update-manager - en to sr translation catalogue (55 entries)

en: Please wait, this can take some time.
sr: Молим сачекајте, ово може да потраје.

en: Update is complete
sr: Ажурирање је завршено

en: Open Link in Browser
sr: Отвори везу у претраживачу

en: Copy Link to Clipboard
sr: Умножи везу у бележницу

en: The software on this computer is up to date.
sr: Софтвер на овом рачунару је ажуриран.

en: _Partial Upgrade
sr: Де_лимична надоградња

en: _Continue
sr: Н_астави

en: _Restart Now
sr: По_ново покрени сада

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
sr: Индекс софтвера је оштећен.

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
sr: Није могуће инсталирати или уклонити било који програм. Користите управника пакета „Синаптик“ или покрените „sudo apt-get install -f“ у терминалу да решите проблем.

en: Could not initialize the package information
sr: Не могу да покренем информације о пакетима

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
sr: Јавио се нерешив проблем током покретања информација о пакетима.
    
    Молим пријавите ово као грешку пакета „update-manager“ и укључите следећу поруку о грешци:

en: Could not calculate the upgrade
sr: Нисам могао да испланирам надоградњу

note: upload_archive = version_match.group(2).strip()
en: Version %s:
sr: Верзија %s:

en: No network connection detected, you can not download changelog information.
sr: Није откривена веза са мрежом, нећете моћи да преузмете информације о изменама дневника.

en: Downloading list of changes...
sr: Преузимам списак измена...

en: _Deselect All
sr: _Поништи све

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: %s will be downloaded.
sr: %s биће преузет.

en: There are no updates to install.
sr: Нема ажурирања за инсталирање.

en: Unknown download size.
sr: Непозната величина преузимања.

note: print("on_button_install_clicked")
en: Not enough free disk space
sr: Нема довољно слободног простора на диску

en: Connecting...
sr: Повезујем се...

en: You may not be able to check for updates or download new updates.
sr: Можда нећете бити у могућности да проверите за ажурирањима или да преузмете нова ажурирања.

en: Other updates
sr: Остала ажурирања

en: Updates
sr: Ажурирања

en: Install All Available Updates
sr: Инсталирај све доступне допуне

en: This update does not come from a source that supports changelogs.
sr: Ова допуна не долази са извора који подржава дневнике измена.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
sr: Нисам успео да преузмем списак измена.
    Молим проверите Вашу интернет везу.

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
sr: Дневник измена не садржи релевантне измене.
    
    Молим користите http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    док промене не постану доступне или пробајте касније.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
sr: Списак измена још увек није доступан
    
    Молим користите http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    док промене не постану доступне или пробајте касније.

en: updates
sr: ажурирања

en: Changes
sr: Измене

en: Description
sr: Опис

en: You are connected via roaming and may be charged for the data consumed by this update.
sr: Повезени сте у ромингу и можете утрошити више података него што вам је допуштено овим ажурирањем.

en: It’s safer to connect the computer to AC power before updating.
sr: Сигурније је повезати рачунар на мрежно напајање пре ажурирања.

en: Software Updates
sr: Софтверска ажурирања

en: Show and install available updates
sr: Прикажи и инсталирај доступне надоградње

en: Show version and exit
sr: Приказаће верзију и изаћи ће

en: Directory that contains the data files
sr: Биће приказан директоријум који садржи датотеке података

en: Check if a new Ubuntu release is available
sr: Провериће да ли је доступно ново Убунту издање

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
sr: Надоградиће користећи последњу предложену верзију програма за надоградњу

note: TRANSLATORS: this describes the "focus-on-map" gtk property that controls if a new window takes the input focus control when it is displayed for the first time (see also the gtk devhelp page)
en: Do not focus on map when starting
sr: Неће фокусирати на мапу приликом стартовања

en: Do not check for updates when starting
sr: Не врши проверу за ажурирањима приликом покретања

note: Why do we use %s here instead of $strings or {} format placeholders? It's because we don't want to break existing translations.
en: Unimplemented method: %s
sr: Метод није имплементиран: %s

en: A file on disk
sr: Датотека на диску

en: Install missing package.
sr: Инсталирај пакет који недостаје.

note: 2012-06-08 BAW: i18n string; don't use {} or PEP 292.
en: Package %s should be installed.
sr: Пакет „%s“ треба бити инсталиран.

en: .deb package
sr: „.deb“ пакет

en: %s needs to be marked as manually installed.
sr: %s мора бити означен као ручно инсталиран.

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug #279621 for details.
sr: Приликом надоградње, ако је пакет „kdelibs4-dev“ инсталиран, „kdelibs5-dev“ треба бити инсталиран. Погледајте „bugs.launchpad.net“, грешку #279621 за детаље.

en: %i obsolete entries in the status file
sr: %i превазиђена ставка у датотеци стања

en: Obsolete entries in dpkg status
sr: Превазиђене ставке у стању „dpkg“-а

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
sr: Превазиђене ставке „dpkg“ стања

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
sr: Уклони лило с обзиром да је груб такође инсталиран.(Погледајте грешку број #314004 за више детаља.)
