almanah master - en to hu translation catalogue (149 entries)

en: Almanah Diary
hu: Almanah napló

en: Diary
hu: Napló

en: Keep a personal diary
hu: Személyes napló vezetése

en: Database encryption key ID
hu: Adatbázis-titkosítási kulcs azonosítója

en: Main window X position
hu: Főablak X-pozíciója

en: Main window Y position
hu: Főablak Y-pozíciója

en: Main window height
hu: Főablak magassága

en: Main window maximization
hu: Főablak maximalizált állapota

en: Main window width
hu: Főablak szélessége

en: Spell checking enabled?
hu: Helyesírás-ellenőrzés engedélyezve?

en: Spell checking language
hu: Helyesírás-ellenőrzés nyelve

en: The ID of the key to use to encrypt and decrypt the database, if Almanah has been built with encryption support. Leave blank to disable database encryption.
hu: Az adatbázis titkosításához és visszafejtéséhez használt kulcs azonosítója, ha az Almanah titkosítási támogatással került fordításra. Az adatbázis titkosításának letiltásához hagyja ezt a mezőt üresen.

en: The X position of the main window.
hu: A főablak X-pozíciója.

en: The Y position of the main window.
hu: A főablak Y-pozíciója.

en: The height of the main window.
hu: A főablak magassága.

en: The locale specifier of the language in which to check entry spellings.
hu: A nyelv, amin a bejegyzések helyesírása ellenőrzésre kerül.

en: The width of the main window.
hu: A főablak szélessége.

en: Whether spell checking of entries is enabled.
hu: A bejegyzések helyesírás-ellenőrzése engedélyezve legyen-e?

en: Whether the main window should start maximized.
hu: A főablak teljes méretben induljon-e?

en: Add a definition for the currently selected text.
hu: Meghatározás hozzáadása a jelenleg kijelölt szöveghez.

en: Calendar
hu: Naptár

en: Definition Description
hu: Meghatározás leírása

en: Definition List
hu: Meghatározások listája

en: Definition Type
hu: Meghatározás típusa

en: Definition type:
hu: Meghatározás típusa:

en: Entry editing area
hu: Bejegyzésszerkesztési terület

en: F_ormat
hu: F_ormátum

en: Failed Entries
hu: Sikertelen bejegyzések

en: Go to _Today
hu: Ugrás a _mai napra

en: I_mportant
hu: F_ontos

en: Import Results List
hu: Eredmények listájának importálása

en: Insert _Time
hu: _Idő beszúrása

en: Jump to the current date in the diary.
hu: Ugrás az aktuális napra a naplóban.

en: Merged Entries
hu: Egyesített bejegyzések

en: Nothing selected
hu: Nincs semmi kiválasztva

en: Past Event List
hu: Legutóbbi események listája

en: Past Events
hu: Legutóbbi események

en: Pr_eferences
hu: Beá_llítások

en: Remove the definition from the currently selected text.
hu: Eltávolítja a meghatározást a jelenleg kijelölt szövegről.

en: Result List
hu: Eredménylista

en: Results:
hu: Eredmények:

en: Search
hu: Keresés

en: Search entry
hu: Bejegyzés keresése

en: Select Date…
hu: Dátum kiválasztása…

en: Successful Entries
hu: Sikeres bejegyzések

en: Toggle whether the current entry is marked as important.
hu: Fontosnak jelöli a jelenlegi bejegyzést.

en: Toggle whether the currently selected text is bold.
hu: Félkövérré változtatja a kijelölt szöveget.

en: Toggle whether the currently selected text is italic.
hu: Dőltté változtatja a kijelölt szöveget.

en: Toggle whether the currently selected text is underlined.
hu: Aláhúzza a jelenleg kijelölt szöveget.

en: View
hu: Megjelenítés

en: View Entry
hu: Bejegyzés megjelenítése

en: View Event
hu: Esemény megjelenítése

en: _Add Definition
hu: Meghatározás _hozzáadása

en: _Definitions
hu: _Meghatározások

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Export…
hu: _Exportálás…

en: _File
hu: _Fájl

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Import…
hu: _Importálás…

en: _Print…
hu: _Nyomtatás…

en: _Remove Definition
hu: Meghatározás _eltávolítása

en: _Search…
hu: K_eresés…

en: _View Definitions
hu: Meghatározások _megjelenítése

en: e.g. "14/03/2009" or "14th March 2009".
hu: pl. „2009/03/14” vagy „2009. március 14.”.

en: Add Definition
hu: Meghatározás hozzáadása

en: UI file "%s" could not be loaded
hu: A(z) „%s” UI fájl nem tölthető be

en: Select Date
hu: Dátum kiválasztása

en: Calendar Appointment
hu: Naptáridőpont

en: An appointment on an Evolution calendar.
hu: Egy időpont az Evolution naptárban.

en: Error launching Evolution
hu: Hiba az Evolution indításakor

en: Calendar Task
hu: Naptárfeladat

en: A task on an Evolution calendar.
hu: Egy feladat az Evolution naptárban.

en: Text Files
hu: Szövegfájlok

en: Select a _folder to export the entries to as text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. All entries will be exported, unencrypted in plain text format.
hu: Válasszon egy _mappát a bejegyzések szövegfájlokként történő exportálásához, amiben minden bejegyzéshez egy fájl fog tartozni, a fájlnevek formátuma „yyyy-mm-dd” lesz, és nem lesz kiterjesztésük. Minden bejegyzés exportálásra kerül titkosítatlan sima szövegformátumban.

en: Database
hu: Adatbázis

en: Select a _filename for a complete copy of the unencrypted Almanah Diary database to be given.
hu: Válasszon egy _fájlnevet a titkosítatlan Almanah naplóadatbázis teljes másolatához.

en: Import _mode:
hu: Importálás _módja:

en: Export _mode:
hu: Exportálás _módja:

note: Set the window title
en: Import Entries
hu: Bejegyzések importálása

en: Export Entries
hu: Bejegyzések exportálása

note: Set the button label
en: _Import
hu: _Importálás

en: _Export
hu: _Exportálás

en: Import failed
hu: Az importálás meghiúsult

en: Export failed
hu: Az exportálás meghiúsult

en: Export successful
hu: Az exportálás sikeres

en: The diary was successfully exported.
hu: A napló sikeresen exportálva.

en: Import Results
hu: Importálás eredménye

note: Translators: This is a strftime()-format string for the dates displayed in import results. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about editing a diary entry. Translators: This is a strftime()-format string for the date to display when asking about deleti
en: %A, %e %B %Y
hu: %Y. %B %e. %A

en: Select a _folder containing text files, one per entry, with names in the format 'yyyy-mm-dd', and no extension. Any and all such files will be imported.
hu: Válasszon egy szövegfájlokat tartalmazó _mappát, amiben minden bejegyzéshez egy fájl tartozik, a fájlnevek formátuma „yyyy-mm-dd”, és nincs kiterjesztésük. Minden ilyen fájl importálásra kerül.

en: Select a database _file created by Almanah Diary to import.
hu: Az importáláshoz válasszon egy, az Almanah napló által készített _adatbázisfájlt.

en: Error deserializing imported entry into buffer: %s
hu: Hiba az importált bejegyzés pufferbe történő visszafejtésekor: %s

en: Error deserializing existing entry into buffer; overwriting with imported entry: %s
hu: Hiba a meglévő bejegyzés pufferbe történő visszafejtésekor; felülírás az importált bejegyzéssel: %s

note: Append some header text for the imported entry Translators: This text is appended to an existing entry when an entry is being imported to the same date. * The imported entry is appended to this text.
en: 
    
    Entry imported from "%s":
hu: 
    
    Bejegyzés importálva innen: „%s”, tartalma:

en: Definition Manager
hu: Meghatározáskezelő

en: Are you sure you want to delete the definition for "%s"?
hu: Biztosan törli a meghatározást ehhez: „%s”?

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: An Evolution contact.
hu: Egy Evolution kapcsolat.

en: Select Contact
hu: Kapcsolat kiválasztása

en: Error opening contact
hu: Hiba a kapcsolat megnyitásakor

en: Error opening Evolution
hu: Hiba az Evolution megnyitásakor

en: File
hu: Fájl

en: An attached file.
hu: Egy csatolt fájl.

en: Error opening file
hu: Hiba a fájl megnyitásakor

en: Select File
hu: Fájl kiválasztása

en: Note
hu: Jegyzet

en: A note about an important event.
hu: Jegyzet egy fontos eseményről.

en: A URI of a file or web page.
hu: Egy fájl vagy weboldal URI-ja.

en: Error opening URI
hu: Hiba az URI megnyitásakor

en: Are you sure you want to edit this diary entry for %s?
hu: Biztosan szeretné szerkeszteni ezt a naplóbejegyzést ehhez: %s?

en: Are you sure you want to delete this diary entry for %s?
hu: Biztosan szeretné törölni ezt a naplóbejegyzést ehhez: %s?

note: Print a warning about the unknown tag
en: Unknown or duplicate text tag "%s" in entry. Ignoring.
hu: Ismeretlen vagy kettőzött szövegcímke a bejegyzésben: „%s”. Figyelmen kívül hagyva.

en: Almanah is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Az Almanah szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License harmadik (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: Almanah is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: Az Almanah programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Almanah.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hu: Az Almanah programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, itt elolvashatja: <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: A helpful diary keeper, storing %u entries and %u definitions.
hu: Egy hasznos naplóíró, %u bejegyzést és %u meghatározást tárol.

en: Almanah Website
hu: Az Almanah webhelye

en: Entry content could not be loaded
hu: A bejegyzés tartalma nem tölthető be

en: Error encrypting database
hu: Hiba az adatbázis titkosításakor

en: Enable debug mode
hu: Hibakereső üzemmód bekapcsolása

note: Options
en: - Manage your diary
hu: - Személyes napló kezelése

en: Command-line options could not be parsed
hu: A parancssori kapcsolók nem értelmezhetők

en: Error opening database
hu: Hiba történt az adatbázis megnyitásakor

en: Almanah Preferences
hu: Almanah beállításai

note: Grab our child widgets
en: Encryption key:
hu: Titkosítási kulcs:

en: None (don't encrypt)
hu: Nincs (ne titkosítson)

en: New _Key
hu: Ú_j kulcs

note: Set up the "Enable spell checking" check button
en: Enable _spell checking
hu: _Helyesírás-ellenőrző engedélyezése

en: Error saving the encryption key
hu: Hiba a titkosítási kulcs mentésekor

en: Error opening Seahorse
hu: Hiba a Seahorse megnyitásakor

en: Spelling checker could not be initialized
hu: Nem sikerült inicializálni a helyesírás-ellenőrzőt

en: This entry is marked as important.
hu: Ez a bejegyzés fontosnak lett jelölve.

en: No entry for this date.
hu: Nincs bejegyzés ehhez a dátumhoz.

en: Start date:
hu: Kezdés dátuma:

en: End date:
hu: Befejezés dátuma:

note: Line spacing
en: Line spacing:
hu: Sorköz:

en: GPGME is not at least version %s
hu: A GPGME verziója nincs legalább %s

en: GPGME doesn't support OpenPGP: %s
hu: A GPGME nem támogatja az OpenPGP-t: %s

en: Error creating cipher context: %s
hu: Hiba a rejtjelező kontextus létrehozásakor: %s

en: Error opening encrypted database file "%s": %s
hu: Hiba a(z) „%s” titkosított adatbázisfájl megnyitásakor: %s

en: Error opening plain database file "%s": %s
hu: Hiba a(z) „%s” sima adatbázisfájl megnyitásakor: %s

en: The encrypted database is empty. The plain database file has been left undeleted as backup.
hu: A titkosított adatbázis üres. A sima adatbázisfájl – biztonsági mentésként – nem került törlésre.

note: Delete the plain file
en: Could not delete plain database file "%s".
hu: A(z) „%s” sima adatbázisfájl nem törölhető.

en: Error decrypting database: %s
hu: Hiba az adatbázis visszafejtésekor: %s

en: Error getting encryption key: %s
hu: Hiba a titkosítási kulcs lekérésekor: %s

en: Error encrypting database: %s
hu: Hiba az adatbázis titkosításakor: %s

en: Could not open database "%s". SQLite provided the following error message: %s
hu: A(z) „%s” adatbázis nem nyitható meg. Az SQLite a következő hibaüzenetet szolgáltatta: %s

en: Could not run query "%s". SQLite provided the following error message: %s
hu: A(z) „%s” lekérdezés nem futtatható. Az SQLite a következő hibaüzenetet szolgáltatta: %s

en: Error deserializing entry into buffer while searching.
hu: Hiba a bejegyzés pufferbe történő visszafejtésekor keresés közben.

note: Translators: This is the detail string for important days as displayed in the calendar.
en: Important!
hu: Fontos!
