update-notifier - en to fo translation catalogue (61 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
fo: Ókent brek: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
fo[0]: %i pakki kann dagførast.
fo[1]: %i pakkar kunnu dagførast.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
fo[0]: %i dagførslan er ein trygdardagførsla.
fo[1]: %i dagførslurnar eru trygdardagførslur.

en: Error: Opening the cache (%s)
fo: Brek: Opni kovan (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
fo: Brek: SorlaTal > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
fo: Brek: Merki uppstigingina (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
fo: Vís pakkarnar ið skullu innleggjast/uppstigast

en: Show human readable output on stdout
fo: Vís mannalesandi úttak á stdout

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
fo: Skriva tíðina í døgum, hvar trygdardagføringar sjálvvirknar innleggjast (0 merkir ógilda)

en: System program problem detected
fo: Kervis forritartrupuleiki funnin

en: Do you want to report the problem now?
fo: Vilja tygum geva frágreiðing um trupuleikan nú?

en: Report problem…
fo: Gev frágreiðing um trupuleikan...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
fo: <span weight="bold" size="larger">Vinarliga skriva loyniorðið, fyri at atganga trupulleikaúrrit á kervisforritunum  </span>

en: Crash report detected
fo: Sorarúrrit funni

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
fo: Ein nýtsluskipan er sorla á tínum kervi (nú ella áður). Sýn skrivið við at klikkja á frásagnar-ímyndina.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
fo: Netfinningar tænastan ógilda

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
fo: Títt núverandi net hevur eitt .local øki, ið ikki er hugaligt og ikki sambæra við Avahi netfinningar-tænastuna. Tænastan er ógildað.

en: Software Packages Volume Detected
fo: Ritbúnaðarpakka bind funni

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
fo: <span weight="bold" size="larger">Eitt bind við ritbúnaðarpakkum er funni.</span>
    
    Kundi tú hugsa tær at opna tað við pakkaleiðaranum?

en: Start Package Manager
fo: Byrja Pakkaleiðara

en: Upgrade volume detected
fo: Uppstigingarbind funni

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
fo: <span weight="bold" size="larger">Eitt útgávubind við ritbúnaðarpakkum er funnið.</span>
    
    Kundi tær roynt eina sjálvvirkna uppstiging úr tí?

en: Run upgrade
fo: Koyr uppstigan

en: Addon volume detected
fo: ískoytisbind funni

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
fo: <span weight="bold" size="larger">Ískoytisbind við ritúnaðar-nýtsluskipanum er funnin.</span>
    
    Kundi tú hugsa tær at sýna/innleggja innihaldið?

en: Start package manager
fo: Byrja pakkaleiðara

en: Start addon installer
fo: Byrja ískoytis-innleggjaran

en: APTonCD volume detected
fo: APTonCD bind funni

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
fo: <span weight="bold" size="larger">Eitt bind við óalmennum ritbúnaðar pakkum er uppdagaður.</span>
    
    Vil tú lata hann upp við pakka-leiðaranum?

en: _Run this action now
fo: _koyr hesa hending nú

en: Information available
fo: kunnleiki tøkur

en: Click on the notification icon to show the available information.
fo: Klikkja á frásagnar-ímyndini til at sýna tí tøku kunningina.

en: System restart required
fo: Enddurbyrjan kravd

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
fo: Fyri at verða liðugur við dagføringina av tygara kervi, vinarliga endurbyrja tað.
    
    Trýst á kunngerðingar ímyndina fyri smálutir.

en: Reboot failed
fo: Endurbyrjan miseydnaðist

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
fo: Endurbyrjunarboðini miseydnaðist, vinarliga sløkk sjálvur

en: Show updates
fo: Vís dagførslur

en: Install all updates
fo: Legg inn allar dagførslur

en: Check for updates
fo: Kanna eftir dagførslum

en: There is %i update available | There are %i updates available
fo[0]: Har er %i dagførsla tøk
fo[1]: Har eru %i dagførslur tøkar

en: Show notifications
fo: Sýn frásøgur

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
fo: Ein pakkaleiðari arbeiðir

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
fo[0]: Tað er %i dagføring tøk. klikkja á frásagnar-ímyndina til at sýna tøku dagføringina.
fo[1]: Tað eru %i dagføringar tøkar. klikkja á frásagnar-ímyndina til at sýna tøku dagføringarnar.

en: Software updates available
fo: Ritbúnaðardagførslur tøkar

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
fo: Dagførslu uplýsingin er avoldað. Hetta kann vera orsaka av net trupulleikum, ella eitt goymslustað ikki longur er tøkt. Vinarliga hand-dagfør við at klikkja á hesa ímynd, og síðani vel "kanna eftir dagførslum" og kanna um okkurt goymslustað á listanum svíkur.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
fo: Ein villa kom fyri, vinarliga koyr Pakka Leiðara frá høgra-kliks valmyndini ella apt-get í einum arbeiðsstøð fyri at síggja hvat er galið.
    Villuboðini vóru: '%s'.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
fo: Eitt brek hendi, vinarliga koyri Pakkaleiðaran úr høgra-klikks valmyndini ella apt-get í einari útstøð, fyri at síggja hvat er gali.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
fo: Hettar merkir vanliga at tínir innløgdu pakkar hava ómøtt krav

en: A problem occurred when checking for the updates.
fo: Ein trupulleiki hendi meðan kannað varð eftir dagførslum.

en: Internal error
fo: Innanhýsis villa

en: - inform about updates
fo: - kunna um dagførslur

en: Failed to init the UI: %s
fo: Miseydnaðist at byrja UI: %s

en: unknown error
fo: ókent brek

en: update-notifier
fo: dagførslu-kunngerði

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
fo: <span weight="bold" size="larger">Dagførlu kunning</span>

en: Restart Required
fo: Endurbyrjan krøvd

en: Restart _Later
fo: Endurbyrja _Seinni

en: _Restart Now
fo: _Endurbyrja nú

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
fo: Teldan tørvar endurbyrjan til at gera dagførsluna liðna. Vinarliga goym títt arbeiði áðrenn tú heldur fram.

en: Update Notifier
fo: Frásøguforrit til dagføringar

en: Check for available updates automatically
fo: Kanna sjálvvirkandi eftir tøkum dagførslum
