: _In reverse alphabetical order
eo: _Inversa aboce

[ctx: query-sort]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
eo: Album-artisto

[ctx: query-sort]
en: Genre
eo: Ĝenro

[ctx: query-sort]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: query-sort]
en: Rating
eo: Pritakso

en: W_ith more highly rated tracks first
eo: Pl_i alte taksitaj trakoj unue

[ctx: query-sort]
en: Play Count
eo: Ludkonto

en: W_ith more often played songs first
eo: Pli o_fte luditaj kantoj unue

[ctx: query-sort]
en: Year
eo: Jaro

en: W_ith newer tracks first
eo: Pli no_vaj trakoj unue

[ctx: query-sort]
en: Duration
eo: Daŭro

en: W_ith longer tracks first
eo: Pli lon_gaj trakoj unue

[ctx: query-sort]
en: Track Number
eo: Kantnumero

en: _In decreasing order
eo: _En malkreska ordo

[ctx: query-sort]
en: Last Played
eo: Laste ludita

en: W_ith more recently played tracks first
eo: Pli lastatempe luditaj trakoj _unue

[ctx: query-sort]
en: Date Added
eo: Aldondato

en: W_ith more recently added tracks first
eo: Pli lastatempe _aldonitaj trakoj unue

[ctx: query-sort]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
eo: Batoj dum minuto

en: contains
eo: enhavas

en: does not contain
eo: ne enhavas

en: equals
eo: egalas

en: not equal to
eo: ne egale al

en: starts with
eo: komencas per

en: ends with
eo: finas per

en: at least
eo: almenaŭ

note: matches if A >= B
en: at most
eo: ne pli ol

note: Translators: this matches songs within 1-Jan-YEAR to 31-Dec-YEAR
en: in
eo: je

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR or after 31-Dec-YEAR
en: not in
eo: ne dum

note: Translators: this matches songs after 31-Dec-YEAR
en: after
eo: post

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR
en: before
eo: antaŭ

note: * Translators: this will match when within <value> of the current time * e.g. "in the last" "7 days" will match if within 7 days of the current time
en: in the last
eo: dum la lastaj

note: * Translators: this is the opposite of the above, and will match if not * within <value> of the current time
en: not in the last
eo: antaŭ ol lastaj

en: seconds
eo: sekundoj

en: minutes
eo: minutoj

en: hours
eo: horoj

en: days
eo: tagoj

en: weeks
eo: semajnoj

en: No Stars
eo: Neniu stelo

en: %d Star | %d Stars
eo[0]: %d stelo
eo[1]: %d steloj

en: Clear the search text
eo: Vakigi la serĉendan tekston

en: Search
eo: Serĉi

en: _Search:
eo: _Serĉi:

en: Song Properties
eo: Ecoj de kanto

en: Multiple Song Properties
eo: Ecoj de pluraj kantoj

en: Unknown file name
eo: Nekonata dosiernomo

en: On the desktop
eo: Sur la labortablo

en: Unknown location
eo: Nekonata loko
