update-notifier - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
tr: Bilinmegen Hata: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
tr[0]: %i paket yañartılabilir.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
tr[0]: %i yañartma, emniyet yañartmasıdır.

en: Error: Opening the cache (%s)
tr: Hata: Zulanı açqanda (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
tr: Hata: BozuqSayısı > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
tr: Hata: (%s) güncelleştirmesi işaretlenirken

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
tr: Kurulacak/yükseltilecek paketleri göster

en: Show human readable output on stdout
tr: Standart çıktı (stdout) ekranında insanların anlayabileceği çıktı göster

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
tr: Güvenlik güncelleştirmelerinin gözetimsiz yüklenmesinden beri geçen süreyi gün cinsinde göster (hizmet dışı bırakmak için 0)

en: System program problem detected
tr: Sistem programı sorunu saptandı

en: Do you want to report the problem now?
tr: Sorunu şimdi raporlamak ister misiniz?

en: Report problem…
tr: Meseleni maruza et…

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
tr: <span weight="bold" size="larger">Lütfen, sistem uygulamalarının sorun raporlarına erişmek için parolanızı girin</span>

en: Crash report detected
tr: Çökme raporu belirlendi

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
tr: Sisteminizdeki bir uygulama çöktü (şimdi ya da daha önce). Ayrıntıları görmek için bildiri simgesine tıklayın.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
tr: Ağ hizmetlerinin bulunması devre dışı

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
tr: Geçerli ağınızın, önerilmeyen ve Avahi ağ hizmeti bulgusu ile uyumsuz yerel alan adı var. Hizmet devre dışı bırakıldı.

en: Software Packages Volume Detected
tr: Yazılım Paketleri Cıltı Alğılandı

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
tr: <span weight="bold" size="larger">Yazılım paketli bir birim belirlendi.</span>
    
    Paket yöneticisiyle açmak ister misiniz?

en: Start Package Manager
tr: Paket İdarecisini Başlat

en: Upgrade volume detected
tr: Üst-qademeleme cıltı alğılandı

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
tr: <span weight="bold" size="larger">Yazılım paketli bir dağıtım birimi belirlendi.</span>
    
    Kendiliğinden yükseltmeyi denemek ister misiniz?

en: Run upgrade
tr: Üst-qademelemeni çalıştır

en: Addon volume detected
tr: Eklenti cıltı alğılandı

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
tr: <span weight="bold" size="larger">İçinde yazılım uygulamaları bulunan bir medya algılandı.</span>
    
    İçeriği görmek/kurmak ister misiniz?

en: Start package manager
tr: Paket idarecisini başlat

en: Start addon installer
tr: Eklenti qurucısını başlat

en: APTonCD volume detected
tr: APTonCD birimi algılandı

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
tr: <span weight="bold" size="larger">İçinde gayriresmi yazılım paketleri bulunan bir medya algılandı.</span>
    
    Paket yöneticisini kullanarak açmak ister misiniz?

en: _Run this action now
tr: Bu amelni şimdi _çaptır

en: Information available
tr: Malümat mevcut

en: Click on the notification icon to show the available information.
tr: Faydalanışlı malümatnı köstermek içün tebliğ işaretçigine çertiñiz.

en: System restart required
tr: Sistemniñ kene başlatılması zarur

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
tr: Sisteminizin güncelleştirilmesini sonlandırmak için, lütfen onu yeniden başlatın.
    
    Ayrıntıları görmek için bildiri simgesine tıklayın.

en: Reboot failed
tr: Yeniden başlatma başarısız

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
tr: Yeniden başlatma isteği başarısız oldu, lütfen elle kapatmayı deneyin

en: Show updates
tr: Yañartmalarnı köster

en: Install all updates
tr: Yañartmalarnıñ hepsini qur

en: Check for updates
tr: Yañartmalar içün teşker

en: There is %i update available | There are %i updates available
tr[0]: %i yeni güncelleştirme mevcut

en: Show notifications
tr: Tebliğlerni köster

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
tr: Bir paket yöneticisi çalışıyor

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
tr[0]: %i yañartma faydalanışlıdır. Mevcut yañartmalarnı körmek içün tebliğ işaretçigine çertiñiz.

en: Software updates available
tr: Yazılım yañartmaları faydalanışlı

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
tr: Güncelleştirme bilgisi güncel değil. Bunun sebebi bağlantı sorunları ya da geçersiz olan depo(lar) yüzünden olabilir. Bu simgeye tıklayarak kendiniz güncelleştirmeyi yapın ve sonra 'Güncelleştirmeleri denetle' seçeneğini seçerek listelenen depoların hatalı olup olmadığını kontrol edin.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
tr: Bir hata meydana geldi, lütfen sağ tık menüsünden Paket Yöneticisi'ni ya da uçbirimden apt-get çalıştırarak neyin yanlış gittiğini görün.
    Hata iletisi: '%s'.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
tr: Bir hata oluştu, lütfen hatayı görüntülemek için Paket Yöneticisine sağ tıklayarak açılan menüden ya da konsoldan apt-get komutunu çalıştırın.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
tr: Bu, genellikle, kurulu paketlerinizin karşılanmayan bağımlılıkları olduğu anlamına gelir.

en: A problem occurred when checking for the updates.
tr: Güncelleştirmeler denetlenirken bir sorun oluştu.

en: Internal error
tr: İç hata

en: - inform about updates
tr: - yañartmalar haqqında haberdar et

en: Failed to init the UI: %s
tr: Kullanıcı arabirimi başlatma başarısız: %s

en: unknown error
tr: bilinmegen hata

en: update-notifier
tr: yañartma tebliğcisi

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
tr: <span weight="bold" size="larger">Yañartma malümatı</span>

en: Restart Required
tr: Kene Başlatma Şart

en: Restart _Later
tr: _Soñra Kene Başlat

en: _Restart Now
tr: Şimdi _Kene Başlat

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
tr: Bilgisayarnıñ yañartmalarnıñ qurulımını tamamlaması içün kene başlatılmağa ihtiyacı bar. Lütfen devam etmezden evvel çalışmalarıñıznı saqlañız.

en: Update Notifier
tr: Yañartma Tebliğcisi

en: Check for available updates automatically
tr: Faydalanışlı yañartmalar içün avtomatik olaraq teşker

note: Name
en: Failure to download extra data files
tr: Fazladan veri dosyalarını indirme başarısız

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
tr: Şu paketler, paket kurulumundan sonra ek veri indirilmesini istedi, ama veriler indirilemedi veya işlenemedi.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
tr: İndirme daha sonra tekrar denenecek ya da siz şimdi tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu komutu çalıştırmak etkin bir internet bağlantısı gerektirir.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
tr: Bazı paketler için gerekli veri dosyaları indirilemedi

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
tr: Bu, paketleri sisteminizde kullanılamaz hale getiren kalıcı bir hatadır. Bu sorunu çözmek için internet bağlantınızı onarmanız sonra da paketleri kaldırıp tekrar kurmanız gerekebilir.
