update-manager - en to ca translation catalogue (55 entries)

en: Please wait, this can take some time.
ca: Espereu un moment, això pot tardar una estona.

en: Update is complete
ca: S'ha completat l'actualització

en: Open Link in Browser
ca: Obre l'enllaç al navegador

en: Copy Link to Clipboard
ca: Copia l'enllaç al porta-retalls

en: The software on this computer is up to date.
ca: El programari d'aquest ordinador està actualitzat.

en: _Partial Upgrade
ca: Actualització _parcial

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Restart Now
ca: _Reinicia

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
ca: L'índex de programari està trencat

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
ca: No és possible instal·lar o desinstal·lar programari. Per a arreglar-ho, utilitzeu el gestor de paquets «Synaptic» o executeu «sudo apt-get install -f» en un terminal.

en: Could not initialize the package information
ca: No es pot inicialitzar la informació dels paquets

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
ca: S'ha produït un error irresoluble mentre s'inicialitzava la informació de paquets.
    
    Informeu d'aquest error de l'update-manager i incloeu el missatge següent:

en: Could not calculate the upgrade
ca: No s'ha pogut calcular l'actualització

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
ca: Versió %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
ca: No s'ha detectat cap connexió de xarxa, no podeu baixar informació del registre de canvis.

en: Downloading list of changes...
ca: S'està descarregant la llista de canvis...

en: _Deselect All
ca: _Desselecciona-ho tot

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: %s will be downloaded.
ca: Es baixaran %s.

en: There are no updates to install.
ca: No hi ha cap actualització per instal·lar.

en: Unknown download size.
ca: No s'ha pogut determinar la mida de la baixada.

note: print("on_button_install_clicked")
en: Not enough free disk space
ca: No disposeu de suficient espai al disc

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
ca: Pot ser que no pugueu comprovar si hi ha actualitzacions o baixar-ne de noves.

en: Other updates
ca: Altres actualitzacions

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Install All Available Updates
ca: Instal·la totes les actualitzacions disponibles

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
ca: Aquesta actualització no prové d'una font que funcioni amb registres de canvis.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
ca: S'ha produït un error en baixar la llista de canvis. 
    Comproveu la vostra connexió a Internet.

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
ca: El fitxer de canvis no conté canvis rellevants.
    
    Vegeu http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    mentre els canvis no estan disponobles o torneu a provar-ho més tard.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
ca: La llista de canvis encara no està disponible.
    
    Utilitzeu http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    mentre els canvis no estiguin disponibles o torneu a provar-ho més tard.

en: updates
ca: actualitzacions

en: Changes
ca: Canvis

en: Description
ca: Descripció

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
ca: Esteu connectat per itinerància i potser us cobraran per les dades baixades per l'actualització.

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
ca: És més segur connectar l'ordinador a la xarxa elèctrica abans de començar l'actualització.

en: Software Updates
ca: Actualitzacions de programari

en: Show and install available updates
ca: Mostra i instal·la les actualitzacions disponibles

en: Show version and exit
ca: Mostra la versió i surt

en: Directory that contains the data files
ca: El directori que conté els fitxers de dades

en: Check if a new Ubuntu release is available
ca: Comprova si hi ha una versió nova de l'Ubuntu disponible

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
ca: Duu a terme l'actualització utilitzant la darrera versió proposada de l'actualitzador

note: TRANSLATORS: this describes the "focus-on-map" gtk property that controls if a new window takes the input focus control when it is displayed for the first time (see also the gtk devhelp page)
en: Do not focus on map when starting
ca: No passes a primer pla en iniciar

en: Do not check for updates when starting
ca: No comprovis si hi ha actualitzacions en iniciar

note: Why do we use %s here instead of $strings or {} format placeholders? It's because we don't want to break existing translations.
en: Unimplemented method: %s
ca: El mètode %s no està implementat

en: A file on disk
ca: Un fitxer en disc

en: Install missing package.
ca: Instal·la el paquet que falta.

note: 2012-06-08 BAW: i18n string; don't use {} or PEP 292.
en: Package %s should be installed.
ca: El paquet %s s'hauria d'instal·lar.

en: .deb package
ca: Paquet .deb

en: %s needs to be marked as manually installed.
ca: %s s'ha de marcar com a instal·lat manualment.

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
ca: En dur a terme l'actualització, si el paquet kdelibs4-dev està instal·lat caldrà instal·lar el paquet kdelibs5-dev. Vegeu l'informe d'error número 279621 a bugs.launchpad.net per a obtenir-ne més detalls.

en: %i obsolete entries in the status file
ca: %i entrades obsoletes en el fitxer status

en: Obsolete entries in dpkg status
ca: Entrades obsoletes a dpkg status

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
ca: Entrades obsoletes a dpkg status

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
ca: Esborra el lilo ja que el grub també està instal·lat (Si voleu més detalls vegeu l'error #314004)
