update-notifier - en to tg translation catalogue (65 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
tg: Хатогии номаълум: "%s" (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
tg[0]: %i баста метавонад навсозӣ карда шавад.
tg[1]: %i баста метавонад навсозӣ карда шавад.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
tg[0]: Навсозии %i навсозии амниятӣ мебошад.
tg[1]: Навсозиҳои %i навсозиҳои амниятӣ мебошанд.

en: Error: Opening the cache (%s)
tg: Хатогӣ: Кушодани зерҳофиза (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
tg: Хатогӣ: Ҳисоби қатъшуда > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
tg: Хатогӣ: Қайдкунии такмилдиҳӣ (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
tg: Намоиш додани бастаҳое, ки ҳозир насб/навсозӣ карда мешаванд

en: Show human readable output on stdout
tg: Намоиш додани натиҷаи бо одам хондашаванда дар stdout

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
tg: Бозгашт ба вақт дар рӯзҳо, ки навсозиҳои амниятӣ ба таври худкор насб карда мешаванд (0 маънои ғайрифаъолро дорад)

en: System program problem detected
tg: Мушкилии барномаи системавӣ пайдо карда шуд

en: Do you want to report the problem now?
tg: Шумо мехоҳед, ки оиди мушкилӣ ҳозир гузориш диҳед?

en: Report problem…
tg: Гузориш додани мушкилӣ…

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
tg: <span weight="bold" size="larger">Лутфан, барои пайдо кардани дастрасӣ ба гузоришҳои мушкилиҳои барномаҳои системавӣ, пароли худро ворид кунед</span>

en: Crash report detected
tg: Гузориши вайроншавӣ пайдо карда шуд

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
tg: Барнома дар системаи шумо вайрон карда шуд (ҳозир ё дар гузашта). Барои намоиш додани тафсилот нишонаи огоҳиро зер кунед.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
tg: Кашфкунии хидмати шабакавӣ хомӯш карда шудааст

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
tg: Шабакаи ҷории шумо домени .local дорад, ки ин домен тавсия дода намешавад, ва бо кашфкунии шабакаи Avahi мувофиқат намекунад. Хидмат ғайрифаъол карда шуд.

en: Software Packages Volume Detected
tg: Ҳаҷми анбори бастаҳо пайдо карда шуд

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
tg: <span weight="bold" size="larger">Ҳаҷме бо бастаҳои нармафзор пайдо карда шуд.</span>
    
    Шумо мехоҳед, ки онро бо мудири бастаҳо кушоед?

en: Start Package Manager
tg: Оғоз кардани Мудири бастаҳо

en: Upgrade volume detected
tg: Ҳаҷми такмилдиҳӣ пайдо карда шуд

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
tg: <span weight="bold" size="larger">Ҳаҷми паҳнкунӣ бо бастаҳои нармафзор пайдо карда шуд.</span>
    
    Шумо мехоҳед, ки кӯшиш кунед, ки ба таври худкор аз он такмил диҳед?

en: Run upgrade
tg: Иҷро кардани тақмилдиҳӣ

en: Addon volume detected
tg: Ҳаҷми ҷузъҳои иловагӣ пайдо карда шуд

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
tg: <span weight="bold" size="larger">Ҳаҷми ҷузъҳои иловагӣ бо барномаҳои нармафзор пайдо карда шуд.</span>
    
    Шумо мехоҳед, ки мӯҳтаворо намоиш диҳед/насб кунед?

en: Start package manager
tg: Оғоз кардани мудири бастаҳо

en: Start addon installer
tg: Оғоз кардани насбкунандаи ҷузъҳои иловагӣ

en: APTonCD volume detected
tg: Ҳаҷми APTonCD пайдо карда шуд

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
tg: <span weight="bold" size="larger">Ҳаҷме бо бастаҳои ғайрирасмии нармафзор пайдо карда шуд.</span>
    
    Шумо мехоҳед, ки онро дар мудири бастаҳо кушоед?

en: _Run this action now
tg: _Ин амалро ҳозир иҷро кунед

en: Information available
tg: Маълумот дастрас аст

en: Click on the notification icon to show the available information.
tg: Барои намоиш додани маълумоти дастрас, нишонаи огоҳиро зер кунед.

en: System restart required
tg: Бозоғозии система лозим аст

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
tg: Барои ба анҷом расонидани навсозии системаи шумо, лутфан, онро бозоғозӣ кунед.
    
    Барои тафсилот нишонаи огоҳиро зер кунед.

en: Reboot failed
tg: Бозоғозӣ ба анҷом нарасид

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
tg: Дархост кардани бозоғозӣ ба анҷом нарасид, лутфан, ба таври дастӣ корро ба анҷом расонед

en: Show updates
tg: Намоиш додани навсозиҳо

en: Install all updates
tg: Насб кардани ҳамаи навсозиҳо

en: Check for updates
tg: Санҷидани навсозиҳо

en: There is %i update available | There are %i updates available
tg[0]: %i навсозӣ дастрас аст
tg[1]: %i навсозӣ дастрас аст

en: Show notifications
tg: Намоиш додани огоҳиҳо

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
tg: Мудири бастаҳо кор карда истодааст

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
tg[0]: %i навсозӣ дастрас аст. Барои намоиш додани навсозиҳои дастрас, нишонаи огоҳиро зер кунед.
tg[1]: %i навсозӣ дастрас аст. Барои намоиш додани навсозиҳои дастрас, нишонаи огоҳиро зер кунед.

en: Software updates available
tg: Навсозиҳои нармафзор дастрасанд

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
tg: Маълумоти навсозӣ кӯҳна шудааст. Ин метавонад аз сабаби мушкилиҳои шабакавӣ ё анбори бастаҳое, ки дигар дастнорас аст, ба вуҷуд ояд. Лутфан, ин нишонаро зер карда, "Санҷидани навсозиҳо"-ро интихоб кунед, то ин ки ба таври дастӣ навсозӣ кунед, ва санҷед, ки оё баъзе анборҳои бастаҳои номбаршуда бо нокомӣ дучор мешаванд.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
tg: Хатогие ба вуҷуд омадааст, лутфан, барои дидани сабаби он, Мудири бастаҳоро аз менюи зоҳиршаванда ё фармони "apt-get"-ро дар терминал иҷро кунед.
    Паёми хатогӣ зерин буд: "%s".

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
tg: Хатогие ба вуҷуд омадааст, лутфан, барои дидани сабаби он, Мудири бастаҳоро аз менюи зоҳиршаванда ё фармони "apt-get"-ро дар терминал иҷро кунед.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
tg: Ин одатан маънои онро дорад, ки бастаҳои насбшудаи шумо вобастагиҳои номувофиқро доранд

en: A problem occurred when checking for the updates.
tg: Ҳангоми санҷидани навсозиҳо мушкилӣ ба вуҷуд омад.

en: Internal error
tg: Хатогии дарунӣ

en: - inform about updates
tg: - додани маълумот оиди навсозиҳо

en: Failed to init the UI: %s
tg: Оғоз додани интерфейси корбар бо нокомӣ дучор шуд: %s

en: unknown error
tg: хатогии номаълум

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
tg: <span weight="bold" size="larger">Маълумоти навсозӣ</span>

en: Restart Required
tg: Бозоғозӣ лозим аст

en: Restart _Later
tg: Баъдтар _бозоғозидан

en: _Restart Now
tg: _Ҳозир бозоғозидан

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
tg: Барои ба анҷом расонидани насбкунии навсозиҳо, ин компютер бояд бозоғозӣ шавад. Лутфан, пеш аз идома додан, кори худро захира кунед.

en: Update Notifier
tg: Огоҳкунандаи навсозиҳо

en: Check for available updates automatically
tg: Ба таври худкор санҷидани навсозиҳои дастрас

note: Name
en: Failure to download extra data files
tg: Ҳангоми боргирии файлҳои иловагии иттилоот нокомӣ ба вуҷуд омадааст

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
tg: Бастаҳои зерин баъд аз насбкунӣ боргириҳои иловагии иттилоотро дархост карданд, аммо иттилоот боргирӣ ё коркард нашуд.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
tg: Боргирӣ баъдтар аз нав кӯшиш карда мешавад, ё ки шумо метавонед боргириро ҳозир аз нав кӯшиш кунед. Иҷро кардани ин фармон пайвасти фаъоли Интернетро талаб мекунад.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
tg: Файлҳои иттилоот барои баъзе бастаҳо боргирӣ шуда наметавонанд

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
tg: Нокомии доимие вуҷуд дорад, ки ин бастаҳоро дар системаи шумо истифоданашаванда мемонад. Ба шумо метавонад лозим шавад, ки барои ҳал кардани ин мушкилӣ пайвасти Интернети худро таъмир кунед, ва баъдан ин бастаро тоза кунед ва аз нав насб кунед.
