update-notifier - en to ms translation catalogue (65 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
ms: Ralat tidak diketahui: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
ms[0]: %i pakej sedia dikemaskini.
ms[1]: %i pakej sedia dikemaskini.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
ms[0]: %i dari kemaskini adalah Kemaskini Keselamatan.
ms[1]: %i dari kemaskini adalah Kemaskini Keselamatan.

en: Error: Opening the cache (%s)
ms: Ralat: Membuka cache (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
ms: Ralat: Kiraan Rosak > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
ms: Ralat: Menanda penataran (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
ms: Paparkan pakej yang akan dipasang/ditatarkan

en: Show human readable output on stdout
ms: Paparkan output yang boleh dibaca manusia pada stdout

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
ms: Pulangkan masa didalam hari bila kemaskini keselamatan dipasang tanpa pengawasan (0 bermaksud dilumpuhkan)

en: System program problem detected
ms: Masalah program sistem dikesan

en: Do you want to report the problem now?
ms: Andakah anda ingin melaporkan masalah sekarang?

en: Report problem…
ms: Laporkan masalah...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
ms: <span weight="bold" size="larger">Sila masukkan kata laluan untuk mencapai laporan masalah program sistem</span>

en: Crash report detected
ms: Laporan kerosakan dikesan

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
ms: Satu aplikasi telah rosak didalam sistem anda (sekarang atau pada masa lalu). Klik pada ikon pemberitahuan untuk memaparkan perinciannya.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
ms: Penemuan Perkhidmatan Rangkaian dilumpuhkan

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
ms: Rangkaian semasa anda mempunyai domain .local, yang mana tidak digalakkan dan tidak serasi dengan penemuan perkhidmatan rangkaian Avahi. Perkhidmatan tersebut telah dilumpuhkan.

en: Software Packages Volume Detected
ms: Volum Pakej Perisian Dikesan

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ms: <span weight="bold" size="larger">Volum dengan pakej perisian telah dikesan.</span>
    
    Adakah anda mahu membukanya menggunakan Pengurus Pakej?

en: Start Package Manager
ms: Mulakan Pengurus Pakej

en: Upgrade volume detected
ms: Volum penataran dikesan

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
ms: <span weight="bold" size="larger">Volum pakej perisian telah dikesan.</span>
    
    Adakah anda mahu cuba menatarnya secara automatik?

en: Run upgrade
ms: Lakukan penataran

en: Addon volume detected
ms: Volum tambahan dikesan

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
ms: <span weight="bold" size="larger">Volum pakej perisian tambahan telah dikesan.</span>
    
    
    Adakah anda mahu membuka/memasangnya?

en: Start package manager
ms: Mulakan Pengurus Pakej

en: Start addon installer
ms: Mulakan pemasang tambahan

en: APTonCD volume detected
ms: Volum APTonCD dikesan

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ms: <span weight="bold" size="larger">Volum pakej perisian tidak rasmi telah dikesan.</span>
    
    
    Adakah anda mahu membukanya menggunakan Pengurus Pakej?

en: _Run this action now
ms: _Jalankan tindakan ini sekarang

en: Information available
ms: Maklumat yang ada

en: Click on the notification icon to show the available information.
ms: Klik pada ikon pemberitahuan untuk papar maklumat yang sedia ada

en: System restart required
ms: Mula semula system diperlukan

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
ms: Untuk menyelesaikan pengemaskinian sistem anda, sila mulakan semula ia.
    
    Klik pada ikon pemberitahuan untuk perincian.

en: Reboot failed
ms: But semula gagal.

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
ms: Gagal untuk meminta but semula, sila matikan komputer anda secara manual

en: Show updates
ms: Papar kemaskini

en: Install all updates
ms: Pasang semua kemaskini

en: Check for updates
ms: Semak kemaskini

en: There is %i update available | There are %i updates available
ms[0]: Terdapat  %i kemaskini sekarang
ms[1]: Terdapat  %i kemaskini sekarang

en: Show notifications
ms: Papar pemberitahuan

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
ms: Pengurus Pakej sedang dijalankan

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
ms[0]: Terdapat %i kemaskini. Tekan ikon pemberitahuan untuk memaparkan kemaskini yang ada.
ms[1]: Terdapat %i kemaskini. Tekan ikon pemberitahuan untuk menunjukkan kemaskini yang ada.

en: Software updates available
ms: Kemaskini perisian sudah ada

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
ms: Maklumat kemaskini sudah luput. Ini mungkin disebabkan oleh masalah rangkaian atau repositori yang tiada lagi. Sila kemaskini secara manual dengan mengklik ikon ini dan pilih 'Semak kemaskini' serta periksa jika ada repositori yang disenaraikan gagal.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
ms: Ralat berlaku, sila jalankan Pengurus Pakej dari menu klik-kanan atau apt-get melalui terminal untuk lihat apa masalahnya.
    Mesej ralat ialah: '%s'.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
ms: Ralat telah berlaku. Sila Jalankan Pengurus Pakej daripada menu klik-kanan  atau apt-get di terminal untuk melihat masalahnya.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
ms: Ini biasanya disebabkan oleh pakej yang anda pasang tidak cukup fail (dependency)

en: A problem occurred when checking for the updates.
ms: Masalah telah berlaku semasa memeriksa kemaskini.

en: Internal error
ms: Ralat dalaman

en: - inform about updates
ms: - Umumkan mengenai kemaskini

en: Failed to init the UI: %s
ms: Gagal megawalkan UI: %s

en: unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
ms: <span weight="bold" size="larger">Maklumat kemaskini</span>

en: Restart Required
ms: Mula Semula Diperlukan

en: Restart _Later
ms: Mula Semula _Kemudian

en: _Restart Now
ms: _Mula Semula Sekarang

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
ms: Komputer perlu dibut semula untuk melengkapkan proses pemasangan. Sila simpan semua kerja anda sebelum anda meneruskannya

en: Update Notifier
ms: Pemaklum Kemaskini

en: Check for available updates automatically
ms: Periksa kemaskini yang sedia ada secara automatik.

note: Name
en: Failure to download extra data files
ms: Gagal memuat turun fail data tambahan

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
ms: Pakej berikut memohon muat turun data tambahan selepas pemasangan pakej, tetapi data tidak dapat dimuat turun atau tidak dapat diproses.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
ms: Muat turun akan cuba lagi nanti, atau anda boleh cuba muat turun lagi sekarang. Menjalankan perintah ini memerlukan sambungan Internet yang aktif.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
ms: Fail data untuk beberapa pakej tidak dapat dimuat turun

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
ms: Ini merupakan kegagalan kekal yang menyebabkan pakej tidak boleh digunakan pada sistem anda. Anda perlu baiki sambungan Internet anda, kemudian buang dan pasang semula pakej untuk baiki masalah ini.
