update-notifier - en to ug translation catalogue (65 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
ug: نامەلۇم خاتالىق: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
ug[0]: %i  دانە بوغچىنى يېڭىلاشقا بولىدۇ.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
ug[0]: يېڭىلانمىدىن %i سى بىخەتەرلىك يېڭىلانمىسىدۇر.

en: Error: Opening the cache (%s)
ug: خاتا: غەملەك (%s) نى ئېچىۋاتىدۇ

en: Error: BrokenCount > 0
ug: خاتا:BrokenCount > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
ug: خاتالىق: يېڭىلاشنى خاتىرىلەۋاتىدۇ(%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
ug: قاچىلانماقچى\يېڭىلانماقچى بولغان بوغچىنى كۆرسەت

en: Show human readable output on stdout
ug: stdout دا ئىنسانلار چۈشىنەلەيدىغان شەكىلدە كۆرسەت

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
ug: يوق ۋاقتىڭىزدا ئورنىتىلغان بىخەتەرلىك ياماقلىرىنىڭ ئورنىتىلغان ۋاقتىنى قايتۇرىدۇ(0 ئىناۋەتسىز دېگەنلىكتۇر)

en: System program problem detected
ug: سىستېما پروگراممىسىدا مەسىلە بايقالدى

en: Do you want to report the problem now?
ug: مەسىلىنى ھازىر مەلۇم قىلامسىز؟

en: Report problem…
ug: مەسىلە مەلۇم قىلىمەن...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
ug: <span weight="bold" size="larger">سىستېما پروگراممىلىرىنىڭ مەسىلە دوكلاتىنى كۆرۈش ئۈچۈن پارولىڭىزنى كىرگۈزۈڭ</span>

en: Crash report detected
ug: غۇلاپ چۈشۈش دوكلاتى بايقالدى

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
ug: سىستېمىڭىزدىكى بىر قوللانما (ھازىر ياكى بۇرۇن) غۇلاپ چۈشكەن. ئۇقتۇرۇش ئايكوننى چېكىپ تەپسىلاتىنى كۆرۈڭ.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
ug: تور مۇلازىمىتى بايقىغۇچ تاقاق

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
ug: ھازىر توردا .local domain بار ئىكەن. بۇنى تەۋسىيە قىلمايمىز. بۇ  Avahi تور مۇلازىمىتىنى بىلەن چىقىشالمايدۇ. مۇلازىمەت چەكلەندى.

en: Software Packages Volume Detected
ug: يۇمشاق دېتاللار توپى بايقالدى.

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ug: <span weight="bold" size="larger">بىر دانە يۇمشاق دېتاللار توپى بايقالدى.</span>
    
    بوغچا باشقۇرغۇدا ئاچسۇنمۇ؟

en: Start Package Manager
ug: بوغچا بشقۇرغۇنى باشلاش

en: Upgrade volume detected
ug: يۈكشەلدۈرمە دىسكا بايقالدى

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
ug: <span weight="bold" size="larger">يۇمشاق دېتاللارنى ئۆز ئىچىگە ئالغان دىسكا بايقالدى.</span> 
    
    مۇشۇ دىسكىدىن ئاپتوماتىك يۈكسەلدۈرسۇنمۇ؟

en: Run upgrade
ug: يۈكسەلدۈرۈشنى ئىجرا قىل

en: Addon volume detected
ug: قىستۇرما دىسكا بايقالدى

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
ug: <span weight="bold" size="larger">بىر يۇمشاق دېتاللارنى ئۆز ئىچىگە ئالغان Addon volume بايقالدى.</span>
    
    ئىچىنى كۆرۈپ ئورناتقۇڭىز بارمۇ؟

en: Start package manager
ug: بوغچا باشقۇرغۇچ قوزغات

en: Start addon installer
ug: قىستۇرما ئورناتقۇچنى باشلا

en: APTonCD volume detected
ug: APTonCD volume بايقالدى

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ug: <span weight="bold" size="larger">بىر رەسمىي بولمىغان يۇمشاق دېتال بوغچىسى بايقالدى.</span>
    
    بوغچا باشقۇرغۇدا ئاچسۇنمۇ؟

en: _Run this action now
ug: بۇ مەشغۇلاتنى ھازىر  ئىجرا قىلىش

en: Information available
ug: ئۇچۇر بار

en: Click on the notification icon to show the available information.
ug: ئەسكەرتىش سىنبەلگىسىنى چېكىلسە ئىشلىتىلىشچان ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ.

en: System restart required
ug: سىستېما قايتا قوزغىتىلىشى لازىم

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
ug: سىستېما يېڭىلاشنى تاماملاش ئۈچۈن، سىستېمىنى قايتا قوزغىتىڭ.
    
    تەپسىلاتى ئۈچۈن ئۇقتۇرۇش سىنبەلگىسىنى چېكىڭ.

en: Reboot failed
ug: قايتا قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
ug: قايتا قوزغىتىش تەلىپى مەغلۇپ بولدى. قولدا قايتا قوزغىتىڭ.

en: Show updates
ug: يېڭىلانمىلارنى كۆرسىتىش

en: Install all updates
ug: بارلىق يېڭىلانمىلارنى ئورنىتىش

en: Check for updates
ug: يېڭىلانما بارمۇ تەكشۈرۈش

en: There is %i update available | There are %i updates available
ug[0]: يېڭىلانمىدىن  %i سى بار

en: Show notifications
ug: ئەسكەرتىشنى كۆرسىتىش

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
ug: بوغچا باشقۇرغۇچ خىزمەت قىلىۋاتىدۇ

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
ug[0]: يېڭىلانمىدىن %i سى بار. ئۇقتۇرۇش سىنبەلگىسىنى چەكسىڭىز ھەممىسىنى كۆرەلەيسىز.

en: Software updates available
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىلىرى بار.

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
ug: يېڭىلاش ئۇچۇرىنىڭ ۋاقتى ئۆتۈپ كېتىپتۇ. بۇ توردىكى چاتاق ياكى خەزىنە ئىشلىتىلمەس بولۇپ قالغاندا كېلىپ چىقىدۇ. مۇشۇ سىنبەلگىنى چېكىپ ئاندىن كېيىن «يېڭىلانمىلارنى تەكشۈر» نى تاللاپ يېڭىلاش ئېلىپ بېرىڭ.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
ug: خاتالىق كۆرۈلدى. چاشقىنەكنىڭ ئوڭ توپچىسىنى چېكىپ چىققان تىزىملىكتىن«بوغچا باشقۇرغۇ» نى ياكى تېرمىنالدا apt-get بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىپ، قانداق خاتالىق يۈز بەرگەنلىكىگە قاراڭ.
    خاتالىق ئۇچۇرى: %s

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
ug: خاتالىق يۈز بەردى. تىزىملىكتە چاشقىنەكنىڭ ئوڭ تەرىپىنى چېكىڭ، ياكى تېرمىنالدا apt-get نى ئىجرا قىلىپ، بوغچا باشقۇرغۇنى قوزغىتىپ نېمە چاتاق باركەن كۆرۈپ بېقىڭ.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
ug: ئادەتتە بۇ سىز قاچىلىغان بوغچا لازىم قىلىدىغان پروگراممىلار قاچىلانمىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: A problem occurred when checking for the updates.
ug: يېڭىلانمىلارنى كۆرۈۋاتقاندا مەسىلە كېلىپ چىقتى.

en: Internal error
ug: ئىچكى خاتالىق

en: - inform about updates
ug: - يېڭىلانما ھەققىدە خەۋەر بەرسۇن.

en: Failed to init the UI: %s
ug: UI نى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
ug: <span weight="bold" size="larger">يېڭىلانما ئۇچۇرى</span>

en: Restart Required
ug: قايتا قوزغىتىش زۆرۈر

en: Restart _Later
ug: قايتا قوزغات(_L)

en: _Restart Now
ug: ھازىر قايتا قوزغات(_R)

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
ug: ئورنىتىلغان يېڭىلانمىلارنىڭ كۈچكە ئىگە بولۇشى ئۈچۈن، كومپيۇتېرنى قايتا قوزغىتىش زۆرۈردۇر. ھازىرقى ئىشلىرىڭىزنى ساقلىۋېلىپ قايتا قوزغىتىڭ.

en: Update Notifier
ug: يېڭىلاش خەۋەرچىسى

en: Check for available updates automatically
ug: يېڭىلانمىلارنىڭ بار يوقلۇقىنى ئاپتوماتىك تەكشۈرسۇن

note: Name
en: Failure to download extra data files
ug: قوشۇمچە سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرىنى چۈشۈرۈش مەغلۇپ بولدى

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
ug: تۆۋەندىكى بوغچىلار ئورنىتىلغاندىن كېيىن قوشۇمچە سانلىق-مەلۇماتلارنى چۈشۈرۈش زۆرۈر ئىدى. بىراق سانلىق-مەلۇماتلارنى چۈشۈرگىلى بولمىدى ياكى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
ug: كېيىن قايتا چۈشۈرسىمۇ ياكى ھازىرلا قايتا چۈشۈرسىمۇ بولىدۇ. بۇ بۇيرۇقنى ئىجرا قىلىش ئۈچۈن ئاكتىپ ئىنتېرنېت باغلىنىشى كېرەك بولىدۇ.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
ug: بىر قىسىم بوغچىلارنىڭ سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرىنى چۈشۈرگىلى بولمىدى

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
ug: بۇ خاتالىق تۈپەيلى كۆرسىتىلگەن بوغچىلارنى سىستېمىدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. مەسىلىنى ھەل قىلىش ئۈچۈن ئىنتېرنېت باغلىنىشىنى تۈزىتىپ بوغچىلارنى ئۆچۈرۈپ ئاندىن قايتا ئورنىتىشىڭىز كېرەك.
