gnome-utils - en to fi translation catalogue (57 entries)

en: Disk Usage Analyzer
fi: Levynkäytön analysointi

en: Check folder sizes and available disk space
fi: Tarkista kansioiden koko ja käytettävissä oleva levytila

en: Excluded partitions URIs
fi: Ohitettujen osioiden URIt

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
fi: Luettelo osioiden URI:sta, joita ei huomioida kartoitettaessa.

en: Active Chart
fi: Aktiivinen kaavio

en: Which type of chart should be displayed.
fi: Minkä tyyppinen kaavio näytetään.

en: Print version information and exit
fi: Tulosta versiotiedot ja sulkeudu

en: - Disk Usage Analyzer
fi: - Levynkäytön analysointi

en: %d item | %d items
fi[0]: %d kohde
fi[1]: %d kohdetta

en: Maximum depth
fi: Enimmäissyvyys

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
fi: Kaavioon piirretty enimmäissyvyys juuresta lähtien

en: Chart model
fi: Kaaviomalli

en: Set the model of the chart
fi: Aseta kaavion malli

en: Chart root node
fi: Kaavion juurisolmu

en: Set the root node from the model
fi: Aseta juurisolmu mallista

en: _Move to parent folder
fi: _Siirry ylempään kansioon

en: Zoom _in
fi: L_ähennä

en: Zoom _out
fi: L_oitonna

en: Home folder
fi: Kotikansio

en: Main volume
fi: Päätaltio

en: Scan a folder
fi: Kartoita kansio

en: Scan Folder
fi: Kartoita kansio

en: Scan a remote folder
fi: Kartoita etäkansio

en: Scan Remote Folder
fi: Kartoita etäkansio

en: Show all locations
fi: Näytä kaikki sijainnit

en: Reload
fi: Päivitä

en: label
fi: nimike

en: Close
fi: Sulje

en: Folder
fi: Kansio

en: Usage
fi: Käyttö

en: Size
fi: Koko

en: Contents
fi: _Sisältö

en: Rings Chart
fi: _Ympyräkaavio

en: Treemap Chart
fi: _Puukartta

en: _Open Folder
fi: Avaa _kansio

en: _Copy Path to Clipboard
fi: _Kopioi polku leikepöydälle

en: Mo_ve to Trash
fi: _Siirrä roskakoriin

en: _Help
fi: O_hje

en: _About
fi: _Tietoja

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: _Analyzer
fi: _Analysointi

en: _Scan Home
fi: _Kartoita kotikansio

en: Scan F_older…
fi: Kartoita k_ansio…

en: Scan Remote Fo_lder…
fi: Kartoita _etäkansio…

en: _View
fi: _Näytä

en: _Stop
fi: _Pysäytä

en: _Reload
fi: Pä_ivitä

en: _Allocated Space
fi: Varattu _tila

en: _Expand All
fi: _Laajenna kaikki

en: _Collapse All
fi: _Kutista kaikki

en: Select Folder
fi: Valitse kansio

en: Could not analyze volume.
fi: Levynkäyttöä ei voitu analysoida.

en: A graphical tool to analyze disk usage.
fi: Graafinen työkalu levytilan käytön analysointiin.

en: Cancel
fi: Peru

en: Could not scan folder "%s" or some of the folders it contains.
fi: Kansion "%s" tai joidenkin sen alikansioiden kartoitus epäonnistui.

note: || is_virtual_filesystem ()
en: "%s" is not a valid folder
fi: ”%s” ei ole kelvollinen kansio

en: Could not analyze disk usage.
fi: Levynkäyttöä ei voitu analysoida.
