update-notifier - en to pa translation catalogue (52 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
pa: ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
pa[0]: %i  ਪੈਕੇਜ ਅੱਪਡੇਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।
pa[1]: %i ਪੈਕੇਜ ਅੱਪਡੇਟ ਕੀਤੇ ਜਾ ਸਕਦੇ ਹਨ।

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
pa[0]: %i ਅੱਪਡੇਟ ਸੁਰੱਖਿਆ ਅੱਪਡੇਟ ਹੈ।
pa[1]: %i ਅੱਪਡੇਟ ਸੁਰੱਖਿਆ ਅੱਪਡੇਟ ਹਨ।

en: Error: Opening the cache (%s)
pa: ਗਲਤੀ: ਕੈਸ਼ (%s) ਖੋਲ੍ਹਣ ਦੌਰਾਨ

en: Error: BrokenCount > 0
pa: ਗਲਤੀ: ਖਰਾਬਗਿਣਤੀ > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
pa: ਗਲਤੀ: ਅੱਪਗਰੇਡ ਲਈ ਮਾਰਕ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
pa: ਪੈਕੇਜ ਵੇਖੋ, ਜੋ ਕਿ ਇੰਸਟਾਲ/ਅੱਪਗਰੇਡ ਹੋਣ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ

en: Show human readable output on stdout
pa: stdout ਉੱਤੇ ਪੜ੍ਹਨਯੋਗ ਆਉਟਪੁੱਟ ਵੇਖੋ

en: System program problem detected
pa: ਸਿਸਟਮ ਪ੍ਰੋਗਰਾਮ ਸਮੱਸਿਆ ਆਈ ਹੈ

en: Do you want to report the problem now?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਸਮੱਸਿਆ ਬਾਰੇ ਹੁਣੇ ਰਿਪੋਰਟ ਦੇਣੀ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Report problem…
pa: ਸਮੱਸਿਆ ਰਿਪੋਰਟ ਕਰੋ...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
pa: <span weight="bold" size="larger">ਸਿਸਟਮ ਪਰੋਗਰਾਮ ਬਾਰੇ ਸਮੱਸਿਆ ਰਿਪੋਰਟਾਂ ਵੇਖਣ ਲਈ ਆਪਣਾ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਉ ਜੀ</span>

en: Crash report detected
pa: ਕਰੈਸ਼ ਰਿਪੋਰਟ ਮਿਲੀ

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਸਰਵਿਸ ਖੋਜ ਆਯੋਗ ਹੈ

en: Software Packages Volume Detected
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਪੈਕੇਜ ਵਾਲੀਅਮ ਮਿਲਿਆ

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
pa: <span weight="bold" size="larger">ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਪੈਕੇਜਾਂ ਨਾਲ ਵਾਲੀਅਮ ਖੋਜਿਆ ਗਿਆ ਹੈ।</span>
    
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਪੈਕੇਜ ਮੈਨੇਜਰ ਨਾਲ ਇਸ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Start Package Manager
pa: ਪੈਕੇਜ ਮੈਨੇਜਰ ਸ਼ੁਰੂ

en: Upgrade volume detected
pa: ਅੱਪਗਰੇਡ ਵਾਲੀਅਮ ਮਿਲਿਆ

en: Run upgrade
pa: ਅੱਪਗਰੇਡ ਚਲਾਓ

en: Addon volume detected
pa: ਐਡਆਨ ਵਾਲੀਅਮ ਖੋਜਿਆ ਗਿਆ

en: Start package manager
pa: ਪੈਕੇਜ ਮੈਨੇਜਰ ਸ਼ੁਰੂ

en: Start addon installer
pa: ਐਡ-ਆਨ ਇੰਸਟਾਲਰ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: APTonCD volume detected
pa: APTonCD ਵਾਲੀਅਮ ਮਿਲਿਆ

en: _Run this action now
pa: ਇਹ ਕਾਰਵਾਈ ਹੁਣ ਕਰੋ(_R)

en: Information available
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ

en: Click on the notification icon to show the available information.
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖਣ ਲਈ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਆਈਕਾਨ ਨੂੰ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ।

en: System restart required
pa: ਸਿਸਟਮ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
pa: ਆਪਣੇ ਸਿਸਟਮ ਦੇ ਅੱਪਡੇਟ ਨੂੰ ਮੁਕੰਮਲ ਕਰਨ ਲਈ, ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ ਜੀ।
    
    ਵੇਰਵੇ ਲਈ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਆਈਾਕਨ ਉੱਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ।

en: Reboot failed
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨਾ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਦੀ ਮੰਗ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਈ, ਖੁਦ ਬੰਦ ਕਰੋ ਜੀ

en: Show updates
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਵੇਖੋ

en: Install all updates
pa: ਸਭ ਅੱਪਡੇਟ ਇੰਸਟਾਲ ਕਰੋ

en: Check for updates
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਲਈ ਚੈੱਕ ਕਰੋ

en: There is %i update available | There are %i updates available
pa[0]: %i ਅੱਪਡੇਟ ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ
pa[1]: %i ਅੱਪਡੇਟ ਉਪਲੱਬਧ ਹਨ

en: Show notifications
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਵੇਖੋ

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
pa: ਪੈਕੇਜ ਮੈਨੇਜਰ ਕੰਮ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
pa[0]: %i ਅੱਪਡੇਟ ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ। ਉਪਲੱਬਧ ਅੱਪਡੇਟ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲੈਣ ਲਈ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਆਈਕਾਨ ਨੂੰ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ।
pa[1]: %i ਅੱਪਡੇਟ ਉਪਲੱਬਧ ਹਨ। ਉਪਲੱਬਧ ਅੱਪਡੇਟ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲੈਣ ਲਈ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਆਈਕਾਨ ਨੂੰ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ।

en: Software updates available
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਅੱਪਡੇਟ ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
pa: ਵ

en: A problem occurred when checking for the updates.
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਚੈੱਕ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਸਮੇੱਸਿਆ ਆਈ ਹੈ।

en: Internal error
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਗਲਤੀ

en: - inform about updates
pa: - ਅੱਪਡੇਟ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: unknown error
pa: ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
pa: <span weight="bold" size="larger">ਅੱਪਡੇਟ ਜਾਣਕਾਰੀ</span>

en: Restart Required
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ

en: Restart _Later
pa: ਬਾਅਦ 'ਚ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ(_L)

en: _Restart Now
pa: ਹੁਣੇ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ(_R)

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਇੰਸਟਾਲ ਕਰਨ ਨੂੰ ਪੂਰਾ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ। ਜਾਰੀ ਰੱਖਣ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ ਆਪਣਾ ਕੰਮ ਸੰਭਾਲ ਲਵੋ।

en: Update Notifier
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਸੂਚਨਾ

en: Check for available updates automatically
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਅੱਪਡੇਟ ਲਈ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਹੀ ਚੈੱਕ ਕਰੋ

note: Name
en: Failure to download extra data files
pa: ਵਾਧੂ ਡਾਟਾ ਫਾਇਲਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
pa: ਕੁਝ ਪੈਕੇਜ ਲਈ ਡਾਟਾ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਡਾਊਨਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ
