update-notifier - en to ca translation catalogue (66 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
ca: Error desconegut: «%s» (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
ca[0]: Podeu actualitzar %i paquet.
ca[1]: Podeu actualitzar %i paquets.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
ca[0]: %i actualització és una actualització de seguretat.
ca[1]: %i actualitzacions són actualitzacions de seguretat.

en: Error: Opening the cache (%s)
ca: S'ha produït un error en obrir la memòria cau (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
ca: S'ha produït un error: BrokenCount > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
ca: S'ha produït un error en marcar l'actualització (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
ca: Mostra els paquets que s'instal·laran o s'actualitzaran

en: Show human readable output on stdout
ca: Mostra una sortida llegible per a la sortida estàndard

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
ca: Retorna el nombre de dies passats els quals les actualitzacions de seguretat són instal·lades de forma automàtica (0 significa mai)

en: System program problem detected
ca: S'ha detectat un problema amb un programa del sistema

en: Do you want to report the problem now?
ca: Voleu informar sobre el problema?

en: Report problem…
ca: Informeu d'un problema...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Introduïu la contrasenya per a accedir als informes de problemes dels programes del sistema</span>

en: Crash report detected
ca: S'ha detectat un informe de fallada de programari

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
ca: Una aplicació del sistema ha fallat (ara o anteriorment). Feu clic a la icona de notificació per a visualitzar-ne els detalls.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
ca: El servei de descoberta de serveis a la xarxa està inhabilitat

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
ca: La vostra xarxa actual té un domini .local, que no és recomanat i és incompatible amb la descoberta de serveis a la xarxa Avahi. S'ha inhabilitat el servei.

en: Software Packages Volume Detected
ca: S'ha detectat un volum de paquets de programari

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ca: <span weight="bold" size="larger">S'ha detectat un volum amb paquets de programari.</span>
    
    Els voleu obrir amb el gestor de paquets?

en: Start Package Manager
ca: Inicia el gestor de paquets

en: Upgrade volume detected
ca: S'ha detectat un volum amb actualitzacions

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
ca: <span weight="bold" size="larger">S'ha detectat un volum de distribució amb paquets de programari.</span>
    
    Voleu intentar actualitzar el sistema automàticament a partir d'aquest?

en: Run upgrade
ca: Executa l'actualització

en: Addon volume detected
ca: S'ha detectat un volum de complements

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
ca: <span weight="bold" size="larger">S'ha detectat un volum de complements amb aplicacions de programari.</span>
    
    Voleu visualitzar o instal·lar el contingut?

en: Start package manager
ca: Inicia el gestor de paquets

en: Start addon installer
ca: Inicia l'instal·lador de complements

en: APTonCD volume detected
ca: S'ha detectat un volum APTonCD

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ca: <span weight="bold" size="larger">S'ha detectat un volum amb paquets de programari no oficial.</span>
    
    Voleu obrir-lo amb el gestor de paquets?

en: _Run this action now
ca: _Executa ara aquesta acció

en: Information available
ca: Informació disponible

en: Click on the notification icon to show the available information.
ca: Feu clic a la icona de notificació per visualitzar la informació disponible.

en: System restart required
ca: Cal que reinicieu l'ordinador

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
ca: Per finalitzar l'actualització del sistema, reinicieu-lo.
    
    Feu clic a la icona de notificació per obtenir més informació.

en: Reboot failed
ca: Ha fallat el reinici

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
ca: Ha fallat la soŀlicitud de reinici. Si us plau, atureu l'ordinador manualment

en: Show updates
ca: Mostra les actualitzacions

en: Install all updates
ca: Instal·la les actualitzacions

en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

en: There is %i update available | There are %i updates available
ca[0]: Disposeu de %i actualització
ca[1]: Disposeu de %i actualitzacions

en: Show notifications
ca: Mostra les notificacions

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
ca: Ja s'està executant un gestor de paquets

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
ca[0]: Disposeu de %i actualització. Feu clic a la icona de notificació per mostrar-la.
ca[1]: Disposeu de %i actualitzacions. Feu clic a la icona de notificació per mostrar-les.

en: Software updates available
ca: Disposeu d'actualitzacions de programari

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
ca: La informació d'actualització és obsoleta. Això pot ser degut a algun problema de la xarxa o bé al fet que un dipòsit ja no sigui disponible. Caldrà que dugueu a terme l'actualització de forma manual fent clic a aquesta icona i seleccionant «Comprova si hi ha actualitzacions». Llavors podreu veure si algun dels dipòsits de la llista falla.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
ca: S'ha produït un error, executeu el gestor de paquets amb el menú que apareix en fer clic amb el botó secundari
    o escrivint «apt-get» en un terminal per veure què ha anat malament.
    El missatge d'error fou: «%s».

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
ca: S'ha produït un error. Executeu el gestor de paquets des del menú que apareix fent clic al botó secundari o amb l'apt-get des d'un terminal per a veure quin és el problema.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
ca: Normalment això significa que els paquets instal·lats tenen dependències desconegudes

en: A problem occurred when checking for the updates.
ca: S'ha produït un error en comprovar les actualitzacions.

en: Internal error
ca: S'ha produït un error intern

en: - inform about updates
ca: - informa sobre les actualitzacions

en: Failed to init the UI: %s
ca: Ha fallat la inicialització de la interfície d'usuari: %s

en: unknown error
ca: error desconegut

en: update-notifier
ca: indicador d'actualitzacions

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Informació de l'actualització</span>

en: Restart Required
ca: Cal que reinicieu

en: Restart _Later
ca: Reinicia _després

en: _Restart Now
ca: _Reinicia ara

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
ca: Cal reiniciar l'ordinador per a finalitzar la instaŀlació de les actualitzacions. Deseu la vostra feina abans de continuar.

en: Update Notifier
ca: Gestor d'actualitzacions

en: Check for available updates automatically
ca: Comprova si hi ha actualizacions disponibles automàticament.

note: Name
en: Failure to download extra data files
ca: Ha fallat la baixada dels fitxers de dades addicionals

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
ca: Els paquets següents han sol·licitat baixar dades addicionals després de la instal·lació del paquet, però no s'han pogut baixar o processar les dades.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
ca: La baixada es tornarà a intentar més tard o podeu tornar a intentar-ho ara. Cal una connexió activa a Internet per executar aquesta ordre.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
ca: No s'han pogut baixar els fitxers de dades d'alguns paquets

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
ca: Aquesta és una fallada permanent que deixa aquests paquets inservibles en el vostre sistema. Heu d'arreglar la connexió a Internet, després suprimir i tornar a instal·lar els paquets per solucionar aquest problema.
