sawfish 2 - en to sr translation catalogue (713 entries)

note: ../scripts/sawfish-about.jl
en: and many others...
sr: и многи други...

note: ../scripts/sawfish-about.jl
en: Sawfish manages your windows extensibly.
sr: Sawfish управља вашим прозорима на проширив начин.

note: ../scripts/sawfish-about.jl
en: Sawfish homepage
sr: Веб страница за Sawfish

note: ../themer/themer.in
en: Reload themes in window manager after saving.
sr: Након снимања поново учитај теме у управник прозора.

note: ../themer/themer.in
en: Remove unused definitions when saving.
sr: Уклони некоришћене дефиниције при снимању.

note: ../themer/themer.in
en: [left]
sr: [лево]

note: ../themer/themer.in
en: [right]
sr: [десно]

note: ../themer/themer.in
en: [top]
sr: [врх]

note: ../themer/themer.in
en: [bottom]
sr: [дно]

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/color.jl ../themer/themer.in
en: Select color
sr: Изаберите боју

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/font.jl ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl ../themer/themer.in
en: Browse...
sr: Прегледај...

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/font.jl ../themer/themer.in
en: Select font
sr: Изаберите писмо

note: ../themer/themer.in
en: Properties...
sr: Особине...

note: ../themer/themer.in
en: Select Image
sr: Изаберите слику

note: ../themer/themer.in
en: Image Properties
sr: Особине слике

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl ../themer/themer.in
en: No matching item for %S
sr: Нема одговарајуће ставке за %S

note: ../themer/themer.in
en: Added pattern `%s'
sr: Додаo је образац „%s“

note: ../themer/themer.in
en: Frame name
sr: Име оквира

note: ../themer/themer.in
en: Added frame `%s'
sr: Додао је оквир „%s“

note: ../themer/themer.in
en: <none>
sr: <ниједан>

note: ../themer/themer.in
en: Added frame type `%s'
sr: Додао је оквир типа „%s“

note: ../themer/themer.in
en: error while building frame: %S
sr: грешка при образовању оквира: %S

note: ../themer/themer.in
en: Saved as `%s'
sr: Сачувана као „%s“

note: ../themer/themer.in
en: Generated theme in directory `%s'
sr: Тема је направљена у директоријуму „%s“

note: ../themer/themer.in
en: Read theme from `%s'
sr: Учитај тему из „%s“

note: ../themer/themer.in
en: Theme Directory
sr: Директоријум са темама

note: ../themer/themer.in
en: Open
sr: Отвори

note: ../themer/themer.in
en: Preferences
sr: Поставке

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Crux Theme
sr: Тема Срж

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
sr: Боја за наглашавање фокусираних прозора (ако није постављена користи се ГТК+ боја за изабране ставке).

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display the window's icon in its menu button.
sr: Прикажи икону прозора у његовом дугмету са менијем.

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display title buttons to mimic: \w
sr: Прикажи насловне дугмиће ради опонашања: \w

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Gradient Theme
sr: Тема претапања боја

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: horizontal
sr: водоравно

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: vertical
sr: усправно

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: diagonal
sr: дијагонално

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
sr: Правац претапања боја за оквире у стилу „претапање боја“.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
sr: „Почетна“ боја за неактивне оквире у стилу „претапање боја“.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
sr: „Завршна“ боја за неактивне оквире у стилу „претапање боја“.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
sr: „Почетна“ боја за активне оквире у стилу „претапање боја“.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
sr: „Завршна“ боја за активне оквире у стилу „претапање боја“.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
sr: Користи мање меморије при претапању боја, тиме можда умањујући квалитет.

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Mono Theme
sr: Моно тема

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
sr: Боја неактивних оквира (ако није постављена, користи се Гтк+ боја позадине).

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
sr: Боја активних оквира (ако није постављена, користи се Гтк+ боја позадине).

note: ../themes/mono/theme.jl
en: left
sr: лево

note: ../themes/mono/theme.jl
en: right
sr: десно

note: ../themes/mono/theme.jl
en: center
sr: у средини

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Text is \w justified in window titles.
sr: Текст је поравнат \w у наслову прозора.

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Simple Theme
sr: Једноставна тема

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
sr: Боја неактивних оквира у „једноставном“ стилу.

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of active frames in `simple' frame style.
sr: Боја активних оквира у „једноставном“ стилу.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: SMaker Theme
sr: СМејкер тема

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Use black-on-white button images.
sr: Користи црно беле слике за дугмиће.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Color to use when drawing text.
sr: Боја којом се исцртава текст.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for unfocused windows.
sr: Слика на траци за нефокусиране прозоре.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for focused windows.
sr: Слика на траци за фокусиране прозоре.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for highlighted parts.
sr: Слика на траци за истакнуте делове.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for clicked parts.
sr: Слика на траци за кликнуте делове.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Height of title bar.
sr: Висина насловне траке.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Width of window border.
sr: Ширина ивице прозора.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Border width of bar images.
sr: Ширина ивице слика на траци.

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Key
sr: Тастер

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Value
sr: Вредност

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Select file
sr: Изаберите датотеку

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Add...
sr: Додај...

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Delete
sr: Избриши

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Edit...
sr: Уреди...

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Add:
sr: Додај:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Edit:
sr: Уреди:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/scheme-boolean.jl
en: Yes
sr: Да

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/scheme-boolean.jl
en: No
sr: Не

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: ** unknown widget **
sr: ** непознат графички елемент **

note: ../lisp/sawfish/ui/layouts/keymaps.jl
en: Context:
sr: Контекст:

note: ../lisp/sawfish/ui/apply.jl
en: While changing %s:
sr: При измени %s:

note: ../lisp/sawfish/ui/apply.jl
en: Sawfish Error
sr: Sawfish грешка

note: ../lisp/sawfish/ui/shell.jl
en: Sawfish Configurator
sr: Алат за подешавање Sawfish-а

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/ui/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Workspaces:
sr: Радне површине:

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/ui/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Columns:
sr: Колона:

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/ui/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Rows:
sr: Редова:

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/ui/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/ui/widgets/command.jl
en: Command
sr: Наредба

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/command.jl
en: Undocumented
sr: Недокументовано

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/match-window.jl ../lisp/sawfish/ui/widgets/event.jl
en: Grab...
sr: Ухвати...

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/icon.jl
en: Select Icon
sr: Изаберите икону

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/keymap.jl
en: Edit Binding
sr: Уреди пречицу

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/keymap.jl
en: Key:
sr: Тастер:

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/match-window.jl
en: Matchers
sr: Поклапања

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/match-window.jl
en: Actions
sr: Акције

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/match-window.jl
en: not
sr: није

note: ../lisp/sawfish/ui/widgets/match-window.jl
en: Match Window Properties
sr: Особине поклапања прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl
en: Window Cycling
sr: Пребацивање између прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl
en: Sound
sr: Звук

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl
en: Matched Windows
sr: Прозори који се подударају

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl
en: Tooltips
sr: Кратка упутства

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl
en: Index:
sr: Индекс:

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command
sr: Позови наредбу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
sr: Позовите наредбу NAME; према избору се може додати и префикс PFX-ARG.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Run shell command
sr: Покрени наредбу љуске

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Execute the given shell command.
sr: Изврши дату наредбу љуске.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Command:
sr: Наредба:

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Command sequence
sr: Низ команди

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Invoke the list of commands, one by one.
sr: Изврши списак наредби, једну по једну.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Quit
sr: Заврши

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Restart
sr: Поново покрени

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Destroy window
sr: Уништи прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Kill client
sr: Убиј клијента

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: No operation
sr: Нема акције

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command with output to screen
sr: Позови наредбу уз испис на екран

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
sr: Упитај за наредбу, изврши је и испиши сав резултат на екрану.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Focus
sr: Фокус

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Move/Resize
sr: Премести/промени величину

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Placement
sr: Смештај

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Appearance
sr: Изглед

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Workspaces
sr: Радне површине

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Bindings
sr: Пречице

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Minimizing and Maximizing
sr: Умањивање и увећавање

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Miscellaneous
sr: Разно

note: ../lisp/sawfish/wm/customize.jl
en: Customize
sr: Прилагоди

note: ../lisp/sawfish/wm/customize.jl
en: Invoke the user-customization system.
sr: Позови систем за прилагођавање кориснику.

note: ../lisp/sawfish/wm/focus.jl
en: When does the mouse pointer affect the input focus.
sr: Када показивач миша утиче на фокус уноса.

note: ../lisp/sawfish/wm/focus.jl
en: Click-to-focus mode passes the click through to the application.
sr: Кликни-за-фокус начин рада прослеђује клик програму.

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default frame style:
sr: Уобичајени стил оквира:

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Automatically reload themes when they are updated.
sr: Аутоматски освежи теме при њиховој допуни.

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default font: \w
sr: Уобичајено писмо: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Edit frame style
sr: Уреди стил оквира

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default
sr: Уобичајен

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Normal
sr: Нормалан

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Title-only
sr: Само наслов

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Border-only
sr: Само ивица

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Top-border
sr: Горња ивица

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: None
sr: Ниједна

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active anywhere.
sr: Мапа тастатуре која садржи све доделе тастера.

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе које су активне када је прозор клијента фокусиран.

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе које су активне када је показивач у основном
    прозору (или када ниједан прозор није фокусиран).

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе које су активне када је показивач изнад
    наслова прозора. (Само пречице миша имају значаја у овој мапи.)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе које су активне када је показивач на
    ивици неког прозора. (Само пречице миша имају значаја у овој мапи.)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе које су активне када је показивач изнад дугмета
    за затварање прозора. (Само пречице миша имају значаја у овој мапи.)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе које су активне када је показивач изнад 
    дугмета за умањивање прозора. (Само пречице миша имају значаја у овој мапи.)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sr: Мапа тастатуре која садржи активне доделе када је показивач изнад дугмета за 
    увећање прозора. (Само пречице миша имају значаја у овој мапи.)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sr: Мапа тастатуре која садржи активне доделе када је показивач изнад дугмета
    за мени прозора. (Само пречице миша имају значаја у овој мапи.)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sr: Мапа тастатуре која садржи активне доделе када је показивач изнад дугмета за 
    замотавање прозора. (Само пречице миша имају значаја у овој мапи.)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Modifier key(s) used for default shortcuts.
sr: Тастери који се користе за уобичајене пречице.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Minimize
sr: Умањи

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Unmaximize
sr: Поништи умањење

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Maximize
sr: Увећај

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Close
sr: _Затвори

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Toggle
sr: _Измени

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: In _group
sr: У _групи

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Send window to
sr: Пошаљи про_зор на

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Previous workspace
sr: _Претходну радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Next workspace
sr: Следећу рад_ну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Copy to previous
sr: Умножи на претходну

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Copy to next
sr: Умножи на следећу

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Stacking
sr: Слагање

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Raise
sr: Издигни

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Lower
sr: Спусти

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Upper layer
sr: Горњи слој

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Lower layer
sr: Доњи слој

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Frame type
sr: Врста оквира

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Frame style
sr: Стил оквира

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Windows
sr: Про_зори

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Work_spaces
sr: Радне повр_шине

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Programs
sr: _Програми

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Customize
sr: При_лагоди

note: ../lisp/sawfish/wm/gnome/integration.jl ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Help
sr: _Помоћ

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _FAQ...
sr: _Честа питања...

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _News...
sr: _Новости...

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _WWW page...
sr: _Веб страница...

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Manual...
sr: _Упутство...

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _About Sawfish...
sr: О Sawfish-у...

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Restart
sr: По_ново покрени

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Quit
sr: _Изађи

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup window menu
sr: Избаци мени за прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the menu listing all window operations.
sr: Прикажи мени са списком свих акција на прозорима.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup root menu
sr: Избаци основни мени

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the main menu.
sr: Прикажи главни мени.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup apps menu
sr: Избаци мени програма

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the applications menu.
sr: Покажи мени програма.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _All settings
sr: Св_а подешавања

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Edit theme...
sr: Уреди тему...

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing windows: \w
sr: Начин размештања прозора: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing dialog windows: \w
sr: Начин размештања прозорчета: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: all
sr: све

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: parents
sr: садржаоци

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: none
sr: ниједан

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Keep transient windows stacked above: \w
sr: Слажи привремене прозоре изнад: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise single window
sr: Издигни један прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
sr: Издигни прозор на њему највише дозвољено место при слагању.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower single window
sr: Спусти један прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
sr: Спусти прозор на њему најниже дозвољено место при слагању.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise lower single window
sr: Издигни/спусти један прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
sr: Ако је прозор на највишем могућем месту тада га спусти на за њега најниже 
    дозвољено место. У супротном га издигни колико год је дозвољено.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise window depth
sr: Повећај дубину прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level above its current level.
sr: Издигни прозор за један ниво изнад текућег нивоа при слагању.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower window depth
sr: Умањи дубину прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
sr: Спусти прозор за један ниво испод текућег нивоа при слагању.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport
sr: Активирај поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport.
sr: Изабери наведени поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Column:
sr: Колона:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Row:
sr: Ред:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport column
sr: Активирај колону погледа

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport column.
sr: Изабери наведену колону погледа.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport row
sr: Активирај ред погледа

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport row.
sr: Изабери наведени ред погледа.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window to viewport
sr: Пребаци прозор у поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the current window to the specified viewport.
sr: Пребаци текући прозор у наведени поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport right
sr: Премести поглед удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen to the right.
sr: Премести поглед један екран удесно.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport left
sr: Премести поглед улево

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen to the left.
sr: Премести поглед један екран улево.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport up
sr: Премести поглед нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen up.
sr: Премести поглед један екран према горе.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport down
sr: Премести поглед надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen down.
sr: Премести поглед један екран према доле.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window right
sr: Премести прозор десно

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the window to the viewport on the right, and switch to that viewport.
sr: Премести прозор на поглед удесно и пребаци на тај поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window left
sr: Премести прозор лево

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the window to the viewport on the left, and switch to that viewport.
sr: Премести прозор на поглед улево и пребаци на тај поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window up
sr: Премести прозор нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the window to the viewport above, and switch to that viewport.
sr: Премести прозор на поглед изнад и пребаци на тај поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window down
sr: Премести прозор надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the window to the viewport below, and switch to that viewport.
sr: Премести прозор на поглед испод и пребаци на тај поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Focus desktop
sr: Фокусусирај радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Transfer input focus to the desktop window (if one exists).
sr: Фокусирај прозор радне површине ради уноса (ако исти постоји).

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window
sr: Избриши прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete the window.
sr: Избриши прозор.

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window safely
sr: Избриши прозор на безбедан начин

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
sr: Избриши прозор, или засвирај ако се прозор не може затворити на безбедан начин.

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Uniquify window name
sr: Јединствено име прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Force the current window to have a unique title.
sr: Наметни јединствено име овом прозору.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Workspace names
sr: Имена радних простора

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: _Insert workspace
sr: У_баци радни простор

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select _next workspace
sr: Изабери _следећи радни простор

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select _previous workspace
sr: Изабери _претходни радни простор

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with next
sr: Споји са следећим

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with previous
sr: Споји са претходним

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace _right
sr: Премести радни простор у_десно

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace _left
sr: Премести радни простор у_лево

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: space %d
sr: простор %d

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup workspace list
sr: Избаци списак радних простора

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu containing the list of all workspaces.
sr: Прикажи мени који садржи списак свих радних простора.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup window list
sr: Избаци списак прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu of all managed windows.
sr: Прикажи мени са свим прозорима којима управља.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Next workspace
sr: Следећи радни простор

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the next workspace.
sr: Прикажи следећу радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Previous workspace
sr: Претходна радна површина

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the previous workspace.
sr: Прикажи претходну радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to next workspace
sr: Пошаљи на следећу радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the next workspace.
sr: Пребаци прозор на следећу радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to previous workspace
sr: Пошаљи на претходну радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the previous workspace.
sr: Пребаци прозор на претходну радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to next workspace
sr: Умножи на следећој радној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the next workspace.
sr: Умножи прозор на следећој радној површини.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to previous workspace
sr: Умножи на претходној радној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the previous workspace.
sr: Умножи прозор на претходној радној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Append workspace and send
sr: Додај радну површину и пошаљи

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
sr: Додајте нову радну површину на крај списка и преместите прозор на њу.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Prepend workspace and send
sr: Уметни радну површину и пошаљи

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
sr: Додајте нову радну површину на почетак списка и преместите прозор на њу.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge next workspace
sr: Припоји следећу радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
sr: Уклоните текућу радну површину. Сви садржани прозори ће бити пребачени на 
    следећу радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge previous workspace
sr: Припоји претходну радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
sr: Уклоните текућу радну површину. Сви садржани прозори ће бити пребачени на
    претходну радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Insert workspace after
sr: Додај радну површину иза

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace following the current workspace.
sr: Додајте нову радну површину иза текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Insert workspace before
sr: Додај радну површину испред

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace before the current workspace.
sr: Додајте нову радну површину испред текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace forwards
sr: Премести радну површину напред

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the current workspace one place to the right.
sr: Преместите текућу радну површину једно место удесно.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace backwards
sr: Премести радну површину назад

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the current workspace one place to the left.
sr: Преместите текућу радну површину једно место улево.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete empty workspaces
sr: Уклони празне радне површине

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
sr: Уклони све радне површине које не садрже ниједан прозор.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete window instance
sr: Уклони инстанцу прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
sr: Уклоните примерак прозора са текуће радне површине. Ако је ово једина
    преостала инстанца онда уклони и сам прозор.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Activate workspace
sr: Активирај радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select the N'th workspace.
sr: Изабери н-ту радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Workspace:
sr: Радна површина:

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to workspace
sr: Пошаљи на радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the current window to the N'th workspace.
sr: Премести текући прозор на н-ту радну површину.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to workspace
sr: Умножи на радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the current window to the N'th workspace.
sr: Умножи текући прозор на н-тој радној површини.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select workspace interactively
sr: Упитај за избор радне површине

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Prompt for a workspace and switch to it.
sr: Упитај за радну површину и пребаци се на њу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next workspace window
sr: Следећи прозор на радној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the next window of the current workspace.
sr: Изабери следећи прозор на текућој радној површини.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous workspace window
sr: Претходни прозор на радној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Focus on the previous window of the current workspace.
sr: Изабери претходни прозор на овој радној површини.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next window
sr: Следећи прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
sr: Изабери следећи прозор, кружећи кроз све могуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous window
sr: Претходни прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
sr: Изабери претходни прозор, кружећи кроз све могуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Describe symbol
sr: Опиши симбол

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Display the documentation of a specified symbol.
sr: Прикажи документацију за наведени симбол.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Apropos function
sr: Узгредна функција

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Apropos variable
sr: Узгредна променљива

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome toggle skip winlist
sr: Укључи/искључи из Гномовог списка прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
sr: Укључи/искључи Гномов SKIP_WINLIST наговештај за прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome set skip winlist
sr: Искључи из Гномовог списка прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
sr: Укључи Гномов SKIP_WINLIST наговештај за прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome clear skip winlist
sr: Укључи у Гномов списак прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
sr: Искључи Гномов SKIP_WINLIST наговештај за прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome toggle skip tasklist
sr: Укључи/искључи из Гномовог списка програма

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
sr: Укључи/искључи Гномов SKIP_TASKLIST наговештај за прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome set skip tasklist
sr: Искључи из Гномовог списка програма

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
sr: Укључи Гномов SKIP_TASKLIST наговештај за прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome clear skip tasklist
sr: Укључи у Гномов списак програма

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
sr: Искључи Гномов SKIP_TASKLIST наговештај за прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome logout
sr: Одјава из Гнома

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Logout from the current GNOME session.
sr: Одјава из текуће сесије Гнома.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome www page
sr: Веб страница Гнома

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Display the WWW page of the GNOME project.
sr: Приказује веб страницу Гном пројекта.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome help browser
sr: Гномов читач помоћи

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Launch the GNOME help browser.
sr: Покреће Гномов читач помоћи.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Gnome about
sr: О Гному

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/gnome.jl
en: Launch the GNOME about dialog.
sr: Приказује прозорче о Гному.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Iconify group
sr: Умањи групу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Uniconify group
sr: Поништи умањење групе

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Iconify transient group
sr: Умањи привремену групу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Uniconify transientgroup
sr: Поништи умањење привремене групе

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group sticky
sr: Учини групу лепљивом

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group unsticky
sr: Учини групу нелепљивом

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Toggle group sticky
sr: Измени лепљивост групе

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to current workspace
sr: Пошаљи групу на текућу радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to next workspace
sr: Пошаљи групу у следећу радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to previous workspace
sr: Пошаљи групу на претходну радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group to current viewport
sr: Премести групу у овај поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group left
sr: Премести групу улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group right
sr: Премести групу удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group up
sr: Премести групу нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group down
sr: Премести групу надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group
sr: Издигни групу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group
sr: Спусти групу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise lower group
sr: Издигни/спусти групу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group depth
sr: Повећај дубину групе

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group depth
sr: Смањи дубину групе

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete group
sr: Уклони групу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
sr: Уклони све прозоре из групе чији је члан текући прозор.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Growing and packing of windows
sr: Ширење и сабијање прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
sr: Да ли се ширење сматра увећавањем.  Када ово укључите можете 
    користити „поништи-увећање-прозора“, или нешто слично да би 
    сте га вратили на почетну величину.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: always
sr: увек

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: maybe
sr: можда

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: never
sr: никад

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
sr: Да ли и како померати показивач при сабијању прозора.
    
    „можда“ значи да се показивач помера заједно са прозором, ако је
    показивач био унутар прозора пре сабијања.
    
    „увек“ пребацује показивач у средину прозора ако већ није унутар 
    њега, а затим се понаша као „можда“.
    
    „никад“ значи да се показивач не помера.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Whether to bump into fully obscured windows when growing or packing
    windows.
sr: Да ли да поравнава са потпуно прикривеним прозорима при ширењу или
    сабијању прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Whether to bump into windows on a different depth when growing or packing
    windows.
    `maybe' means only avoided windows in other depths.
sr: Да ли да поравнава са прозорима на разним дубинама при ширењу или
    сабијању прозора.
    „можда“ означава само избегнуте прозоре на другим дубинама.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Whether to bump into ignored windows when growing or packing.
sr: Да ли да поравнава са занемареним прозорима при ширењу или сабијању прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window left
sr: Рашири прозор улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
sr: Повећава прозор улево док не „удари“ у други прозор.
    Погледајте „grow-window-up“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window right
sr: Рашири прозор удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
sr: Повећава прозор удесно док не „удари“ у други прозор.
    Погледајте „grow-window-up“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window up
sr: Рашири прозор нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is brought back in.
    With a universal prefix arg, maximize upwards instead.
    With a numeric prefix arg, grow upwards by that many increments specified by
    window or pixels instead.
sr: Повећава прозор нагоре док не „удари“ у други прозор.
    Ако је горња ивица била ван граница екрана, онда се враћа на екран.
    Помоћу универзалног префиксног аргумента се увећава на горе.
    Помоћу бројног префиксног аргумента, шири нагоре за наведени број 
    увећања наведених помоћу прозора или тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window down
sr: Рашири прозор надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
sr: Повећава прозор надоле док не „удари“ у други прозор.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window left
sr: Сабиј прозор улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
sr: Премешта прозор улево док не „удари“ у други прозор.
    Погледајте „pack-window-up“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window right
sr: Сабиј прозор удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
sr: Премешта прозор удесно док не „удари“ у други прозор.
    Погледајте „pack-window-up“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window up
sr: Сабиј прозор нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is moved back in.
    With a universal prefix arg, move upwards maximally instead.
    With a numeric prefix arg, move upwards by that many pixels instead.
sr: Премешта прозор нагоре док не „удари“ у други прозор.
    Ако је горња ивица била ван граница екрана, онда се враћа на екран.
    Помоћу универзалног префиксног аргумента се помера максимално нагоре.
    Помоћу бројног префиксног аргумента, премешта нагоре за наведени број тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window down
sr: Сабиј прозор надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
sr: Премешта прозор надоле док не „удари“ у други прозор.
    Погледајте „pack-window-up“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow left
sr: Рашири улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow right
sr: Рашири удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow up
sr: Рашири нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow down
sr: Рашири надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack left
sr: Сабиј улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack right
sr: Сабиј удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack up
sr: Сабиј нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack down
sr: Сабиј надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show faq
sr: Прикажи честа питања

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show news
sr: Прикажи вести

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show programmer manual
sr: Прикажи упутство за програмере

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show homepage
sr: Прикажи почетну страницу

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help about
sr: Помоћ о

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
sr: Колико тачака померити показивач у наредбама „move-cursor-“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right
sr: Помери показивач удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
sr: Помери показивач за „move-cursor-increment“ тачака удесно.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left
sr: Помери показивач улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
sr: Помери показивач за „move-cursor-increment“ тачака улево.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor up
sr: Помери показивач нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
sr: Помери показивач за „move-cursor-increment“ тачака нагоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down
sr: Помери показивач надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
sr: Помери показивач за „move-cursor-increment“ тачака надоле.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right fine
sr: Помери показивач мало удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the right.
sr: Помери показивач за једну тачку удесно.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left fine
sr: Помери показивач мало улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the left.
sr: Помери показивач за једну тачку улево.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor up fine
sr: Помери показивач мало нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel upwards.
sr: Помери показивач за једну тачку нагоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down fine
sr: Помери показивач мало надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel downwards.
sr: Помери показивач за једну тачку надоле.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Show current position of windows while moving.
sr: Прикажи тренутну позицију прозора при премештању.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Show current dimensions of windows while resizing.
sr: Прикажи тренутне димензије прозора при промени величине.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Distance in pixels before window edges align with each other.
    
    When moving a window, this option lets you align one of its edges with an edge of another window.
sr: Растојање у тачкама пре него што се ивице прозора међусобно поравнају.
    
    При премештању прозора, ова опција омогућава да поравнате једну од његових ивица са ивицом неког другог прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move window interactively
sr: Интерактивно премести прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move the window interactively using the mouse.
sr: Премести прозор уз учешће корисника помоћу миша.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize window interactively
sr: Интерактивно измени величину

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize the window interactively using the mouse.
sr: Измени величину прозора уз учешће корисника помоћу миша.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move selected window
sr: Премести изабрани прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
sr: Сачекај да корисник изабере прозор, а затим га премести.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize selected window
sr: Промени величину изабраног прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
sr: Сачекај да корисник изабере прозор, а затим му измени величину.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise and pass through click
sr: Издигни и проследи клик

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
sr: Издигни прозор који је примио тренутни догађај, а онда понови све
    догађаје показивача који су позвали наредбу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise and pass through click if focused
sr: Издигни и проследи клик ако је фокусиран

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
sr: Издигни прозор који је примио тренутни догађај (ако је фокусиран), а затим
    понови све догађаје показивача који су позвали наредбу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise or pass through click
sr: Издигни или проследи клик

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise window and pass through click
sr: Издигни прозор и проследи клик

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise group and pass through click
sr: Издигни групу и проследи клик

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
sr: Издигни групу прозора која је примила тренутни догађај, а онда понови
    све догађаје показивача који су позвали наредбу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise transients and pass through click
sr: Издигни привремене и проследи клик

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
sr: Издигни прозор који је примио тренутни догађај и све привремене прозоре које садржи,
    а затим понови све догађаје показивача који су позвали наредбу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window add row
sr: Увећај прозор за један ред

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Increase the size of the current window by one row.
sr: Повећава величину текућег прозора за један ред.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window subtract row
sr: Умањи прозор за један ред

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Decrease the size of the current window by one row.
sr: Умањује величину текућег прозора за један ред.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window add column
sr: Увећај прозор за један стубац

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Increase the size of the current window by one column.
sr: Повећава величину текућег прозора за један стубац.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window subtract column
sr: Умањи прозор за један стубац

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Decrease the size of the current window by one column.
sr: Умањује величину текућег прозора за један стубац.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window left
sr: Клизни прозор улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
sr: Премести прозор улево „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window right
sr: Клизни прозор удесно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
sr: Премести прозор удесно „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window up
sr: Клизни прозор нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
sr: Премести прозор нагоре „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window down
sr: Клизни прозор надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
sr: Премести прозор надоле „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group left
sr: Клизни групу улево

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
sr: Премести групу прозора улево за „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group right
sr: Клизни групу десно

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
sr: Премести групу прозора удесно за „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group up
sr: Клизни групу нагоре

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
sr: Премести групу прозора нагоре за „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group down
sr: Клизни групу надоле

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
sr: Премести групу прозора надоле за „slide-window-incrеment“ тачака.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move viewport next
sr: Следећи поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move to the next viewport.
sr: Иди у следећи поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move viewport previous
sr: Претходни поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move to the previous viewport.
sr: Иди у претходни поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move window previous
sr: Премести прозор на претходни

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move the window to the previous viewport.
sr: Премести прозор у претходни поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move window next
sr: Премести прозор на следећи

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move the window to the next viewport.
sr: Премести прозор у следећи поглед.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Set viewport linear
sr: Постави линеарни поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Set window viewport linear
sr: Постави прозор у линеарни поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Display window names and icons while cycling through windows.
sr: Прикажи имена и иконе прозора при кружењу кроз прозоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include iconified windows when cycling.
sr: Прођи и умањене прозоре при кружењу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include windows on all workspaces when cycling.
sr: Прођи прозоре са свих радних површина при кружењу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include windows on all viewports when cycling.
sr: Прођи прозоре у свим погледима при кружењу.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: cycle-keymap
sr: мапа-кружења

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе активне само при кружењу кроз прозоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/xterm.jl
en: Terminal
sr: Терминал

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/xterm.jl
en: The program launched by the `xterm' command.
sr: Програм који се покреће помоћу наредбе „xterm“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/xterm.jl
en: Arguments given to the `xterm' command.
sr: Аргументи за наредбу „xтерм“.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/xterm.jl
en: Xterm
sr: Икс-терм

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/xterm.jl
en: Start a new xterm.
sr: Покрени нови икс-терм.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/3d-hack.jl
en: 3d hack
sr: 3Д хак

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Play sound effects for window events.
sr: Укључи звучне ефекте за догађаје прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Event
sr: Догађај

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Audio file
sr: Звучна датотека

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/auto-raise.jl
en: Auto-Raise
sr: Само-издигни

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/auto-raise.jl
en: Raise windows when they are focused.
sr: Издигни прозоре при фокусирању.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/auto-raise.jl
en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
sr: Одуговлачење у милисекундама пре издизања фокусираних прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Edge Flipping
sr: Пребацивање на ивици

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
sr: Изабери следећу радну површину када показивач дотакне ивицу екрана.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: viewport
sr: поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: workspace
sr: радна површина

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Hitting the screen edge selects the next: \w
sr: Додиривање ивице екрана бира следећу: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Only flip when interactively moving a window.
sr: Пребаци се на другу радну површину само при интерактивном премештању прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Error Handling
sr: Баратање грешкама

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Beep when errors occur.
sr: Испусти кратак звук при грешкама.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: nowhere
sr: нигде

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: screen
sr: екран

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: standard-error
sr: стандардна-грешка

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display error messages to: \w
sr: Прикажи поруке о грешкама на: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: No errors.
sr: Нема грешака.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display errors
sr: Прикажи грешке

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display all errors that have occurred to the screen.
sr: Прикажи на екрану све грешке које се догоде.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Name
sr: Име

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Class
sr: Класа

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Icon Name
sr: Име иконе

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Role
sr: Улога

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Host
sr: Рачунар

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Locale
sr: Локалитет

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Avoid
sr: Избегавај

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignore program position
sr: Занемари позицију из програма

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Place mode
sr: Начин размештања

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Position
sr: Позиција

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Dimensions
sr: Димензије

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Workspace
sr: Радна површина

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Viewport
sr: Поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Depth
sr: Дубина

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Placement weight
sr: Тежина размештаја

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Maximized
sr: Увећан

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Raise on focus
sr: Издигни при фокусирању

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus when mapped
sr: Фокусирај при мапирању

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Never focus
sr: Никада не фокусирај

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus click through
sr: Фокусирај на прослеђени клик

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus mode
sr: Начин фокусирања

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignored
sr: Занемарен

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Iconified
sr: Умањен

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Shaded
sr: Замотан

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky
sr: Лепљив

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky viewport
sr: Лепљиви поглед

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Group
sr: Група

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ungrouped
sr: Негруписан

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Cycle skip
sr: Избегни кружење

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Window list skip
sr: Избегни списак прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Unique name
sr: Јединствено име

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Auto gravity
sr: Само-тежња

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Shade hover
sr: Одмотај при прелазу мишем

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Transients above
sr: Привремени изнад

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignore stacking requests
sr: Занемари захтеве за слагање

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: State
sr: Стање

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Other
sr: Други

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Shade Hover
sr: Одмотај при прелазу мишем

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
sr: Укључи одмотавање при преласку мишем.
    
    (Привремено одмотава прозоре када је показивач миша изнад њих.)

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Delay in milliseconds before unshading windows.
sr: Одуговлачење у милисекундама пре одмотавања прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Raise windows when they are unshaded.
sr: Издигни прозоре при одмотавању.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Display tooltips for window frames.
sr: Прикажи кратка упуства за оквире прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Show full documentation in tooltips.
sr: Прикажи пуну документацију у упутствима.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _position
sr: Запамти _позицију

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _dimensions
sr: Запамти _димензије

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _attributes
sr: Запамти _особине

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _Forget saved state
sr: _Занемари снимљено стање

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: History
sr: Претходно

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window positions.
sr: Аутоматски запамти позиције прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window sizes.
sr: Аутоматски запамти величине прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember other window attributes.
sr: Аутоматски запамти остале особине прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Don't automatically remember details of transient windows.
sr: Не памти аутоматски детаље за привремене прозоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history save position
sr: Сачувај претходну позицију прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current position of the focused window.
sr: Запамти тренутну позицију фокусираног прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history save dimensions
sr: Сачувај претходне димензије прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current dimensions of the focused window.
sr: Запамти тренутне димензије фокусираног прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history save attributes
sr: Сачувај претходне особине прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current attributes of the focused window.
sr: Запамти тренутне особине фокусираног прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history forget
sr: Занемари претходна стања прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget any persistent state associated with the current window.
sr: Занемари сва трајна стања сачувана у вези са текућим прозором.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history clear
sr: Очисти претходна стања прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget all saved window history.
sr: Занемари све сачуване белешке о особинама прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _History
sr: _Историја

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace down
sr: Радна површина ниже

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace below the current workspace
sr: Пређи на радну површину испод текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace up
sr: Радна површина изнад

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace above the current workspace
sr: Пређи на радну површину изнад текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace left
sr: Радна површина лево

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace to the left of the current workspace
sr: Пређи на радну површину лево од текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace right
sr: Радна површина десно

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace to the right of the current workspace
sr: Пређи на радну површину десно од текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace down
sr: Пошаљи на радну површину испод

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace below the current workspace
sr: Пошањи прозор на радну површину испод текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace up
sr: Пошаљи на радну површину изнад

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace above the current workspace
sr: Пошањи прозор на радну површину изнад текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace left
sr: Пошаљи на радну површину лево

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace left of the current workspace
sr: Пошањи прозор на радну површину лево од текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace right
sr: Пошаљи на радну површину десно

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace right of the current workspace
sr: Пошањи прозор на радну површину десно од текуће радне површине.

note: ../lisp/sawfish/wm/gnome/integration.jl
en: _GNOME Help...
sr: _Гномова помоћ...

note: ../lisp/sawfish/wm/gnome/integration.jl
en: GNOME WWW...
sr: Гномов веб...

note: ../lisp/sawfish/wm/gnome/integration.jl
en: About GNOME...
sr: О Гному...

note: ../lisp/sawfish/wm/gnome/menus.jl
en: Gnome menus update
sr: Допуне Гномових менија

note: ../lisp/sawfish/wm/placement/stagger.jl
en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
sr: Размак између прозора у „падајућем“ начину слагања.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/gnome.jl
en: In GNOME _task list
sr: У Гномовом списку _програма

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: transients
sr: привремени

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: group
sr: група

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimizing a window also removes its: \w
sr: Умањење прозора га и уклања: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Unminimizing a window also restores its: \w
sr: Поништавање умањења прозора га и враћа: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify window
sr: Умањи прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimize the window.
sr: Умањи прозор.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Uniconify window
sr: Поништи умањење прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Restore the window from its minimized state.
sr: Враћа прозор на првобитну величину из умањеног стања.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle window iconified
sr: Умањи/поништи умањење прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle the iconification of window W.
sr: Умањи/поништи умањење прозора W.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify workspace windows
sr: Умањи прозоре радне површине

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimize all windows on the current workspace.
sr: Умањује све прозоре на текућој радној површини.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Make window sticky
sr: Учини прозор лепљивим

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Make window unsticky
sr: Учини прозор нелепљивим

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle window sticky
sr: Промени лепљивост прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
sr: Промени „љепливост“ прозора — да ли се налази или не налази на свим 
    радним површинама.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: _Sticky
sr: _Лепљив

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Make window ignored
sr: Занемари прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Ignore the window.
sr: Занемари прозор.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Make window not ignored
sr: Не занемаруј прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Unignore the window.
sr: Престани са занемаривањем прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window ignored
sr: Измени занемаривање прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is ignored or not.
sr: Измени да ли је прозор занемарен или није.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window never focus
sr: Измени могућност фокусирања прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is focusable or not.
sr: Промени да ли прозор може добити фокус или не може.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window cycle skip
sr: Измени прескакање при кружењу

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
sr: Промени да ли се прозор прескаче при кружењу кроз све прозоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window list skip
sr: Измени укључивање у списак прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window will be include in the window list.
sr: Промени да ли се прозор укључује или не у списак прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Ignored
sr: _Занемарен

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Focusable
sr: _Могуће фокусирати

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Cyclable
sr: _Пролази кружење

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: In _window list
sr: У _списку прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Lock position and size while windows are maximized.
sr: Утврди позицију и величину док су прозори увећани.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window
sr: Увећај прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the dimensions of the window.
sr: Увећај димензије прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Unmaximize window
sr: Поништи увећање прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
sr: Врати величину прозора у изворно, неувећано стање.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window vertically
sr: Увећај прозор усправно

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the vertical dimension of the window.
sr: Увећај усправну димензију прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window horizontally
sr: Увећај прозор водоравно

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the horizontal dimension of the window.
sr: Увећај водоравну димензију прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window toggle
sr: Промени увећање прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
sr: Измени стање прозора између увећаног и неувећаног.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window horizontally toggle
sr: Промени водоравно увећање прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
sr: Измени стање прозора између увећаног водоравно и 
    неувећаног.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window vertically toggle
sr: Промени усправно увећање прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
sr: Измени стање прозора између увећаног усправно и 
    неувећаног.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window
sr: Увећај прозор на празну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window without obscuring any other windows.
sr: Увећај прозор без заклањања других прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window vertically
sr: Усправно увећај прозор на празну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
sr: Усправно увећај прозор без заклањања других прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window horizontally
sr: Водоравно увећај прозор на празну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
sr: Водоравно увећај прозор без заклањања других прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window toggle
sr: Промени увећање прозора на празној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
sr: Измени стање прозора између увећања преко слободне површине или неувећаног.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window horizontally toggle
sr: Промени водоравно увећање прозора на празној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
sr: Измени стање прозора између водоравног увећања преко слободне површине 
    или неувећаног.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window vertically toggle
sr: Промени усправно увећање прозора на празној површини

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
sr: Измени стање прозора између усправног увећања преко слободне површине 
    или неувећаног.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window fullscreen
sr: Увећај прозор преко целог екрана

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window fullscreen toggle
sr: Промени увећање прозора преко целог екрана

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Shade window
sr: Замотај прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Display only the title bar of the window.
sr: Прикажи само траку с насловом прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Unshade window
sr: Одмотај прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
sr: Уколико је прозор замотан (погледајте „shade-window“), враћа га у 
    уобичајено стање.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Toggle window shaded
sr: Измени замотавање прозора

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
sr: Измени замотавање (приказивање само траке са насловом) прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: S_haded
sr: _Замотан

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Focus on application windows when they first appear.
sr: Фокусирај на прозоре програма при њиховој појави.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise window and transients
sr: Издигни прозор и привремене

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
sr: Издигни текући прозор на највише дозвољено место при слагању.
    Такође издигни и све његове привремене прозоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower window and transients
sr: Спусти прозор и привремене

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
sr: Спусти изабрани прозор на најниже дозвољено место при слагању.
    Такође спусти све његове привремене прозоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise lower window and transients
sr: Издигни/спусти прозор и привремене

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
sr: Ако је прозор на највишој могућој позицији спушта га на најнижу
    могућу позицију. У супротном издиже прозор колико је могуће. Такође
    мења и ниво свих његових привремених прозора.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/compat.jl
en: Insert workspace
sr: Убаци радну површину

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Unshade selected windows.
sr: Одмотај изабране прозоре.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window without focusing
sr: Прикажи прозор без фокусирања

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display the workspace/viewport containing the window W.
sr: Прикажи радну површину/поглед који садржи прозор W.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window
sr: Прикажи прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
sr: Прикажи радну површину која садржи прозор W, и затим фокусирај W.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/groups.jl
en: New group
sr: Нова група

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Gtkrc reload style
sr: Поново учитај стил из gtkrc

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Reload the gtkrc settings.
sr: Поново учитај подешавања из gtkrc.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Describe key
sr: Опиши тастер

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
sr: Упитај за низ тастера, а затим испиши њима додељена значења.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Press key...
sr: Притисните тастер...

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: [Quote]
sr: [Навод]

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Quote event
sr: Наведи догађај

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
sr: Шаље следећи догађај са тастатуре непосредно прозору фокусираног клијента,
    занемарујући све доделе из управника прозора које можда има.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/play-audio.jl
en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
sr: Програм који се користи за пуштање звучних датотека. Ако није постављен, користиће се уграђена подршка за ЕСД.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Window:
sr: Прозор:

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace %d
sr: Радна површина %d

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt.jl
en: prompt-keymap
sr: тражи-мапу

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt.jl
en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
sr: Мапа тастатуре која садржи доделе активне при читању уноса од стране корисника.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: When raising a window, also raise its: \w
sr: При издизању прозора, такође издигни његове: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise window
sr: Издигни прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Lower window
sr: Спусти прозор

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise lower window
sr: Издигни/спусти прозор

note: ../themer/themer.glade:1315
en:  to:
sr:  према:

note: ../themer/themer.glade:1587
en: About
sr: О

note: ../themer/themer.glade:412
en: About:
sr: О:

note: ../themer/themer.glade:879 ../themer/themer.glade:1213 * ../themer/themer.glade:1458
en: Add
sr: Додај

note: ../themer/themer.glade:1176
en: Attributes
sr: Особине

note: ../themer/themer.glade:1746 ../themer/themer.glade:1856
en: Cancel
sr: Откажи

note: ../themer/themer.glade:675 ../themer/themer.glade:829
en: Clicked
sr: Кликнуто

note: ../themer/themer.glade:892
en: Copy
sr: Умножи

note: ../themer/themer.glade:1036
en: Copy...
sr: Умножи...

note: ../themer/themer.glade:482
en: Details
sr: Детаљи

note: ../themer/themer.glade:430
en: Directory:
sr: Директоријум:

note: ../themer/themer.glade:166
en: E_xit
sr: И_злаз

note: ../themer/themer.glade:596 ../themer/themer.glade:789
en: Focused
sr: Фокусиран

note: ../themer/themer.glade:987 ../themer/themer.glade:1422
en: Frame
sr: Оквир

note: ../themer/themer.glade:238
en: Frame Part _Definitions
sr: _Дефиниције дела оквира

note: ../themer/themer.glade:226
en: Frame _Classes
sr: _Класе оквира

note: ../themer/themer.glade:1237
en: Frames
sr: Оквири

note: ../themer/themer.glade:622
en: HIghlighted
sr: Истакнут

note: ../themer/themer.glade:802
en: Highlighted
sr: Истакнут

note: ../themer/themer.glade:570 ../themer/themer.glade:776
en: Inactive
sr: Неактиван

note: ../themer/themer.glade:702 ../themer/themer.glade:843
en: Inactive-
    Clicked
sr: Неактиван-
    притиснут

note: ../themer/themer.glade:649 ../themer/themer.glade:816
en: Inactive-
    Highlighted
sr: Неактиван-
    истакнут

note: ../themer/themer.glade:1266
en: Map:
sr: Мапа:

note: ../themer/themer.glade:1480
en: Mapping
sr: Мапирање

note: ../themer/themer.glade:74
en: New Theme
sr: Нова тема

note: ../themer/themer.glade:1571 ../themer/themer.glade:1644 * ../themer/themer.glade:1733 ../themer/themer.glade:1843
en: OK
sr: У реду

note: ../themer/themer.glade:914
en: Patterns
sr: Обрасци

note: ../themer/themer.glade:1676
en: Properties
sr: Особине

note: ../themer/themer.glade:120
en: Save Theme _As...
sr: Сачувај тему к_ао...

note: ../themer/themer.glade:23
en: Sawfish Theme Builder
sr: Израда Sawfish тема

note: ../themer/themer.glade:1512
en: Sawfish Themer Preview
sr: Преглед Sawfish тема

note: ../themer/themer.glade:306
en: Theme name:
sr: Име теме:

note: ../themer/themer.glade:1531
en: This window previews the current theme.
sr: У овом прозору прегледате текућу тему.

note: ../themer/themer.glade:1409
en: Type
sr: Врста

note: ../themer/themer.glade:214
en: Window _Frames
sr: Ок_вири прозора

note: ../themer/themer.glade:1652
en: [about text]
sr: [текст о]

note: ../themer/themer.glade:1106
en: [frame-part-table]
sr: [табела-за-делове-оквира]

note: ../themer/themer.glade:1766
en: [place holder]
sr: [чува место]

note: ../themer/themer.glade:1786 ../themer/themer.glade:1876
en: [title]
sr: [наслов]

note: ../themer/themer.glade:268
en: _About
sr: _О

note: ../themer/themer.glade:59
en: _File
sr: _Датотека

note: ../themer/themer.glade:91
en: _Open Theme..
sr: _Отвори Тему...

note: ../themer/themer.glade:190
en: _Preferences...
sr: _Поставке...

note: ../themer/themer.glade:143
en: _Preview
sr: _Преглед

note: ../themer/themer.glade:108
en: _Save Theme
sr: _Сачувај тему

note: ../themer/themer.glade:175
en: _Settings
sr: _Подешавања

note: ../themer/themer.glade:250
en: _Themes
sr: _Теме
