update-notifier - en to fur translation catalogue (35 entries)

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
fur: <span weight="bold" size="larger">Ti prêi met la tô peraule clâf par entrâ a berlâ il tu problema dal sistema</span>

en: Crash report detected
fur: I hai čhatât un avîs di chiste disgracie

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
fur: Un lavôr che o fascevi lè lât in disgracie su chist sisteme (cumò o prima ni sai..). Frache sul disegnut di notifiche per podê viodi i particolârs

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
fur: Servizi di scuvierte da rêt disabilitât

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
fur: La tô rêt e à un domini .local, che nol è conseât e al è incompatibil cul servizi di scuvierte de rêt Avahi. Il servizi al è stât disabilitât.

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
fur: <span weight="bold" size="larger">Cjatât volum cun pachets di programs.</span>
    
    Vuelistu vierzilu cul gjestôr dai pachets?

en: Upgrade volume detected
fur: Cjatât un volum di inzornament

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
fur: <span weight="bold" size="larger">Al è stât cjatât un volum di distribuzion cun pachets di programs.</span>
    
    Vuelistu inzornâ automatichementri di lì?

en: Run upgrade
fur: Eseguìs inzornament

en: Addon volume detected
fur: Cjatât volum di zontis

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
fur: <span weight="bold" size="larger">Un volum di zontis al è stât cjatât.</span>
    
    Vuelistu cjalâ/instalâ il contignût?

en: Start package manager
fur: Eseguìs il gjestôr di pachets

en: Start addon installer
fur: Eseguìs instaladôr di zontis

en: APTonCD volume detected
fur: Cjatât volum APTonCD

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
fur: <span weight="bold" size="larger">Un volum cun pachets di programs no uficiâi al è stât cjatât.</span>
    
    Vuelistu vierzilu cul gjestôr di pachets?

en: _Run this action now
fur: _Eseguìs cheste azion cumò

en: Information available
fur: Informazions disponibilis

en: Click on the notification icon to show the available information.
fur: Frache la icone di notifiche par viodi lis informazions disponibilis

en: System restart required
fur: Si scuen reinviâ il sisteme

en: Show updates
fur: Mostre i inzornaments

en: Install all updates
fur: Instale ducj i inzornaments

en: Check for updates
fur: Controle se e son inzornaments

en: There is %i update available | There are %i updates available
fur[0]: Al è %i inzornament disponibil
fur[1]: E son %i inzornaments disponibii

en: Show notifications
fur: Mostre notifichis

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
fur: Un gjestôr di pachets al è in vore

en: Software updates available
fur: Inzornaments par i programs disponibii

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
fur: Lis informazions sui inzornaments e son vecjis. Chest al pues jessi causât di problemis di rêt o di un catalic che nol è plui disponibil. Inzorne a man fracant cheste icone e sielzint 'Controle inzornaments' e controle se cualchidun dai catalics al da erôrs.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
fur: Al è sucedût un erôr. Par plasê eseguìs il Gjestôr di pachets dal menù dal tast diestri, o apt-get dal terminâl par viodi ce che al è che nol va.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
fur: Di solit chest al vûl disi che cierts pachets e àn dipendencis che à mancjin

en: A problem occurred when checking for the updates.
fur: Al è sucedût un erôr tant che o cirivi i inzornaments

en: Internal error
fur: Erôr interni

en: update-notifier
fur: Notifiche di inzornaments

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
fur: <span weight="bold" size="larger">Informazions sui inzornaments</span>

en: Restart _Later
fur: Reinvie _Plui tart

en: _Restart Now
fur: _Reinvie Cumò
