update-manager - en to eo translation catalogue (55 entries)

en: Please wait, this can take some time.
eo: Bonvolu atendi. Tio eble longe daŭros.

en: Update is complete
eo: Ĝisdatigado estas finita.

en: Open Link in Browser
eo: Malfermi ligilon en foliumilo

en: Copy Link to Clipboard
eo: Kopii ligilon al tondejo

en: The software on this computer is up to date.
eo: La programaro sur ĉi tiu komputilo estas ĝisdata.

en: _Partial Upgrade
eo: _Parta ĝisdatigo

en: _Continue
eo: _Daŭrigu

en: _Restart Now
eo: _Restartigi nun

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
eo: Indekso de programaroj estas difektita

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
eo: Ne eblas instali aŭ forigi ian programaron. Bonvolu unue uzi la pakaĵan mastrumilon "Synaptic" aŭ ruli la komandon "sudo apt-get install -f" en terminalo por ripari ĉi/tiun problemon.

en: Could not initialize the package information
eo: Ne eblis pravalorizi la pakaĵajn informojn

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
eo: Nesolvebla problemo okazis dum pravalorizado de la pakaĵinformoj.
    
    Bonvolu raporti ĉi tiun cimon pri la pakaĵo 'update-manager' kaj inkluzivu la jenan erarmesaĝon:

en: Could not calculate the upgrade
eo: Ne eblas kalkuli la ĝisdatigon

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
eo: Versio %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
eo: Neniu retkonekto detektita, vi ne povos elŝuti ŝanĝoprotokolajn informojn.

en: Downloading list of changes...
eo: Elŝutante liston de ŝanĝoj...

en: _Deselect All
eo: Ma_lelekti ĉiujn

en: Select _All
eo: _Elekti ĉiujn

en: %s will be downloaded.
eo: %s estas elŝutota.

en: There are no updates to install.
eo: Estas neniu instalebla ĝisdatigo.

en: Unknown download size.
eo: Nekonata elŝutgrando.

note: print("on_button_install_clicked")
en: Not enough free disk space
eo: Ne estas sufiĉa libera loko en disko

en: Connecting...
eo: Konektante...

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
eo: Povas esti ke vi ne povos kontroli por novaj ĝisdatigoj aŭ elŝuti novajn.

en: Other updates
eo: Aliaj ĝisdatigoj

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Install All Available Updates
eo: Instali ĉiujn disponeblajn ĝisdatigojn

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
eo: Ĉi tiu ĝisdatigo ne devenas de fonto, kiu subtenas ŝanĝoprotokolojn.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
eo: Malsukcesis elŝuti la liston de ŝanĝoj. 
    Bonvolu kontroli vian interretan konekton.

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
eo: La protokolo de ŝanĝoj enhavas neniun ajn rilatan ŝanĝon.
    
    Uzu http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    ĝis la ŝanĝoj ekhaveblos aŭ reprovu poste.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
eo: La listo de ŝanĝoj ankoraŭ ne estas havebla.
    
    Bonvolu uzi http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    ĝis kiam la ŝanĝoj iĝos haveblaj aŭ poste reprovi.

en: updates
eo: ĝisdatigoj

en: Changes
eo: Ŝanĝoj

en: Description
eo: Priskribo

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
eo: Vi estas konektita per retmigrado kaj eble vi devos pagi pro la datumoj elŝutotaj por la ĝisdatigo.

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
eo: Estas pli sekure konekti vian komputilon al konektingo antaŭ ol ĝisdatigi.

en: Software Updates
eo: Programaj ĝisdatigoj

en: Show and install available updates
eo: Vidigi kaj instali disponeblajn ĝisdatigojn

en: Show version and exit
eo: Montru la version kaj ĉesu

en: Directory that contains the data files
eo: Dosierujo kiu enhavas la datumdosierojn

en: Check if a new Ubuntu release is available
eo: Kontrolu, ĉu nova eldono de Ubuntu estas disponebla

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
eo: Ĝisdatigi uzante la laste proponitan version de la eldonĝisdatigilo

note: TRANSLATORS: this describes the "focus-on-map" gtk property that controls if a new window takes the input focus control when it is displayed for the first time (see also the gtk devhelp page)
en: Do not focus on map when starting
eo: Ne enfokusigi al mapo dum starto

en: Do not check for updates when starting
eo: Ne kontroli por ĝisdatigoj dum startigo

note: Why do we use %s here instead of $strings or {} format placeholders? It's because we don't want to break existing translations.
en: Unimplemented method: %s
eo: Nerealigita metodo: %s

en: A file on disk
eo: Dosiero sur disko

en: Install missing package.
eo: Instali mankantan pakaĵon

note: 2012-06-08 BAW: i18n string; don't use {} or PEP 292.
en: Package %s should be installed.
eo: Pakaĵo %s estu instalita.

en: .deb package
eo: .deb-pakaĵo

en: %s needs to be marked as manually installed.
eo: Necesas marki %s kiel permanan instalaĵon.

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
eo: Kiam dum promocio la dosiero kdelibs4-dev estas instalita, kdelibs5-dev devos esti instalata. Vidu bugs.launchpad.net, cimo #279621 por detaloj.

en: %i obsolete entries in the status file
eo: %i arkaikaj eroj en la statdosiero

en: Obsolete entries in dpkg status
eo: Arkaikaj eroj en dpkg-stato

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
eo: Arkaikaj eroj de dpkg-stato

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
eo: Forigu 'lilo', ĉar ankaŭ 'grub' estas instalita. (Vidu detalojn en eraro n-ro 314004.)
