update-notifier - en to sr translation catalogue (65 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
sr: Непозната грешка: „%s“ (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
sr[0]: %i пакет може бити освежен.
sr[1]: %i пакетa могу бити освежена.
sr[2]: %i пакета може бити освежено.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
sr[0]: %i освежење је сигурносно.
sr[1]: %i освежења су сигурносна.
sr[2]: %i освежења јесу сигурносна.

en: Error: Opening the cache (%s)
sr: Грешка: Отварам кеш (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
sr: Грешка: Прекинуто одбројавање > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
sr: Грешка: Обележавање надоградње (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
sr: Покажи пакете који ће бити инсталирани/надограђени

en: Show human readable output on stdout
sr: Прикажи читљив излаз на стдоуту (stdout)

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
sr: Врати време у дане када су безбедносна освежења инсталирана без надзора (0 значи онемогућено)

en: System program problem detected
sr: Откривен је проблем програма система

en: Do you want to report the problem now?
sr: Да ли желите сада да известите о проблему?

en: Report problem…
sr: Извести о проблему...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Унесите Вашу лозинку да приступите пријављивању проблема системских програма</span>

en: Crash report detected
sr: Примећен је извештај о паду програма

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
sr: Један програм је пао на Вашем систему (управо или у прошлости). Кликните на икону обавештења да видите детаље.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
sr: Откривање мрежних услуга је искључено

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
sr: Ваша тренутна мрежа је у „.local“ домену, што се не препоручује и у несагласности је са откривањем мрежних услуга Авахи. Услуга је искључена.

en: Software Packages Volume Detected
sr: Откривен је диск са програмским пакетима

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
sr: <span weight="bold" size="larger">Откривен је диск са програмским пакетима.</span>
    
    Да ли желите да му приступите управником пакета?

en: Start Package Manager
sr: Покрени Управника пакета

en: Upgrade volume detected
sr: Откривен је диск за надоградњу

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
sr: <span weight="bold" size="larger">Откривен је диск дистрибуције са програмским пакетима.</span>
    
    Желите ли да аутоматски надоградите систем помоћу њега?

en: Run upgrade
sr: Надогради систем

en: Addon volume detected
sr: Откривен је диск са додацима

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
sr: <span weight="bold" size="larger">Диск додатака са софтверским апликацијама је откривен.</span>
    Да ли желите да видите/инсталирате садржај?

en: Start package manager
sr: Покрени управника пакета

en: Start addon installer
sr: Покрени инсталер додатака

en: APTonCD volume detected
sr: АПТнаЦД диск је откривен

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
sr: <span weight="bold" size="larger">Диск са незваничним софтверским пакетима је откривен.</span>
    Да ли желите да их отворите управником пакета?

en: _Run this action now
sr: Покрени ову _акцију одмах

en: Information available
sr: Доступне су информације

en: Click on the notification icon to show the available information.
sr: Кликните на икону обавештења да прикажете доступне информације.

en: System restart required
sr: Потребно је поново покретање система

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
sr: Да завршите са ажурирањем система, покрените га поново.
    
    Кликните на иконицу обавештења за детаље.

en: Reboot failed
sr: Поновно покретање није успело

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
sr: Постављање захтева за поновним покретањем није успело, молим угасите ручно

en: Show updates
sr: Прикажи освежења

en: Install all updates
sr: Инсталирај сва освежења

en: Check for updates
sr: Пронађи освежења

en: There is %i update available | There are %i updates available
sr[0]: Достпно је %i освежење
sr[1]: Достпна су %i освежења
sr[2]: Достпно је %i освежења

en: Show notifications
sr: Прикажи обавештења

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
sr: Управник пакета ради

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
sr[0]: %i освежење је доступно. Да га прикажете кликните на икону обавештења.
sr[1]: %i освежења су доступна. Да их прикажете кликните на икону обавештења.
sr[2]: %i освежења је доступно. Да их прикажете кликните на икону обавештења.

en: Software updates available
sr: Доступна су освежења софтвера

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
sr: Информација о освежењима је застарела. Разлог томе могу бити мрежни проблеми или ризница која више није доступна. Молим да унапређење извршите ручно кликом на ову икону и да затим изаберете „Провери за освежењима“ и проверите да није нека ризница недоступна.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
sr: Дошло је до грешке, молим покрените Управника пакета из менија десног клика или апт-гет у терминалу да видите у чему је проблем.
    Порука о грешци је: „%s“.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
sr: Дошло је до грешке, молим покрените Управника пакета из менија десног клика миша или апт-гет у терминалу да видите у чему је грешка.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
sr: То обично значи да Ваши инсталирани пакети имају нерешене зависности

en: A problem occurred when checking for the updates.
sr: Дошло је до проблема приликом проверавања за освежењима.

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: - inform about updates
sr: — информишу о освежењима

en: Failed to init the UI: %s
sr: Нисам успео да започнем Корисничко Сучеље: %s

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Подаци о освежењу</span>

en: Restart Required
sr: Потребно је поновно покретање

en: Restart _Later
sr: Поново покрени _касније

en: _Restart Now
sr: Поново покрени _сада

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
sr: Да завршите са инсталирањем освежења, потребно је поново покренути рачунар. Молим сачувајте Ваш рад пре него што наставите.

en: Update Notifier
sr: Обавештавач освежења

en: Check for available updates automatically
sr: Аутоматски провери да ли има доступних освежења

note: Name
en: Failure to download extra data files
sr: Добављање додатних програмских датотека је неуспешно

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
sr: Следећи пакети захтевају додатне датотеке након инсталирања али датотеке се не могу добавити или није могуће обрадити датотеке.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
sr: Покушаћу да добавим касније или можете пробати поновно добављање сада. Извршавање ове наредбе захтева покренуту Интернет везу.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
sr: Добављање датотека података за неке пакете је неуспешно

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
sr: Ово је трајна грешка која оставља ове пакете неупотребљивим на вашем систему. Можда ће бити потребно да поправите вашу Интернет везу. Након поправке, уклоните и поново инсталирајте пакете да бисте решили проблем.
