kiten - en to ca translation catalogue (147 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
ca: Selector del diccionari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
ca: Usa el dicc. prei&nstal·lat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
ca: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
ca: Fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
ca: &Afegeix...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
ca: Esborra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
ca: Tipus de lletra principal

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
ca: Aprendre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Learn mode is disabled in this version of kiten. There are several excellent open source flashcard programs available, such as Parley in kde-edu (and probably in your distro's repositories), and the anki project (http://www.ichi2.net/anki)
ca: En aquesta versió de kiten s'ha deshabilitat el mòdul d'aprenentatge. Hi ha disponibles excel·lents programes lliures de fitxes, com ara el Parley dins de kde-edu (el qual teniu probablement als repositoris de la vostra distribució), i el projecte anki (http://www.ichi2.net/anki)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
ca: Cerques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
ca: Cerca «jiten» en iniciar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
ca: ordenant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
ca: &Ordena els resultats de la cerca per diccionari

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
ca: Dicci&onaris disponibles:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
ca: &Mostra primer:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
ca: &Camps a ordenar per:

en: Dictionaries
ca: Diccionaris

en: Font
ca: Tipus de lletra

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
ca: Visualització

en: Results Sorting
ca: Endreça de resultats

en: Check for dictionary &updates
ca: Comprova si hi ha &actualitzacions dels diccionaris

en: Update canceled.
    Could not read file.
ca: S'ha cancel·lat l'actualització.
    No s'ha pogut llegir el fitxer.

en: Update canceled.
    Could not open file.
ca: S'ha cancel·lat l'actualització.
    No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
ca: S'ha cancel·lat l'actualització.
    El fitxer amb informació sobre l'actualització té una data no vàlida.

en: You already have the latest updates.
ca: Ja teniu les actualitzacions més recents.

en: Successfully updated your dictionaries.
ca: S'han actualitzat amb èxit els diccionaris.

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
ca: Actualitzats amb èxit:
    %1
    
    No s'han pogut actualitzar:
    %2

en: Failed to update:
    %1
ca: No s'han pogut actualitzar:
    %1

en: Radical Selector
ca: Selector de radicals

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
ca: Navegador kanji

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
ca: &Cerca

en: &Automatically Search Clipboard Selections
ca: Cerca &automàticament les seleccions del porta-retalls

en: Search &in Results
ca: Cerca &als resultats

en: Focus result view
ca: Focalitza la vista de resultats

en: Export List
ca: Llista d'exportació

en: Initializing Dictionaries
ca: S'estan inicialitzant els diccionaris

en: Welcome to Kiten
ca: Benvingut a Kiten

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Found 1 result | Found %1 results
ca[0]: S'ha trobat 1 resultat
ca[1]: S'han trobat %1 resultats

en: No results found
ca: No s'han trobat resultats

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
ca: Llista de tipus de diccionaris, d'ús intern, no ho toqueu

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
ca: Fitxers del diccionari edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
ca: Usa l'edict preinstal·lat

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
ca: Conjunt de camps a mostrar per aquest tipus de diccionari

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
ca: Fitxers del diccionari kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
ca: Usa el kanjidic preinstal·lat

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
ca: Si cal cercar «jiten» en iniciar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
ca: Cerques sensibles a majúscules

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
ca: Habilita l'ordenació per diccionari

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
ca: En quin ordre cal ordenar els diccionaris?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
ca: En quin ordre cal ordenar els camps?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
ca: 0=Sense filtre, 1=Limita els resultats de la cerca a únicament les entrades «usuals», 2=Separa les entrades usuals de les inusuals

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
ca: El darrer tipus de cerca de l'usuari, 0=Exacta, 1=Concordança a l'inici, 2=Concordança al final, 3=Concordança onsevulga

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
ca: El darrer tipus de cerca de l'usuari, 0=Qualsevol, 1=Verb, 2=Nom, 3=Adjectiu, 4=Adverbi, 5=Prefix, 6=Sufix, 7=Expressió

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
ca: Cercar automàticament per entrades del porta-retalls?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
ca: Barra d'eines extra

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
ca: Barra d'eines de cerca

en: Japanese Reference Tool
ca: Eina de referència per al japonès

en: Original author
ca: Autor original

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
ca: Va escriure xjdic, del qual el Kiten manlleva codi, i també el generador de fitxer d'índex xjdic.
    També és l'autor principal de l'edict i el kanjidic, que són requeriments essencials del Kiten.

en: Code simplification, UI suggestions.
ca: Simplificació del codi, suggeriments per a la IU.

en: svg icon
ca: Icona SVG

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
ca: Port a KConfig XT, correcció d'errors

en: KDE4 rewrite
ca: Reescriptura per al KDE4

en: Deinflection system improvements, Dictionary updates for EDICT and KANJIDIC, GUI Improvements, Kanji Browser, Bug fixes, Code polishing and simplification
ca: Millores en el sistema de desinflexió, actualitzacions dels diccionaris EDICT i KANJIDICT, millores de la IGU, navegador kanji, correcció d'errors, simplificació i poliment del codi

en: Filter Type
ca: Tipus de filtre

en: No filter
ca: Cap filtre

en: Filter out rare
ca: Filtra les rares/inusuals

en: Common/Uncommon
ca: Usual/Inusual

en: Match Type
ca: Tipus de concordança

en: Exact Match
ca: Concordança exacta

en: Match Beginning
ca: Concordança a l'inici

en: Match Ending
ca: Concordança al final

en: Match Anywhere
ca: Concordança onsevulga

en: Word Type
ca: Tipus de paraula

en: Any
ca: Qualsevol

en: Noun
ca: Nom

en: Adjective
ca: Adjectiu

en: Adverb
ca: Adverbi

en: Suffix
ca: Sufix

en: Expression
ca: Expressió

en: Focus input field
ca: Focalitza el camp d'entrada

en: Search Bar
ca: Barra de cerca

en: Settings
ca: Arranjament

en: %1 kanji found | %1 kanji found
ca[0]: S'ha trobat %1 kanji
ca[1]: S'han trobat %1 kanji

en: About %1
ca: Quant a %1

en: Could not load the necessary kanji information.
ca: No s'ha pogut carregar la informació necessària de kanji.

en: Kanji &List
ca: &Llista kanji

en: Kanji &Information
ca: &Informació kanji

en: All Jouyou Kanji grades
ca: Tots els graus del Jōyō kanji

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
ca: Grau %1 (Jinmeiyō)

en: Grade %1
ca: Grau %1

en: Not in Jouyou list
ca: No és a la llista de Jōyō kanji

en: No stroke limit
ca: Sense límit de traços

en: %1 stroke | %1 strokes
ca[0]: %1 traç
ca[1]: %1 traços

en: Grade:
ca: Grau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
ca: Traços:

en: In names:
ca: Noms d'entrada:

en: As radical:
ca: Com a radical:

en: Meaning:
ca: Significat:

en: Meanings:
ca: Significats:

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
ca: Navegador kanji del Kiten, una eina de referència per al japonès al KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences)
en: Preferences
ca: Preferències

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
ca: Llista kanji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_font) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
ca: El tipus de lletra per l'entrada principal kanji/kana en la vista de llista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Use this to adjust the button font
ca: Empreu això per ajustar el tipus de lletra dels botons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
ca: Tipus de lletra Kanji:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
ca: Informació kanji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
ca: Mida del kanji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
ca: Tipus de lletra kana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
ca: Tipus de lletra de les etiquetes:

en: adjective
ca: adjectiu

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
ca: No es troba informació quant a la forma bàsica del verb, de manera que no es pot emprar.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
ca: No es pot carregar la informació quant a la forma bàsica del verb, de manera que no es pot emprar.

en: &Available Fields:
ca: &Camps disponibles:

[ctx: This must be a single word]
en: Noun
ca: Nom

[ctx: This must be a single word]
en: Adjective
ca: Adjectiu

[ctx: This must be a single word]
en: Adverb
ca: Adverbi

[ctx: This must be a single word]
en: Particle
ca: Partícula

en: Idiomatic expression
ca: Expressió idiomàtica

en: Noun (used as a prefix)
ca: Nom (usat com a prefix)

en: Noun (used as a suffix)
ca: Nom (usat com a sufix)

en: From Dictionary:
ca: Del diccionari:

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
ca: S'han introduït %1 en forma %2

en: Common
ca: Usual

en: Uncommon
ca: Inusual

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
ca: El fitxer d'informació de Romaji no està instal·lat, de manera que no podeu emprar la seva conversió.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
ca: No s'ha pogut carregar la informació de Romaji, de manera que no podeu emprar la seva conversió.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
ca: Anglès

en: No Radicals Selected
ca: No s'han seleccionat radicals

en: Selected Radicals:
ca: Radicals seleccionats:

en: A KDE Application
ca: Una aplicació del KDE

en: Initial Search String from Kiten
ca: Cadena de cerca inicial del Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
ca: SelectorDeRadicals

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
ca: Resultats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
ca: Al &porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
ca: Neteja

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
ca: Cal tancar aquest programa en cercar?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
ca: Tanca radselect quan premeu cerca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
ca: Tipus de lletra per als botons:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
ca: No sembla que la informació de radicals kanji estigui instal·lada (fitxer kiten/radkfile). Aquest fitxer és imprescindible perquè funcioni l'aplicació.

[ctx: Minimum number of strokes for a kanji]
en: Min
ca: Mín

[ctx: Maximum number of strokes for a kanji]
en: Max
ca: Màx

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
ca: (TOTS)
