akregator - en to cs translation catalogue (412 entries)

en: Advanced Feed Reader Settings
cs: Pokročilá nastavení čtečky kanálů

en: Configure Feed Reader Appearance
cs: Nastavit vzhled čtečky kanálů

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
cs[0]:  článek
cs[1]:  články
cs[2]:  článků

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
cs[0]:  den
cs[1]:  dny
cs[2]:  dnů

en: Configure Feed Reader Archive
cs: Nastavit archiv čtečky kanálů

en: Configure Feed Reader Browser
cs: Nastavit prohlížeč čtečky kanálů

en:  minute |  minutes
cs[0]:  minuta
cs[1]:  minuty
cs[2]:  minut

en: Configure Feeds
cs: Nastavit kanály

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
cs[0]:  sekunda
cs[1]:  sekundy
cs[2]:  sekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Archive
cs: Archiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive backend:
cs: Úložiště archivu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbBackendConfigure)
en: &Configure...
cs: N&astavit...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
cs: Seznam článků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
cs: Označit vybraný článe&k jako přečtený po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
cs: Resetovat lištu pro vyhledávání při změně kanálu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
cs: Barva seznamu článků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
cs: Nepřečtené články:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
cs: Nové příspěvky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
cs: Použít vlastní barvy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
cs: Velikost písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
cs: Minimální velikost písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
cs: Střední velikost písma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
cs: Písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
cs: Standardní písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
cs: Písmo s pevnou šířkou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
cs: Patkové písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
cs: Bezpatkové písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UnderlineLinks)
en: &Underline links
cs: Podtrhávat odkaz&y

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
cs: Výchozí nastavení archivu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disable archiving
cs: Zakázat archivování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles)
en: Keep all articles
cs: Ponechat všechny články

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archive size to:
cs: Omezit archiv kanálu na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
cs: Smazat články starší než:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
cs: Nenechat vypršet důležité články

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
cs: Levé tlačítko myši:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
cs: Otevřít v kartě

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
cs: Otevřít kartě na pozadí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
cs: Otevřít v externím prohlížeči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
cs: Prostřední tlačítko myši:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
cs: Externí prohlížení

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use this command:
cs: Použít tento příkaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web browser
cs: Použít výchozí webový prohlížeč

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
cs: Karty

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar)
en: Always show the tab bar
cs: Vždy zobrazovat lištu karet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
cs: Zobrazit na každé kartě tlačítko uzavření

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab)
en: Open links in new tab instead of in new window
cs: Otevírat odkazy v nové kartě namísto nového okna

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
cs: Globální

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
cs: Zobrazovat ikonu v &panelu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTrayIconUnreadArticleCount)
en: Display an unread article &count in the tray icon
cs: Zobrazit &počet nepřečtených článků na ikoně v panelu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
cs: Zvolte tuto možnost, přejete-li si být upozorňováni na nové články.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
cs: Používat oz&namování pro všechny kanály

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
cs: Po&užívat stahování v intervalech

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
cs: Stahovat kanály každých:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
cs: Spuštění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
cs: Po spuštění ozn&ačit všechny kanály jako přečtené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
cs: Po spuštění stáhnout všec&hny kanály

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
cs: Síť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
cs: Používat keš prohlížeče (&menší síťový provoz)

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
cs: Zobrazit rychlý filtr

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
cs: Zobrazovat lištu s rychlým filtrem

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
cs: Filtr stavu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
cs: Ukládá poslední nastavení filtru stavů

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
cs: Textový filtr

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
cs: Ukládá poslední vyhledávaný text

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
cs: Režim zobrazení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
cs: Režim zobrazování článků.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
cs: Velikosti prvního oddělovače

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
cs: Velikosti prvního (obvykle svislého) widgetu oddělovače.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
cs: Velikosti druhého oddělovače

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
cs: Velikosti druhého (obvykle vodorovného) widgetu oddělovače.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
cs: Režim archivace

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
cs: Ponechat všechny články

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
cs: Ukládat neomezený počet článků.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
cs: Omezit počet článků

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
cs: Omezit počet článků v kanálu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
cs: Smazat prošlé články

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
cs: Smazat prošlé články

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
cs: Zakázat archivaci

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
cs: Neukládat žádné články

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
cs: Stáří k vypršení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
cs: Výchozí stáří k vypršení článků ve dnech.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
cs: Limit článků

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
cs: Počet článků na kanál, které ponechat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
cs: Nenechat vypršet důležité články

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
cs: Je-li zaškrtnuto, články označené jako důležité nebudou odstraněny při dosažení limitu počtu článků ani při překročení limitu na stáří článku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
cs: Aktuální stahování

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
cs: Počet aktuálních stahování

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
cs: Používat HTML keš

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
cs: Při stahování se použije KDE HTML keš, aby se zabránilo příliš velkému síťovému provozu. Zakažte pouze pokud to bude nutné.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
cs: Tato volba umožnuje uživateli zadat vlastní řetězec user-agent místo výchozího. Toto je potřeba, protože některé proxy mohou přerušit spojení kvůli řetězci "gator" v názvu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
cs: Stáhnout při spuštění

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
cs: Stáhnout seznam kanálů při spuštění.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
cs: Po spuštění označit všechny články jako přečtené

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
cs: Označit všechny články jako přečtené po spuštění.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
cs: Používat stahování v intervalech

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
cs: Stahovat všechny kanály každých %1 minut.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
cs: Interval pro automatické stahování

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
cs: Interval pro automatické stahování v minutách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
cs: Používat oznamování

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
cs: Nastavení zobrazování bublin s upozorněním.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
cs: Zobrazovat ikonu v panelu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
cs: Nastavení zobrazení zapuštěné ikony v panelu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Display an unread article count in the tray icon
cs: Zobrazit počet nepřečtených článků na ikoně v panelu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whether or not to show the number of unread articles in the tray icon. Disable this if you find the unread article count distracting.
cs: Nastavení zobrazování počtu nepřečtený článků na ikoně v panelu. Vypněte pokud počet nepřečtených článků shledáváte rušivým.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
cs: Vždy zobrazovat lištu s kartami, i pokud je otevřená pouze jedna karta

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
cs: Zobrazit v kartách tlačítko uzavření

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
cs: Zobrazení tlačítka ukončení místo ikon v kartách

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
cs: Otevře odkaz, který by se běžně otevřel v novém okně (externím prohlížeči), v nové kartě

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
cs: Použít výchozí webový prohlížeč KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
cs: Jako externí prohlížeč použít prohlížeč KDE.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
cs: Při otevírání v externím prohlížeči spustit zadaný příkaz.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
cs: Příkaz pro spuštění externího prohlížeče. %u nahradí URL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
cs: Činnost spuštěná kliknutím levým tlačítkem myši.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
cs: Činnosti spuštěná kliknutím prostředním tlačítkem myši.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
cs: Úložiště archivu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
cs: Určuje, zda počkat mezi označením článku a jeho označením jako přečtený.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
cs: Konfigurovatelná prodleva mezi výběrem článku a jeho označením jako přečtený.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
cs: Resetuje rychlý filtr při změně kanálu

en: Configure Online Readers
cs: Nastavit online čtečky

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

en: Synchronize Feeds
cs: Synchronizovat kanály

en: Get from %1
cs: Získat z %1

en: Send to %1
cs: Odeslat na %1

en: Manage...
cs: Spravovat...

note: i18n: ectx: label, entry, group (Foo)
en: Bar Settings
cs: Nastavení lišty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Foo)
en: Bar!
cs: Lišta!

en: Some categories and feeds have been marked for removal. Do you want to delete them?
cs: Některé kategorie a kanály byly označeny k odstranění. Přejete si je smazat?

en: Remove nothing
cs: Neodstraňovat nic

en: Remove only categories
cs: Odstranit pouze kategorie

en: Remove feeds
cs: Odstranit kanály

en: An error occurred, synchronization aborted.
cs: Vyskytla se chyba, synchronizace přerušena.

en: Authentication failed, synchronization aborted.
cs: Autentifikace selhala, synchronizace přerušena.

en: Online Reader Configuration
cs: Nastavení online čtečky

en: Modify Online Reader Account
cs: Upravit účet online čtečky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type:
cs: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lAccountGoogleReader)
en: Login:
cs: Přihlášení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lPasswordGoogleReader)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File:
cs: Soubor:

en: Nothing
cs: Nic

en: Categories
cs: Kategorie

en: Feeds
cs: Kanály

en: Ask
cs: Dotázat se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lConfigName)
en: Online reader accounts:
cs: Účty online čteček:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list_readerList)
en: Type
cs: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list_readerList)
en: Description
cs: Popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_add)
en: Add...
cs: Přidat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_update)
en: Modify...
cs: Změnit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_remove)
en: Remove
cs: Odstranit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lDeletePolicy)
en: Delete feeds:
cs: Smazat kanály:

en: Configure Share Services
cs: Nastavit služby sdílení

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
cs: Člán&ek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Login
cs: Přihlásit se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Service
cs: Služba

[ctx: login identify for blog account]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Service URL:
cs: URL služby:

en: Share Article
cs: Sdílet článek

en: Please, configure the share service before using it.
cs: Prosím, nastavte službu sdílení před jejím použítím.

en: Service not configured
cs: Služba nenastavena

en: Sorry, could not share the article: %1
cs: Bohužel, nelze sdílet článek: %1

en: Error during article share
cs: Chyba při sdílení článku

note: i18n: ectx: label, entry, group (ShareService)
en: Service URL
cs: URL služby

[ctx: login identify for blog account]
note: i18n: ectx: label, entry, group (ShareService)
en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: A KDE Feed Reader
cs: Agregátor RSS kanálů pro KDE

en: Copyright © 2004–2010 Akregator authors
cs: (C) 2004-2010 vývojáři Akregator

en: Maintainer
cs: Správce

en: Developer
cs: Vývojář

en: Contributor
cs: Přispěl

en: Handbook
cs: Příručka

en: Author of librss
cs: Autor librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
cs: Správa sledování chyb, vylepšení použitelnosti

en: Tons of bug fixes
cs: Spousta oprav chyb

en: 'Delayed mark as read' feature
cs: Funkce 'Označení jako přečtené po prodlevě'

en: Icons
cs: Ikony

en: Insomnia
cs: Nespavost

en: &Fetch Feed
cs: Stá&hnout kanál

en: &Delete Feed
cs: S&mazat kanál

en: &Edit Feed...
cs: Upr&avit kanál...

en: &Mark Feed as Read
cs: O&značit kanál jako přečtený

en: &Fetch Feeds
cs: Stá&hnout kanály

en: &Delete Folder
cs: S&mazat složku

en: &Rename Folder
cs: Pře&jmenovat složku

en: &Mark Feeds as Read
cs: Ozn&ačit kanály jako přečtené

en: &Import Feeds...
cs: &Importovat kanály...

en: &Export Feeds...
cs: &Exportovat kanály...

en: &Configure Akregator...
cs: Nastavit &Akregator...

en: &Open Homepage
cs: &Otevřít domovskou stránku

en: Reload All Tabs
cs: Znovu načíst všechny karty

en: &Add Feed...
cs: Přid&at kanál...

en: Ne&w Folder...
cs: No&vá složka...

en: &Normal View
cs: &Normální pohled

en: &Widescreen View
cs: Ši&roká obrazovka

en: C&ombined View
cs: K&ombinovaný pohled

en: Fe&tch All Feeds
cs: S&táhnout všechny kanály

en: C&ancel Feed Fetches
cs: Zrušit st&ahování kanálů

en: Ma&rk All Feeds as Read
cs: Označit všechny &kanály jako přečtené

en: Copy Link Address
cs: Kopírovat adresu odkazu

en: Pre&vious Unread Article
cs: Předchozí nepřečtený č&lánek

en: Ne&xt Unread Article
cs: Následu&jící nepřečtený článek

en: &Delete
cs: &Smazat

en: &Mark As
cs: Oz&načit jako

en: &Speak Selected Articles
cs: Přečí&st vybrané články

en: &Stop Speaking
cs: Za&stavit čtení

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
cs: Přečt&ené

en: Mark selected article as read
cs: Označit vybraný článek jako přečtený

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
cs: &Nový

en: Mark selected article as new
cs: Označit vybraný článek jako nový

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
cs: N&epřečtený

en: Mark selected article as unread
cs: Označit vybraný článek jako nepřečtený

en: &Mark as Important
cs: Označit &jako důležitý

en: Remove &Important Mark
cs: Zruš&it značku "důležitý"

en: Move Node Up
cs: Přesunout uzel nahoru

en: Move Node Down
cs: Přesunout uzel dolů

en: Move Node Left
cs: Přesunout uzel doleva

en: Move Node Right
cs: Přesunout uzel doprava

en: Send &Link Address...
cs: Odes&lat adresu odkazu...

en: Send &File...
cs: Poslat &soubor...

en: &Previous Article
cs: &Předchozí článek

en: &Next Article
cs: &Následující článek

en: &Previous Feed
cs: &Předchozí kanál

en: &Next Feed
cs: &Následující kanál

en: N&ext Unread Feed
cs: Následující n&epřečtený kanál

en: Prev&ious Unread Feed
cs: Předc&hozí nepřečtený kanál

en: Go to Top of Tree
cs: Přejít navrch stromu

en: Go to Bottom of Tree
cs: Přejít dospod stromu

en: Go Left in Tree
cs: Přejít doleva ve stromu

en: Go Right in Tree
cs: Přejít doprava ve stromu

en: Go Up in Tree
cs: Přejít nahoru ve stromu

en: Go Down in Tree
cs: Přejít dolů ve stromu

en: Select Next Tab
cs: Vybrat následující kartu

en: Select Previous Tab
cs: Vybrat předchozí kartu

en: Detach Tab
cs: Vytrhnout kartu

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Enlarge Font
cs: Zvětšit písmo

en: Shrink Font
cs: Zmenšit písmo

en: Activate Tab %1
cs: Aktivovat kartu %1

[ctx: Go forward in browser history]
en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: Go back in browser history]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: Reload current page]
en: Reload
cs: Obnovit

en: Stop
cs: Zastavit

en: Open Link in New &Tab
cs: Otevří&t odkaz v nové kartě

en: Open Link in External &Browser
cs: Otevřít odkaz v e&xterním prohlížeči

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
cs: Přidat kanál

en: Downloading %1
cs: Stahuje se %1

en: Feed not found from %1.
cs: Kanál nenalezen v %1.

en: Feed found, downloading...
cs: Nalezeny kanál, probíhá stahování...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
cs: Přidat nový zdroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
cs: &URL kanálu:

en: Add a feed with the given URL
cs: Přidat kanál se zadanou URL

en: When adding feeds, place them in this group
cs: Při přidání kanálů, ukládat do této skupiny

en: Hide main window on startup
cs: Skrýt okno při spuštění

en: KDE Dot News
cs: KDE Dot novinky

en: Planet KDE
cs: Planeta KDE

en: Planet KDE PIM
cs: Planeta KDE PIM

en: KDE Apps
cs: KDE aplikace

en: KDE Look
cs: KDE vzhled

en: Hungarian feeds
cs: Maďarské kanály

en: Spanish feeds
cs: Španělské kanály

en: Planet KDE España
cs: Planeta KDE Španělsko

en: Unable to load storage backend plugin "%1". No feeds are archived.
cs: Není možné zavést zálohovací modul "%1". Žádný seznam kanálů není archivován.

en: Plugin error
cs: Chyba modulu

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
cs: Přístup odmítnut: nelze uložit seznam kanálů <b>(%1)</b>. Prosím zkontrolujte svá oprávnění.

en: Write Error
cs: Chyba při zápisu

en: OPML Parsing Error
cs: Chyba v analýze OPML

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
cs: Nelze importovat soubor %1 (neplatné OPML)

en: Read Error
cs: Chyba při čtení

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
cs: Soubor %1 není možné číst. Zkountrolujte prosím, zda existuje a současný uživatel jej může číst.

en: The file %1 already exists; do you want to overwrite it?
cs: Soubor %1 již existuje; přejete si jej přepsat?

en: Export
cs: Exportovat

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
cs: Přístup odmítnut: nelze zapisovat do souboru %1. Prosím zkontrolujte oprávnění.

en: OPML Outlines (*.opml, *.xml)
cs: OPML osnovy (*.opml, *.xml)

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Imported Folder
cs: Importovaná složka

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
cs: Akregátor nebyl správně ukončen. Přejete si obnovit předchozí sezení?

en: Restore Session?
cs: Obnovit sezení?

en: Restore Session
cs: Obnovit sezení

en: Do Not Restore
cs: Neobnovovat

en: Ask Me Later
cs: Dotázat se později

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: Ú&pravy

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
cs: Kaná&l

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní nástrojová lišta

note: i18n: ectx: ToolBar (browserToolBar)
en: Browser Toolbar
cs: Lišta prohlížeče

note: i18n: ectx: ToolBar (textToSpeechToolBar)
en: Speech Toolbar
cs: Nástrojová lišta pro hlasovou syntézu

en:  (no unread articles)
cs:  (žádné nepřečtené články)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
cs[0]:  (1 nepřečtený článek)
cs[1]:  (%1 nepřečtené články)
cs[2]:  (%1 nepřečtených článků)

en: <b>Description:</b> %1<br /><br />
cs: <b>Popis: </b> %1<br /><br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%2</a>
cs: <b>Domovská stránka:</b> <a href="%1">%2</a>

en: Date
cs: Datum

en: Author
cs: Autor

en: Enclosure
cs: Příloha

en: Comments
cs: Komentáře

en: Enclosure:
cs: Příloha:

en: Complete Story
cs: Celý článek

en: The feed to be listed was already removed.
cs: Kanál k vypsání byl již smazán.

en: Columns
cs: Sloupce

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
cs: <h2>Seznam článků</h2>Zde můžete procházet články ze zvoleného kanálu. Články můžete také spravovat aby byly trvale zachovány ("Označit jako důležité") nebo je smazat pomocí naídky na pravém tlačítku myši. Stránku článku lze zobrazit v interní kartě nebo okně externího prohlížeče.

en: <div align=center><h3>No matches</h3>Filter does not match any articles, please change your criteria and try again.</div>
cs: <div align=center><h3>Žádná shoda</h3>Filtr nezachytil žádné články. Zkontrolujte prosím vyhledávací kritéria a zkuste to znovu.</div>

en: <div align=center><h3>No feed selected</h3>This area is article list. Select a feed from the feed list and you will see its articles here.</div>
cs: <div align=center><h3>Nebyl zvolen seznam kanálů</h3>Tato část je seznam článků. Zvolte seznam kanálů a obsažené články se zobrazí zde.</div>

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
cs: Název

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
cs: Kanál

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
cs: Datum

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
cs: Autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
cs: Popis

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
cs: Obsah

en: Copy &Link Address
cs: Ko&pírovat adresu odkazu

en: &Save Link As...
cs: Uložit odkaz j&ako...

[ctx: %1: Akregator version; %2: homepage URL; --- end of comment ---]
en: <h2 style='margin-top: 0px;'>Welcome to Akregator %1</h2><p>Akregator is a KDE news feed reader. Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.</p><p>For more information about using Akregator, check the <a href="%2">Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href="config:/disable_introduction">click here</a>.</p><p>We hope that you will enjoy Akregator.</p>
    <p>Thank you,</p>
    <p style='margin-bottom: 0px'>&nbsp; &nbsp; The Akregator Team</p>
cs: <h2 style='margin-top: 0px;'>Vítejte v aplikaci Akregator %1</h2><p>Akregator je čtečka novinek pro prostředí KDE. Kanály umožňují pohodlně procházet různým typem online obsahu včetně zpráv a blogů. Místo manuální kontroly novinek na jednotlivých webech lze vše ponechat na starost Akregatoru.</p><p>Více informací o aplikaci Akregator naleznete na jejím <a href="%2">webu</a>. Pokud si nepřejete, aby se vám nadále zobrazovala tato úvodní stránka, <a href="config:/disable_introduction">klikněte sem</a>.</p><p>Doufáme, že se vám bude Akregator líbit.</p>
    <p>Děkujeme,</p>
    <p style='margin-bottom: 0px'>&nbsp; &nbsp; Vývojáři Akregatoru</p>

en: A KDE news feed reader.
cs: Čtečka novinek pro KDE

en: Disable
cs: Zakázat

en: Keep Enabled
cs: Nechat povolené

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
cs: Opravdu si přejete zakázat úvodní stránku?

en: Disable Introduction Page
cs: Zakázat úvodní stránku

en: Add Folder
cs: Přidat složku

en: Folder name:
cs: Název složky:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat tuto složku a její podsložky a články?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat složku <b>%1</b>a její podsložky a kanály?</qt>

en: Delete Folder
cs: Smazat složku

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat tento kanál?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat kanál<b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
cs: Smazat kanál

en: No Archive
cs: Žádný archiv

en: All Feeds
cs: Všechny kanály

en: Minute | Minutes
cs[0]: Minuta
cs[1]: Minuty
cs[2]: Minut

en: Hour | Hours
cs[0]: Hodina
cs[1]: Hodiny
cs[2]: Hodin

en: Day | Days
cs[0]: Den
cs[1]: Dny
cs[2]: Dnů

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
cs: Vlastnosti kanálu

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
cs: Nikdy

en:  day |  days
cs[0]:  den
cs[1]:  dny
cs[2]:  dnů

en:  article |  articles
cs[0]:  článek
cs[1]:  články
cs[2]:  článků

en: Properties of %1
cs: Vlastnosti '%1'

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
cs: O&becné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
cs: Po&užít vlastní interval aktualizace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update &every:
cs: A&ktualizovat každých:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
cs: Upozornit na no&vé články

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
cs: &Název:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
cs: Zobrazované jméno RSS kanálu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
cs: Ar&chív

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
cs: Po&užít výchozí nastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
cs: Z&akázat archivování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
cs: Omezit archí&v na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
cs: S&mazat starší články než:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
cs: Ponechat všechny člán&ky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
cs: Pokroči&lé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
cs: &Načíst celou stránku během čtení článků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
cs: Po doručení označit člán&ky jako přečtené

en: Untitled
cs: Beze jména

en: Loading...
cs: Probíhá načítání...

en: Loading canceled
cs: Načítání zrušeno

en: Loading completed
cs: Načítání dokončeno

en: Imported Feeds
cs: Importované kanály

en: Add Imported Folder
cs: Přidat importovanou složku

en: Imported folder name:
cs: Název importované složky:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
cs: <qt>Standardní seznam kanálů je poškozen (neplatné OPML). Byla vytvořena záloha:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
cs: <qt>Standardní seznam kanálů je poškozen (neplatné OPML). Nelze vytvořit zálohu.</qt>

en: Opening Feed List...
cs: Otevírám seznam kanálů...

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
cs: <qt>Seznam kanálů (%1) nelze otevřít pro čtení.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
cs: Chyba v analýze XML

en: <qt><p>XML parsing error in line <numid>%1</numid>, column <numid>%2</numid> of %3:</p><p>%4</p></qt>
cs: <qt><p>Při zpracování XML byla nalezena chyba, na řádku <numid>%1</numid>, sloupci <numid>%2</numid> z %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
cs: <qt>Standardní seznam kanálů je poškozen (neplatné XML). Byla vytvořena záloha: <p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
cs: <qt>Standardní seznam kanálů je poškozen (neplatné XML). Nelze vytvořit zálohu.</qt>

en: You can view multiple articles in several open tabs.
cs: Lze prohlížet více článku v otevřených kartách.

en: Articles list.
cs: Seznam článků.

en: Browsing area.
cs: Prohlížecí oblast.

en: Articles
cs: Články

en: About
cs: O aplikaci

en: Networking is not available.
cs: Síť je nedostupná.

en: Fetching Feeds...
cs: Probíhá stahování kanálů...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete smazat článek<b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
cs[0]: <qt>Opravdu si přejete smazat vybraný článek?</qt>
cs[1]: <qt>Opravdu si přejete smazat %1 vybrané články?</qt>
cs[2]: <qt>Opravdu si přejete smazat %1 vybraných článků?</qt>

en: Delete Article
cs: Smazat článek

en: Networking is available now.
cs: Síť je nyní dostupná.

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
cs: Nelze najít komponentu aplikace Akregator; zkontrolujte svou instalaci.
    %1

en: Feed added:
     %1
cs: Přidán kanál:
    %1

en: Feeds added:
     %1
cs: Přidány kanály:
    %1

[ctx: Name of the plugin]
en: Name
cs: Jméno

[ctx: Library name]
en: Library
cs: Knihovna

[ctx: Plugin authors]
en: Authors
cs: Autoři

[ctx: Plugin authors' emaila addresses]
en: Email
cs: E-mail

[ctx: Plugin version]
en: Version
cs: Verze

[ctx: Framework version plugin requires]
en: Framework Version
cs: Verze rámce

en: Plugin Information
cs: Informace o modulu

en: Fetch completed
cs: Stahování dokončeno

en: Fetch error
cs: Chyba ve stahování

en: Fetch aborted
cs: Stahování přerušeno

[ctx: Title of article searchbar]
en: S&earch:
cs: Hl&edat:

en: Status:
cs: Stav:

en: All Articles
cs: Všechny články

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
cs: Nepřečtené

[ctx: New articles filter]
en: New
cs: Nový

[ctx: Important articles filter]
en: Important
cs: Důležité

en: Enter space-separated terms to filter article list
cs: Zadejte mezerou oddělené výrazy pro filtrování seznamu článků

en: Choose what kind of articles to show in article list
cs: Zvolte, které druhy článků si přejete zobrazit v seznamu článků

en: Next Article:
cs: Následující článek:

en: Feed list was deleted
cs: Seznam kanálů byl smazán

en: Node or destination folder not found
cs: Uzel nebo cílová složka nenalezena

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
cs: Nelze přesunout složku %1 do vlastní podsložky %2

en: Timeout on remote server
cs: Vypršení časového limitu na vzdáleném serveru

en: Unknown host
cs: Neznámý hostitel

en: Feed file not found on remote server
cs: Soubor s kanálem nenalezen na vzdáleném serveru

en: Could not read feed (invalid XML)
cs: Nelze přečíst kanál (neplatné XML)

en: Could not read feed (unknown format)
cs: Nelze přečíst kanál (neznámý formát)

en: Could not read feed (invalid feed)
cs: Nelze přečíst kanál (neplatný kanál)

en: Could not fetch feed: %1
cs: Nelze stáhnout kanál: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
cs: Kanály

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
cs: Nepřečtené

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
cs: Celkem

en: Close the current tab
cs: Zavřít současnou kartu

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

en: There are no unread articles
cs: Nejsou žádné nepřečtené články

en: 1 unread article | %1 unread articles
cs[0]: 1 nepřečtený článek
cs[1]: %1 nepřečtené články
cs[2]: %1 nepřečtených článků
