ubuntu-system-settings-online-accounts - en to it translation catalogue (18 entries)

en: User name
it: Nome utente

en: Loading…
it: Caricamento...

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove account…
it: Rimuovi account...

en: Remove account
it: Rimuovi account

en: The %1 account will be removed only from your phone. You can add it again later.
it: L'account %1 verrà rimosso solo dal telefono. Sarà possibile aggiungerlo nuovamente in un secondo momento.

en: Remove
it: Rimuovi

en: Access to this account:
it: Accedere a questo account:

en: Add account…
it: Aggiungi account...

en: Storing account details here lets apps use the accounts without you having to sign in for each app.
it: Archiviare qui i dettagli dell'account consentirà alle applicazioni di usarli senza la necessità di effettuare l'accesso in ogni applicazione.

en: Accounts
it: Account

en: Add account
it: Aggiungi account

en: No accounts
it: Nessun account

en: Add account:
it: Aggiungi account:

en: %1 wants to access your %2 account
it: %1 vorrebbe accedere all'account %2

en: Allow
it: Consenti

en: Add another account…
it: Aggiuni nuovo account...

en: Don't allow
it: Non consentire
