qreator - en to eu translation catalogue (103 entries)

en: Latitude:
eu: Latitudea:

en: Longitude:
eu: Longitudea:

en: Location details
eu: Kokapenaren xehetasunak

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
eu: [Itxaron segundo batzuk osatze automatikoa gaitzeko...]

en: [Type the name of an app]
eu: [Idatzi aplikazio baten izena]

note: Initialize placeholder text (we need to do that because due to a Glade bug they are otherwise not marked as translatable)
en: [URL]
eu: [URLa]

en: A network connection error occured: {0}
eu: Sareko konexioaren errore bat gertatu da: {0}

en: An error occured while trying to shorten the URL: {0}
eu: Errore bat gertatu da URLa laburtzen saiatzean: {0}

en: Text
eu: Testua

en: Create a QR code from text
eu: Sortu QR kode bat testu bat erabiliz

en: Geolocation
eu: Geokokapena

en: Create a QR code for a location
eu: Sortu QR kode bat kokapen bat erabiliz

note: TRANSLATORS: this refers to a phone call QR code type
en: Call
eu: Deia

note: TRANSLATORS: this refers to an SMS message QR code type
en: Text Message
eu: Testu-mezua

en:   [Text message. Some code readers might not support this QR code type]
eu:   [Testu-mezua. Kode-irakurgailu batzuk ez dute QR kode mota hau onartzen]

en: Wifi network
eu: Wifi sarea

en: Create a QR code for WiFi settings
eu: Sortu QR kode bat WiFi ezarpenentzat

en: [Network identifier - expand for autodetection]
eu: [Sarearen identifikatzailea - zabaldu automatikoki detektatzeko]

en: [Network password]
eu: [Sarearen pasahitza]

en: Create your own QR codes
eu: Sortu zure QR kodeak

en: New QR code for URL
eu: URLaren QR kode berria

en: New QR code for Text
eu: Testuaren QR kode berria

en: New QR code for Location
eu: Kokapenaren QR kode berria

en: New QR code for WiFi network
eu: WiFi sarearen QR kode berria

en: New QR code for a Software Center app
eu: QR kode berria Software-zentroko aplikazio batentzat

en: New QR code for a Business card
eu: QR kode berria bisita-txartel batentzat

en: New QR code for a Call or text message
eu: QR kode berria dei edo testu-mezu batentzat

en: URL
eu: URLa

en: Create a QR code for a URL
eu: Sortu QR kode bat URL batentzat

en: Ubuntu Software Center app:
eu: Ubunturen software-zentroko aplikazioa:

note: TRANSLATORS: this refers to the button to shorten a URL for the URL QR code type
en: Shorten
eu: Laburtu

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Type:
eu: Mota:

en: Message:
eu: Mezua:

en: Ubuntu Software Center app
eu: Ubunturen software-zentroko aplikazioa

en: Create a QR code for an app from the Software Center
eu: Sortu QR kode bat Software-zentroko aplikazio batentzat

en: Business card
eu: Enpresa-txartela

en: Create a QR code for a business card
eu: Sortu QR kode bat bisita-txartel batentzat

en: E-mail
eu: E-posta

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Address
eu: Helbidea

en: Website
eu: Webgunea

en: Nickname
eu: Goitizena

en: Title
eu: Kargua

en: Role
eu: Eginkizuna

en: Note
eu: Oharra

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
eu: Mugikorra

en: Voice
eu: Ahotsa

en: Fax
eu: Faxa

en: Video
eu: Bideoa

en: Pager
eu: Bilagailua

en: Textphone
eu: Testu-telefonoa

en: Home
eu: Etxekoa

en: Work
eu: Lanekoa

en: Remove this field
eu: Kendu eremu hau

en: Street
eu: Kalea

en: City
eu: Hiria

en: Region
eu: Eskualdea

en: Zip code
eu: Posta-kodea

en: Country
eu: Herrialdea

en: Postbox
eu: Postontzia

en: [Required for a valid business card]
eu: [Beharrezkoa baliozko enpresa-txartel batentzat]

en: Family name:
eu: Abizenak:

en: Given name:
eu: Izena:

en: Full name:
eu: Izen osoa:

en: Swap full name components
eu: Trukatu izen osoaren osagaiak

en: Add an additional field
eu: Gehitu eremu gehigarri bat

en: Change foreground color
eu: Aldatu aurreko planoaren kolorea

en: Change background color
eu: Aldatu atzeko planoaren kolorea

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Create a new QR code
eu: Sortu QR kode berri bat

en: New
eu: Berria

en: Browse QR codes history
eu: Arakatu QR kodeen historia

en: History
eu: Historia

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: About
eu: Honi buruz

en: Not in your language yet?
eu: Ez dago zure hizkuntzan oraindik?

en: Something not working?
eu: Zerbait ez dabil?

en: Do you want to improve it?
eu: Hobetu nahi duzu?

en: Translate it!
eu: Itzul ezazu!

en: Report a bug!
eu: Jakinarazi errorea!

en: Contribute code!
eu: Idatzi kodea!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
eu: Qreator erabiltzen baduzu eta gustoko baduzu, mesedez lagun gaitzazu, zuretzat eta besteentzat hobea izan dadin. Eskerrik asko!

en: Save
eu: Gorde

en: Save QR code to disk
eu: Gorde QR kodea diskoan

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy QR code to clipboard
eu: Kopiatu QR kodea arbelera

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print QR code
eu: Inprimatu QR kodea

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit QR code
eu: Editatu QR kodea

en: Change the QR code colors
eu: Aldatu QR kodearen koloreak

en: Swap the foreground and background color
eu: Trukatu aurreko eta atzeko planoko koloreak

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri balio lehenetsiak

en: Phone call and messaging
eu: Telefono-deia eta mezularitza

en: Create a QR code to initiate calls or send text messages
eu: Sortu QR kode bat deiak hasi edo testu-mezuak bidaltzeko

en: Security:
eu: Segurtasuna:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Show Password
eu: Erakutsi pasahitza

en: Distributed under the GPL v3 license.
eu: GPL v3 lizentziarekin banatua.

en: Please choose a file
eu: Mesedez aukeratu fitxategi bat

en: PNG images
eu: PNG irudiak
