update-notifier - en to am translation catalogue (40 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
am: ያልታወቀ ስህተት: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
am[0]: %i ጥቅሉን ማሻሻል ይቻላል
am[1]: %i ጥቅሎቹን ማሻሻል ይቻላል

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
am[0]: %i ማሻሻያው የደህንነት ማሻሻያ ነው
am[1]: %i ማሻሻያዎቹ የደህንነት ማሻሻያዎች ናቸው

en: Error: Opening the cache (%s)
am: ስህተት: ካሽን (%s) በመክፈት ላይ

en: Error: BrokenCount > 0
am: ስህተት: የተሰበሩትን በመቁጠር > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
am: ስህተት ማሻሻያውን ምልክት  በማድረግ ላይ (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
am: ማሳየት ጥቅሎችን የሚሻሻሉትን/የሚገጠሙትን

en: System program problem detected
am: የስርአት ፕሮግራም ችግር ተገኝቷል

en: Do you want to report the problem now?
am: ችግሩን አሁን ማሳወቅ ይፈልጋሉ?

en: Report problem…
am: ችግሩን ማሳወቅ...

en: Crash report detected
am: የመጋጨት መግለጫ ተገኝቷል

en: Software Packages Volume Detected
am: የሶፍትዌር ጥቅል መጠን ተገኝቷል

en: Start Package Manager
am: የጥቅል አስተዳዳሪን መጀመር

en: Upgrade volume detected
am: የማሻሻያ መጠን ተገኝቷል

en: Run upgrade
am: ማሻሻያ ማስኬድ

en: Start package manager
am: ጥቅል አስተዳዳሪውን አስነሳ

en: _Run this action now
am: ይህን ተግባር _አስኪድ

en: Information available
am: የተገኙ መረጃዎች

en: Click on the notification icon to show the available information.
am: ያሉ መልዕክቶችን ለማየት የመልዕክት ቁልፉን ይጫኑ፡፡

en: System restart required
am: ስርዓቱን እንደገና መጀመር ይስፈልጋል

en: Reboot failed
am: እንደገና ማስነሳት ወድቋል

en: Show updates
am: የተሻሻሉትን አሳይ

en: Install all updates
am: የተሻሻሉት ስልቶች ሁሉ ትከል፡

en: Check for updates
am: ለማሻሻያዎች ይህንን ይምረጡ

en: There is %i update available | There are %i updates available
am[0]: %i ማሻሻያ አለ
am[1]: %i ማሻሻያዎች አሉ

en: Show notifications
am: መልዕክቶችን አሳይ

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
am: የጥቅል አስተዳዳሪው እየስራ ነው

en: Software updates available
am: የስልት ማሻሻያዎች አሉ

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
am: እንደተለመደው ይህ የተተከሉት ጥቅሎች ደጋፊዎች ሙሉበሙሉ አልተገኙም ማለት ነው፡፡

en: A problem occurred when checking for the updates.
am: ስህተት ተፈጥሯል ማሻሻያ በሚፈለገበት ጊዜ

en: Internal error
am: ውስጣዊ ስህተት

en: - inform about updates
am: - ማሳወቅ ስለ ማሻሻያው

en: unknown error
am: ያልታወቀ ስህተት

en: update-notifier
am: ማሻሻያ-አሳዋቂ

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
am: <span weight="bold" size="larger">መረጃ የማሻሻያው</span>

en: Restart Required
am: እንደገና ማስነሳት ያስፈልጋል

en: Restart _Later
am: ቆይተህ እንደገና _ጀምር

en: _Restart Now
am: አሁን እንደገና _ጀምር

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
am: ኮምፒዩተሩን አጥፍቶ ማብራት ያስፈልጋል ማሻሻያውን ገጥሞ ለመጨረስ። እባክዎን የሚሰሩትን ያስቀምጡ ከመቀጠሎት በፊት

en: Update Notifier
am: የማሻሻያ አሳሳቢ
