update-notifier - en to be translation catalogue (61 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
be: Невядомая памылка: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
be[0]: ёсьць абнаўленьні для %i пакунка.
be[1]: ёсьць абнаўленьні для %i пакункаў.
be[2]: ёсьць абнаўленьні для %i пакункаў.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
be[0]: %i абнаўленьне з'яўляецца абнаўленьнем бясьпекі.
be[1]: %i абнаўленьні з'яўляюцца абнаўленьнямі бясьпекі.
be[2]: %i абнаўленьняў з'яўляюцца абнаўленьнямі бясьпекі.

en: Error: Opening the cache (%s)
be: Памылка: адкрыцьцё кэша (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
be: Памылка: BrokenCount > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
be: Памылка: адзначэньне абнаўленьня (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
be: Пакункі, якія будуць усталяваны ці абноўлены

en: Show human readable output on stdout
be: Выводзіць чытабельныя паведамленьні ў stdout

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
be: Вяртае колькасьць дзён, калі былі аўтаматычна ўсталяваныя абнаўленьні бясьпекі (0 - выключана)

en: System program problem detected
be: Знойдзена праблема ў сістэмнае праграме

en: Do you want to report the problem now?
be: Ці жадаеце зараз паведаміць пра памылку?

en: Report problem…
be: Справаздача пра памылку...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
be: <span weight="bold" size="larger">Калі ласка, увядзіце ваш пароль, каб атрымаць доступ да паведамленьняў пра праблемы ў сыстэмных праграмах</span>

en: Crash report detected
be: Знойдзена справаздача аб аварыі ў праграме

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
be: Дастасаваньне ў вашай сыстэме аварыйна завяршыла сваю працу (раней ці зараз). Пстрыкніце на значцы нагадваньня, каб убачыць падрабязнасьці.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
be: Служба дасьледваньня сеткі адключана

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
be: Ваша бягучая сетка мае дамэн .local, які не рэкамэндаваны і несумяшчальны са службай дасьледваньня сеткі Avahi. Гэтая служба была адключана.

en: Software Packages Volume Detected
be: Знойдзены том з пакункамі праграмнага забесьпячэньня

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
be: <span weight="bold" size="larger">Быў знойдзены носьбіт з пакетамі праграм.</span>
    
    Ці жадаеце адкрыць яго ў кіраўніку пакетаў?

en: Start Package Manager
be: Запусьціць Кіраўнік пакетаў

en: Upgrade volume detected
be: Знойдзены том з абнаўленьнямі

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
be: <span weight="bold" size="larger">Знойдзены том дыстрыбуцыі з пакетамі праграмаў.</span>
    
    Ці жадаеце паспрабаваць абнавіцца зь яго аўтаматычна?

en: Run upgrade
be: Запусьціць абнаўленьне

en: Addon volume detected
be: Знойдзены дадатковы носьбіт

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
be: <span weight="bold" size="larger">Знойдзены том з дадатковымі праграмамі.</span>
    
    Ці жадаеце ўбачыць/усталяваць яго зьмест?

en: Start package manager
be: Запусьціць кіраўнік пакетаў

en: Start addon installer
be: Запусьціць дадатковую ўсталёўку

en: APTonCD volume detected
be: Знойдзены том APTonCD

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
be: <span weight="bold" size="larger">Знойдзены том з неафіцыйнымі пакетамі.</span>
    
    Ці жадаеце адкрыць яго ў кіраўніку пакетаў?

en: _Run this action now
be: _Выканаць зараз

en: Information available
be: У наяўнасьці ёсьць зьвесткі

en: Click on the notification icon to show the available information.
be: Пстрыкніце па значцы інфармавальніка, каб убачыць наяўныя зьвесткі

en: System restart required
be: Патрэбны перазапуск сыстэмы

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
be: Абнаўленьне сыстэмы скончылася. Калі ласка, перазапусьціце кампутар.
    
    Клікніце па іконцы апавяшчэньня для больш дэтальнай інфармацыі.

en: Reboot failed
be: Перазагрузка схібіла

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
be: Збой запыту перазагрузкі. Калі ласка, самастойна перазагрузіце сыстэму

en: Show updates
be: Паказаць абнаўленьні

en: Install all updates
be: Усталяваць усе абнаўленьні

en: Check for updates
be: Праверыць наяўнасьць абнаўленьняў

en: There is %i update available | There are %i updates available
be[0]: Ёсць у наяўнасьці %i абнаўленьне
be[1]: Ёсць у наяўнасьці %i абнаўленьні
be[2]: Ёсць у наяўнасьці %i абнаўленьняў

en: Show notifications
be: Паказаць зьвесткі пра абнаўленьні

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
be: Кіраўнік пакетаў ўжо працуе

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
be[0]: Даступна %i абнаўленьне. Націсьніце на значак у прасторы паведамленьняў, каб прагледзець даступныя абнаўленьні.
be[1]: Даступна %i абнаўленьні. Націсьніце на значак у прасторы паведамленьняў, каб прагледзець даступныя абнаўленьні.
be[2]: Даступна %i абнаўленьняў. Націсьніце на значак у прасторы паведамленьняў, каб прагледзець даступныя абнаўленьні.

en: Software updates available
be: У наяўнасьці маюцца абнаўленьні

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
be: Інфармацыя аб абнаўленьнях састарэла. Гэта можа быць выклікана праблемамі з далучэньнем да сеткі, альбо рэпазіторый больш недаступны. Калі ласка, правядзіце абнаўленьне ўручную, клікнушы па гэтай іконке і выбраўшы «Праверыць абнаўленьне» і ўпэўніцеся, што рэпазіторыі датыкальны.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
be: Узнікла памылка, калі ласка, запусціце графічны Кіраўнік пакета ці выканацйце у кансолі apt-get, каб даведацца больш.
    Тэкст паведамлення: "%s".

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
be: Узьнікла памылка. Калі ласка, запусьціце Кіраўнік пакетаў праз правую кнопку мышы альбо apt-get у тэрмінале, каб убачыць што здарылася.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
be: Звычайна, гэта азначае што вы ўсталявале пакеты, якія недарэчныя залежнасьці

en: A problem occurred when checking for the updates.
be: Узьнікла праблема ў час праверкі абнаўленьняў.

en: Internal error
be: Унутраная памылка

en: - inform about updates
be: - інфармуе пра абнаўленьні

en: Failed to init the UI: %s
be: Немагчыма ініцыялізаваць UI: %s

en: unknown error
be: невядомая памылка

en: update-notifier
be: нагадвальнік-аб-абнаўленьнях

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
be: <span weight="bold" size="larger">Зьвесткі пра абнаўленьне</span>

en: Restart Required
be: Патрабуецца перазапуск

en: Restart _Later
be: Перазагрузіць _потым

en: _Restart Now
be: Перазагрузіць _зараз

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
be: Кампутар неабходна перазапусьціць, каб скончыць устаноўку абнаўленьняў. Калі ласка, захавайце вашую працу, перш чым працягваць.

en: Update Notifier
be: Паведамляльнік абнаўленьняў

en: Check for available updates automatically
be: Правяраць на даступнасьць абнаўленьняў аўтаматычна
