gnome-settings-daemon - en to ca-XV translation catalogue (575 entries)

en: GNOME Settings Daemon
ca-XV: Dimoni de paràmetres del GNOME

en: Smartcard removal action
ca-XV: Acció d'extraure la targeta intel·ligent

en: Set this to one of "none", "lock-screen", or "force-logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ca-XV: Establiu-ho a «none» (cap), «lock-screen» (bloqueja la pantalla) o «force-logout» (força l'eixida). L'acció es realitzarà quan s'extregui la targeta intel·ligent utilitzada per entrar.

en: Disable touchpad while typing
ca-XV: Inhabilita el ratolí tàctil mentre s'escriu

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ca-XV: Establiu-ho a «True» (cert) si accidentalment toqueu el ratolí tàctil mentre escriviu.

en: Enable horizontal scrolling
ca-XV: Habilita el desplaçament horitzontal

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
ca-XV: Establiu-ho a «True» (cert) per permetre desplaçaments horitzontals utilitzant el mètode seleccionat amb la clau «scroll_method».

en: Select the touchpad scroll method
ca-XV: Seleccioneu el mètode de desplaçament del ratolí tàctil

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: "disabled", "edge-scrolling", "two-finger-scrolling".
ca-XV: Seleccioneu el mètode de desplaçament del ratolí tàctil. Els valors admesos són: «disabled» (inhabilitat), «edge-scrolling» (desplaçament a la vora) i «two-finger-scrolling» (desplaçament amb dos dits).

en: Enable mouse clicks with touchpad
ca-XV: Permet fer clic amb el ratolí tàctil

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ca-XV: Establiu-ho a «True» (cert) per permetre enviar clics de ratolí en prémer al ratolí tàctil.

en: Enable touchpad
ca-XV: Habilita el ratolí tàctil

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ca-XV: Establiu-ho a «True» (cert) per habilitar tots els ratolins tàctils.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ca-XV: Realça la ubicació actual del punter quan es prema i s'alliberi la tecla Control.

en: Double click time
ca-XV: Temps del doble clic

en: Length of a double click in milliseconds.
ca-XV: Duració del doble clic en mil·lisegons.

en: Drag threshold
ca-XV: Llindar d'arrossegament

en: Distance before a drag is started.
ca-XV: Distància abans d'iniciar un arrossegament.

en: Middle button emulation
ca-XV: Emulació del botó del mig

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ca-XV: Habilita l'emulació del botó del mig del ratolí mitjançant el clic simultani dels botons esquerra i dreta.

en: Whether the tablet's orientation is locked, or rotated automatically.
ca-XV: Si l'orientació de la tauleta gràfica està bloquejada o es girarà automàticament.

en: Device hotplug custom command
ca-XV: Orde personalitzada en connectar un dispositiu en calent

en: Command to be run when a device is added or removed. An exit value of 1 means that the device will not be handled further by gnome-settings-daemon.
ca-XV: Orde a executar quan s'adjunti o s'extregui un dispositiu. Un valor de eixida 1 significa que el gnome-settings-daemon no gestionarà més el dispositiu.

en: Activation of this plugin
ca-XV: Activació d'este connector

en: Whether this plugin would be activated by gnome-settings-daemon or not
ca-XV: Si el gnome-settings-daemon hauria d'activar este connector

en: Priority to use for this plugin
ca-XV: Prioritat per utilitzar este connector

en: Priority to use for this plugin in gnome-settings-daemon startup queue
ca-XV: Prioritat per utilitzar este connector en la cua d'inici del gnome-settings-daemon

en: Wacom stylus absolute mode
ca-XV: Mode absolut de l'estilogràfica Wacom

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
ca-XV: Habilita-ho per establir la tauleta gràfica en mode absolut.

en: Wacom tablet area
ca-XV: Àrea de la tauleta gràfica Wacom

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
ca-XV: Establiu-ho a x1, y1 i x2, y2 de l'àrea utilitzable per a les eines.

en: Wacom tablet aspect ratio
ca-XV: Relació de l'aspecte de la tauleta gràfica Wacom

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
ca-XV: Habilita-ho per per restringir l'àrea de la tauleta gràfica Wacom perquè coincidisca amb la relació d'aspecte de l'eixida.

en: Wacom tablet rotation
ca-XV: Rotació de la tauleta gràfica Wacom

en: Set this to 'none', 'cw' for 90 degree clockwise, 'half' for 180 degree, and 'ccw' for 90 degree counterclockwise.
ca-XV: Establiu-ho a «none» (cap), «cw» per 90 graus en sentit horari, «half» per 180 graus i «ccw» per 90 graus en sentit antihorari.

en: Wacom touch feature
ca-XV: Funcions tàctils Wacom

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
ca-XV: Habilita-ho per moure el cursor quan l'usuari toqui la tauleta gràfica.

en: Wacom tablet PC feature
ca-XV: Funcions de la tauleta gràfica Wacom

en: Enable this to only report stylus events when the tip is pressed.
ca-XV: Habilita-ho per informar d'esdeveniments de l'estilogràfica quan es prema la punta.

en: Wacom display mapping
ca-XV: Mapat de la pantalla Wacom

en: EDID information of monitor to map tablet to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] disables mapping.
ca-XV: Informació EDID de la pantalla amb la qual mapar la tauleta gràfica. Ha d'estar en el format [fabricant, producte, número de sèrie]. ["","",""] inhabilita el mapat.

en: Wacom stylus pressure curve
ca-XV: Corba de pressió de l'estilogràfica Wacom

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
ca-XV: Establiu-ho a x1, y1 i x2, y2 de la corba de pressió aplicada a l'estilogràfica.

en: Wacom stylus button mapping
ca-XV: Mapat de botons de l'estilogràfica Wacom

en: Set this to the logical button mapping.
ca-XV: Establiu-ho per al mapat lògic de botons.

en: Wacom stylus pressure threshold
ca-XV: Llindar de pressió de l'estilogràfica Wacom

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
ca-XV: Establiu-ho al valor de pressió al qual es generarà un esdeveniment de clic amb l'estilogràfica.

en: Wacom eraser pressure curve
ca-XV: Corba de pressió de la goma d'esborrar Wacom

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
ca-XV: Establiu-ho a x1, y1 i x2, y2 de la corba de pressió aplicada a la goma d'esborrar.

en: Wacom eraser button mapping
ca-XV: Mapat de botons de la goma d'esborrar Wacom

en: Wacom eraser pressure threshold
ca-XV: Llindar de pressió de la goma d'esborrar Wacom

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
ca-XV: Establiu-ho al valor de pressió al qual es generarà un esdeveniment de clic amb la goma d'esborrar.

en: Wacom button action type
ca-XV: Tipus d'acció del botó Wacom

en: The type of action triggered by the button being pressed.
ca-XV: El tipus d'acció a realitzar quan es prema el botó.

en: Key combination for the custom action
ca-XV: Combinació de tecles per a l'acció personalitzada

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
ca-XV: La drecera de teclat generada quan es prema el botó per a accions personalitzades.

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
ca-XV: Combinacions de tecla per a una acció personalitzada d'anell o de banda tàctil

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
ca-XV: Les dreceres de teclat generades quan s'utilitza un anell o banda tàctil per a accions personalitzades (a dalt seguit per abaix).

en: The duration a display profile is valid
ca-XV: La duració de la validesa d'un perfil de la pantalla

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
ca-XV: El número de dies després dels quals el perfil de color de la pantalla ja no es considera vàlid.

en: The duration a printer profile is valid
ca-XV: La duració de la validesa d'un perfil de la impressora

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
ca-XV: El número de dies després dels quals el perfil de color de la impressora ja no es considera vàlid.

en: List of plugins that are allowed to be loaded
ca-XV: Llista de connectors que es poden carregar

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: 'all'). The plugins still need to be marked as active to get loaded. This is only evaluated on startup.
ca-XV: Una llista de cadenes que representen els connectors que es poden carregar (per defecte: «all» - tots). Encara s'hauran de marcar els connectors com a actius perquè es carreguin. Només s'avalua en iniciar.

en: Mount paths to ignore
ca-XV: Camins de muntatge a ignorar

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ca-XV: Especifica una llista de camins de muntatge a ignorar quan els queda poc espai lliure.

en: Free percentage notify threshold
ca-XV: Llindar per notificar el percentatge lliure

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ca-XV: El percentatge del llindar d'espai lliure per a l'avís inicial de poc espai de disc. Si el percentatge d'espai lliure baixa per sota d'este, es mostrarà un avís.

en: Subsequent free space percentage notify threshold
ca-XV: Llindar de notificació de percentatge d'espai lliure consecutiu

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ca-XV: Especifica el percentatge d'espai de disc lliure que s'hauria de reduir abans de mostrar més avisos.

en: Free space notify threshold
ca-XV: Llindar per notificar el percentatge d'espai lliure

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ca-XV: Especifica una quantitat en GB. Si l'espai lliure és més gran, no es mostrarà cap avís.

en: Minimum notify period for repeated warnings
ca-XV: Període mínim entre notificacions d'avisos repetits

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ca-XV: Especifica un temps en minuts. Els pròxims avisos per a un volum no apareixeran abans d'este període de temps.

en: Custom keybindings
ca-XV: Vinculacions personalitzades

en: List of custom keybindings
ca-XV: Llista de vinculacions personalitzades

en: Launch calculator
ca-XV: Executa la calculadora

en: Binding to launch the calculator.
ca-XV: Vinculació per executar la calculadora.

en: Launch email client
ca-XV: Executa el client de correu electrònic

en: Binding to launch the email client.
ca-XV: Vinculació per executar el client de correu electrònic.

en: Eject
ca-XV: Expulsa

en: Binding to eject an optical disc.
ca-XV: Vinculació per expulsar un disc òptic.

en: Launch help browser
ca-XV: Executa el navegador de l'ajuda

en: Binding to launch the help browser.
ca-XV: Vinculació per executar el navegador de l'ajuda.

en: Home folder
ca-XV: Carpeta de l'usuari

en: Binding to open the Home folder.
ca-XV: Vinculació per obrir la carpeta de l'usuari.

en: Launch media player
ca-XV: Executa el reproductor multimèdia

en: Binding to launch the media player.
ca-XV: Vinculació per executar el reproductor multimèdia.

en: Next track
ca-XV: Peça següent

en: Binding to skip to next track.
ca-XV: Vinculació per saltar a la peça següent.

en: Pause playback
ca-XV: Fes una pausa en la reproducció

en: Binding to pause playback.
ca-XV: Vinculació per fer una pausa a la reproducció.

en: Play (or play/pause)
ca-XV: Reprodueix (o reprodueix/fes una pausa)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ca-XV: Vinculació per iniciar el reproductor (o commutar entre reproducció/en pausa).

en: Log out
ca-XV: Ix

en: Binding to log out.
ca-XV: Vinculació per eixir de la sessió.

en: Previous track
ca-XV: Peça anterior

en: Binding to skip to previous track.
ca-XV: Vinculació per saltar a la peça anterior.

en: Lock screen
ca-XV: Bloca la pantalla

en: Binding to lock the screen.
ca-XV: Vinculació per bloquejar la pantalla.

en: Search
ca-XV: Cerca

en: Binding to launch the search tool.
ca-XV: Vinculació per executar l'eina de cerca.

en: Stop playback
ca-XV: Para la reproducció

en: Binding to stop playback.
ca-XV: Vinculació per parar la reproducció.

en: Volume down
ca-XV: Abaixa el volum

en: Binding to lower the system volume.
ca-XV: Vinculació per abaixar el volum del sistema.

en: Volume mute
ca-XV: Volum silenciat

en: Binding to mute the system volume.
ca-XV: Vinculació per silenciar el volum del sistema.

en: Volume up
ca-XV: Apuja el volum

en: Binding to raise the system volume.
ca-XV: Vinculació per apujar el volum del sistema.

en: Take a screenshot
ca-XV: Fes una captura de pantalla

en: Binding to take a screenshot.
ca-XV: Vinculació per fer una captura de pantalla.

en: Take a screenshot of a window
ca-XV: Fes una captura de pantalla d'una finestra

en: Binding to take a screenshot of a window.
ca-XV: Vinculació per fer una captura de pantalla d'una finestra.

en: Take a screenshot of an area
ca-XV: Fes una captura de pantalla d'una àrea

en: Binding to take a screenshot of an area.
ca-XV: Vinculació per fer una captura de pantalla d'una àrea.

en: Copy a screenshot to clipboard
ca-XV: Copia una captura de pantalla al porta-retalls

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
ca-XV: Vinculació per copiar una captura de pantalla al porta-retalls.

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ca-XV: Copia una captura de pantalla d'una finestra al porta-retalls

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
ca-XV: Vinculació per copiar una captura de pantalla d'una finestra al porta-retalls.

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ca-XV: Copia una captura de pantalla d'una àrea al porta-retalls

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
ca-XV: Vinculació per copiar una captura de pantalla d'una àrea al porta-retalls.

en: Launch web browser
ca-XV: Executa el navegador web

en: Binding to launch the web browser.
ca-XV: Vinculació per executar el navegador web.

en: Toggle magnifier
ca-XV: Commuta l'ampliador

en: Binding to show the screen magnifier
ca-XV: Vinculació per mostrar l'ampliador de pantalla

en: Toggle screen reader
ca-XV: Commuta el lector de pantalla

en: Binding to start the screen reader
ca-XV: Vinculació per iniciar el lector de pantalla

en: Toggle on-screen keyboard
ca-XV: Commuta el teclat a la pantalla

en: Binding to show the on-screen keyboard
ca-XV: Vinculació per mostrar el teclat a la pantalla

en: Increase text size
ca-XV: Incrementa la mida del text

en: Binding to increase the text size
ca-XV: Vinculació per incrementar la mida del text

en: Decrease text size
ca-XV: Redueix la mida del text

en: Binding to decrease the text size
ca-XV: Vinculació per reduir la mida del text

en: Toggle contrast
ca-XV: Commuta el contrast

en: Binding to toggle the interface contrast
ca-XV: Vinculació per commutar el contrast de la interfície

en: Magnifier zoom in
ca-XV: Ampliació de l'ampliador

en: Binding for the magnifier to zoom in
ca-XV: Vinculació perquè l'ampliador amplie

en: Magnifier zoom out
ca-XV: Reducció de l'ampliador

en: Binding for the magnifier to zoom out
ca-XV: Vinculació perquè l'ampliador reduïsca

en: Name
ca-XV: Nom

en: Name of the custom binding
ca-XV: Nom de la vinculació personalitzada

en: Binding
ca-XV: Vinculació

en: Binding for the custom binding
ca-XV: Vinculació per a la vinculació personalitzada

en: Command
ca-XV: Orde

en: Command to run when the binding is invoked
ca-XV: Orde a executar quan s'invoqui la vinculació

en: Percentage considered low
ca-XV: Percentatge considerat baix

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca-XV: El percentatge de bateria quan es considera baixa. Només vàlid quan la clau «use-time-for-policy» és «false» (fals).

en: Percentage considered critical
ca-XV: Percentatge considerat crític

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca-XV: El percentatge de bateria quan es considera crítica. Només vàlid quan la clau «use-time-for-policy» és «false» (fals).

en: Percentage action is taken
ca-XV: Percentatge que realitza una acció

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca-XV: El percentatge de bateria quan es realitza l'acció crítica. Només vàlid la clau «use-time-for-policy» és «false» (fals).

en: The time remaining when low
ca-XV: El temps que falta quan és baixa

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca-XV: El temps que falta, en segons, de la bateria quan es considera baixa. Només vàlid quan la clau «use-time-for-policy» és «true» (cert).

en: The time remaining when critical
ca-XV: El temps que falta quan és crítica

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca-XV: El temps que falta, en segons, de la bateria quan es considera crítica. Només vàlid quan la clau «use-time-for-policy» és «true» (cert).

en: The time remaining when action is taken
ca-XV: El temps que falta quan es realitza l'acció

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca-XV: El temps que falta, en segons, de la bateria quan es realitza l'acció crítica. Només vàlid quan la clau «use-time-for-policy» és «true» (cert).

en: Whether to use time-based notifications
ca-XV: Si s'han d'utilitzar les notificacions basades en el temps

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ca-XV: Si s'haurien d'utilitzar les notificacions basades en el temps. Si s'estableix a «false» (fals), llavors s'utilitzarà el canvi de percentatge, que pot solucionar un problema de l'ACPI de la BIOS.

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery
ca-XV: Si s'hauria de mostrar l'avís de bateria reclamada per una bateria malmesa

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery. Set this to false only if you know your battery is okay.
ca-XV: Si s'hauria de mostrar l'avís de bateria reclamada per una bateria malmesa. Només establiu-ho a «false» (fals) si sabeu que la bateria està bé.

en: Use mobile broadband connections
ca-XV: Utilitza connexions de banda ampla mòbil

en: Use mobile broadband connections such as GSM and CDMA to check for updates.
ca-XV: Utilitza connexions de banda ampla mòbil com ara GSM i CDMA per comprovar si hi ha actualitzacions.

en: Automatically download updates in the background without confirmation
ca-XV: Baixa automàticament les actualitzacions en segon pla sense confirmació

en: Automatically download updates in the background without confirmation. Updates will be auto-downloaded when using wired network connnections, and mobile broadband if 'connection-use-mobile' is enabled.
ca-XV: Baixa automàticament les actualitzacions en segon pla sense confirmació. Les actualitzacions es baixaran automàticament utilitzant les connexions de xarxa amb fil o amb banda ampla mòbil si «connection-use-mobile» està habilitat.

en: How often to check for updates
ca-XV: Amb quina freqüència s'hauria de comprovar si hi ha actualitzacions

en: How often to check for updates. Value is in seconds. This is a maximum amount of time that can pass between a security update being published, and the update being automatically installed or the user notified.
ca-XV: Amb quina freqüència s'hauria de comprovar si hi ha actualitzacions. El valor és en segons. Este és el temps màxim que pot passar entre que una actualització de seguretat s'ha publicat i que l'actualització s'ha instal·lat automàticament o s'ha notificat l'usuari.

en: How often to notify the user that non-critical updates are available
ca-XV: Amb quina freqüència s'ha de notificar a l'usuari que hi ha actualitzacions no crítiques disponibles

en: How often to tell the user there are non-critical updates. Value is in seconds. Security update notifications are always shown after the check for updates, but non-critical notifications should be shown a lot less frequently.
ca-XV: Amb quina freqüència s'ha d'avisar a l'usuari que hi ha actualitzacions no crítiques. El valor és en segons. Les notificacions d'actualitzacions de seguretat sempre es mostren després de comprovar les actualitzacions, però les notificacions no crítiques s'haurien de mostrar molt menys freqüentment.

en: The last time we told the user about non-critical notifications
ca-XV: L'últim cop que es va avisar l'usuari sobre notificacions no crítiques

en: The last time we notified the user about non-critical updates. Value is in seconds since the epoch, or zero for never.
ca-XV: L'últim cop que es va notificar l'usuari d'actualitzacions no crítiques. El valor és en segons des de l'època, o zero si mai.

en: How often to check for distribution upgrades
ca-XV: Amb quina freqüència s'hauria de comprovar si hi ha actualitzacions de la distribució

en: How often to check for distribution upgrades. Value is in seconds.
ca-XV: Amb quina freqüència s'hauria de comprovar si hi ha actualitzacions de la distribució. El valor és en segons.

en: How often to refresh the package cache
ca-XV: Amb quina freqüència s'ha de refrescar la memòria cau de paquets

en: How often to refresh the package cache. Value is in seconds.
ca-XV: Amb quina freqüència s'ha de refrescar la memòria cau de paquets. El valor és en segons.

en: Check for updates when running on battery power
ca-XV: Comprova si hi ha actualitzacions en mode bateria

en: Check for updates when running on battery power.
ca-XV: Comprova si hi ha actualitzacions en mode bateria.

en: Notify the user when distribution upgrades are available
ca-XV: Notifica l'usuari quan hi haja actualitzacions de la distribució disponibles

en: Notify the user when distribution upgrades are available.
ca-XV: Notifica l'usuari quan hi haja actualitzacions de la distribució disponibles.

en: Ask the user if additional firmware should be installed
ca-XV: Pregunta a l'usuari si s'hauria d'instal·lar microprogramari addicional

en: Ask the user if additional firmware should be installed if it is available.
ca-XV: Pregunta a l'usuari si s'hauria d'instal·lar microprogramari addicional si està disponible.

en: Firmware files that should not be searched for
ca-XV: Fitxers de microprogramari que no s'haurien de cercar

en: Firmware files that should not be searched for, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
ca-XV: Els fitxers de microprogramari que no s'haurien de cercar, separats per comes. Estos poden incloure els caràcters «*» i «?».

en: Devices that should be ignored
ca-XV: Dispositius que s'haurien d'ignorar

en: Devices that should be ignored, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
ca-XV: Dispositius que s'haurien d'ignorar, separats per comes. Estos poden incloure els caràcters «*» i «?».

en: The filenames on removable media that designate it a software source.
ca-XV: Els noms de fitxers en suports extraïbles que els designen com una font de programari.

en: When removable media is inserted, it is checked to see if it contains any important filenames in the root directory. If the filename matches, then an updates check is performed. This allows post-install disks to be used to update running systems.
ca-XV: Quan s'insereix un suport extraïble, es comprova si conté algun nom de fitxer important en el directori arrel. Si el nom de fitxer coincideix, llavors es realitzarà una comprovació d'actualitzacions. Això permet utilitzar discs de postinstal·lació per actualitzar sistemes en execució.

en: File for default configuration for RandR
ca-XV: Fitxer per a la configuració per defecte del RandR

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
ca-XV: El connector XRandR cercarà la configuració per defecte en el fitxer especificat per esta clau. Este és paregut al ~/.config/monitors.xml que normalment s'emmagatzema al directori d'usuari. Si un usuari no té este fitxer o en té un que no coincideix amb la configuració de monitors de l'usuari, llavors en lloc seu s'utilitzarà el fitxer especificat per esta clau.

en: Whether to turn off specific monitors after boot
ca-XV: Si s'han d'apagar alguns monitors específics després d'arrencar

en: 'clone' will display the same thing on all monitors, 'dock' will switch off the internal monitor, 'do-nothing' will use the default Xorg behaviour (extend the desktop in recent versions). The default, 'follow-lid', will choose between 'do-nothing' and 'dock' depending on whether the lid is (respectively) open or closed.
ca-XV: «clone» (clona) mostrarà el mateix en tots els monitors, «dock» (acoblat) apagarà el monitor intern, «do-nothing» (no faces res) utilitzarà el comportament per defecte de l'Xorg (en les últimes versions amplia l'escriptori). Per defecte, «follow-lid» (segueix la tapa), triarà entre «do-nothing» i «dock» segons si la tapa està oberta o tancada (respectivament)

en: Antialiasing
ca-XV: Suavitzat

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ca-XV: El tipus de suavitzat que s'utilitzarà per mostrar els tipus de lletra. Els valors possibles són: «none» (cap) per no aplicar cap suavitzat, «grayscale» (escala de grisos) per a suavitzat d'escala de grisos estàndard i «RGBA» per a suavitzat de subpíxel (només per a pantalles LCD).

en: Hinting
ca-XV: Contorn

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ca-XV: El tipus de contorn que s'utilitzarà per mostrar els tipus de lletra. Els valors possibles són: «none» (cap) cap contorn, «slight» (lleu) contorn petit, «medium» (mitjà) contorn moderat i «full» (complet) màxim contorn (pot produir distorsió en les formes de les lletres).

en: RGBA order
ca-XV: Orde del RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ca-XV: L'orde dels elements de subpíxel d'una pantalla LCD. Només s'utilitza si el suavitzat és «RGBA». Els valors possibles són: «RGB» per al roig (R) a l'esquerra (el més comú), «BGR» per al blau (B) a l'esquerra, «VRGB» per al roig a dalt, «VBGR» per al roig a baix.

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
ca-XV: Llista de mòduls de la GTK+ inhabilitats explícitament

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
ca-XV: Una llista de cadenes que representen els mòduls de la GTK+ que no es carregaran, encara que estiguen habilitats en la seua configuració per defecte.

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
ca-XV: Llista de mòduls de la GTK+ habilitats explícitament

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
ca-XV: Una llista de cadenes que representen els mòduls de la GTK+ que es carregaran, normalment a més dels condicionals i dels inhabilitats per força.

en: Enable debugging code
ca-XV: Habilita el codi de depuració

en: Replace existing daemon
ca-XV: Reemplaça el dimoni existent

en: Exit after a time (for debugging)
ca-XV: Ix després d'una estona (per a depuració)

en: Accessibility Keyboard
ca-XV: Teclat accessible

en: Accessibility keyboard plugin
ca-XV: Connector de l'accessibilitat de teclat

en: Slow Keys Turned On
ca-XV: Tecles lentes activades

en: Slow Keys Turned Off
ca-XV: Tecles lentes desactivades

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca-XV: Heu mantingut premuda la tecla de majúscules durant 8 segons.  Esta és la drecera per a la funcionalitat «tecles lentes», que afecta la forma de funcionar del teclat.

en: Universal Access
ca-XV: Accés universal

en: Turn Off
ca-XV: Desactiva

en: Turn On
ca-XV: Activa

en: Leave On
ca-XV: Deixa activat

en: Leave Off
ca-XV: Deixa desactivat

en: Sticky Keys Turned On
ca-XV: Tecles enganxoses activades

en: Sticky Keys Turned Off
ca-XV: Tecles enganxoses desactivades

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca-XV: Heu premut la tecla de majúscules 5 vegades seguides. Esta és la drecera per a la funcionalitat «tecles enganxoses», que afecta la forma de funcionar del teclat.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca-XV: Heu premut dues tecles alhora, o heu premut la tecla de majúscules 5 vegades seguides. Això desactiva les «tecles enganxoses», que afecten la forma de funcionar del teclat.

en: Accessibility settings
ca-XV: Paràmetres d'accessibilitat

en: Accessibility settings plugin
ca-XV: Connector de configuració de l'accessibilitat

note: Priority=100
en: Clipboard
ca-XV: Porta-retalls

en: Clipboard plugin
ca-XV: Connector del porta-retalls

en: Color plugin
ca-XV: Connector de color

en: Recalibrate now
ca-XV: Torna a calibrar-ho ara

note: TRANSLATORS: this is when the device has not been recalibrated in a while
en: Recalibration required
ca-XV: Cal tornar a calibrar

note: TRANSLATORS: this is when the display has not been recalibrated in a while
en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ca-XV: S'hauria de tornar a calibrar la pantalla «%s» el més prompte possible.

note: TRANSLATORS: this is when the printer has not been recalibrated in a while
en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ca-XV: S'hauria de tornar a calibrar la impressora «%s» el més prompte possible.

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
ca-XV: Connector de color del dimoni de paràmetres del GNOME

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device added
ca-XV: S'ha afegit el dispositiu de calibratge del color

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device removed
ca-XV: S'ha suprimit el dispositiu de calibratge del color

en: Show/hide cursor on tablet devices
ca-XV: Mostra/oculta el cursor en les tauletes tàctils

en: Dummy
ca-XV: Prova

en: Dummy plugin
ca-XV: Connector de prova

en: Low Disk Space on "%s"
ca-XV: Poc espai de disc lliure a «%s»

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ca-XV: Al volum «%s» només li resta %s d'espai de disc. Podeu alliberar espai buidant la paperera.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ca-XV: El volum «%s» només li resta %s d'espai de disc.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
ca-XV: Espai del disc baix

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ca-XV: Este ordinador només li resta %s d'espai de disc. Podeu alliberar espai buidant la paperera.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ca-XV: Este ordinador només li resta %s d'espai de disc.

en: Disk space
ca-XV: Espai del disc

en: Examine
ca-XV: Examina

en: Empty Trash
ca-XV: Buida la paperera

en: Ignore
ca-XV: Ignora

en: Don't show any warnings again for this file system
ca-XV: No tornes a mostrar més avisos per a este sistema de fitxers

en: Don't show any warnings again
ca-XV: No tornes a mostrar més avisos

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc buidant la paperera, suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un altre disc o partició.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un altre disc o partició.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc buidant la paperera, suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un disc extern.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un disc extern.

en: Examine…
ca-XV: Examina…

en: Housekeeping
ca-XV: Manteniment

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
ca-XV: Redueix automàticament la memòria cau de les miniatures i altres fitxers temporals i avisa que queda poc espai al disc.

note: TRANSLATORS: wireless keyboard with internal battery
en: Keyboard | Keyboards
ca-XV[0]: Teclat
ca-XV[1]: Teclats

en: Keyboard plugin
ca-XV: Connector del teclat

en: Unable to capture a screenshot
ca-XV: No s'ha pogut fer una captura de pantalla

en: Screenshot taken
ca-XV: S'ha realitzat la captura de pantalla

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot
en: Screenshot from %s
ca-XV: Captura de pantalla de %s

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ca-XV: Inhabilitat

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ca-XV[0]: %u eixida
ca-XV[1]: %u eixides

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ca-XV[0]: %u entrada
ca-XV[1]: %u entrades

en: System Sounds
ca-XV: Sons del sistema

note: Priority=100
en: Media keys
ca-XV: Tecles multimèdia

en: Media keys plugin
ca-XV: Connector de les tecles multimèdia

en: Touchpad toggle
ca-XV: Commuta el ratolí tàctil

en: Touchpad On
ca-XV: Activa el ratolí tàctil

en: Touchpad Off
ca-XV: Desactiva el ratolí tàctil

en: Microphone Mute
ca-XV: Silencia el micròfon

en: Quiet Volume Mute
ca-XV: Silencia el volum

en: Quiet Volume Down
ca-XV: Abaixa el volum

en: Quiet Volume Up
ca-XV: Apuja el volum

en: Lock Screen
ca-XV: Bloca la pantalla

en: Rewind
ca-XV: Rebobina

en: Forward
ca-XV: Avança

en: Repeat
ca-XV: Repeteix

en: Random Play
ca-XV: Reproducció aleatòria

note: Key code of the XF86Display key (Fn-F7 on Thinkpads, Fn-F4 on HP machines, etc.)
en: Video Out
ca-XV: Eixida de vídeo

note: Key code of the XF86RotateWindows key (present on some tablets)
en: Rotate Screen
ca-XV: Gira la pantalla

en: Power Off
ca-XV: Apaga

note: the kernel / Xorg names really are like this... translators: "Sleep" means putting the machine to sleep, either through hibernate or suspend
en: Sleep
ca-XV: Adorm

en: Suspend
ca-XV: Para temporalment

en: Hibernate
ca-XV: Hiberna

en: Brightness Up
ca-XV: Augmenta la brillantor

en: Brightness Down
ca-XV: Disminueix la brillantor

en: Keyboard Brightness Up
ca-XV: Augmenta la brillantor del teclat

en: Keyboard Brightness Down
ca-XV: Disminueix la brillantor del teclat

en: Keyboard Brightness Toggle
ca-XV: Commuta la brillantor del teclat

en: Battery Status
ca-XV: Estat de la bateria

en: Could not enable mouse accessibility features
ca-XV: No s'han pogut habilitar les funcionalitats d'accessibilitat del ratolí

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
ca-XV: L'accessibilitat de ratolí requereix que s'instal·le el Mousetweaks a l'ordinador.

note: TRANSLATORS: wireless mice with internal batteries
en: Mouse | Mice
ca-XV[0]: Ratolí
ca-XV[1]: Ratolins

en: Mouse plugin
ca-XV: Connector del ratolí

note: Priority=100
en: Orientation
ca-XV: Orientació

en: Orientation plugin
ca-XV: Connector d'orientació

en: Unknown time
ca-XV: Temps desconegut

en: %i minute | %i minutes
ca-XV[0]: %i minut
ca-XV[1]: %i minuts

en: %i hour | %i hours
ca-XV[0]: %i hora
ca-XV[1]: %i hores

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
ca-XV: %i %s i %i %s

en: hour | hours
ca-XV[0]: hora
ca-XV[1]: hores

en: minute | minutes
ca-XV[0]: minut
ca-XV[1]: minuts

note: TRANSLATORS: The laptop battery is charged, and we know a time. * The parameter is the time, e.g. 7 hours 6 minutes
en: provides %s laptop runtime
ca-XV: proporciona %s de temps d'execució al portàtil

note: TRANSLATORS: the device is discharging, and we have a time remaining * The first parameter is the device type, e.g. "Laptop battery" and * the second is the time, e.g. 7 hours 6 minutes
en: %s %s remaining
ca-XV: %s: queden %s

note: TRANSLATORS: device is charging, and we have a time to full and a percentage * The first parameter is the device type, e.g. "Laptop battery" and * the second is the time, e.g. "7 hours 6 minutes" TRANSLATORS: device is charging, and we have a time to full and a percentage.
en: %s %s until charged
ca-XV: %s: queden %s fins estar carregat

note: TRANSLATORS: the device is charging, and we have a time to full and empty. * The parameter is a time string, e.g. "7 hours 6 minutes"
en: provides %s battery runtime
ca-XV: proporciona %s de temps d'execució a la bateria

note: TRANSLATORS: the type of data, e.g. Laptop battery
en: Product:
ca-XV: Producte:

note: TRANSLATORS: device is missing TRANSLATORS: device is charged TRANSLATORS: device is charging TRANSLATORS: device is discharging
en: Status:
ca-XV: Estat:

en: Missing
ca-XV: Manca

note: TRANSLATORS: battery state
en: Charged
ca-XV: Carregada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Charging
ca-XV: S'està carregant

note: TRANSLATORS: battery state
en: Discharging
ca-XV: S'està descarregant

note: TRANSLATORS: percentage
en: Percentage charge:
ca-XV: Percentatge de càrrega:

note: TRANSLATORS: manufacturer
en: Vendor:
ca-XV: Proveïdor:

note: TRANSLATORS: how the battery is made, e.g. Lithium Ion
en: Technology:
ca-XV: Tecnologia:

note: TRANSLATORS: serial number of the battery
en: Serial number:
ca-XV: Número de sèrie:

note: TRANSLATORS: time to fully charged
en: Charge time:
ca-XV: Temps de càrrega:

note: TRANSLATORS: time to empty
en: Discharge time:
ca-XV: Temps de descàrrega:

note: TRANSLATORS: Excellent, Good, Fair and Poor are all related to battery Capacity
en: Excellent
ca-XV: Excel·lent

en: Good
ca-XV: Bona

en: Fair
ca-XV: Normal

en: Poor
ca-XV: Dolenta

en: Capacity:
ca-XV: Capacitat:

en: Current charge:
ca-XV: Càrrega actual:

en: Last full charge:
ca-XV: Última càrrega completa:

en: Design charge:
ca-XV: Càrrega de disseny:

en: Charge rate:
ca-XV: Velocitat de càrrega:

note: TRANSLATORS: system power cord
en: AC adapter | AC adapters
ca-XV[0]: Adaptador de la xarxa elèctrica
ca-XV[1]: Adaptadors de la xarxa elèctrica

note: TRANSLATORS: laptop primary battery
en: Laptop battery | Laptop batteries
ca-XV[0]: Bateria del portàtil
ca-XV[1]: Bateries del portàtil

note: TRANSLATORS: battery-backed AC power source
en: UPS | UPSs
ca-XV[0]: SAI
ca-XV[1]: SAI

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile...)
en: Cell phone | Cell phones
ca-XV[0]: Telèfon mòbil
ca-XV[1]: Telèfons mòbil

note: TRANSLATORS: media player, mp3 etc
en: Media player | Media players
ca-XV[0]: Reproductor multimèdia
ca-XV[1]: Reproductors multimèdia

note: TRANSLATORS: tablet device
en: Tablet | Tablets
ca-XV[0]: Tauleta gràfica
ca-XV[1]: Tauletes gràfiques

note: TRANSLATORS: tablet device
en: Computer | Computers
ca-XV[0]: Ordinador
ca-XV[1]: Ordinadors

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Ion
ca-XV: Ió liti

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Polymer
ca-XV: Ió liti en polímer

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Iron Phosphate
ca-XV: Fosfat de liti ferro

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lead acid
ca-XV: Plom i àcid

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel Cadmium
ca-XV: Níquel i cadmi

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel metal hydride
ca-XV: Níquel i hidrur metàl·lic

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Unknown technology
ca-XV: Tecnologia desconeguda

note: TRANSLATORS: battery state
en: Empty
ca-XV: Buida

note: TRANSLATORS: battery state
en: Waiting to charge
ca-XV: S'està esperant per carregar

note: TRANSLATORS: battery state
en: Waiting to discharge
ca-XV: S'està esperant per descarregar

note: TRANSLATORS: device not present
en: Laptop battery not present
ca-XV: No hi ha la bateria del portàtil

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is charging
ca-XV: S'està carregant la bateria del portàtil

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is discharging
ca-XV: S'està descarregant la bateria del portàtil

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is empty
ca-XV: La bateria del portàtil està descarregada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is charged
ca-XV: La bateria del portàtil està carregada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is waiting to charge
ca-XV: La bateria del portàtil està esperant per carregar-se

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is waiting to discharge
ca-XV: La bateria del portàtil està esperant per descarregar-se

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is charging
ca-XV: S'està carregant el SAI

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is discharging
ca-XV: S'està descarregant el SAI

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is empty
ca-XV: El SAI està descarregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is charged
ca-XV: El SAI està carregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is charging
ca-XV: S'està carregant el ratolí

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is discharging
ca-XV: S'està descarregant el ratolí

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is empty
ca-XV: El ratolí està descarregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is charged
ca-XV: El ratolí està carregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is charging
ca-XV: S'està carregant el teclat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is discharging
ca-XV: S'està descarregant el teclat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is empty
ca-XV: El teclat està descarregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is charged
ca-XV: El teclat està carregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is charging
ca-XV: S'està carregant la PDA

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is discharging
ca-XV: S'està descarregant la PDA

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is empty
ca-XV: La PDA està carregada

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is charged
ca-XV: La PDA està carregada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is charging
ca-XV: S'està carregant el telèfon mòbil

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is discharging
ca-XV: S'està descarregant el telèfon mòbil

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is empty
ca-XV: El telèfon mòbil està descarregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is charged
ca-XV: El telèfon mòbil està carregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is charging
ca-XV: S'està carregant el reproductor multimèdia

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is discharging
ca-XV: S'està descarregant el reproductor multimèdia

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is empty
ca-XV: El reproductor multimèdia està descarregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is charged
ca-XV: El reproductor multimèdia està carregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is charging
ca-XV: S'està carregant la tauleta gràfica

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is discharging
ca-XV: S'està descarregant la tauleta gràfica

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is empty
ca-XV: La tauleta gràfica està descarregada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is charged
ca-XV: La tauleta gràfica està carregada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is charging
ca-XV: S'està carregant l'ordinador

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is discharging
ca-XV: S'està descarregant l'ordinador

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is empty
ca-XV: L'ordinador està descarregat

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is charged
ca-XV: L'ordinador està carregat

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is critically low
ca-XV: Bateria críticament baixa

note: TRANSLATORS: the battery may be recalled by its vendor
en: Battery may be recalled
ca-XV: La bateria podria estar reclamada

en: A battery in your computer may have been recalled by %s and you may be at risk.
ca-XV: Una bateria de l'ordinador potser ha sigut reclamada per %s i podríeu estar en perill.

en: For more information visit the battery recall website.
ca-XV: Per obtindre més informació visiteu el lloc web de reclamació de la bateria.

note: TRANSLATORS: button text, visit the manufacturers recall website
en: Visit recall website
ca-XV: Vés al lloc web de reclamació

note: TRANSLATORS: button text, do not show this bubble again
en: Do not show me this again
ca-XV: No ho tornes a mostrar

note: TRANSLATORS: UPS is now discharging
en: UPS Discharging
ca-XV: S'està descarregant el SAI

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of UPS backup power remaining
ca-XV: Queden %s d'energia de reserva del SAI

note: TRANSLATORS: this is the notification application name
en: Power
ca-XV: Energia

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we only have one battery
en: Battery low
ca-XV: Bateria baixa

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we have more than one kind of battery
en: Laptop battery low
ca-XV: Bateria del portàtil baixa

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ca-XV: Queden aproximadament %s (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: UPS is starting to get a little low
en: UPS low
ca-XV: SAI baix

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ca-XV: Queden aproximadament %s d'energia de reserva del SAI (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: mouse is getting a little low TRANSLATORS: the mouse battery is very low
en: Mouse battery low
ca-XV: Bateria del ratolí baixa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
ca-XV: El ratolí sense fil té poca bateria (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: keyboard is getting a little low TRANSLATORS: the keyboard battery is very low
en: Keyboard battery low
ca-XV: Bateria del teclat baixa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
ca-XV: El teclat sense fil té poca bateria (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: PDA is getting a little low TRANSLATORS: the PDA battery is very low
en: PDA battery low
ca-XV: Bateria de la PDA baixa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: PDA is low in power (%.0f%%)
ca-XV: La PDA té poca bateria (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile) is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Cell phone battery low
ca-XV: Bateria del telèfon mòbil baixa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ca-XV: El telèfon mòbil té poca bateria (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: media player, e.g. mp3 is getting a little low
en: Media player battery low
ca-XV: Bateria del reproductor multimèdia baixa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Media player is low in power (%.0f%%)
ca-XV: El reproductor multimèdia té poca bateria (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: graphics tablet, e.g. wacom is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Tablet battery low
ca-XV: Bateria de la tauleta gràfica baixa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ca-XV: La tauleta gràfica té poca bateria (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: computer, e.g. ipad is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Attached computer battery low
ca-XV: Bateria de l'ordinador adjunt baixa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ca-XV: L'ordinador adjunt té poca bateria (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is low
ca-XV: Bateria baixa

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and only have one kind of battery
en: Battery critically low
ca-XV: Bateria críticament baixa

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and we have more than one type of battery TRANSLATORS: laptop battery is really, really, low
en: Laptop battery critically low
ca-XV: Bateria del portàtil críticament baixa

note: TRANSLATORS: tell the use to insert the plug, as we're not going to do anything
en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ca-XV: Connecteu l'adaptador de la xarxa elèctrica per evitar la pèrdua de dades.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ca-XV: L'ordinador es pararà temporalment d'ací poc si no el connecteu.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ca-XV: L'ordinador hibernarà d'ací poc si no el connecteu.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ca-XV: L'ordinador es pararà d'ací poc si no el connecteu.

note: TRANSLATORS: the UPS is very low TRANSLATORS: UPS is really, really, low
en: UPS critically low
ca-XV: SAI críticament baix

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ca-XV: Queden aproximadament %s d'energia del SAI (%.0f%%). Connecteu l'ordinador a la xarxa elèctrica per evitar la pèrdua de dades.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca-XV: El ratolí sense fil té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca-XV: El teclat sense fil té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca-XV: LA PDA té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca-XV: El telèfon mòbil té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca-XV: El reproductor multimèdia té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca-XV: La tauleta gràfica té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca-XV: L'ordinador adjunt té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador <b>s'apagarà</b> quan la bateria estiga completament buida.

note: TRANSLATORS: computer will suspend
en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'parar-se temporalment.
    <b>ATENCIÓ:</b> Cal una porció petita d'energia per mantindre l'ordinador en estat d'parada temporal.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'hibernar.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'parar-se.

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ca-XV: El SAI està per sota del nivell crític i l'ordinador <b>s'apagarà</b> quan el SAI estiga completament buit.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca-XV: El SAI està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'hibernar.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'parar-se.

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been opened
ca-XV: S'ha obert la tapa

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been closed
ca-XV: S'ha tancat la tapa

en: Automatic logout
ca-XV: Ix automàticament

en: You will soon log out because of inactivity.
ca-XV: Es tancarà la sessió d'ací poc perquè no s'utilitza.

en: Automatic suspend
ca-XV: Para temporalment automàticament

en: Computer will suspend very soon because of inactivity.
ca-XV: Es pararà l'ordinador temporalment d'ací poc perquè no s'utilitza.

en: Automatic hibernation
ca-XV: Hibernació automàtica

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the backlight brightness.
en: Modify the laptop brightness
ca-XV: Modifica la brillantor del portàtil

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
ca-XV: Cal autenticació per modificar la brillantor del portàtil

en: Power plugin
ca-XV: Connector d'energia

note: Translators: We are configuring new printer
en: Configuring new printer
ca-XV: S'està configurant la impressora nova

note: Translators: Just wait
en: Please wait...
ca-XV: Espereu...

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: Missing printer driver
ca-XV: Manca el controlador de la impressora

note: Translators: We have no driver installed for the device
en: No printer driver for %s.
ca-XV: No hi ha cap controlador per a %s.

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: No driver for this printer.
ca-XV: No hi ha cap controlador per esta impressora.

en: Printers
ca-XV: Impressores

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Toner low
ca-XV: Poc tòner

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Toner empty
ca-XV: Tòner buit

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Not connected?
ca-XV: Sense connectar?

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Cover open
ca-XV: Tapa oberta

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: Printer configuration error
ca-XV: S'ha produït un error en la configuració de la impressora

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Door open
ca-XV: Porta oberta

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Marker supply low
ca-XV: Nivell baix del subministrament d'un marcador

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
ca-XV: Sense subministrament d'un marcador

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Paper low
ca-XV: Poc paper

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Out of paper
ca-XV: Sense paper

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer off-line
ca-XV: La impressora està fora de línia

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer) Translators: This is a title of an error notification for a printer
en: Printer error
ca-XV: S'ha produït un error en la impressora

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is low on toner.
ca-XV: La impressora «%s» té poc tòner.

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' has no toner left.
ca-XV: La impressora «%s» no té tòner.

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' may not be connected.
ca-XV: Pot ser que la impressora «%s» no estiga connectada.

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The cover is open on printer '%s'.
ca-XV: La impressora «%s» té la tapa oberta.

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ca-XV: Manca un filtre d'impressió per a la impressora «%s».

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The door is open on printer '%s'.
ca-XV: La impressora «%s» té la porta oberta.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ca-XV: La impressora «%s» té poc subministrament en un marcador.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ca-XV: La impressora «%s» no té subministrament en un marcador.

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is low on paper.
ca-XV: La impressora «%s» té poc paper.

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is out of paper.
ca-XV: La impressora «%s» no té paper.

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is currently off-line.
ca-XV: La impressora «%s» està fora de línia.

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer)
en: There is a problem on printer '%s'.
ca-XV: Hi ha un problema amb la impressora «%s».

en: Printer added
ca-XV: S'ha afegit la impressora

en: Printer removed
ca-XV: S'ha suprimit la impressora

note: Translators: A print job has been stopped
en: Printing stopped
ca-XV: S'ha parat la impressió

note: Translators: "print-job xy" on a printer
en: "%s" on %s
ca-XV: «%s» a %s

note: Translators: A print job has been canceled
en: Printing canceled
ca-XV: S'ha cancel·lat la impressió

note: Translators: A print job has been aborted
en: Printing aborted
ca-XV: S'ha interromput la impressió

note: Translators: A print job has been completed
en: Printing completed
ca-XV: S'ha completat la impressió

note: Translators: A job is printing
en: Printing
ca-XV: S'està imprimint

note: Translators: This is a title of a report notification for a printer
en: Printer report
ca-XV: Informe de la impressora

note: Translators: This is a title of a warning notification for a printer
en: Printer warning
ca-XV: Avís de la impressora

note: Translators: "Printer 'MyPrinterName': 'Description of the report/warning/error from a PPD file'."
en: Printer '%s': '%s'.
ca-XV: Impressora «%s»: «%s».

note: Priority=100
en: Print-notifications
ca-XV: Notificacions d'impressió

en: Print-notifications plugin
ca-XV: Connector de notificacions d'impressió

en: Remote Display
ca-XV: Pantalla remota

en: Disable animations on remote displays
ca-XV: Inhabilita les animacions en les pantalles remotes

en: Screensaver Proxy
ca-XV: Servidor intermediari d'estalvis de pantalla

en: Proxy FreeDesktop screensaver inhibition to gnome-session
ca-XV: Inhibició del servidor intermediari d'estalvis de pantalla FreeDesktop al gnome-session

en: received error or hang up from event source
ca-XV: s'ha rebut un error o s'ha penjat des de la font d'esdeveniments

en: NSS security system could not be initialized
ca-XV: no s'ha pogut inicialitzar el sistema de seguretat NSS

en: no suitable smartcard driver could be found
ca-XV: no s'ha pogut trobar cap controlador de targetes intel·ligents adequat

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ca-XV: no s'ha pogut carregar el controlador de targetes intel·ligents «%s»

en: could not watch for incoming card events - %s
ca-XV: no s'han pogut vigilar els esdeveniments d'entrada de la targeta - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ca-XV: s'ha produït un error inesperat mentre s'esperaven esdeveniments de la targeta intel·ligent

en: Smartcard
ca-XV: Targeta intel·ligent

en: Smartcard plugin
ca-XV: Connector de targeta intel·ligent

en: Sound
ca-XV: So

en: Sound Sample Cache plugin
ca-XV: Connector de memòria cau de les mostres de so

note: TRANSLATORS: we need to restart so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to restart this computer before the hardware will work correctly.
ca-XV: Haureu de reiniciar l'ordinador perquè el maquinari funcione correctament.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional software was installed
ca-XV: S'ha instal·lat programari addicional

en: Software Updates
ca-XV: Actualitzacions de programari

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to remove and then reinsert the hardware before it will work correctly.
ca-XV: Haureu d'extraure i tornar a inserir el maquinari perquè funcione correctament.

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: Your hardware has been set up and is now ready to use.
ca-XV: S'ha configurat el maquinari i ja es pot utilitzar.

note: TRANSLATORS: we need another package to keep udev quiet
en: Additional firmware is required to make hardware in this computer function correctly.
ca-XV: Cal microprogramari addicional per fer que el maquinari d'este ordinador funcione correctament.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional firmware required
ca-XV: Cal microprogramari addicional

note: TRANSLATORS: button label
en: Install firmware
ca-XV: Instal·la el microprogramari

note: TRANSLATORS: we should ignore this device and not ask anymore
en: Ignore devices
ca-XV: Ignora els dispositius

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
ca-XV: Ha fallat l'actualització

note: TRANSLATORS: the transaction could not be completed * as a previous transaction was unfinished
en: A previous update was unfinished.
ca-XV: No va finalitzar una actualització anterior.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Network access was required but not available.
ca-XV: Es necessitava accés a la xarxa però no estava disponible.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly *
en: An update was not signed in the correct way.
ca-XV: Una actualització no estava signada de manera correcta.

note: TRANSLATORS: the transaction failed in a way the user * probably cannot comprehend. Package management systems * really are teh suck.
en: The update could not be completed.
ca-XV: No es va poder completar l'actualització.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
ca-XV: Es va cancel·lar l'actualització.

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: An offline update was requested but no packages required updating.
ca-XV: Es va sol·licitar una actualització fora de línia però cap paquet necessitava actualitzar-se.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: No space was left on the drive.
ca-XV: No quedava espai lliure a la unitat.

note: TRANSLATORS: the update process failed in a general * way, usually this message will come from source distros * like gentoo
en: An update failed to install correctly.
ca-XV: Va fallar la instal·lació d'una actualització.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: The offline update failed in an unexpected way.
ca-XV: L'actualització fora de línia va fallar de manera inesperada.

note: TRANSLATORS: these are geeky messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
ca-XV: Ha continuació es mostren els errors detallats del gestor de paquets:

note: TRANSLATORS: a distro update is available, e.g. Fedora 8 to Fedora 9
en: Distribution upgrades available
ca-XV: Hi ha actualitzacions per a la distribució

note: TRANSLATORS: provides more information about the upgrade
en: More information
ca-XV: Més informació

note: TRANSLATORS: title in the libnotify popup
en: Update | Updates
ca-XV[0]: Actualització
ca-XV[1]: Actualitzacions

note: TRANSLATORS: message when there are security updates
en: An important software update is available | Important software updates are available
ca-XV[0]: Hi ha disponible una actualització de programari important
ca-XV[1]: Hi ha disponibles diverses actualitzacions de programari importants

note: TRANSLATORS: button: open the update viewer to install updates
en: Install updates
ca-XV: Instal·la les actualitzacions

note: TRANSLATORS: message when there are non-security updates
en: A software update is available. | Software updates are available.
ca-XV[0]: Hi ha disponible una actualització de programari.
ca-XV[1]: Hi ha disponibles diverses actualitzacions de programari.

note: TRANSLATORS: the updates mechanism
en: Updates
ca-XV: Actualitzacions

note: TRANSLATORS: we failed to get the updates multiple times, * and now we need to inform the user that something might be wrong
en: Unable to access software updates
ca-XV: No s'ha pogut accedir a les actualitzacions de programari

note: TRANSLATORS: try again, this time launching the update viewer
en: Try again
ca-XV: Intenta-ho un altre cop

note: TRANSLATORS: the reason why we've inhibited it
en: A transaction that cannot be interrupted is running
ca-XV: Hi ha una transacció que no es pot interrompre mentre s'executa

note: TRANSLATORS: title in the libnotify popup
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
ca-XV[0]: S'ha instal·lat l'actualització de programari
ca-XV[1]: S'han instal·lat les actualitzacions de programari

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important OS update has been installed. | Important OS updates have been installed.
ca-XV[0]: S'ha instal·lat una actualització del sistema operatiu important.
ca-XV[1]: S'han instal·lat unes actualitzacions del sistema operatiu importants.

note: TRANSLATORS: title in the libnotify popup
en: Software Updates Failed
ca-XV: Han fallat les actualitzacions de programari

note: TRANSLATORS: message when we've not done offline updates
en: An important OS update failed to be installed.
ca-XV: Ha fallat la instal·lació d'una actualització del sistema operatiu important.

note: TRANSLATORS: button: review the offline update changes
en: Review
ca-XV: Revisa

note: TRANSLATORS: button: review the offline update changes
en: Show details
ca-XV: Mostra els detalls

note: TRANSLATORS: button: clear notification
en: OK
ca-XV: D'acord

en: Updates plugin
ca-XV: Connector d'actualitzacions

note: If no mode is available, we use "left-ring-mode-1" for backward compat
en: Left Ring
ca-XV: Anell esquerre

en: Left Ring Mode #%d
ca-XV: Mode de l'anell esquerre número %d

note: If no mode is available, we use "right-ring-mode-1" for backward compat
en: Right Ring
ca-XV: Anell dret

en: Right Ring Mode #%d
ca-XV: Mode de l'anell dret número %d

note: If no mode is available, we use "left-strip-mode-1" for backward compat
en: Left Touchstrip
ca-XV: Banda tàctil esquerra

en: Left Touchstrip Mode #%d
ca-XV: Mode de la banda tàctil esquerra número %d

note: If no mode is available, we use "right-strip-mode-1" for backward compat
en: Right Touchstrip
ca-XV: Banda tàctil dreta

en: Right Touchstrip Mode #%d
ca-XV: Mode de la banda tàctil dreta número %d

en: Left Touchring Mode Switch
ca-XV: Mode de commutació de l'anell tàctil esquerre

en: Right Touchring Mode Switch
ca-XV: Mode de commutació de l'anell tàctil dret

en: Left Touchstrip Mode Switch
ca-XV: Mode de commutació de la banda tàctil esquerra

en: Right Touchstrip Mode Switch
ca-XV: Mode de commutació de la banda tàctil dreta

en: Mode Switch #%d
ca-XV: Mode de commutació número %d

en: Left Button #%d
ca-XV: Botó esquerre número %d

en: Right Button #%d
ca-XV: Botó dret número %d

en: Top Button #%d
ca-XV: Botó superior número %d

en: Bottom Button #%d
ca-XV: Botó inferior número %d

[ctx: Action type]
en: None
ca-XV: Cap

[ctx: Action type]
en: Send Keystroke %s
ca-XV: Envia la pulsació de tecla %s

[ctx: Action type]
en: Show On-Screen Help
ca-XV: Mostra l'ajuda en pantalla

[ctx: Action type]
en: Switch Monitor
ca-XV: Commuta el monitor

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the LED setting for a Wacom tablet
en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
ca-XV: Modifica la il·luminació LED d'una tauleta gràfica Wacom

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
ca-XV: Cal autenticació per modificar la il·luminació LED d'una tauleta gràfica Wacom

en: Wacom plugin
ca-XV: Connector del Wacom

en: Could not switch the monitor configuration
ca-XV: No s'ha pogut commutar la configuració del monitor

en: Could not restore the display's configuration
ca-XV: No s'ha pogut restaurar la configuració de la pantalla

en: Could not restore the display's configuration from a backup
ca-XV: No s'ha pogut restaurar la configuració de la pantalla des d'una còpia de seguretat

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
ca-XV[0]: Es reiniciarà la pantalla a la configuració anterior d'ací %d segon
ca-XV[1]: Es reiniciarà la pantalla a la configuració anterior d'ací %d segons

en: Does the display look OK?
ca-XV: Es visualitza correctament la pantalla?

en: _Restore Previous Configuration
ca-XV: _Restaura la configuració anterior

en: _Keep This Configuration
ca-XV: _Manté esta configuració

en: The selected configuration for displays could not be applied
ca-XV: No s'ha pogut aplicar la configuració seleccionada per a pantalles

en: Could not refresh the screen information: %s
ca-XV: No s'ha pogut refrescar la informació de la pantalla: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
ca-XV: S'està intentant commutar la configuració del monitor de totes maneres.

en: Could not apply the stored configuration for monitors
ca-XV: No s'ha pogut aplicar la configuració emmagatzemada per als monitors

en: Set up screen size and rotation settings
ca-XV: Configura la mida de la pantalla i els paràmetres de rotació

en: X Settings
ca-XV: Paràmetres d'X

en: Manage X Settings
ca-XV: Gestiona els paràmetres d'X
