update-notifier - en to eo translation catalogue (66 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
eo: Nekonata eraro: '%s' (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
eo[0]: %i pakaĵo estas ĝisdatigebla.
eo[1]: %i pakaĵoj estas ĝisdatigeblaj.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
eo[0]: %i ĝisdatigo estas sekureca ĝisdatigo.
eo[1]: %i ĝisdatigoj estas sekurecaj ĝisdatigoj.

en: Error: Opening the cache (%s)
eo: Eraro: malfermanta la kaŝmemoron (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
eo: Eraro: RompNombro > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
eo: Eraro: markanta promociojn (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
eo: Montri la pakaĵojn, kiuj estas instalotaj/promociotaj

en: Show human readable output on stdout
eo: Vidigi home legeblan eligon sur ĉefeligujo.

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
eo: Entajpu la tempon en tagoj ĝis sekurec-ĝisdatigoj estu aŭtomate instalataj (0 signifas malŝaltita)

en: System program problem detected
eo: La sistemo detektis problemon de programaro

en: Do you want to report the problem now?
eo: Ĉu vi deziras tuj raporti la problemon?

en: Report problem…
eo: Raporti problemon...

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
eo: <span weight="bold" size="larger">Bonvole entajpu vian pasvorton por atingi problemraportojn de sistemprogramaroj</span>

en: Crash report detected
eo: Raporto de kolapso detektita

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
eo: Aplikaĵo kolapsis en via sistemo (ĵus aŭ en la pasinteco). Alklaku sur la atentigpiktogramon por montri detalojn.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
eo: Malkovrado de retservoj malŝaltita

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
eo: Via nuna reto havas domajnon .local, kio estas malrekomendita kaj nekongrua kun la malkovrado de retservoj de Avahi. La servo estis malŝaltita.

en: Software Packages Volume Detected
eo: Datumportilo kun programarpakaĵoj detektita

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
eo: <span weight="bold" size="larger">Datumportilo kun programaraj pakaĵoj estas detektita.</span>
    
    Ĉu vi deziras malfermi ĝin per la pakaĵmastrumilo?

en: Start Package Manager
eo: Lanĉi pakaĵmastrumilon

en: Upgrade volume detected
eo: Datumportilo kun promocioj detektita

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
eo: <span weight="bold" size="larger">Distribua datumportilo kun programarpakaĵoj estis detektita.</span>
    
    Ĉu vi volas klopodi promocii el ĝi aŭtomate?

en: Run upgrade
eo: Promocii

en: Addon volume detected
eo: Datumportilo kun aldonaĵoj detektita

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
eo: <span weight="bold" size="larger">Datumportilo kun programaroj estis detektita.</span>
    
    Ĉu vi deziras rigardi/instali la enhavon?

en: Start package manager
eo: Lanĉi pakaĵmastrumilon

en: Start addon installer
eo: Lanĉi instalilon de aldonaĵoj

en: APTonCD volume detected
eo: Datumportilo de APTonCD detektita

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
eo: <span weight="bold" size="larger">Datumportilo kun neoficialaj pakaĵoj estis detektita.</span>
    
    Ĉu vi deziras malfermi ĝin per la pakaĵmastrumilo?

en: _Run this action now
eo: _Ruli tiun agon nun

en: Information available
eo: Informoj disponeblaj

en: Click on the notification icon to show the available information.
eo: Alklaku sur la atentigpiktogramo por montri la disponeblajn informojn.

en: System restart required
eo: Restartigo de sistemo postulata

en: To finish updating your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
eo: Por fini la ĝisdatigon de via sistemo, bonvole restartigu ĝin.
    
    Alklaku sur la atentigpiktogramo por detaloj.

en: Reboot failed
eo: Restartigo fiaskis

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
eo: Peto de restartigo fiaskis, bonvolu elŝalti la komputilon permane

en: Show updates
eo: Montri ĝisdatigojn

en: Install all updates
eo: Instali ĉiujn ĝisdatigojn

en: Check for updates
eo: Kontroli por ĝisdatigoj

en: There is %i update available | There are %i updates available
eo[0]: Estas %i disponebla ĝisdatigo
eo[1]: Estas %i disponeblaj ĝisdatigoj

en: Show notifications
eo: Montri atentigojn

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
eo: Pakaĵmastrumilo estas laboranta

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
eo[0]: Estas %i disponebla ĝisdatigo. Alklaku sur la atentigpiktogramo por montri la disponeblan ĝisdatigon.
eo[1]: Estas %i disponeblaj ĝisdatigoj. Alklaku sur la atentigpiktogramo por montri la disponeblajn ĝisdatigojn.

en: Software updates available
eo: Programarĝisdatigoj disponeblas

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
eo: La ĝisdatiga informo estas neĝisdata. Ĉi tio povas esti kaŭzita pro retaj problemoj aŭ pro deponejo, kiu ne plu disponeblas. Bonvole permane ĝisdatigu per alklakado sur ĉi tiu piktogramo kaj tiam per elektado de 'Kontroli pri ĝisdatigoj' kaj kontrolu ĉu iuj el la listigitaj deponejoj fiaskas.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'.
eo: Eraro okazis, bonvole rulu la pakaĵmastrumilon per dekstralklaka menuo aŭ per 'apt-get' en terminalo por vidi tion, kio malkorektas.
    La erarmesaĝo estis: '%s'.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
eo: Eraro okazis, bonvole rulu la pakaĵmastrumilon per dekstralklaka menuo aŭ per 'apt-get' en terminalo por vidi tion, kio malkorektas.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
eo: Kutime tio signifas, ke viaj instalitaj pakaĵoj havas nekongruajn dependecojn

en: A problem occurred when checking for the updates.
eo: Problemo okazis dum kontrolado pri la ĝisdatigoj.

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: - inform about updates
eo: - informoj pri ĝisdatigoj

en: Failed to init the UI: %s
eo: Iniciato de la uzantinterfaco fiaskis: %s

en: unknown error
eo: nekonata eraro

en: update-notifier
eo: atentigilo pri ĝisdatigoj

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
eo: <span weight="bold" size="larger">Informoj pri ĝisdatigoj</span>

en: Restart Required
eo: Restartigo postulata

en: Restart _Later
eo: Restartigi _poste

en: _Restart Now
eo: _Restartigi nun

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
eo: La komputilo postulas restartigon por fini la instaladon de la ĝisdatigoj. Bonvole konservu vian laboron antaŭ ol daŭrigi.

en: Update Notifier
eo: Atentigilo pri ĝisdatigoj

en: Check for available updates automatically
eo: Aŭtomate kontroli pri disponeblaj ĝisdatigoj

note: Name
en: Failure to download extra data files
eo: Fiasko dum elŝutado de pliaj datumdosieroj

note: Description
en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
eo: La sekvaj pakaĵoj postulis aldonajn elŝutojn de datumoj post la instalo sed la datumoj povus ne esti elŝutitaj aŭ traktitaj.

note: Description
en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
eo: La elŝuto estos klopodata denove poste aŭ vi povas provi la elŝuton denove nun. Rulado de ĉi tiu komando postulas aktivan interretan konekton.

note: Name
en: Data files for some packages could not be downloaded
eo: Datumdosieroj por kelkaj pakaĵoj povus ne esti elŝutitaj.

note: Description
en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
eo: Ĉi tiu estas permanenta eraro, kiu lasas ĉi tiujn pakaĵojn neuzeblaj en via sistemo. Eble vi devos ripari vian retan konekton kaj tiam forigi kaj reinstali la pakaĵojn por solvi ĉi tiun problemon.
