update-notifier - en to nn translation catalogue (66 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
nn: Ukjend feil: «%s» (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
nn[0]: %i pakke kan oppdaterast.
nn[1]: %i pakkar kan oppdaterast.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
nn[0]: %i er ei tryggleiksoppdatering.
nn[1]: %i er tryggleiksoppdateringar.

en: Error: Opening the cache (%s)
nn: Feil: opning av mellomlageret (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
nn: Feil: øydelagd teljar > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
nn: Feil: markera oppgraderinga (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
nn: Vis pakkane som vil verta installerte/oppdaterte

en: Show human readable output on stdout
nn: Vis lesbar versjon på stdout

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
nn: Vis tidsrom i dagar tryggleiksoppdateringar skal installerast utan ettersyn (0 tyder avslått)

en: System program problem detected
nn: Problem med systemprogram oppdaga

en: Do you want to report the problem now?
nn: Vil du rapportera problemet no?

en: Report problem…
nn: Rapporter problem …

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
nn: <span weight="bold" size="larger">Skriv inn passordet ditt for å få tilgang til problemrapportar for systemprogram</span>

en: Crash report detected
nn: Krasjrapport oppdaga

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
nn: Eit program har i systemet har krasja (no eller tidlegare). Trykk på varslingsikonet for å visa detaljar.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
nn: Oppdaging av nettverkstenester er slått av

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
nn: Nettverket ditt har eit .local-domene, dette er ikkje tilrådd og er ikkje kompatibelt med Avahi-tenesta for oppdaging av nettverkstenester. Tenesta er slått av.

en: Software Packages Volume Detected
nn: Medium med programvarepakkar oppdaga

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
nn: <span weight="bold" size="larger">Eit medium med programvarepakkar er oppdaga.</span>
    
    Vil du opna det med pakkehandsamaren?

en: Start Package Manager
nn: Start pakkehandsamaren

en: Upgrade volume detected
nn: Oppgraderingsmedium oppdaga

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
nn: <span weight="bold" size="larger">Eit distribusjonsmedium med programvarepakkar er oppdaga.</span>
    
    Vil du prøva å oppgradera frå dette mediumet automatisk?

en: Run upgrade
nn: Køyr oppgradering

en: Addon volume detected
nn: Ekstramedium oppdaga

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
nn: <span weight="bold" size="larger">Eit tilleggsmedium med programvare er oppdaga.</span>
    
    Vil du visa/installera innhaldet?

en: Start package manager
nn: Start pakkehandsamaren

en: Start addon installer
nn: Start installasjonsverktøy for tillegg

en: APTonCD volume detected
nn: APTonCD-medium oppdaga

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
nn: <span weight="bold" size="larger">Eit medium med uoffisiell programvare er oppdaga.</span>
    
    Vil du opna det med pakkehandsamaren?

en: _Run this action now
nn: Køyr no

en: Information available
nn: Informasjon tilgjengeleg

en: Click on the notification icon to show the available information.
nn: Trykk på varslingsikonet for å visa tilgjengeleg informasjon.

en: System restart required
nn: Omstart krevst

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
nn: Start datamaskina på nytt for å fullføra oppdateringa.
    
    Trykk på varslingsikonet for meir informasjon.

en: Reboot failed
nn: Klarte ikkje starta på nytt

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
nn: Klarte ikkje starta på nytt. Slå av systemet manuelt

en: Show updates
nn: Vis oppdateringar

en: Install all updates
nn: Installer alle oppdateringane

en: Check for updates
nn: Sjå etter oppdateringar

en: There is %i update available | There are %i updates available
nn[0]: Det er %i oppdatering tilgjengeleg
nn[1]: Det er %i oppdateringar tilgjengeleg

en: Show notifications
nn: Vis varslingar

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
nn: Ein pakkehandsamar arbeider

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
nn[0]: Det er %i oppdatering tilgjengeleg. Trykk på varslingsikonet for å visa den tilgjengelege oppdateringa.
nn[1]: Det er %i oppdateringar tilgjengelege. Trykk på varslingsikonet for å visa dei tilgjengelege oppdateringane.

en: Software updates available
nn: Programoppdateringar tilgjengelege

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
nn: Oppdateringsinformasjonen er ikkje oppdatert. Grunnen til dette kan vera nettverksproblem eller utilgjengelege arkiv. Oppdater manuelt ved å trykkja på dette ikonet og velja «Sjå etter oppdateringar». Kontroller om nokre av dei oppførte arkiva ikkje verkar.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
nn: Ein feil oppstod, køyr pakkehandsamaren frå høgreklikksmenyen eller apt-get i ein terminal for å finna ut kva som er gale.
    Feilmeldinga var: «%s».

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
nn: Ein feil oppstod, køyr pakkehandsamaren frå høgreklikksmenyen eller apt-get i ein terminal for å finna ut kva som er gale.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
nn: Dette tyder vanlegvis at dei installerte pakkane dine har krav som ikkje er oppfylte.

en: A problem occurred when checking for the updates.
nn: Eit problem oppstod ved sjekk etter oppdateringar.

en: Internal error
nn: Intern feil

en: - inform about updates
nn: – Varsla om oppdateringar

en: Failed to init the UI: %s
nn: Klarte ikkje å setja opp brukargrensesnittet: %s

en: unknown error
nn: ukjend feil

en: update-notifier
nn: oppdateringsvarslar

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
nn: <span weight="bold" size="larger">Oppdateringsinformasjon</span>

en: Restart Required
nn: Omstart krevst

en: Restart _Later
nn: Start på nytt seinare

en: _Restart Now
nn: Start på nytt no

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
nn: Datamaskina må startast på nytt for å fullføra oppdateringane. Lagra arbeidet ditt før du held fram.

en: Update Notifier
nn: Oppdateringsvarslar

en: Check for available updates automatically
nn: Sjå etter tilgjengelege oppdateringar automatisk

note: Name
en: Failure to download extra data files
nn: Klarte ikkje lasta ned ekstra datafiler

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
nn: Desse pakkane kravde ekstra datanedlasting etter pakkeinstallasjonen, men filene kunne ikkje lastast ned eller kunne ikkje handsamast.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
nn: Nedlastinga vil verta forsøkt seinare, eller du kan prøva på nytt no. Ei tilkopling til internett er nødvendig.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
nn: Klarte ikkje lasta ned datafiler for nokre av pakkane

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
nn: Dette er ein permanent feil som gjer desse pakkane ubrukelege. Du må ordna internettilkoplinga og installera pakkane på nytt for å løysa dette problemet.
